4letý se najednou zadrhává, měly jste to taky tak?

garnek
18. únor 2013

Ahoj holky,
syn má přes 4 roky a před Vánocemi se z ničeho nic začal v řeči zadrhávat…dělá mu problémy např. máááááááminko, jáááááák, tááááák, táááátinku atd…On vlastně nekoktá, protože si tu danou slabiku prodlouží a natáhne. Mluví takhle jen ve větách, ty dané slova mi pak řekne úplně normálně. Řeším to už i s logopedkou, která říká, že ho na to nemáme upozorňovat a nyní v logopedii začínáme rytmizovat slova.
Trápí nás to a bojíme se, že mu to zůstane. Já jako malá jsem měla tentýž problém, měla jsem myšlenky rychlejší, než slova a stejný problém je i u malého. Logopedka mi říkala, že je velmi chytrý a tím pádem tím tak trošku trpí, že mu ty slovíčka nestačí jeho myšlenkám.
Jde mi jen o to se uklidnit, jestli jste to měla s dětma taky tak některá a přešlo to?

kapljhgf
19. únor 2013

myslim ze to bude v poho pokad tj jen myslenkovy pochod tak se to del mne casem srovna

maruja
19. únor 2013

@garnek Ahoj, naše malá zase opakuje slova několikrát za sebou, když něco vypravuje. Má taky mozek rychlejší, až mozek ještě dozraje, tak se to srovná 😉

leni78
19. únor 2013

Můj syn zadrhává od tří let tím stylem, který píšeš a stále to trvá. Je mu 9. Zkus si pročíst něco o koktání. Bohužel no..