Zmena porodnice na poslednú chvíľu, máte skúsenosť?

tinka_21
14. lis 2012

Ahojte! Uvažujem o zmene pôrodnice na poslednú chvíľu, resp. ani tak nie o zmene, ako o tom, že nebudem rodiť v ČR, ale že sa ešte pred pôrodom vrátim na Slovensko, tam porodím a pobudnem minimálne do konca šestonedelia (z viacerých dôvodov...). Do starostlivosti pôrodnice sa prechádza po 36. týždni (v tom týždni ešte idem na prehliadku k svojej gynekologičke), ak sa nemýlim. Viete kedy presne? Na Slovensko však budem cestovať niekedy v 37. až 38. týždni (ak neporodím dovtedy tu 😀 ) Tak sa zamýšľam nad tým, ako je to teda s prehliadkou už v nemocnici, keď vlastne už teraz viem, že tam rodiť nebudem (ak si to malá nezmyslí ;) )
Máte niektorá skúsenosť s takouto situáciou, postupom...???
Vopred ďakujem !!!

evaviki
14. lis 2012

@tinka_21 na prehliadku tam kludne chod, ved im nemusis povedat, ze tam nebudes rodit.. nikto nekontroluje, ze ci tam rodis, ked si prihlasena.. alebo sa dohodni s vlastnou dr.,ci ti este neurobi prehliadku, ze chces rodit na slovensku.. ja som mala rodit cca 2 hodiny cesty od nas, takze dr.suhlasila, ze mi bude robi prehliadky az do terminu a potom uz jedine v porodnici..

tinka_21
autor
14. lis 2012

@evaviki jaaaaj, myslíš že by to šlo, že by mi spravila kontrolu povedzme ešte aj v 37.týždni? Skúsim sa teda opýtať, ďakujem...!! 🙂 do Motola sa mi moc nechce ísť, keď tu čítam v diskusii, koľko sa tam čaká a veľakrát zbytočne... na Slovensku už mám dohodnutého doktora, prípadne na stránkach porodnice na Slovensku písali, že sa tam musí ísť na kontrolu najneskor v 37.týždni, ale na druhej strane pôrod je akútny stav, takže ma zobrať musia, aj keby som prišla neskôr. Ide mi teda len o to obdobie medzitým... tak to skúsim dohodnut buduci tyzden s mojou doktorkou 🙂

evaviki
14. lis 2012

@tinka_21 pokial jej vysvetlis dovody, tak by nemal byt problem.. asi zalezi aj na dr., ale myslim, ze ak ma utz, tak dokaze spravit vysetrenie uplne rovnako ako v porodnici 🙂

dana3262
14. lis 2012

@tinka_21 ja jsem šla na 1.kontrolu do porodnice (po termínu-do termínu jsem chodila ke svému doktorovi) a tam me to tam naštvalo, ze jsem při odchodu volala do mimopražské nemocnice, ze tam chci rodit. Bohužel me ten doktor v pražské u apolinare tak prohlédl, ze uz kdyz jsem vycházela ze dveří, věděla jsem, ze rodim. V te mimopražské říkali, ze me nemohou vyhodit kdyz prijedu s kontrakcemi, tak jsem prijela 🙂

tinka_21
autor
14. lis 2012

@evaviki Dokonca si myslím, že lepšie 😉 zakaždým keď tam som, tak sa so mnou doslova vyhrá, a to pritom nemám žiadne problémy (našťastie!) 🙂 díky

tinka_21
autor
14. lis 2012

@dana3262 ach bože!!! toho sa presne bojím... že sa začnú vo mne vŕtať a ešte nebodaj tým vyvolajú pôrod, a je po mojich plánoch... to už tu písala nejaká mamička, že presne tak dopadla... a potom sa dva dni trápila v nemocnici kým k pôrodu naozaj došlo, ale odísť nemohla, lebo jej nejak už začala odtekať plodová voda či čo... Ja to mám na Slovensko tak 6 hodín, takže to by som už asi nestihla tam docestovať 😀
a do termínu si myslela akože do termínu porodu, čiže 40. týžden???

dana3262
14. lis 2012

@tinka_21 ano, do 40.tt jsem chodila k doktorovi. Ma i monitor. No, ja jsem vyšla od toho, co se ve me tak nešikovně povrtal asi v 11 dopoledne a jeli jsme asi v 19:30, takhle bys to stihla i na slovensko 😀 ne, to nemůžeš vedet, to je jasný..my to měli asi hodinu cesty, tak jsme čekali na kontrakce aspon po 7min. Jako ja bych nedala ruku do ohně za to, ze mi neudělal hemiltona, kterymu jsem se do te doby byla schopna ubránit, jenže kdyz nikdo nic neřekne, nic nikam nenapíše..bůh ví jak to bylo.

tinka_21
autor
14. lis 2012

@dana3262 Tak to je pravda... :-/ každopádne ďakujem za reakciu, skúsim sa teda dohodnúť s mojou doktorkou, doteraz bola veľmi ústretová, tak snáď jej to vydrží a všetko zvládneme 🙂

romcovaklarka
14. lis 2012

@tinka_21 Tak mně od první poradny v porodnici dělali monitory a to moje Dr. nemá, tak tam by to nešlo asi. Ale určitě bude záležet na dohodě.

tkanicka
14. lis 2012

Pokud má tvůj doktor monitor, není problém dochodit poradnu až do termínu k němu. My nemáme ve městě nemocnici a všichni doktoři tu mají monitor, takže do porodnice nemusíme přecházet na poslední poradny, jenom porodit. Spíš bych popřemýšlela, jak to máš se zdravotním pojištěním... platíš si v ČR i SR?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru