Adaptace dítěte ve školce. Jakou máte zkušenost?

bettyx
15. kvě 2012

zdravím všechny maminky které posílají, nebo už mají děti ve školce... můj starší syn nastupuje v září do místní mateřinky a když jsme si šli s dětmi pohrát ať se trochu otrkají a on se rozhlídne co a jak, tak jsme se setkali s agresivními dětmi! konkrétně o rok starší holčička nám malýho mlátila houpačkou a její přihlížející maminka se zdála být pyšná jak to holka pěkně umí... s manželem jsme se rozhodli tam nejít protože od září už ho tam ochraňovat nebudeme 😖 ... syn navíc nemluví! ne, jako ostatní -teprve začíná, takže se bohužel slovně neožene...
Ráda si popovídám s maminkami které mají stejnou zkušenost, jakoukoliv zkušenost, nebo obavu

bettyx
autor
16. kvě 2012

@ined77 nezlobím 🙂 .. odpovídám 😎 .. a jen že se odbočilo -nic víc

bettyx
autor
16. kvě 2012

já už nevím.. ale do vyhledávače jsem zadávala logopedická cvičení apod. -ono můžeš v podstatě nakreslit obrázky sama! jablka, hrušky, třešně, zvířátka, věci, hud. nástroje a ty kartičky si vyrobit a ukazovat a pomalu vyslovovat a hodně artikulovat.. takhle to dělám já
koukni se sem.. nevypadá to špatně
http://www.detskestranky.cz/clanek/1072-logoped...

ined77
16. kvě 2012

@blka ...třeba tohle 😉 , ale je pravda, že kartičky jdou v podstatě lehce vyrobit za pár korunek 😉
http://www.knihkupectvi-daniela.cz/logico-primo...

ined77
16. kvě 2012

@bettyx ...beru 🙂 .
já jen ještě k té řeči...hlavní důvod proč jsem začala s logopedií už tak brzy byl/je, aby se malý nestal terčem posměchu právě kvůli mluvě ☹ .a už se to bohužel stalo ...a to jen od o rok staršího chlapečka mé kamarádky ☹.
ono ať se nám to líbí či ne, vše se vším souvisí a dítko, které se nedovede slovně ohradit je prostě více zranitelnější než to, které dokáže říct to co potřebuje...třeba jen té paní učitelce ☹ .
ono to není až tak od věci...navíc sama jsi tohle zdůraznila už v úvodním příspěvku.
ale druhá věc je ta, že září je ještě "daleko".... 😉

blka
16. kvě 2012

@bettyx @ined77 Díky. My máme vlastně takové první dětské pexeso, tak s tím by to šlo taky 🙂 . Akorát nevím, jestli se bude soustředit 😒
@ined77 Z toho posměchu kvůli tomu, že nemluví, mám strach ☹ . Ale zase si říkám, že v té soukr. školce to pí. učitelky spíš zkorigují a do toho září se snad rozmluví a nebude to pro něho tak náročné.

ined77
16. kvě 2012

@blka ...určitě to ty učitelky ohlídají😉, ale pro jistotku bych to zdůraznila.u nás to bylo o chloupek jednodušší tím,. že malý sice patle, ale mluví...neš toho přeloží každé dítko🙂.
ale jak říkám, do září je ještě daleko a děti dělají veliké pokroky během krátké chvilky🙂.

bettyx
autor
16. kvě 2012

@ined77 ano je to tak.. přesně kvůli tomu jsem to zdůraznila.. nemám z toho dobrý pocit, al eten logoped s tím teď nic neudělá.... my cvičíme pomalu každý den a výsledky máme... teď se i víc vídáme konkrétně s jedním chlapečkem který dost mluví a i s ním pojedeme na týden v létě na dovolenou, tak snad i to trochu pomáhá.. halt to nemáme jednoduchý a ty děti už vůbec ne... zkoušela jsem i logopedickou školku a i když tam mají brát bez ohledu na region, tak mi řekli že pokud nejsem trvale přihlášená v městký části, tak mám smůlu.. hahaha... tak tady logopedka je, tak se mu trochu bude věnovat a dále budeme cvičit sami a jestli teda nesplní aby do roka se dorozuměl, tak budeme řešit dál... zatím se rozkecává,t ak snad to dotáhne do nějakýho slušnýho stadia do září.. jak píšeš.. ještě je do září čas.. apokud se tam stane terčem posměchů a bude to hodně znát, tak ho ze školky vypíšu.. jsem doma s mimčem, tak není problém 😎

bettyx
autor
16. kvě 2012

@blka jo, to je taky dobrý! cokoliv kde jsou jednotlivý obrázky! to je nejlepší.. pěkně pestrý obrázky ať to Marečka zaujme a prostě mu to nenásilně cpát... Štěpa se k našemu překvapení zeptal, než šel do postýlky, babičky ,,ty hajes?" jako ty hraješ? hrála nějakou hru na pc a on jí šel dát dobrou noc.. tak koukala jako blázen a minule jí řekl ,,dej mi pití" -mě to třeba neřekne.. na mě hučí.. tak třeba ho cizí lidi vyprovokujou líp než já když dělám trubku že nevim co chce 😎 .. hlavu vzhůru! naši kluci to zmáknou!!!!!

bettyx
autor
16. kvě 2012

jinak koukám, že máte alba, nebo profilovky dětí -já to už nemám a album jsem si raději zamkla.. tak alespoň takto vám představím ty svoje dvě nemluvňata...hlavně toho staršího abyste věděly o kom řeč 🙂
starší Štěpa a mladší Šíma

bettyx
autor
17. kvě 2012

v sobotu nám přijede upovídaný kluk na návštěvu... na celý odpoledne, tak doufám že mi zas bude Štěpu plácat po hlavě, zabere klouzačku a budou ječet... to se od něj Štěpa naučil moc dobře.. vymyslela jsem program, tak snad budou v klidu... taky nastupuje do školky, al eon má tu "výhodu" že všechny tluče on.. 😔

zzuzinda
22. kvě 2012

Ahoj, náš Adam letos chodí do Klubu předškolních dětí a od září začne chodit do školky. On patří k těm hodně aktivním dětem. Není zlý, jen je to "sígřík" . Pořád lítá, povídá, děti miluje, ale kolikrát jim to dá na jevo tak, že je tak zuřivě obejme, až je porazí a ony pak brečí. To se nedivím, taky by mě takový projev lásky asi dost překvapil. Jak je starší a chodí do školičky, tak tam se naučil kočkovat se a prát (má tam kámoše stejného ražení). Ale já se snažím pořád mu vysvětlovat, co může, co ne, co je hezký, oc ne. KDyž němu něco vyvede, aby se omluvil, aby dával pozor, když třeba na hřišti jsou menší děti, že na ně musí být opatrný....Pořád ho hlídám. Taky jsem se setkala s tím, že ho skosil starší klučík a jeho rodiče ani necekli nebo že mu ve škoce někdo něco vyvedl (nejen jemu) a maminka
jen řekla, že její malý takový prostě je. Já se vždy ve školičce ptám, co dělal,jestli byl hodný a doma to pak spolu probereme. Je fakt, že se to vyplácí, už se umí líp ovládat a zarazí se, když vycítí,že to, co dělá není to pravé.

bettyx
autor
4. čer 2012

@zzuzinda ahoj, taky se stýkáme s dětmi, je to dobrý, on děti teda nenapadá, ani nic podobného, ale musím říct, že je na tom trochu jako ten váš.. on taky děti objímá, ale něžně teda, ale co dělá je, že dětem předvádí pata a mata a to teda děti nechápou když on k nim přijde a pěstí (má zaťatou, ale že by jim dal ránu to ne -nám to dělá taky, tak to znám) do nich šťouchne a pak udělá ten jejich pohyb a je to! nebo dává babu (to taky neznají -hru na babu)! a to teda děti nechápou, ani rodiče to nechápou a my jsme prostě najednou rodiče kterým je jedno že naše dítě ostatní tluče a že je nezvedený apod. .. a teda tím že on patlá a není mu rozumět, tak to bohužel sám neřekne že nikoho nebije a hned má na sobě jak vytetovaný jsem grázl, biju děti.. on teda u toho poznamená a je to, ale ty děti to neznají.. oni znají spíš ty dnešní pohádky na 1,5hodiny a ne tyhle seriály co známe my z dětství jako je rákosníček, pat a mat, fík, křemílek..

zzuzinda
4. čer 2012

@bettyx Jo, jo, se hrou na babu taky máme problém. A jednou se nám stalo, že jsme byli na hřišti a byla tam mladší holčička, to jsem čekala Barunku a ta malá upadla a Adam jí šel pomáhat se zvednout. Ale vzal jí za krček, aby jí pomohl. A její babička to vzala, že jí ubližuje a začala mě přesvědčovat, ať s ním jdu k psychologovi, aby neubližoval pak miminku. A přitom šlo jen o to, že jí nešikovně chytil a ke všemu ta malá se smála a natahovala se k němu. Náš poděs je hodně živej, někdy až divokej, ale zlej není. Ale musím říct, že v poslední době je super. Je daleko klidnější, krásně si s dětma hraje a když ony nechtějí, tak se je chvíli snaží přesvědčit, něco jim hustí do hlavy a pak se na ně vyprdne. A na Báru je úžasnej. Pořád jí říká, že je jeho malá milovaná BAluška 😉

bettyx
autor
6. čer 2012

@zzuzinda no to nepochopim.. tříletý dítě tohle podle mě nechápe.. to jsou prostě prťata.. baba si měla zajít k odborníkovi sama a nebo si holčičku světit doma netahat ji mezi jiný děti..
My se teď stýkáme kontrétně s jedním chlapečkem a je to síla! on si tady vezme hračky -to je samozřejmě v pohodě, ale jak k němu přijde Štěpa, tak to všechno pobere, zvedne si to nad hlavu a začne štěkat a případně když má volnou ruku tak ho začne mlátit a místo štěkání piští.. ale bohužel nikoho jinýho neznáme se stejně starým dítětem v blízkosti a jeho mámě je to krapet fuk co on dělá a zdá se že je na něj náležitě pyšná.. taky jde v září do školky a jeho máma mi řikala že je to v pohodě -ohledně jeho chování..

zzuzinda
6. čer 2012

@bettyx Tak to je síla. Tohle sice popadne podle mě většinu dětí, že se nechtějí dělit a hračky si syslí, ale od toho tam mají rodiče. A pokud jim to přijde v pohodě..... Občas je to sice náročný, ukočírovat raubíře, ale jde to. Vidím to na Adamovi, ten si teď krásně s dětma hraje a je milý, jak ho děti ve školce mají rády, vždycky se tak nadšeně vítají🙂

bettyx
autor
6. čer 2012

@zzuzinda přesně tak.. já neřikám, že můj malej Štěpa je andílek -on má taky svoje.. například to, že je strašně vztelkej! to je děs! on bouchá třeba s kuželkama a já mu řeknu ať to nedělá a on neposlechne, tak zvýšim hlas a on už s ní vzteky práskne! ale to dostává přes zadek, protože to prostě není v pořádku.. a od začátku ho vedeme k dělení, takže on nemá problémy se s někým dělit o hračky, bonbóny, cokoliv.. naopak -to je až moc hodný! například dnes jsem ho šla zkotrolovat co dělá když najednou jeho 7m starý bráška ztichnul (přestavujeme jim pokojík a byli chvilku sami -nebojíme se) a on mu dal kukuřičný kroužek 😀 .. tím se zadusit nemůže, páč to se hned rozplyne na jazyku.. on je na brášku tak hodný! každý den ho hladí, pusinkuje, podává mu hračky, i berany berany mu dělá strašně jemně 🙂 prostě pokud to nen na delší okamžik např. 5minut, tak je necháváme v pohodě spolu, jinak dáváme malýho samosebou na bezpečné místo do postýlky 😉..
No, ale jak Štěpa nemluví, tak prostě komunikuje jinak a ty děti nechápou, že šťouchnutí a pokynutí je pat a mat, pouhý šťouchnutí hra na babu... tak jsem z toho docela zoufalá 😔

zzuzinda
7. čer 2012

@bettyx Adam je na ségru taky moc hodnej, až se divíme🙂 Je to kolikrát sladký, i když šťouchnout taky dokáže 😉 A zrovna jsme se vrátili ze školky a hned mezi dveřma mi paní učitelka říkala, jaký byl Adam dnes divoký,že bouchnul jendoho klučíka do oka, no hrůza. A z Adama pak postupně vypadávalo, že jkim tan malej kazil hru, což samozřejmě není omluva, aby ho uhodil a navíc do obličeje a pak koukám, Adam má na krku modřinu.....Je to blbý, ale vždycky si tahle učitelka na Adama hrozně stěžuje. Když tam je jiná, tak buĎ prcek tak nezlobí nebo ona to bere sportovněji...Nějak na mě z toho padl splín, navíc má odřené nové boty, v autobuse spadl na mě pán, mám naražený loket a odřený a on ani nepoděkoval, nic neřekl, jen seřval řidiče......A Adam je teĎ úplně zlatej a Bára za ním pořád šmejdí.

bettyx
autor
8. čer 2012

@zzuzinda no mě by ta modřína dosti zarazila.. to je divný 😒 .. já se děsně tohodle bojim.. a že bouchnu jinýho do obličeje, no.. nic mu neudělal a děti jsou prostě necitelný a myslím si že ve třech letech si fakt nemůže uvědomit že by mohl ublížit.. ta učitelka je divná! jako tady ve školce je taková "učitelka" no.. je to moje spolužačka.. má vadu řeči a má nejmenší děti, nemá na to vzdělání a dovoluje si poučovat rodiče o výchově (ona nemá žádný), žaluje, má víc práce s mobilem jak s dětma -katastrofa!!! a rodiče dost slušně posílá i do jistých míst.. nepřímo.. hrozná koza! a nejlepší na tom je že ještě o těch dětech všechno ventiluje venku! no, ten se počůrává, no ten blbě mluví, no tenhle je nemožnej, no tenhle zlobí, tenhle je neschopnej -ten, nebo ta.. to je jedno... takhle ty děti ponižuje 😨 .. ale jak je to spolužačka, tak by jednou řekla že můj kluk blběm luví a pošlu jí do řiti já ať si zamete před vlastním prahem pokud jde o šišlání

zzuzinda
9. čer 2012

@bettyx To je hrozný tedy! Adam teď chodí do Klubu předškolních dětí u Domu dětí. DO školky mi vloni nevzali. Tahle učitelka přitom organizuje dílničky pro děti, my tam chodíme už rok skoro na každou a tam je v pohodě i na Adama je normální, ale ve třídě...Asi to tam asi hůř snáší. Doufám, že od září v běžné školce to bude O.K. Já to beru, že se děti poperou, nebo pošťuchujou. Tuhle Adam přišel s monoklem, ale parádním 😉 S jedním kámošem běželi proti sobě a srazili se. Kámoš to chytil čelem a Adam je vyšší, tak to vzal pod oko. Ale to beru, to nejde uhlídat, navíc ona ten jeho kámoš jsou čísla, ale nelíbí se mi, když někdo tvrdí, že jen ten náš přízrak zlobí..... Ale co nadělám, řeknu jíto, až jí uvidím, naštěstí má Adama jen jeden den ze tří....

kamila297
9. čer 2012

My jsme našeho chlapečka odmalinka vedli k tomu, že musí být slušný k okolí, ale na druhou stranu že nemůže ode všech čekat, že budou slušní k němu. Život je boj a když do něj někdo strčil nebo mu něco sebral, tak jsme ho nechali, aby si to vyřešil sám. Samozřejmě kdyby ho někdo mydlil, tak zakročíme, ale myslím, že dítě se musí umět bránit pokud možno samo. Vždyť přijde doba, kdy s nimi pořád nebudeme 24 hodin denně a ty děti, které jsou neustále úzkostlivě ochraňovány před okolním světem, bývají potom v kolektivu největšími otloukánky. My naopak vysvětlujeme, že by neměl ránu vracet, ale spor se spíš snažíme vyřešit smířlivě. A upřímně řečeno, nemám moc v oblibě maminky, které z každého křivého pohledu na jejich miláčka dělají humbuk. A taky si myslím, že právě tyhle děti, které nejsou zvyklé být pravidelně mezi dětmi, vstupem do školky přímo z mámina náručí mají zezačátku největší trauma z odloučení.

bettyx
autor
9. čer 2012

@zzuzinda no jasný, navíc to jsou prostě kluci.. to tak je... a to se stane že se takhle děti spolu srazí, nebo tak něco -to je normální.. ale stejně.. lepší se srazit, nebo přijít k modřinámk dyž se děti klidně vzájemně porvou, ale ne by jedno rozdávalo ostatním..
jáse tak strašně toho bojim! jak mi můj malý nemluví -ne normálně. on patlá ale zatím terapie má být školka, tak on prostě se nedomluví a hlavně!!! je to hlava dubová.. to je tak hodnej a milej kluk, ale když nechce, tak se neotočí ani kdy ho voláme..

bettyx
autor
9. čer 2012

@kamila297 tak to máme taky tak.. prostě ránu ať si vrátí, ale jen tak jiný děti vyloženě bouchat to bychom nedovolili, ale naštěsí to náš špunt nedělá... on jednou vrátil co dostal.. a to bylo v pořádku, mezi dětmi na hřišti taky o.k.. to jen dohlížim aby nedělal nějaké lotroviny, nebo nebyla páchaná lotrovina na něm! např. jednou mu jedna holka (vyhlášená tyranka -beze srandy -šikanovala celou třídu ve školce, teď pokračuje v první třídě), tak mu prostě když si s holkama kde tahle byla chtěl hrát a ona nechtěla, tak mu schválně nacpala aby vypil vodu ze smrdutýho rybníka a týden! týden měl malej průjem (nestihla jsem včas zasáhnout -kojil se menší špunt).. takže já zasahuju jen když vidím tyhle věci, jinak ne.. a pokud jde o odloučení.. nejdřív odloučení byl trochu boj -ale dalo se to a pak když jsem byla v porodnici s druhým, tak v pohodě a nemáme s tím problém.. odloučení se u něj nebojím -jen prostě se bojím takových Elišek (tak se jmenuje ta holka), protože on je malý takový důvěřivý a s každým si chce hrát.. ale, teď už bohužel, zná hry který děti ostatní neznají a moje generace jimi stavěla nové známosti -děti dnes znají spíš hry sedíme u televize a ne kolo kolo mlýnský..

marmazel
19. čer 2012

Ahojky, prosím o rádu, názor, v září jsme nastoupili do školky, vše v pohodě, neplakala ani jednou, a teď, od pátku se ráno zapovídám s učitelkou, abych se zeptala co a jak bylo den před tím, a když odcházím, pošmajchlujeme se, pousu (jako každý den) a odcházím ona mi nechce pusti, řev, drží se jak klíště, učitelka mi jí musí brát, děs. Co s tím? mám vydržet a počkat až to přejde, že je to jennějaký rozmar??? Když se jí ptám jestli se ve školce něco děje tak nic, i učitelka povídám, že je potom celý den v poihodě, hraje si, plní úkoly... díky moc za názory

bettyx
autor
27. čer 2012

@marmazel ahoj, no teda nazávidím, ale vypadá to tedy že asi se jí stýzká! asi chce být s maminkou, no 😉 .. je to teda blbý, ale ono jí to asi přejde.. moje spolužačka -učitelka v mš... tak ta řikala že tam měla chlapečka který prostě takto plakal tři měsíce a musel tam s ním být táta -že ho tam odvezl a musel tam s ním být.. nejdřív tam byl týden každý den, pak se oddaloval a pak prostě šel úplně a chlapeček si zvyknul, al řikám, prý to trvalo tři měsíce, tak snad to nebude tak horký a malou to přejde 😎 .. však si tě užije v létě alespoň chvilku, ne?

bettyx
autor
27. čer 2012

tak jsme byli včera opět na zkoušku ve školce.. no děs.. moje milé děťátko tříleté velmi špatně mluví, náš pediatr už teda konečně se rozhoupal že by byla záhodná logopedie a že počkáme do čtyř let... no, tak nevím.. zítra jdu s drobečkem na osmiměsíční kontrolu, tak mu řeknu aby nám něco napsal hned, protože to co se v tý školce začalo odehrávat, to nepřeju nikomu! Štěpa mi tam vlítnul mezi tlupu dětí a hned se mezi ně vetřel a hrál si -samá sranda, ale za chvilku si kluci všimli že nemluví tak srozumitelně a vůbec mu nerozumí.. tak se do něj pustili že mluví španělsky a ať něco řekne čeky a pak ho nechtěli pustit z klouzačky dokud si o to neřekne česky a jelikož on jen koukal, tak ho dunutili aby sjel po výstupu a ta je ve stylu horolezecký stěny... já tam měla ještě malýho a všechno jsem viděla ale než jsem tam doběhla, tak už byl dole, chuďátko moje, pak mu rozkopávali hračk co si rovnal že to přece nevyžaluje -tak to jsem zasahovala....
nevím co dělat.. do logopedický školky (tam by se mu snad nechechtali) mi ho vzít nechtěli protože nejsme místní, ale přitom má školka napsáno že bere bez ohledu na místo TP... další takový školky jsou pro nás strašně daleko a nemohli bychom si to dovolit dotovat a hlavně bychom museli vyrazit v 5:30 ráno abychom tam byli včas.. to nejde..

bettyx
autor
27. čer 2012

nevím co budu dělat.. jestli to tak bude i v září, tak do školky chodit dlouho nebude a budeme ještě pilovat rok doma ☹

ined77
27. čer 2012

@bettyx ...to je mi moc líto ☹ . v takovém případě bych si ho prostě nechala ještě rok doma.za ten rok pod profi dohledem se určitě zlepší natolik, aby v podobné situaci obstál 😉 .
takhle by se mu v té školce stejně nelíbilo ☹ .

ined77
27. čer 2012

@bettyx ...ještě bych zkusila požádat dr. o doporučení do logo školky....třeba by to šlo zařídit.

sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz