Zkoušeli jste žádat vrácení poplatku "otec u porodu"?

xvink
4. led 2014

Ahoj holky, potřebuju radu.... Před týdnem se nám v Podolí narodil chlapeček (císařem) a manžel byl u toho. Těsně před tím nás sestra vyzvala k zaplacení toho poplatku, který je v Podolí 1500 Kč. Nechtěla jsem se dohadovat před porodem, aby nám nedělali problémy. Ale vím, že ze zákona má otec nárok být u porodu, a to bez poplatku. Nezkoušel jste někdo zpětně žádat o vrácení toho poplatku? Případně konkrétní odkaz do toho zákona... Díky moc.

marukm
5. led 2014

@picasso O tom mi ani nemluv, ze všech těch blbejch výměn a poplatků jsem málem zešedivěla!
@liss_durman Asi tě zklamu, ale velkej je to samý. Resp. já to měnila i kvůli adrese, ale pokud se ti změnilo jméno, tak seš prostě už jinej majitel. Takže si myslim, že se to mění i tam.🙂

zuzi.111
5. led 2014

@picasso Paneboze, jestli pracujes v nemocnici, tak by me zajimalo, kde nakupujete??? 450 za jednorazovy oblecek? SILENOST! Bud mate na prd nakupciho, nebo je jako ve spouste nemocnic "ovlivnen" dodavanou firmou a bere nastreleny ceny. Jinak se to pohybuje tak do 100 kc halena i s kalhoty.

leni78
6. led 2014

@superkousky haha konecne si nekdo dal tu praci. Ano, za jednorazovy plasr 20 kc, gumove galose si kupoval svoje, nevleky nedostal a hned byl na petistovce pohoda.

leni78
6. led 2014

@zuzi.111 no jasne prave jsi se seznamila s tematem tunelu ve zdravotnictvi. Nakupuje se za nehorazne nadsazene ceny, ale pacient by se podle nich mel stydet, ze chce parkrat za zivot mit v ramci sveho pojisteni a statnich dotaci ze svych dani povlecenou postel, kus toaletaku a skromny obed. Nenechme ze sebe delat pitomce.

picasso
6. led 2014

@leni78 podle tebe je všechno tunel, pro vás nejlépe všechno zadarmo a podle toho, jak si řeknete, že. Tak k doktorům vůbec nechoďte. A nejlépe se to všechno hází na finance a těm, kdo do toho vůbec nevidí.

picasso
6. led 2014

@zuzi.111 ono taky záleží na materiálu a zda je oblek sterilní nebo ne. není oblek jako oblek.

picasso
6. led 2014

A mimochodem. V nemocnici platí, že mají nemocní právo na návštěvy kdokoliv, pokud to ovšem nenarušuje chod oddělení nebo řád. Vzhledem k tomu, že i když jste zavřeni na porodním boxu, dochází tam k pohybu více osob (nejste jediná rodička), v tomto případě to je jako nadstandardní služba (stejně jako u nadstandardního pokoje mohou návštěvy s vámi i spát). A nemocnice za to nemohou, nutí je k tomu stát a ministerstvo. Už tak mají nemocnice co dělat, aby se udržely, ale kdo do toho nevidí, tak neví. Ale je fakt, že v tomto případě by poplatky měly být stejné.

leni78
6. led 2014

@picasso Jak zadarmo ? A nemam chodit ke statnim doktorum, ktere si platim cely zivot formou pojisteni a formou dani do statniho rozpoctu ? Tak mi vysvetli, jak zadarmo ?

leni78
6. led 2014

@picasso Vis on zakonny zastupce ditete neni navsteva. Ma pravo byt u sveho ditete.

leni78
6. led 2014

@picasso Vy jste jeste neslysela o zpusobu hospodareni ve zdravotnictvi ? Porad se o tom mluvi. Nova vlada si stoji za tim, ze i kdyby se zrusily veskere poplatky nad ramec pojisteni a dani a jen se zacne hospodarit bez nakupovani predrazenych a nepotrebnych zakazek, jeste se usetri. Tak uvidime, no kazdopadne se urednickum a doktorum podivaji na zoubek.

gepe
6. led 2014

Uvodni dotaz zakladatelky znel jasne.
Ostatni politicke nazory, financni veci jsou OT.

@leni78 Tobe preju hodne stesti v ramci te hromadne zaloby a u soudu celkove. A taky at v zivote dojdes k vnitrnimu klidu a spokojenosti.

luciebx
6. led 2014

zeny ja rodila v uk.. nic sem neplatila.. mela u porodu manzela.. a svoji mamku.. porod do vody.. a zadny ty habity na chlapa nebo mamu tu teda nedostavame.. a deti jsou zdravy... podle me az mooooc prehnana akce u ceskych porodnic...
myslite ze ty jednorazove hadry stoji tolik penez ze si nektere porodky uctuji coz si myslim nejnizsi taksa je 500 kc.. vzdyt je to z recyklovanyho plastu.. a vyroba tohohle vyjde tak na 30 kc max.... jenze porodky vi.. ze kdyz si to nauctujou a maminky toho partera u porodu mit chteji.. tak to proste nauctujou a my zacvakame.. .nechutneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

gepe
6. led 2014

@luciebx ale vzdyt Ty jsi nic neplatila, tak nic "necvakas" 🙂

picasso
6. led 2014

@leni78 o novinách si myslím svoje, takové zkreslené informace, jen aby měli co lidi číst. A doktoři nenakupují a když něco chtějí, jde to v nemocnicích přes x lidí než to schválí. A dál to nebudu rozebírat, opravdu to do tohoto fóra nepatří.

gepe
6. led 2014

@picasso ono hlavne nekdy prijde stadium, kdy diskutovat uz ani nema smysl 😅

luciebx
6. led 2014

@gepe ja tu reaguji na ceske porodky... jj ja nic.. diky bohu.. prijde mi to jako nesmysl...a drzim palce tem maminkam ktere se proti tomu chteji obout a vyrazit do ulic 😵 😉

picasso
6. led 2014

@luciebx tam ale platí porodnice stát nebo přispívá. Tady jsou nemocnice a porodnice rádi, že se udrží. A výroba a prodej je něco jiného. Výrobní cena všeho je kolikrát jen pár korun, ale jde to přes x lidí nebo si na tom někdo narejžuje. Ale to už je do jiného fóra. Ale za to porodnice nemohou.

picasso
6. led 2014

@gepe přesně tak, taky mizím 🙂

picasso
6. led 2014

@leni78 dobře, tak ať přijde, jakmile dítě přijde na svět, v tom případě začínají platit otcova práva.

chris_n
6. led 2014

@leni78 a ty jako věříš nové vládě a tomu blbečkovi, který si tady dělá monopol ze všeho co mu přijde pod ruku? Ha ha.... bude to uplně stejné, jako dostud. Co si lidi zvolili, to mají a budou se ještě divit!

leni78
6. led 2014

@picasso Proc az je dite na svete ? Podle tebe otec nema zakonne pravo byt pritomen porodu vlastniho ditete ?

leni78
6. led 2014

@chris_n Nezbyva nez verit. Zatim mluvi o tom, ze se pokusi zastavit hyreni penezi, danovych poplatniku a to zni dobre ne ? Ale to uz se opravdu netyka konkretne otce u porodu, i kdyz okrajove jsme porad k tematu.

chris_n
6. led 2014

@leni78 pokud vím, tak se v našem právu pořád za dítě bere až to narozené, které vyleze z břicha. To, které je stále ještě v břiše, tak není bráno jako dítě, tudíž nemá zákonného zástupce.

luciebx
6. led 2014

@picasso ty to ja nettusim kdo co tuu plati kdo koho podporuje financne...

jak tu uz pisete.. je to do jineho tema.. tak ja valim do prace.. zatim cau

chris_n
6. led 2014

@leni78 poslední příspěvek mimo téma: ano nevěřím mu, a to ani nos mezi očima. Takové sliby/chyby tu předtím říkalo tisíce lidí. Ale prostě to tak nebude, oni to moc dobře pochopí, jak to nahoře chodí a začnou hrát tu hru velmi brzo.

leni78
6. led 2014

@picasso Pises o novinach si myslim svoje. No to ja taky. Ale o novinach jsem nepsala. Psala jsem o mediich, coz jsou veskere komunikacni zdroje.

picasso
6. led 2014

@leni78 to, co hlásají média, je z poloviny taky zmanipulované. A kolikrát jsem měla tu čest setkat se s určitými případy, které média pěkně otočila a to buď ve prospěch či neprospěch zdravotnictví. Ale to je taky jinam. Více to v tomto směru nekomentuji, to do této diskuze nepatří.

leni78
6. led 2014

@chris_n Nekdo veri, nekdo ne. Ja nejsem nejak politicky soustredena, ziju si svuj zivot, tak nebo tak. Nevim jestli mu verim, nebo ne...proste se mi nelibi, kdyz po me chce nekdo poplatky za neco, na co mam pravo a naopak penize se kterymi ma hospodarit, hospodari spatne. Pokud prijde nekdo, kdo chce tyhle veci zpruhlednit, jsem vdecna. Treba se dockame i zpruhledneni a vyuectovani poplatku za pritomnost otce u porodu. Takze. 20 korun papirovy plast, 3 koruny navleky no a zbytek do min peti set jsou provozni vydaje a dobra vule porodnice tam laskave otce, ktery ma na to pravo vpustit. Podle me ten poplatek je diskriminace otcu a poplatek navic, za ktery rodina mohla mit velky balik plen.

leni78
6. led 2014

@picasso Jasne, neverme mediim, vsechno je jinak. Zas neprehanej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru