Změna lékaře v těhotenství. Je mi to trapné. Poraďte

kreksi
22. čer 2007

Ahoj! Dnes jsem poprvé zavítala ke svému novému gynekologovi. Můj předchozí neměl v ordinaci žádné vybavení, a tak jsem sháněla někoho, kdo má v ordinaci ultrazvuk. Několik měsíců jsem teď byla také v péči CAR Gennet, kam jsme se s manželem vypravili zjistit, zda jsme oba OK a hned po bezproblémových výsledcích jsem přirozenou cestou otěhotněla. Z té dnešní návštěvy u nového gynekologa jsem dost rozpačitá, zřejmě jsem z Gennetu i od toho nevybaveného pana doktora zhýčkaná co do taktního a profesionálního přístupu k pacientkám.

Dostaly hned dvě věci: 1. u sestřičky jsem vyprávěla své záležitosti hned před dvěmi dalšími ženami, které vysvlečené čekaly za plentami převlékáren. Nečekala jsem, že k lékaři půjdu už "naostro" a v sukni jsem byla jen náhodou. Spíš u mě bylo pravděpodobné, že jsem mohla naběhnout k panu doktorovi od pasu dolu vysvlečená, protože pořád tahám kalhoty.

2. lékař mě odzbrojil svým nekonečným humorem, takovým tím flirtovacím, bylo mi to hodně nepříjemné. O to víc, že mě sice vyšetřil, ale k samotnému těhotenství mi neřekl nic. Mně tam bylo tak trapně, že jsem chtěla jít už hlavně pryč a vlastně se ani na nic nezeptala 😒 .

Bohužel jsem se u tohoto nového pana doktora "upsala" a vystavil mi též těhotenskou knížku. Teď řeším, zda se z toho vyvléct, zda si raději zvyknout a nějak to do porodu vydržet, nebo vzít nohy na ramena. Na gynekologii mi jinak nikdy chodit nevadilo, do Gennetu jsme dokonce chodili s partnerem oba moc rádi, ale tady se fakt cítím špatně. Trapné mi je, že jsem se k lékaři dostala až na přímluvu známých... strašně hloupě se z toho couvá... Mám z toho v hlavě zmatek, a tak prosím - poradíte některá? Děkuju 😉

listicka77
22. čer 2007

Hodně záleží na tvých prioritách. Já osobně se chci ultrazvuku co nejvíce vyhýbat, protože si myslím, že jeho přemíra škodí. Takže na tvém místě bych vzala nohy na ramena ke svému předchozímu lékaři. Pokud se ale nutně potřebuješ během těhotenství při každé prohlídce ultrazvukem ubezpečovat, že mimi je v pořádku, tak u něj asi spíš zůstaň. Osobně si myslím, že těhotenství není moc období na to, něco "vydržet". Kdyby ti tam mělo být pokaždé nepříjemně, tak je to celkem na nic. Já tedy lidské kvality stavím nad vybavenost technikou.
Druhá věc je, jestli z toho vůbec vycouvat ještě jde. Protože sice existuje svobodná volba lékaře, ale jsou na to nějaké lhůty - snad jednou za půl roku nebo tak nějak.
Tak moc přeju to "nejsprávnější" rozhodnutí! 🙂

zusma
22. čer 2007

Kreksi, taky myslím, že se dá dr.měnit jen jednou za čas, mám tušení že za tři měsíce ale nejsem si tím zcela jistá.

Co se týče toho ultrazv.,tak jsem četla někde nějaké nařízení Ministerstva zdravotnictví (???) a tam bylo,že lékař má nařízeno (povinnost)dělat utz myslím že jen 3x(??) za celé těhu. Pokud ti to dělá častěji, tak to je jen na jeho svobodné vůli,ale určitě to není jeho povinnost 😒 Mně ho dr.dělala několikrát na začátku těhu,ale teď už 2 měsíce nic.Jenom poslouchá srdíčko. Naštěstí jsem ted byla na velkým utz v nemocnici a tam mimi podrobně prozkoumali a mimi je ok.

kreksi
autor
22. čer 2007

ano, máte pravdu. na registračním listu je z druhé strany napsáno, že právo na výběr léaře je možné znovu uplatnit nejdříve za 3 měsíce. Takže je to asi jasné... pokašlala jsem to. O tom, že se nedělá ultrazvuk často, jsem nevěděla. Jsem zatím takový těhotný amatér - neználek.

