Zkoušeli jste žádat vrácení poplatku "otec u porodu"?

xvink
4. led 2014

Ahoj holky, potřebuju radu.... Před týdnem se nám v Podolí narodil chlapeček (císařem) a manžel byl u toho. Těsně před tím nás sestra vyzvala k zaplacení toho poplatku, který je v Podolí 1500 Kč. Nechtěla jsem se dohadovat před porodem, aby nám nedělali problémy. Ale vím, že ze zákona má otec nárok být u porodu, a to bez poplatku. Nezkoušel jste někdo zpětně žádat o vrácení toho poplatku? Případně konkrétní odkaz do toho zákona... Díky moc.

suzanna123
7. led 2014

@picasso pak se to ale nemá jmenovat poplatek za otce u porodu, ale příspěvek na dovybavení sálu apod. a měly by ho platit všechny rodičky (ne jen ty, co s sebou mají partnera). A v tom případě jsem proti snad ještě víc. Já věřím tomu, že peníze ve zdravotnictví chybí, ale upřímně (a poněkud zjednodušeně) - co mi je po tom? Platím daně, platím pojištění a to, že se ty peníze rozfrcají na předražených zakázkách apod. a pak v tom zdravotnictví (i jinde) chybí, ve mně rozhodně žádnou solidaritu nevyvolává. Navíc si myslím, že jsou porodnice, které na tom jsou mnohem hůř než Podolí a poplatky nevybírá nebo určitě ne v takové výši

kopretina77
15. led 2014

@suzanna123 no,mě by to asi připadlo trapné nezaplatit,můžu říct,že sprosté ☹

suzanna123
15. led 2014

@kopretina77 njn, mně by zase přišlo trapné to platit a od nich sprosté to vyžadovat - holt každý to máme jinak

gepe
31. led 2014

@suzanna123 jen dotaz, pokud jsi fakt nesouhlasila uz predem s vnitrnimi predpisy, proc jsi nezvolila jinou porodnici?

suzanna123
31. led 2014

@gepe už zase? Já myslela, že tahle diskuze je už ukončena a že vše podstatné (i nepodstatné) bylo řečeno. I odpověď na tuhle otázku tu najdeš

gepe
31. led 2014

@suzanna123 no prave ze nevim, proto se ptam. Nic osobniho v tom neni. Co si pamatuji, tak jsi akorat napsala, ze mas pravo rodit kdekoliv.

suzanna123
31. led 2014

@gepe silně pochybuji, že bych tohle napsala. A opravdu už se k tomu vracet nechci. V téhle diskuzi jsem řekla vše, co jsem chtěla, svoje argumenty proč jsem ten poplatek nezaplatila i proč jsem nešla jinam a opravdu bych to ráda považovala za ukončené. Nevím, proč máš Ty potřebu se k tomu vracet, ale já už jsem tím ztratila dost času a nehodlám se v tom znova babrat, dohadovat se s někým a obhajovat se.

gepe
31. led 2014

@suzanna123 ja se pouze zeptala jednoduchou otazkou, nic vic 🙂 pouze me napadlo se zeptat, nikdo se v nicem nehrabe, rozhodne nikdo po Tobe nikdy nechtel, aby jsi se jakkoliv obhajovala, natoz jakkoliv dohadovala. Beru na vedomi, ze mi primo neodpovis na otazku. 🙂 hezky vecer a hlavne pohodu 😉

suzanna123
31. led 2014

@gepe a já Ti pouze odpověděla 😉 A nesouhlasím s tím, že po mně nikdo nechtěl, abych se obhajovala - vzhledem k tomu, že v průběhu celé této diskuze jsem byla za svůj přístup a názor kritizována a napadána. Opakuji, že na tuhle otázku už jsem odpověděla a z mé strany bylo řečeno vše, takže jestli Ty na to máš čas a náladu, tak si tu odpověď můžeš dohledat. Jinak si pro mě za mě mysli, že jsem mermomocí chtěla rodit ve stejné porodnici jako Ornella. I když ta vlastně rodila až po mně...
Hezký večer i Tobě.

gepe
31. led 2014

@suzanna123 heh to me nenapadlo to s tou Ornellou 😀 tim padem jsem na tom hur, ja rodila co jsem si o slecne ted nasla, az po ni 😀 nejsem tak prostoducha jak mozna myslis a dusno tady predtim primarne udelal nekdo jiny, nebyly jsme to ani my dve 🙂 pa

suzanna123
31. led 2014

@gepe a císařem jsi rodila taky, aby ses jí podobala? 😀 Určitě jsem tím nechtěla naznačit, že jsi prostoduchá - to, že má někdo jiný názor než já pro mě neznamená, že je to blbec. A zrovna nedávno jsem v jiné diskuzi koukala, jak se pěkně shodneme 🙂

gepe
31. led 2014

@suzanna123 ted jsi me zabila 😀 rodila, ale ne jako celebrita 😀 vzdyt nemusime mit vzdy shodny nazor a prece si rozumet 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru