Zkoušeli jste žádat vrácení poplatku "otec u porodu"?

xvink
4. led 2014

Ahoj holky, potřebuju radu.... Před týdnem se nám v Podolí narodil chlapeček (císařem) a manžel byl u toho. Těsně před tím nás sestra vyzvala k zaplacení toho poplatku, který je v Podolí 1500 Kč. Nechtěla jsem se dohadovat před porodem, aby nám nedělali problémy. Ale vím, že ze zákona má otec nárok být u porodu, a to bez poplatku. Nezkoušel jste někdo zpětně žádat o vrácení toho poplatku? Případně konkrétní odkaz do toho zákona... Díky moc.

laurital
5. led 2014

@blahova_andrea Porod u Miloušů byl opravdu v pohodě, jinde už bych nerodila a vzhledem k tomu, že nejsi prvorodička bych to asi také zopakovala.Tedy jen můj osobní názor 😉
Šmarjá-porodní plán-co to je ženy?

blahova_andrea
5. led 2014

@laurital no já si to představu tak, že sepíšeš, co si jako u porodní a poporodní péče pro sebe a dítě představuješ, že ano a že ne a podle aktuálního zdravotního stavu a možností nemocnice, by ti mělo být podle toho vyhověno. ale jako zatím jsem žádný neviděla, nevím jestli ho někdo z okolí měl ☹ rozhodně tam tentokrát budu mít - žádná glukoza, žádný UM z lahvičky - naučte nás kojit!!! 😀

marukm
5. led 2014

@chris_n To jako u obvoďáka zaplatim cca 750 Kč, že mi prdne razítko do průkazky? No to bude zase průvan, až tam dorazim...:D
@blahova_andrea Já teda nebyla po porodu, ale když jsem byla na gyndě s podezřením na GEU, manžel mohl za mnou na pokoj. Resp. nikdo ho nikdo neupozornil, že ne. I když tam byla místnost s velkou cedulí, že je pro návštěvy.:D

A asi to taky záleží, s kým je člověk na pokoji. Mně se tam vystřídaly 2 super paní, jedna chodila za mimčem, protože šestinedělí bylo plný a druhá zase, když manžel přišel, taktně odešla. A bylo to i naopak. Když mi nebylo zle, tak jsme s manželem šli do návštěvní místnosti a ona si vzala rodinu na pokoj. A myslím, že ani jedné z nás to nějak extra nevadilo.🙂

zmrz_lina
5. led 2014

@marukm - ne zaplatí to tvoje zdravotní pojišťovna. Byl to příklad, kolik zdravotní péče stojí 🙂

chris_n
5. led 2014

@marukm přesně, jak píše @zmrz_lina, byl to příklad, kolik stojí péče. 750 korun byla prohlídka + další 300 EKG

chris_n
5. led 2014

@blahova_andrea tady to melo dost zenských, určitě poradí se vzorem

marukm
5. led 2014

@chris_n Jo táááák, už jsem se lekla.🙂 A kolik za mě pojišťovna platí, to nestíhám valit voči. Nechávám si zasílat elektronický výpisy, takže mám přehled...

chris_n
5. led 2014

@marukm ja mam elektronický přístup, takže jako mazec... a třeba nechápu ty poplatky za recept a tak. Jako tto se to platí dvakrát?

marukm
5. led 2014

@chris_n Teď nevím, co přesně myslíš. Mě zase porazilo, že za to, že jsem si zavolala pro výsledky, si doktor naúčtoval 80 Kč...:D

Nebo ještě očařka - tam jsem si šla pro výpis z karty. Tak mě zkásla o 50 za výpis a pojišťovnu o 35 Kč za "minimální kontakt s pacientem"...:D

liss_durman
5. led 2014

@chris_n Mě ale fascinuje, že ta prohlídka u obvoďáka, kterej tě ani neprohlídne, stojí 2x tolik, co EKG, kde tě opravdu vyšetří. Nebo teda já to tak měla a počítám, že teď to bude stejný - jen se zeptala na nějaký věci z anamnézy (byla jsem tam zároveň na registraci), možná změřila tlak a tím to haslo. Teď počítám, že mi fakt dá jen to razítko, protože se s ní bohužel vídám dost často.