zusma
22. čer 2007

Do toho se dostaneš, jako my všichni 😉 Já před otěhotněním nevěděla o těhu,miminkách,kočárkách apod naprosto nic. Ještě že existuje ten net 😀

Ale na druhou stranu jsem slyšela i o holkách,kterým dr. dělá utz pokaždý nebo velice často a to i když nemají problémy. Netuším,na čem to záleží 😒

kreksi
autor
22. čer 2007

zusma: jojo, pomalu se učím. jen to, že budu chodit k úchylnýmu gyndaři, kterého jsem si ještě pracně vyběhala, já husa, to fakt nějak nedokážu rozdejchat. Obrečela jsem to, hned jak jsem odtamtud odešla, a teď znovu. 😒

zusma
22. čer 2007

Neboj, to bude dobrý, třeba nebude tak hrozný. A když to máš pes známý, tak budeš mít třeba nějaký výhody 🙂 A při nejhorším za 3 měsíce odejdeš.

kreksi
autor
22. čer 2007

zusma: jedinou "výhodu" zatím shledávám v těch slizkejch vtípkách... celkově je nesnáším, navíc od lékaře, navíc s roztaženýma nohama. a známost je to nepatrná... přes tři hlavy domluvená. ale děkuju 🙂

lenkab
25. čer 2007

Mam dojem, ze jenom prakticky lekar se muze menit jednou za cas [asi ty tri mesice], ptala jsem se na to svoji pojistovny a tam me nekolikrat ubezpecili, ze vsechny ostatni doktory muzes menit jak casto chces. Resila jsem totiz podobny problem jako kreksi, vymena gyn. doktora po jedine navsteve.
Kreksi, zavolej si do svy pojistovny, a dej vedet jak to dopadlo! Je zbytecny chodit k nekomu kdo ti nevyhovuje, hlavne ted v tehotenstvi.
Jinak co se tyce toho ultrazvuku, tak souhlasim s listickou, az budu jednou tehotna, tak si ho taky necham udelat max. 3x. Chodim k doktorce, ktera ho nema a posila prave do Gennetu, je to vyhlaseny centrum a hlavne umeji z toho ultrazvuku vycist urcite vic nez doktor v ordinaci, ktery to treba nepouziva tak casto... Takze ja to naopak ocenuju, ze moje doktorka ultrazvuk nema.

carlisse
25. čer 2007

Kreksi já změnila lékaře na začátku těhu, protože se mi nelíbil přístup mé původní gynekoložky. Pokud se ti něco nezdá a je ti něco nepříjemné, raději bych odešla hned...

kreksi
autor
25. čer 2007

děkuju za názor a za radu - do pojišťovny si zkusím zavolat. dobrý nápad 🙂

lenkab
25. čer 2007

Tak dej vedet jak to dopadlo! 🙂

edimon
25. čer 2007

Kreksi...já bych na tvém místě taky zavolala do té pojišťovny a snažila bych se rychle utéct. Nedokážu si představit, že bych se měla před každou návštěvou dr cítit jak před popravou ☹ Já chodím tady v Praze k soukromému lékaři a nemůžu si přístup ke mě jako k pacientovi vynachválit..jak od sestřičky tak od dr. Holky mají pravdu, že ten UZV se povinně dělá asi 3x za celou dobu těhu..takže další UZV jsou jen na lékaři, ale myslím, že když probíhá tvé těhu normálně, tak je zbytečné ho pořád bobánka dráždit 😉 Držím ti palečky ať ti to dobře dopadne ..pa

bramburka
25. čer 2007

Ahoj ja take nemam zas moc dobrého Dr., ale zase je precizní,tak jsem to nakonec rozhodla tak, ze jsem u něj zůstala. Ale je nesdílnej a otázkama ho zjevně obtěžuju ale odpoví. Když jsem mu řekla, že mě bolí břicho, tak řekl, že co jsem čekala, že od toho je to jiný stav, aby to bylo jiné ... no blbec. Ale ostatní dobrý, no... nemusím nic platit, i když ostatní platí 900,- tzv. dobrovolný příspěvek, já jsem řekla, že když je dobrovolný, tak platit nebudu, když vlastně nšejsem moc spokojena. Uteču hned jak budu moct.

jana.1
26. čer 2007

no tak když už, tak už - nebylo by špatné, kdyby to vyjelo ve vyhledávačích
Sdružení GyNdeA - žena na 1. místě kyretáž revize dělohy aleš prokopenko Nina Loutocká Věra Podmollová www.gyndea.cz gna.cz gynekolog praze gyndea

- sestra dveře dokořán na chodbu probírá anamnézu, potíže, jak je atd. před každou prohlídkou, dále váží, měří tlak, bere krev atd. - chodba úzká nudle, všechno je slyšet.. 😎
- váží tak, že jednou odečte oblečení, jindy ne.. dělá chytrou.. řekla jsem, že vím pohlavní styk (byl 1 za měsíc a půl) a nevím MS.. tak prý není partner nikdy jistý.. jak kdybych byla šlapka nebo v noci opilá jak zákon káže
- poslala mě na screening v 1. trimestru pozdě. Přes moje upozornění, že jak podle UZ, tak podle početí jsem ve 14. tt., zamumlala něco a do průkazky i žádanky na odběr krve napsala 11. tt. (odběr se provádí provádí v 11.tt. pak se už změní krevní obraz a následný NT screening se dělá cca ve 13.tt - ¨na Gennetu měli co dělat, aby mě narvali aspoň na ten UZ, na který se objednává 2 týdny předem, protože byl pátek a po víkendu by bylo pozdě i na něj.. takže krev mi samo už nebrali a na UZ jsem šla s odřenýma ušima)

- nevěděla jsem, že jsem těhu, šla jsem tam s bolestmi vaječníku a prsou (myslela jsem, že kvůli vysazení prášků během balení..) a protože jsem jednou kratičce na WC zakrvácela..

- takže mi řekl, že jsem těhu a hned zas, že nejsem.. řekl mi to v 6. tt., kdy jíní dr. čekají na srdeční akci - on jí chtěla ale vidět hned - v tom byl ten problém - více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

- hcg řekli, že mi 2. den určitě zavolají (pak už byl svátek a víkend) - nezavolali, tak jsem volala, ale měla jsem rozbitý mobil a neslyšela jsem je, přijela jsem tam tedy 5 minut před zavíračkou a nechtěli mi otevřít a slyším sestru, jak říká, že mi budou muset něco nakecat.. 😕 nemohli jsme se dobouchat ani dozvonit 😠 pak slyším, jak telefonuje s laborkou a říká, že dobrý..

- za týden čumí prokopenko na HCG jak zjara, na UZ se srdíčkem taky, tváří se přitrouble a kroutíce hlavou mi píše Pambu kvůli tomu jedinému kratičkému zakrvácení. V letáku čtu, že se NESMÍ užívat v těhu (je na srážlivost krve) tak mu voláme, něco nejistě mumlá a pak řekl, ať to teda neberu. 🙂 Po nějaké době se vyjádřil, že to krvácení bylo nízko položeným lůžkem, což se samozřejmě mění, jak děloha roste..
- napsal mi recept na UTROGESTAN, že ho lékárnice sice přečetla, ale nepochopila, jak to dr. myslí.. Tak jsem se tam zas vrátila. Prý mi to vysvětloval, ale to není pravda, skoro nic mi neřekl (můžu ho prý brát orálně i vaginálně, ale v letáku je (slovenská verze a některé české verze), že v 1. trimestru jen vaginálně.. ale uznávám, že většině dr. to je jedno a asi to nebude tak podstatné)
- pak jsem říkala, že mi začlo bouchat srdce i při malém pohybu a špatně se mi dýchá.. že mám děsný stres v práci (jak oni by řekli "duševní s odpovědností"), že dělám dálkově školu, že jezdím do práce hodinu v narvanym MHD k prasknutí se 4 přestupama a spím 5 hodin denně. Na to mi odvětil, že to je v těhu normální 😎

- pak jsem ho vyměnila jak fusky 😝 😠

Nebyl to můj gyndař, chodila jsem jinam, ale tam měli zrovna organizační problémy, tak mi nabídli tenhle záskok.. to jsem si fakt naběhla. Pak jsem zjistila, že nejsem jediná, kdo je kritizuje..Nejen že mě zbytečně stresoval, nebyla jsem si s ním celou dobu vůbec jistá.. vadilo mi, jak se tváří, když mě prohlíží.. takovej šmudla a jak když šátrá po klíči v pevnosti Boyard.. celý první trimestr jsem byla v háji, místo abych měla radost

na netu mi při zadání jeho jména vyjíždí, že nějaký MUDr. aleš prokopenko dělal nějakého obchoďáka nebo co ve firmě Pfizer a byl nějak zapleten do úplatků, vyjadřovala se k tomu ODS, ČSSD.. Ale není tam nikde jeho fotka, takže nemůžu říct, že je to opravdu on.. Jestli jo, tak se asi gyndařině moc nevěnoval..

Omlouvám se za román, ale jestli máte problém s dr., že je to patla, co si nezaslouží diplom, že děláte třeba fyzickou práci na směny a on nechce napsat neschopneku, že dělá v diagnóze chyby nebo dělá ksichty, neváhejte a změňte ho. Dá se změnit 1/3 měsíce, takže vybírejte, ale nezůstavejte 😉

pipisek
26. čer 2007

pokud nejsi 100% spokojená tak od něj odejdi, těhu je docela dlouhá doba a nemáš se v něm stresovat. takže chodit tam každý měsíc, později ještě častěji celá vynervená a vyklepaná nemá cenu a ani to tomu miminku nemůžeš udělat !!!
já mám taky špatnou zkušenost s jednou "paní doktorkou" z polikliniky na Proseku. zpozdila se mi MS asi o 14 dní a tenkrát těhot. testy ještě v lékárně nebyly (11 let zpět )a měli jsme odjíždět k moři, tak jsem za ní zašla, aby se mrkla co a jak. tak se mrkla, řekla, že těhu nejsem a napsala mi nějaký tabletky na další oddálení MS s tím, že až pojedeme od moře domů, že je mám vysadit a MS se do týdne dostaví. na dovolené jsem chytla nějakou střevní chřipku, 2 dny zvracela a měla průjem a pak jsme zavolali místního dr. ten mě vyšetřil a viděl ty tabletky na oddálení MS a ptal se, jestli nejsem těhotná. já mu řekla, že ne, že jsem před odjezdem byla na vyšetření. tak mi nasadil ATB po 4 hod a ještě nějaký jiný léky. druhý den už mi bylo lépe. jenže po vysazení těch tabletek MS nepřišla ani dalších 14 dní, tak jsem šla na vyšetření a provokačku, MS nikde, další provokačka, MS nikde, blbě mi bylo, že jsem se nemohla ani ráno učesat, ale podle dr. se jednalo o horm. poruchu, těhu vyloučila ....no a potom asi za dalších 14 dní od posledního "vyšetření" najednou strašný bolesti a krvácení, odjezd na pohotovost na Bulovku a sloužící lékař mi povídá:ženská, vy jste ve 12-13 týdnu těhot a vy o tom jako nevíte ??? plod je bez srdeční akce, takže potrácíte.....následoval můj šok,narkoza a revize dělohy. mluvili tam se mnou jako s debilem, že nemám skoro 3 měs menzes a divím se...
celkem trvalo, než jsem se z toho vzpamatovala, nechápala jsem, jak je možný, že na to, že jsem ve 3měs.těhu ta kráva nepřišla.
měla jsem od ní vypadnout hned, ale zrovna jsem se přistěhovala a jinou gyndu v okolí jsem neměla a to byla chyba, protože za rok a půl se mi povedlo otěhotnět znova (celkem zázrak vzhledem k tomu, jak jsem na tom po tomhle zážitku byla psychicky) a ta nána mi oznámila, že jsem těhu mimoděložně, takže opět Bulovka a hospitalizace....naštěstí bylo vše OK a můj pohár trpělivosti tímto přetekl. našla jsem si jiného dr. a těhotenství bylo naprosto v pohodě. teď chodím sice jinam,kvůli zdrav. pojišťovně, která s mým předešlým dr. ukončila smlouvu, ale jsem znova spokojená a v půlce července mám rodit druhé dítě.
takže pokud nejsi spokojená - okamžitě změň lékaře, mě to stálo hodně slz a beznaděje ......

jana.1
26. čer 2007

pipisku, jmenovat!! jmenuj jí tu neschopnou tupou trubku, co si říká gynekoložka. Je nebezpečná. Náhodou si to může číst někdo z Prahy - Proseka, tak ať rychle zdrhne jak já od Prokopenka, který mě chtěl bezdůvodně poslat na vějškrab. Ale co se stalo tobě, to jsem neviděla, nečetla.. Do kriminálu s takovou ženskou a minimálně už dávno nemá co dělat doktorku. 😠 Zasloužila by chytit pod krkem 😠

slevik
26. čer 2007

Kreksi - klidně změn lékaře v těhotenství 😉 Akorát si zjisti, jak je to s těma 3 měsícema a šup pryč. Já jsem měnila dr. ve 20tt, a v pohodě. Není to sice tak časté měnit dr. během těhu, ale jde to a přesně jak píšou ostatní, než se stresovat a odcházet od dr. s pláčem, radši rychle pryč. Já jsem to udělala a při nespokojenosti vřele doporučuju i ostatním 😉

adulkababulka
23. čer 2008

vidim, ze se tu uz dlouho nic nenapsalo, tak snad sem jeste nekdo vleze 🙂 Chci zmenit gynekolozku, jsem jiz objednana u nove lekarky, rekla jsem sestricce ze jsem tehotna, ze jestli to nevadi a ona rekla ze ne. Jenomze mezitim jsem byla na UZV ve velkem centru (protoze ta moje lekarka nema uzv), mooc se mi v tom centru libilo, pan Dr. byl uzasny, tak jsem se ho nakonec zeptala zda by me nevzal. A on rekl ze by rad, ale ze kdyz mam uz vystavenou tehu prukazku od me doktorky tak ze to uz nejde....
Holky, co myslite? bude to takhle u kazdeho doktora? nebo to byla jenom u tohoto? premyslim totiz, jestli me ta nova doktorka u ktere jsem zatim objednana vezme, kdyz prijde na to, ze uz mam prukazku....

ilci
24. čer 2008

adulko, já třeba taky nejsem tak úplně spokojená se svým dr, ale nejsou to takové horory jak píšou holky výše
mamka teď taky změnila dr., je u mladé doktorky, a při rozhovoru jí řekla, že pokud budu chtít, klidně k ní můžu přestoupit, takže si myslím, že to v těhu jde

blanina
24. čer 2008

adulko, já jsem odešla od svého dr. ve 13tt to už jsem od něj měla těhotenskou průkazku (od 8tt) i některá vyšetření. nové Dr. ke které jsem přešla to nijak nevadilo, asi by byl nesmysl nevzít těhotnou jen kvůli tomu, že už má průkazku od jinud. Na změnu lékaře máš prostě právo i v průběhu těhotenství s již vystavenou průkazkou a jestli mu vadí že oni používají jiné průkazky tak je to malichernost. mojí dr. vždycky chvilku trvá než se zorientuje na kterou stránku co napsat ale nakonec to najde a bere to sportovně.

adulkababulka
24. čer 2008

blanina: a jak jsi to mela s Tvoji dokumentaci? musela jsi si pro jit pro dokumentaci k stare lekarce a predat ji nove? nebo si to oni mezi sebou nejak poslali? diky za odpoved 🙂

ilci
24. čer 2008

adulko, tak co vím, někteří lékaři neradi dávají dokumentaci přímo pacientům
ale nejlepší je asi zeptat se u nového dr.

aalca
28. srp 2008

Tak já bych taky ráda přidala svůj dnešní zážitek od mé doktorky. V lednu mi praktický lékař zjistil zhoršenou funkci štítné žlázy nasadil mi letrox 50 a já ho začala užívat. Rozhodli jsme se přítelem,že se pokusíme o miminko a začali na tom pracovat. V březnu jsem šla na preventivní kontrolu ké své gynekoložce a řekla ji o štítné žláze a ona mi s hrůzou řekla,že v žádném případě nesmím otěhotnět a poslala mě rychle na krev jestli náhodou nejsem těhotná. Těhotná jsem naštěstí nebyla, hrozně mě vyděsila - vůbec mi nevysvětlila jaké by to mělo důsledky či nějaké zdravotní komplikace. Možná to byla i moje chyba,že jsem to neřešila. Uběhlo skoro půl roku a můj praktický lékař mi udělal znovu testy na štítnou žlázu a řekl,že ji mám v pořádku a dokonce mi snížil i dávku na polovinu a na mé snažení těhu mi řek,že na to můžeme hned skočit. Tak jsem byla šťastná a tu novinu jsem řekla přiteli. Ještě mi řek ať se objednám na endokrinologii aby mě měli potom pod dohledem. Na endokrinologii jsem volala včera a objednali mě na půlku února,tak jsem to všechno dnes líčila s radostí mé gynekoložce a ona mě znovu uzemnila,že teda nesmím v žádném případě otěhotnět až po návštěvě endokrinologie v únoru, že si mám rozmyslet jestli chci být zdravá a jestli chci mít zdravé dítě a že je mi teprve 25let a nemám kam pospíchat a že 1/2 roku není zase taková doba. Teď si jenom říkám,že kdyby se mi podařilo otěhotnět hned na začátku že by to bylo nejlepší. takhle jsem akorát ve stresu. Vím,že je to dobrá lékařka,ale její přístup k pacientům je hrozný - když se jí na něco zeptám a většinou se ptám na každou blbost,protože jsou to pro mě nové věci např. měření bazální teploty tak na mě vyjede a kroutí očima až je mi z toho do breku,protože si připadám jako naprostý hlupák. Doktorka mi to těhotenství akorát zošklivila a ještě mám nervy z ni a teď si nedokáži představit až budu těhu a něco udělám špatně tak mi vynadá a akorát budu mít dětátko ve stresu. Nepíši sem všechny věci co mi řekla,ale dnes jsem kvůli ní probrečela půlku dne, chtěla bych změnit doktora,ale o žádném dobrém nevím,ale vím,že těhotenství nechci strávit u této lékařky,která mě stresuje už před vstupem do ordinace. ☹

petra.milda
30. srp 2008

Ahoj AAlco,

100% ti doporučuji změnit doktorku. Zeptej se třeba svých kamarádek, známých jestli by ti nemohli někoho doporučit. Já jsem měla také problémy s gynekoložkou, bála jsem se za ní chodit, zeptat se na něco, když jsem něco nevěděla. Nakonec mi kamarádka ( která měla taky špatnou štítnou žlázu a je normálně těhotná, i když je na rizikovým - teď v září se jí má narodit zdravý kluk) doporučila doktora ( je v Brně, nevím, kde bydlíš, ale kdyby jsi náhodou bydlela v okolí, mile ráda ti dám na něj kontakt - je to dokonalý doktor a člověk ), ke kterému se přímo těším, všechno mi dopodrobna sám od sebe vysvětluje, ve všem mi vychází vstříct, ve všem mi usnadňuje těhotenství...Když jsem byla u té první doktorky, ze začátku těhotenství jsem pořád brečela a nervovala a teď jsem naprosto v klidu, šťasná a užívám si těhotenství. Nezapoměň, že pro otěhotnění je velmi důležité, aby jsi byla v klidu a vyrovnaná, takže vyměň doktora/ku, aby jsi byla v pohodě a uvidíš, že všechno bude dobrý...Moc ti to přeju a budu držet palce... 😉

aalca
31. srp 2008

Ahoj Petro,

k této lékařce chodím už přes 8 let a je pravdou,že od začátku jsem k ní chodila nerada, nejdříve to byl ostych,protože to bylo něco nového, poté se stále navážela na mou váhu a dělala mi přednášky o zdravé výživě atd. takže jsem vždycky před návštěvou k ní držela diety a raději nejedla abych měla o nějaké to kilo méně. ☹ pak,když jsem začala chodit do práce mi vadil její systém objednávání pacientů, kdy jsem byla objednaná např. na 10hodinu což byl začátek jejích ordinančních hodin a tudíž jsem měla jít na řadu jako první a zároveň měla na stejnou dobu pozvané i těhulky takže na mě se dostala řada až po prohlídce těhulek a tím se vlastně vše posunulo i o hodinku a minule mi jedna paní říkala,že šla na řadu i o 2 hodiny déle což je fakt hrozný. Nemluvě o tom,že i přes výztuž ve dveřích jde téměr vše co se děje v ordinaci slyšet a vybavení ordinace je z dob dávno minulých bez PC. Já jsem ze středočeského kraje - MB. Kolegyně mi už nabízela svou doktorku,tak uvidíme, ještě se zkusím pozeptat. Moc děkuji za podporu a uvidíme jak to dopadne. 🙂

kukujda
27. zář 2012

Ahoj holky, prosím vás o radu. Vracím se ze zahraničí a předtím jsem chodila k jinému gynekologovi. Chci ho ale teď změnit. Problém je, že uvažuju, jak to provést. Když půjdu k někomu, koho znám z doslechu, udělá mi vstupní prohlídku a nebude mi "sedět", můžu to jít zkusit hned k někomu jinému? A kdo bude platit za tu prohlídku? Nebude pojišťovna mít s tím problém? Protože v těhotenství se asi blbě čeká tři měsíce, abych mohla jít k někomu jinému 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru