Nájem v Praze. Je pravda, že na jeden byt je až 100 zájemců?

5. srp 2022

Holky potrebovala bych poradit. S manzelem bydlime v Praze, zatim v pronajmu. Konci nam smlouva a majitel chce zvysit najem, tak to budeme ukoncovat. A ted me chytla malem pepka...na jeden byt v Praze se hlasi kolem 100 zajemcu! Je to vubec mozny? Nemuzeme nic sehnat, nechapu to. Taky je to uz hodne drahy, nevim jestli zustavat v Praze nebo jit pryc z Prahy. Nevim co delat.

sudylichozrout
6. srp 2022

Jinak tahle debata me opravdu, damy, uz dost nudi. Fakt nemam zajem se tady handrkovat s absolventy VSZ, takze se mejte pekne a bacha, at vam Ukrajinci nevyjedi obedove menu a nevykoukaji zvirata v ZOO.
Hejdå.

marge_s
6. srp 2022

@sudylichozrout jo, takze kdyz nevis, tak reknes., ze je to pod tvoji uroven.

marge_s
6. srp 2022

@sudylichozrout kdo je tady absolvent VŠŽ? Nikdo tady neargumentuje jako nejaky "dezolat". Proste situace je jaka je a musime se s tim vyrovnat. ALe ne tim, ze to budu popirat. Nepodcenuj lidi, jednou se ti to vrati

autor
6. srp 2022

Psala jsem o smazani diskuse. Opravdu neni v mem zajmu nekoho obvinovat, hadat se tady a stejne tak se nechat urazet. Moc dekuji vam holky, ktere ste pomohli, podporili, poradili. A preji krasny den.

marge_s
6. srp 2022

asi dobra volba. Skoda jen, ze mi ten byt lichozrout uz nesezene :/ tesila jsem se na seznam :/ a odpoledne obvolavam

Gratuluju, ze se vam to podarilo vyresit. 🙂

autor
6. srp 2022

@marge_s Moc dekuji. Preju ti at brzy neco najdes. Vim jak je to ted narocny, ja uz byla zoufala a vidis, povedlo se 🙂

somalicats
6. srp 2022

@sudylichozrout Jsem z Prahy, ubytovávala jsem dočasně Ukrajince a pomáhala jim najít trvalejší bydlení. Praha JE plná, bohužel. To, co Ti vyjede v nabídkách bydlení, je v reálu buď dost šílené (fotky neodpovídají realitě), nebo je tam jiný zádrhel. A to platí nejen v těch levnějších cenových relacích, můj exmanžel teď hledal nové bydlení několik měsíců a nepochodil - on má nějakou představu, která ale neodpovídá nabídce. Takže zatím zůstává, kde je.

marge_s
6. srp 2022

porad doufame, ze na nas nekde ten pravy ceka, jako na vas 🙂

autor
6. srp 2022

@marge_s Urcite ano, jen to chce trpelivost 🙂

ferda90
6. srp 2022

Držím palce ať najdete nějaký pěkný byt za fajn cenu✊🍀

fifinka2020
6. srp 2022

@marge_s Hele ale za sebe musím říct, že ja se třeba koukám co týden na srealitach po bydlení 3kk v jedné dražší pražské části, a to jako už tak 2 roky pravidelně (I že zajmu) a jako od jara se to zas tak moc nezměnilo. Ty byty tam nebyly ani předtím, pomalu se zdrazuji, se tam je tam nějaký malý za 15 nebo v horším stavu... nějaké "super" nabídky tam nejsou (anebo jsou do týdne pryc), ale ve výsledku mi to přijde pořád hodně podobné. Takže změnit se to asi mohlo, to nepopírám, ale rozhodně ne nějak radikálně (že bych v lednu mohla vybírat a v květnu už ne). Ty byty prostě nebyly levné ani předtím...

drep
6. srp 2022

@ferda90 “máme znamého, jehož kamarádka pracuje…” se do češtiny překládá jako “vím o tom úplný houby, ale proč tu nerozesejt trochu nenávisti”…

marge_s
Autor odpověď smazal
Zobraz
somalicats
6. srp 2022

@ferda90 Plné školky kvůli UA dětem, jo? Koukám, že sama máš dítko ještě neškolkové, takže další věc, o které víš houby 😀. Představ si, že u nás jsou školky taky plné, dokonce nevzali hromadu CZ dětí, a světe div se, nevzali žádné UA děti, protože kapacitně nestačí... Zkus si radši fakta ověřovat přímo, než přes kamarádky kolegy manžela z práce...

ruzova_pastelka
6. srp 2022

@marge_s Fakt nemáte jiné požadavky? Když se to tu smaže, tak si taky dovolím osobnější příspěvek, protože jsme hledali prakticky to samé - měli jsme o něco vyšší cenový limit (45000), ale chtěli jsme minimálně 100 m obytné plochy, bezbariérový, garáž a terasu/zahradu. Byt, kde nakonec bydlíme, splňuje i tvoje požadavky. Sháněli jsme ho zhruba 2 měsíce nepříliš intenzivní snahy, letos na přelomu zimy a jara. A opravdu jsme viděli minimálně 3 vyhovující byty, které bychom mohli vzít 🤷‍♀️ Takže mě to zaujalo, zajímalo by mě, v čem je zakopaný pes...

marge_s
Autor odpověď smazal
Zobraz
marge_s
Autor odpověď smazal
Zobraz
hojda
6. srp 2022

@marge_s kamaradky dcera se myslim bude stehovat z nejakoho vetsiho bytu do domu, ktery ted opravuji. Mam se ti poptat? Myslim, ze nekde v Holesovicich...nebo tam nekde.

marge_s
6. srp 2022

@hojda wow 👍

hojda
6. srp 2022

@marge_s zkusim a dam vedet, pokud to bude aktualni

marge_s
6. srp 2022

@hojda Ď 🙂

jelenice_zavodnice
6. srp 2022

@ruzova_pastelka Souhlas s většinou. Malý trh, hodně peněz ve společnosti, přesvědčení, že nemovitosti jsou investiční jistotou, skupování nemovitostí i když je člověk nepotřebuje a minimální prodej. Dost nemovitostí chátrá než se vlastníci rozhodnou pro prodej a pak ta nemovitost výrazně ztratí na hodnotě. Tedy v posledních pár letech nikoliv, protože to se prodávají neskutečné ruiny za vysoké ceny.
To, že se staví dost ve srovnání s průměrem za hranicemi je zajímavé, člověk přitom v jiných médiích a v různých rozhovorech týkajících se bytové otázky pořád poslouchá jen to, jak se staví málo, jak je stav. proces komplikovaný a zdlouhavý. Přitom, jestli se nepletu, tak nový stavební zákon už snad platí, nebo je na spadnutí.
Také je zajímavá ta informace od @dandaa, že Češi kupují, resp. investují do nemovitostí v zahraničí. Asi jsem trochu překvapená, že covid tomu neublížil, protože jak se omezovalo cestování, člověk kolikrát nikam nemohl ani vycestovat, tak je to trochu odvaha do budoucna, jestli se podobná situace nebude opakovat a člověk se pak k té nemovitosti osobně jen tak nedostaví, pokud bude potřeba.
A ty investici do vědy? Bohužel taky pravda. Jenže, ono je to těžší asi i pro ty firmy minimálně z personálního hlediska. Nejsou lidi ani pro tyto obory. Ale jako že skoro vůbec na trhu nejsou a zatím to nadějně nevypadá ani s jejich výchovou.

fifinka2020
6. srp 2022

@marge_s nám jich zas pár super uteklo - buď kvůli nějakému zádrhelu (třeba tam byl nábytek, který byl fakt šílený a nešel dát pryc) nebo jednou v super bytě (3kk u Stromovky) dali přednost jinému zájemci (bez deti). Prošli jsme už na prohlidkach cca 50 bytu (jako osobně za těch pár let 😉, takže už chodím a rikam: Tady jsme mohli bydlet 😁🙈. U nás byl asi vzdy největší problém výpovědní lhůta x nastěhování (jakože to nešlo dát dohromady, pokud člověk nechtěl vyhodit pár nájmu z okna). Tak preju, ať něco najdete ❤

marge_s
7. srp 2022

@fifinka2020 "Tady jsme mohli bydlet 😁🙈" to je vyborny :D
jj ty nabytky moc nechapu 🙂 to je casto brutal a skoda. Ale i kdyz neni, tak to je pro nas jeden z nejcastejsich trablu - nevybavenych je mensina. Pak je skupina, kde to neni na dlouhodoby pronajem, par jich nechtelo psa, u vetsiny jsme stejne byli sedmdesaty az sty. A to jsme byli pripraveni platit i par mesicu dva najmy. Prd. Je to mazec. :D diky moc 🙂

honzinenka
4. říj 2022

Jestli je to pořád aktuaální, tak jen zmiňuju, že potřeba hledat přes místní FB skupiny, lokální realitky, FB skupiny inzerující nájem, atd. Už to není jen o sreality a bezrealitky.cz