3letý syn ve školce zvrací jídlo, proč to dělá?

kvetinka84
29. říj 2015

Potřebovala bych poradit, jsem velmi nešťastná a nevím, jak problém řešit. Můj tříletý syn začal chodit v září do školky, první týden ráno plakal, ale pak si zvykl a chodí v pohodě. Září bylo v pohodě. Syn byl chválený, že vždy vše sní. Poslední 3 týdny řešíme velký problém. Syn dostane ve školce jídlo (svačina, oběd), všechno sní, pak vezme talíř a vše do něj vyzvrací zpátky a ten talíř jde s úsměvem odnést do kuchyně - takto mi to aspoň prezentuje učitelka. Když se ho ptám, proč to dělá, tak říká, že si nacpe do pusy velký kus. Doma mu po dobrém vysvětlujeme, že se to nedělá, je to ošklivé, atd. Už jsme zkoušeli i po zlém, že bude muset do nemocnice, když to bude dělat atd. Už jsme slibovali autíčko, když to nebude dělat. Nic nepomáhá. Když s ním mluvím o školce, říká mi, že se mu tam líbí, paní učitelky jsou hodné, děti si s ním hezky hrají, neubližují mu. Domů chodí vysmátý, líčí mi, co všechno ten den dělali. Vypráví mi, jak ve školce blinkal jako kdyby to byla sranda. Nevím, co s ním, proč to dělá? Bojím se, aby si na něj učitelky nezasedly a aby se nevyčlenil z kolektivu, vždyť chudáci děti, co s ním mají sedět u stolku. Doma s jídlem není problém.

no_title
30. říj 2015

Když jsem chodila na zš, taky jsem zvracela. Nakonec se ukázalo, že je to z rozvodu rodičů. Asi bych doporučila pomoc psychologa, on to tvůj syn může prezentovat jako srandu, ale může jít o nějaké věci z podvědomí. Časté zvracení poškozuje žaludeční stěnu, ale to dítěti člověk nevysvětlí.

vikykiwi
31. říj 2015

nejpravděpodobněji je to ukazatel, možná i vnitřního stresu který syn nějak nevnímá, z velké životní změny a to je osamostatnění se od maminky a docházka do školky. Je to velký krok v životě dítěte, takže se není čemu divit. Ta vnitřní úzkost mu možná svírá žaludek a vyzvrací se. Snad si bzro zvykne a přejde ho to.

werik153
1. lis 2015

Nemůže mít nějakou potravinovou alergii ?

boobinka
1. lis 2015

a nemá nějaký špatný zážitek spojený s jídlem?

kvetinka84
autor
1. lis 2015

@boobinka o špatném zážitku z jídla nic nevím, doma se nic nedělo, co se děje ve školce těžko říct

kvetinka84
autor
1. lis 2015

@vikykiwi věřím, že to je pro něj stres, by najednou bez nás, ale nevím, jak mu pomoct aby to nedělal

kvetinka84
autor
1. lis 2015

@werik153 tak to by se ta alergie projevila už dřív ne? A zvracel by i doma, on to děla jen ve školce, doma jí naprosto normálně a není problém

kvetinka84
autor
1. lis 2015

@no_title my se nerozvádíme, ani si nejsem vědomá žádného stresu v rodině, nic se nezměnilo, jen ten nástup do školky

kejtyna
1. lis 2015

Kdyz rika, ze je to z velkeho kusu, a jeste se tomu smeje, nedela to schvalne? Ze by z toho treba jeho kamaradi meli srandu a on je tim jakoby bavil? U nas ve skolce nekdy deti delaji silene veci aby pobavily kamarady.. Ale je pravda, ze jsou starsi nez 3 roky..

kvetinka84
autor
1. lis 2015

@kejtyna jo říká, že si toho dá do pusy moc velký kus a kolikrát mi přijde, že o tom mluví, jako by to byla super zábava, jestli to baví ostatní děti nevím, ale říkal, že děti říkají fuj, když blinká. Učitelka tvrdí, že to dělá schválně, ale proč se předvádí takovým způsobem...

kejtyna
1. lis 2015

@kvetinka84 mozna na sebe chce upoutat pozornost a nevi jak. to ze si s nim deti hraji mas potvrzene i od ucitelky, nebo jen od nej? Ale zase kdyby byl vycleneny z kolektivu, tak by si snad ucitelka vsimla a resila to..

werik153
1. lis 2015

Já si myslím, že alergie může vzniknout jen tak, aniž by byla už někdy dříve. Každopádně ve školce kde pracuji,máme chlapečka, kterému jsou 4 roky a taky to občas udělá, prostě jí a najednou vidím jak ho to nakopává, když mu řekneme, že to jíst nemusí, jestli nechce, nebo jestli mu to nechutná, tak to do sebe láduje dál a prostě se pozvrací...a taky nevíme proč to dělá, doma to občas prý taky udělá, jenže tady ten z toho srandu nemá, ale dělá jakoby nic....jako by se nic nestalo...
Teď jde taky o to, co to blikání znamená, jestli prostě zvrací...a nebo si to nacpe do pusy a rozkouše to a vyplivne....?

werik153
1. lis 2015

Jinak ve školce může jíst něco co doma nejí...nebo třeba ne tak často....nic tě nenapadá ?

kvetinka84
autor
1. lis 2015

@werik153 nenapadá, udělal to např i u řízku s br. kaší, což miluje

janinapd
1. lis 2015

Zkusila bych mu dát míň jídla nebo nedat svačinu nebo mu to dát později.Mě malej blil skoro denně snad půl roku,začal po viroze kdy ze zahlenění blil a nějakmu to zůstalo,mlíko od mala každý ráno co pil najednou nemohl.Dokonce jsem mu tak hodku i víc po probuzení nic nedávala a pak něco suššího.Pak na to "nějak zapomněl"Ale byly to nervy.

apacheee
AMBASADORKA
1. lis 2015

Zkuste poprosit o mensi porce.Mozna je toho na nej moc,deti v ms jsou neustale motivovany k tomu,aby vsechno snedly,a pak to muze dopadat i takto😢
@kvetinka84

kvetinka84
autor
12. lis 2015

@no_title
@vikykiwi
@werik153
@boobinka
@kejtyna
@janinapd
@apacheee
Holky, díky za rady, už se to srovnalo, mluvili jsme o tom doma, slíbili jsme mu, že když nebude blinkat, půjdeme za školky na houpcího koníka, co má moc rád, promluvila jsem si s učitelkama, aby mu jídlo nenutili, ať klidně nic nejí, hlavně ať nezvrací a během 3 dní bylo po problému. Svačinku sní a u oběda sní polévku, druhé nechce ani ochutnat a to i když je jeho oblíbené jídlo. Nevím proč, ale nenutíme ho. Po obědě ho vyzvedávám a doma si dá druhé jídlo, co jsem uvařila. Jsem ráda, že je syn v pohodě

werik153
13. lis 2015

To jsem moc ráda 🙂 Jinak, mám taky tu zkušenost že nám holka ve školce nejedla....vydrželo jí to asi 4 týdny, pak normálně sama od sebe začala 🙂 Chce to čas, než si třeba pořádně zvykne a pak to bude určitě ok 🙂