Zklamání z první návštěvy v porodnici

pismenka
4. črc 2012

ahoj maminky, možná jsem naštvaná neprávem, ale jsem teda teď hodně naštvaná. Byla jsem se dnes nahlásit v nemocnici a zároveň na kontrole a zrovna jsem narazila asi na paní doktorku, která byla mladá (i když to nic neznamená, zažila jsem mladou MUDr. a byla fajn taková zkušená) a tato paní doktorka se mě ptala i kde co má hledat v těhotenské průkazce, ohmatala mi břicho a vůbec mě neposlala na gynekologii, kde obvykle dělají ultrazvuk - a proto jsem naštvaná, těšila jsem se na ultrazvuk, že mi i řeknou, jak je miminko velké. Že prý až u porodu, u mého předchozího porodu mi ultrazvuk teda ani nestihli, protože porod byl tak rychlej.....no jsem fakt naštvaná, ptala se i porodní asistentky, kam co má zapisovat (do PC).
Jak je to s tím ultrazvukem, nebyla jsem na něm pěkně dlouho.........když jsem se jí zeptala, jestli je mimí pořád hlavičkou dolu, řekla, jooo asi jooo

možná blbej dotaz,ale chtělo se mi brečet, když jsem vyšla ven. Těšila jsem se do porodnice, že se víc uklidním,ale takhle mě teda ještě víc zneklidnili, musela jsem si i říct o dotazníky na jméno apod. ..... odpověd, že zase až u porodu, tak jsem řekla, že u porodu takovéhle věci řešit nechci.

pismenka
autor
7. črc 2012

@andara tak to jsme na tom stejně. Psala jsem ti, že moc ne, ale včera se trošku rozjeli, ale jestli to nebude procházkou do naší oblíbené hospůdky, chtěla jsem se trochu projít. Moc mi to už nejde a v noci mi bylo docela ouvej. Hodně mě řeže v podbřišku a trápí prdíci a když to jsou ty prdíci, začne mě v noci tak řezat v břiše, že to musím rozdýchavat. A dnes jsem skoro celé odpo ležela, spala a nic nedělala.

ined77
8. črc 2012

@mitote ..jasně, tohle je prostě záležitost dr. 😉 .....jeden je ochotný dělat utz každou kontrolu a druhý se drží toho "co má zaplacené od pojišťoven" 😒 .

mitote
8. črc 2012

@ined77 je to hrozny no... ale kdyby ma dr se drzela toho co ma placene, tak bych na ni asi prisla s tim, ze si to budu platit... on UTZ neni nic draheho, kdyz jsem si v lednu platila UTZ komplet krk - uzliny, stitna, atd tak jsem za to dala dve tri stovky... pro klid duse me to prijde lepsi a neni to nic nakladneho 🙂 Stejne tak me i pokazde dela komplet prohlidku ne stery, ty delala zatim jednou ale vzdycky tam mrkne a rekne jak to vypada 🙂 ale je to jak rikas, pred tim jsem mela jinou dr a u te bych nechtela byt tehotna 😀

pumuckl
17. črc 2012

Nevím jak má vypadat kontrola v porodnici. Porodila jsem prvního prcka 35+5, takže i první monitor byl až na příjmu, ale nechala jsem si pak ze zvědavosti udělat od pojišťovny výpis lékařské péče, kterou pojišťovně účtují doktoři na moje rč a nestačila jsem se divit. Můj gynekolog mi dělal UTZ při každé návstěvě, což mě překvapovalo, protože holkám z termínu dělali doktoři fakt jen ty tři. No a při výpisu jsem zjistila proč. Co UTZ to cca 450kč od pojišťovny. 😀 😀 😀 Nejvtipnější byla položka 80kč za telefonickou konzultaci s lékařem. Volala jsem si o výsledky odběru krve a sestra mi během pár vteřin řekla je to v pořádku. 😀 😀 😀 Takže i UTZ se dá nechat proplatit. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru