3,5 roku a není ochotna kakat jinde, než do plínky

gwennie
19. říj 2016

Jak prosím postupovat v případě 3,5 leté holčičky, která nechce kakat jinde, než do plínky? Chodí na záchod / nočník od 2 let přesně, zpočátku i kakala, pak se jí objevil jakýsi blok, a už rok na něj kakat nechce. Je ve školce, takže je to docela problém. Ve vývoji celkově adekvátní věku, rozumu má až až, ale tohle odmítá. Nefungují odměny veškerého typu, ani výhružky. Kam s ní, k psychologovi? Děkuji za vaše zkušenosti

lrg
19. říj 2016

Je to asi primitivní, ale já bych prostě plínu nedala, nechala jí se pokakat a chvilku jí v tom nechala. Je to teda nechutný, další práce pro Vás, ale když jí vycházíte vstříc tak nemá důvod to měnit. Samozřejmě ale hrozí, že to bude schválně zadržovat a mít zácpu, ale pokud nemá s vylučováním nějaké zdravotní problémy, tak bych to zkusila vydržet. Už je na to opravdu velká, takhle byste mohli fungovat ještě do pěti let a ani by nemohla nikam jet, na školku v přírodě apod....

caverina
19. říj 2016

@gwennie mela jsem to same se synem...je pravda ze mu bylo o pul roku mene a nechodil do skolky..plenu jsem mu nedavala....vykakakal se do teplacku a chvili jsem ho v tom vzdy nechala a dala jsem mu najevo ze se za to neho zlobim...stalo se treba ze dva i tri dny nesel kakat ale pak mu doslo ze tudy cesta nevede😁tenhle boj trval asi 3 mesice

kika_21
19. říj 2016

@gwennie Jsou ve školce záchody pro jednoho, nebo otevřené?

gwennie
autor
19. říj 2016

@lrg @caverina nezabírá... nešla 6 dní, a pak jsme jí teda dali plínu, a stejně nešla - brečela úplně šíleně, jak byla zacpaná, museli jsme dávat duphalac a glyc.čípek, aby se vůbec vykakala... takže tudy cesta nevede.

gwennie
autor
19. říj 2016

@kika_21 otevřené, pročpak?

hojda
19. říj 2016

Zkus bachovy essence, nebo kyneziologii, ptala jsem na to jedné paní, které tohle dělá a prý se s tím dá touto cestou něco dělat.

kika_21
19. říj 2016

@gwennie Moje děti se tajně plížily, aby je nikdo neviděl, že jdou v MŠ na wc-aby měly klid. Taky doma chce malý zavřít dveře.Já tedy také. 😀