Otočení miminka + gynekolog Praha. Doporučíte, prosím?

robin11
6. zář 2022

Ahoj, jsem v 25tt. Při obvyklé prohlídce mi lékař řekl, že mimi je hlavou nahoru a že mi doporučuje císařský řez. Mě to přijde hrozně brzo na to dělat takové závěry. Jaké máte zkušenosti?
Navíc to není poprvé, co mám takový pocit z prohlídky, nemáte proto prosím doporučení na dobrého gynekologa v Praze, který by se mě ujal takhle během těhotenství. Děkuji

jjasmina
6. zář 2022

Doporučení nemám, ale taktéž mi přijde na takový závěr strašně brzy

anonymka123456789
6. zář 2022

@robin11 mě 28tt řekli že je hlavou nahoru ale že má furt dost času se otočit

elesse
6. zář 2022

To je dost brzo na takovy zaver🙂 mam skvelou gynekolozku, ale nevim, jestli te vezme, muzes zkusit - vasegynekologie.cz

majena39
6. zář 2022

@robin11 a mě se doktor vysmál když jsem se ve 30 týdnu radovala, že je hlavou dolů. Doslova mi řekl "k čemu vám ta informace teď je, když se může ještě několik týdnů otáčet tam zpátky?"...

katule1990
6. zář 2022

@robin11 Ve 25tt je jeste strasne brzo, to ma jeste more casu na otoceni, nektery deti se otoci i tyden pred porodem. Nejaky doporuceni na cisare bych pustila jednim uchem tam, druhym ven a nechala to az na kontroly v porodnici pred porodem 🙂.

robin11
autor
6. zář 2022

@katule1990 děkuji moc! Mám to v plánu jen stejně nemyslím na nic jínyho ,proto bych raději lékaře ,co mě pořád nebude predhazovat nějaký ukvapeny závěry 🙂 děkuji

robin11
autor
6. zář 2022

@elesse děkuji moc!

merope
9. zář 2022

Mě přijímali 32+3tt do porodnice kvůli problémům a mimi vzorově hlavou dolů, 32+5tt byl KP. Takže řešit tohle ve 25tt je fakt brzo.

misaky
9. zář 2022

nejsem doktor, ale určitě se mi to zdá brzo. Já byla s prvním dítětem na obratu a ten se schválně dělal co nejpozději (konec 37tt) právě kvůli tomu, že se miminko pořád může točit samo a i tak mi říkali, že se může zase otočit zpátky. Druhé dítě si já myslím samo otočilo v 28tt (soudím podle pohybů v té době).

honzinenka
4. říj 2022

Mně se druhé děťátko točilo jak na obrtlíku ještě v 38týdnu..Ale měla jsem plánovaný řez kvůli poloze - prvně nožičkami, pak napříč a nakonec bylo mimi stejně hlavičkou ( v tom 38t. V pondělí napříč, ve čtvrtek hlavičkou dolu, v pátek plánovaný císař. 🙂 Mně nevadil, už byl druhý, tak jsem to neřešila. Gynekologii doporučuji na poliklinice Pod Marjánkou, MUDr. Králíčková