Nájem v Praze. Je pravda, že na jeden byt je až 100 zájemců?

5. srp 2022

Holky potrebovala bych poradit. S manzelem bydlime v Praze, zatim v pronajmu. Konci nam smlouva a majitel chce zvysit najem, tak to budeme ukoncovat. A ted me chytla malem pepka...na jeden byt v Praze se hlasi kolem 100 zajemcu! Je to vubec mozny? Nemuzeme nic sehnat, nechapu to. Taky je to uz hodne drahy, nevim jestli zustavat v Praze nebo jit pryc z Prahy. Nevim co delat.

autor
5. srp 2022

@sudylichozrout Kraviny pises jedine Ty. Jsi arogantni, zla a pysna. Ale pycha predchazi pad. Hezky den.

betelgeuzz
5. srp 2022

@sudylichozrout ale nikdo nenapsal, že je to vina Ukrajinců. Asi čteš úplně jiný příspěvek. Napsala to stejně, jako bys napsala, že jsou plné školky, protože jsou silné ročníky. Taky tím neobviňuješ matky, které mají stejně staré děti, je to jen konstatování faktu.

sudylichozrout
5. srp 2022

Hele, prosím tě, zahoď tu věšteckou kouli, máš ji rozbitou a rozhodně se nepouštěj do amatérské psychodiagnostiky. Pěkný den i tobě.

sudylichozrout
5. srp 2022

@betelgeuzz Nemyslím si, že blbě čtu. A musím říci, že mě tahle debata už nebaví, točíme se v kruhu. Takže se rozloučím, bude to lepší. 🙂

autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzita15
5. srp 2022

@sudylichozrout myslis, ze kdyz v Praze zustanou jen bohati lide, co maji na najmy velkych drahych bytu, bude Praha lepsi?

mhpraha
5. srp 2022

a nezvažovala jste třeba město v okolí Prahy, ale s dobrou dostupností? my máme byt v brandýse nad labem a jsme spokojeni. Do Prahy kousek, ale přitom vklidu, příroda, všechno zde dostupné, když nechci jet do prahy..

vladienka
5. srp 2022

Tomuto vobec nerozumiem, ked sme nedavno prenajimali byt, prihlasilo sa nam tak 5 ludi, z toho 4 nakoniec neprisli/neozvali sa. A to prenajimame 2+kk za 14.000 tak mi to pride ok.. a ano, prenajimame prave ukajincom, takze su tu a prenajimaju si byty 🤷🏻‍♀️

irmamala
5. srp 2022

@sudylichozrout Hele nemáš tak úplně pravdu. Já bydlím v části Prahy, kde ta ukrajinská menšina byla vždy velmi početná i před válkou. A teď jsem samozřejmě přišli jejich příbuzní a přátele a musí někde bydlet. Hledám teď pro kamarádku po rozvodu byt a samy ti realiťáci to potvrzují, že byty v té levnější kategorii jsou opravdu od jara pryč a ta uprchlická vlná na to měla velky vliv. Takže to není kritika UA, ale přesně jak píše autorka, bohužel je to více faktorů a dohromady je to v pytli.

sudylichozrout
5. srp 2022

Anonymni princezno, prihlas se pod svym nickem a rekni mi to znovu. Bud alespon hrdinka.

sudylichozrout
5. srp 2022

@irmamala Vidis, ja take bydlim ve ctvrti, kde je celkem pocetna ukrajinska mensina a s timhle problemem jsem se tu nesetkala. Porad jsou tady volne byty. Jen nestoji 14 tisic, ale 20, protoze to neni 30m garsonka, ale 3+kk. Mas na nej? Nemas na nej? Mas smulu. Tohle neni o nikom jinem nez o tom, kdo hleda. Bud akceptuje vetsi byt a vyssi cenu, nebo jdr proste jinam. Bez kecu, ze za to muze nekdo jiny. Fakt to nesnasim z duse.

hojda
5. srp 2022

Být vámi, tak zůstanu v bytě, kde jste, protože šance, že najdete levnější je dost malá. Kolik po vás majitel chce nově a za jak velký byt?

jutta42
5. srp 2022

Se tu hezky patecne hadate, ale zatim jsem se nedozvedela, za kolik autorka bydli a jaka je jeji představa o novem, to se blbe radi🙈

emamaira
5. srp 2022

@sudylichozrout a ty máš věšteckou kouli v pořádku? Že ses si tak jistá, že má zakladatelka podělanej život?🙈😂

hojda
5. srp 2022

Ještě mě zaujaly ty zálohy. Prý platí 1300,- ???? vy nedostáváte vyúčtování?

autor
5. srp 2022

@hojda Jeste nam vyuctovani za elektrinu nedal.

hojda
5. srp 2022

Jak dlouho tam bydlíte?

autor
5. srp 2022

@hojda Ted je to rok.

hojda
5. srp 2022

Pokud máte PRE, tak vyúčtování chodí teď v srpnu, ale je možné udělat i mimořádné.

hojda
5. srp 2022

A ještě je to horší, že teď začínají hledat i studenti od září/října, takže ta poptávka je zase vyšší.

autor
5. srp 2022

@hojda Ted nam konci smlouva tak ja mu jeste zavolam ohledne vyuctovani elektriny. Protoze on rikal, ze plati 1300 ale ve smlouve mame zalohy 800.

hojda
5. srp 2022

Tak to je pak jeho problém, jak z vás ten nedoplatek dostane, asi z kauce???

autor
5. srp 2022

@hojda Jasne na studenty jsem zapomela. Je tady vice faktoru, jak uz jsem psala.

zuzita15
5. srp 2022

@hojda to urcite neni standard vsude, nam chodi vyuctovani od PRE na konci listopadu

autor
5. srp 2022

@hojda Tak hlavne chci videt vyuctovani, ja samozrejme zaplatim co jsem spotrebovala.

hojda
5. srp 2022

@zuzita15 aha, tak v práci jsme se bavili a všichni mluvili taky o tom srpnu, že jim taky chodí vyúčtování????

zuzita15
5. srp 2022

@hojda nevim, uz roky nam chodi v listopadu 😁

hojda
5. srp 2022

A kolik tedy platíte a za jak velký byt? Pokud to není extrémní zvýšení, tak bych zůstala a ušetřila si nervy s hledáním bytu a stěhováním.

zuzineckah
5. srp 2022

Kolik platíte a o kolik vám to chce zvednout? Je to opravdu tak markantní, ze si to nemůžete dovolit?

autor
5. srp 2022

A k tomu pronajmu. Platili jsme 13 500 vcetne energii za 1kk, ted chce zvednout na 16 000 + elektrinu na sebe prepsat (+2000). Tedy nove 18 000.