3 letý syn si ve školce nehraje, hystericky brečí

megee
14. pro 2010

Ahojte maminky, prosím o radu. Můj syn 3 roky nastoupil 1. prosince do školky a od té doby bojujeme. Je na mě dost fixovaný. Ve školce stále pláče a volá maminku, když se paní učitelka od něj vzdálí tak hned začne hystericky plakat, vůbec si nehraje s dětma a navíc se začal počůrávat při spaní ve školce. Nejhorší je, že si přestal hrát i doma, jen sedí a kouká a když jdu třeba do kuchyně tak jde hned za mnou jako ocásek. Už vážně nevím co s ním dělat. Prosím poraďte.

ria80
14. pro 2010

Já bych ho hned nechala doma a doufala,že brzo zapomene.

dvojka
14. pro 2010

@megee tak stejný problém měla moje známá.Bojovali tři měsíce a bezúspěšně 😔 ,paní učitelka neměla čas jen na něj a jelikož známá nepracovala tak jí požádaly at si nechá malýho ještě rok doma.
Dej Domčovi ještě trochu času,třeba to přejde,spousta dětí si nemůže z kraje zvyknout a překonaj to,pokud to nepůjde i nadále možná by nebylo od věci nechat si ho doma do 4 let,ovšem jestli chodíš do práce budete to muset zvládnout...
Věřim ale tomu,že si malej zvykne 😵 ,přece jen to je krátká doba

megee
autor
14. pro 2010

no já jsem právě zatím doma, ale v lednu budu muset do práce a hlídání žádný nemám...takže mi nezbývá nic jinýho než to vydržet a doufat, že si brzy zvykne 😔

dvojka
14. pro 2010

tak nějaký čas ještě na zvykání máte 😵 ,věřim že mezi děti nakonec zapadne.Co ho zkusit dávat zatim jen na 4 hodiny?Že by po o chodil domu?Aspon chvíli 🙂 😉

megee
autor
14. pro 2010

no zkusím to, ale nevim jestli to pomůže on řve už ráno když ho tam odvedu ☹ pak ale když jdou ven tak je v pohodě to neplače vůbec a p. učitelka říkala, žře i bez problémů usne tak právě nevím, mám strach aby si nezvykl, že je tam jen dopoledne a pak to nebylo ještě horší

dvojka
14. pro 2010

no vidíš,je dobře ža aspon venku je mu hej a když ani před spaním neprotestuje tak ho tam tedy nechávej.Myslim že to je na dobré cestě a to že za tebou doma všude chodí?No chce si tě užít a asi si tě hlídá.Až do tří let byl pořád u maminky a tohle je teda pořádná zkouška pro vás oba.Myslim že to zvládnete

dvojka
14. pro 2010

Nás to čeká teda až příští rok,ale taky to nevidim moc slavně 😒

megee
autor
14. pro 2010

@dvojka děkuju za uklidnění, jsem už z toho fakt dost zoufalá, no musím věřit, že to zvládneme 🙂

verbalinka
15. pro 2010

Tohle vubec nevypada dobre. Evidentne je syn apaticky. Pokud je nutne, aby do ni chodil, tak bych doporucovala,abys tam s nim chodila a byla tam s nim. Lepe si zvykne.
Je mozny, ze to bere jako zradu, jako odstrceni a muze k tobe ztratit duveru.
Ale verim, ze se to srovna. Ale opravdu tam s nim bud. Seznam ho s kamarady a bud hodne pozitivni 😉
Ja se tohohle dost desim. Syn je velky introvert a potrebuje nekoho, kdo se mu bude venovat. Coz ve skolce neni.
A neni mozne ho dat do soukromy, kde by se mu vice venovali?

megee
autor
16. pro 2010

@verbalinka tak být tam s ním bohužel nemůžu naše školka to neumožňuje a na soukromou školku nejsou penízky, on není apatický, když si pro něj přijdu tak mi nadšeně vykládá co všechno dělali a kde byli...ale asi potřebuje chvíli než si zvykne toho dospěláka u sebe, ale včera mi p. učitelka říkala, že už byl trošku lepší sice se pořád držel u ní, ale už se prý i trochu zapojoval, tak snad jen potřebuje víc času 🙂

verbalinka
16. pro 2010

@megee z tveho prispevku prave vyplynulo, ze si doma nehraje a ze je apaticky. Pokud neni a je takhle nadseny a vypravi, tak se to urcite zlepsi 😉
Je to desny, ze skolky nedovoli, aby mohli byt rodice pri aklimatizaci. Vse by bylo jednodussi a ucitelkam by ubyla prace s brecicimi detmi.
Super, ze uz si zvyka. Jen ty svatky to muzou zhatit. Malej si odvykne a aby to zas nebylo nanovo. Snad ne a bude to jen a jen lepsi 😉

paolin
16. pro 2010

@megee u nás byly taky těžké začátky..je fakt, že po vánocích to bylo zase o něco horší, ale už si zvykl rychleji. holčičce ze třídy trvalo zvykání si tak půl roku. chodila pořád za učitelkou, jak ocásek. nehrála si, nechtěla se sama najíst nic, jen koukala. pak se aklimatizovala a byla v poho. učitelka potom říkala, že si na ni jako ocásek tak zvykla, že jí to chybí 😀 ale prý tam rok před tím byla holčička, co 3 měsíce v kuse plakala a přestala jen, když se nadechla. po 3. měsících toho nechala a byla v poho 🙂 u nás ve školce můžeme do třídy. ale někdy je lepší to nedělat. tak se držte, brzy to bude fajn! 🙂

megee
autor
16. pro 2010

@paolin jé to s tou holčičkou - ocáskem je jako kdybys psala o tom mým prckovi...no snad si zvykne a bude v pohodě 🙂

megee
autor
16. pro 2010

@verbalinka no on si jako nepřestal hrát úplně...jen u toho prostě musím být i já...vždycky si klidně hrál i sám a nepotřeboval mě k tomu, ale teď co je ve školce tak za mnou všude chodí jako ocásek a sám nezůstane ani v pokoji...asi je to fakt tím, že potřebuje tu jistotu, že mu nikam neodejdu

paolin
16. pro 2010

@megee to stejné i Vítek. jak přišel domů, pořád si se mnou chtěl hrát. když do školky nešel, tak docela v poho 😉 přešlo ho to. jen to prostě bylo náročnější, než u ostatních dětí. s Vítkem nastoupilo asi 15 nových dětí, tak to bylo drsný i pro učitelku. nechápu, jak to ty ženský zvládají..asi 10 dětí si neumělo pokrájet jídlo apod. tak jsem pak tak měsíc chodila dřív a pomáhala jí krmit a oblíkat do pyžamka ty menší. a bylo príma sledovat jejich pokroky 🙂 no, jsem zvědavá, co ten náš druhorozený..ten to bude mít natvrdo, jestli ho vezmou a já půjdu do práce 😉

natashkaa
16. pro 2010

ja by som skusila specialno pedagogicku poradnu lebo to, ze sa pocikava znaci, ze ma z pobytu v skolke viac nez stres skor az traumu. Urcite by som to riesila odborne aspon sa skus poradit nech to nenecha na nom nasledky v podobe uplneho uzatvorenia sa a potom ked uz bude mat nastupit do skoly bude neskoro

megee
autor
16. pro 2010

@natashkaa on trauma i d ze školky nemá, když pro něj přijdu tak mi nadšeně povídá co dělali a je v pohodě i doma, jen za mnou chodí a musí mě vidět, že jsem s ním...učitelka mi dnes říkala, že už to bylo o malinko lepší...takže určité pokroky tam jsou, jen si asi zvyká hůř a pomaleji než jiné děti

peta79
7. pro 2012

Ahoj holky. Prosím o radu 😔 Šimonek chodí od pondělka do školky ( na 3,5 hod.). První dva dny dobrý, ale potom začal říkat, že do škoky nechce. Ráno pobrekává a dlouho mu trvá, než si začne hrát . Včera se za dopoledne 3x počůral. Den před tím řekl tetě, že chce jít domů a bouchnul ji. - Normálně není vůbec agresivní, ani divoký. Spíše je klidný, ani se nevzteká. Stejně reagoval, když jsme odbourávali plenky. Tak si myslím, že zase zkouší, kdo vydrží víc ☹ Povídáme si o školce, vysvětlujeme, ale nevím co ještě udělat, jak mu pomoci.