chris_n
5. led 2014

@marukm jo jo, někteří doktoři si účtují telefonickou konzultaci. Jinak myslím regulační poplatek. Že mám v té kartě vždycky regulační poplatek 30 korun - zaplaceno.

chris_n
5. led 2014

@liss_durman ja tam taky byla i na registraci a poslouchal mě, proklepával břicho, měřil tlak, atd...Jinak právě proto by mě nepřekvapilo, kdyby ten erár mundur v nemocnici byl taky "drahý"

liss_durman
5. led 2014

@chris_n No to mě nepřekvapuje taky. Prostě tyhle věci stojí peníze, ač se nám to třeba moc nezdá... Tak já fakt měla tu prohlídku "zrychlenou" 😀 A zase se mi zdá za to EKG nějak podezřele málo... Jsi tam dobu, ten přístroj taky asi něco stojí i na provoz... Zvláštní.

marukm
5. led 2014

@chris_n Nejsem odborník, ale podle mě je to kvůli tomu, že když ti to pak přesáhne určitou částku, že už to platit nemusíš nebo ti vrátěj nebo tak. Tak nějakej celkovej přehled o tom bejt musí. A hlásej to doktoři.

chris_n
5. led 2014

@liss_durman na ekg jsem byla max. 5 minut.

picasso
5. led 2014

@suzanna123 1500,- se mi zdá taky dost. u nás se platí 500,-kč. Já rodila v Bohunicích a super. I na císaře se mnou manžel mohl, personál super, a malého mi na kojení nosili po 3 hodinách. Jediné, co bych asi změnila bylo to, že bych si alespoň o malého řekla druhý den, aby mi ho už nechali.

vkkc
5. led 2014

@chris_n
@marukm
holky, co máte za pojišťovnu? ten výpis by mě taky zajímal...

picasso
5. led 2014

No, poplatky si nevyberete. Já měnila jméno a bydliště na malém techničáku na auto a musela jsem platit každé zvlášť 50,-Kč. A to si to stát vyžaduje :-P

picasso
5. led 2014

@vkkc máš právo na výpis od pojišťovny pro kontrolu plateb za péči a je jedno u jaké si pojišťovny. Je to v právech pacientů 🙂

liss_durman
5. led 2014

@chris_n Já snad 20 než mi něco změřili 😀

chris_n
5. led 2014

@vkkc OZP, já mám vitakartu na webu a tam si to kontroluju.

liss_durman
5. led 2014

@picasso Jé techničák jsem ještě po svatbě neměnila 😀 To se musí? A co velkej techničák? Ten se snad nepřepisuje...

suzanna123
5. led 2014

@picasso přítomnost u císaře bych brala i jako nadstandard, takže tam bych snad dala i těch 1500 Kč (otázkou je, jestli bych tam Michala chtěla a dokopala 🙂 ) Nad 500 bych taky mávla rukou, že jsou to zaokrouhlené náklady (hodně zaokrouhlené 🙂). Ale těch 1500 mi přišlo vysloveně přes čáru

picasso
5. led 2014

@chris_n to je něco jiného, ale já docela o nákladech zdravotnického materiálu přehled mám. Kdybys jenom věděla, kolik stojí jeden čtverec sterilní gázy a kolik ti z toho pojišťovna uhradí, tak bys valila oči :-/ Takže např. takový jednorázový obleček pro jednoho člověka stojí 450,-Kč.

picasso
5. led 2014

@suzanna123 no, to taky, v tomto jsem tvrdila, že by ty poplatky u státních porodnic měly být stejné.

chris_n
5. led 2014

@picasso no, tak to mě vůbec nepřekvapuje 🙂 a bylo to fakt na mě ta odpověd? Nevím co přesně myslíš tím, to je něco jiného. 🙂

picasso
5. led 2014

@liss_durman přepisuje, vloží se tam dolů na konec papíru poznámka 🙂

picasso
5. led 2014

@chris_n no, jak si říkala, že prohlídka u obvodní stála 750,-Kč. to je fakt mazec, na to, jak to šidí ty prohlídky :-P

chris_n
5. led 2014

@picasso ááha.

marukm
5. led 2014

@vkkc VoZP a mám to přes nějakej ten portál.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru