Ako hovoria vaše deti 🙂

lubka7
11. bře 2011

Chcela by som vsetky mamicka poprosit, aby mi sem napisali slova vo vetach, ktore ich deti vo veku 3-4 rokov "vymysleli". Slová ako napr. rychlicky, ktore jeden maly chlapec odvodil od slova pomalicky =) Ide hlavne o gramaticke chyby (zle sklonovanie, ohybanie, stupnovanie),ale aj nove slova. Potrebujem to na bakalarsku pracu a je to uplne anonymne, len musim zozbierat niekolko prikladov a odovodnit na zaklade coho to dieta povedalo tak ci onak =) je to uplne normalne, pretoze deti preberaju gramaticky system velmi presne bez vynimiek, ktorych je v slovenskom jazyku viac nez dost =) vopred vám velmi pekne dakujem Ľubka

lucian26
11. bře 2011

Nevím jestli budu nápomocná k tvé bakalářce,ale moje tříletá sestřenka říká místo KEČUP-KEBUČ a já ve třech letech říkala místo NÁUŠNICE-UŠNIČKY 🙂

bufina
11. bře 2011

Tak naše malá třeha hodně plete slovo vejít... Když se nevleze do nějakýho úzkýho prostoru. Takže slovo vejde a vejít spojila do - vejdout. Místo špinavý říká špivaný... Skloňování si občas plete, pak je to: mámovi, tátovi... Ale jinak ju zkusím celej den poslouchat co vyperlí a ještě napíšu 🙂

sylvka
11. bře 2011

už jsem to obešel-už jsem to obíd 🙂 monika - motyka 🙂

wali
11. bře 2011

mňa napadlo jedno slovo, náš malý vymyslel "odbočku" miesto zákruty. chcel proste odbočiť do tej zákruty a tak prišiel so slovom odbočka.
a stále nás držia "babány" miesto banány..

kytinka
23. bře 2011

tak naší holce jsou 2roky 8měsíců a zpívá: červený šátečku kolem se točku 😀 😀 to se jí líbí a rýmuje tak to tak zpívá pořád

kytinka
23. bře 2011

nebo jak říkám MM podívej se na ní co dělá, tak jakmile něco udělá a chce abychom jí viděli tak volá "podívej se na ní" 😀

kytinka
23. bře 2011

a ještě jsem si vzpomněla že místo oblečení říká povlečení, "musím si vzít to povlečení"

dont_speak
23. bře 2011

Tak náš tři a půl letý Davídek místo, že chce kytaru mne prosil, že by chtěl k narozeninám "kytaretu". 🙂 Když je něco zničeného, tak místo rozbitý říká, že je to "zobitý"... teď jsem si před měsícem nechala udělat nehty s francouzskou manikůrou, tak mi vždycky nečekaně v autobuse zvedne ruku nad hlavu a volá na lidi "podívejte se, jak má maminka krásný ruce jako princezna 🙂 " mladšího bráchu okřikuje, at´mě nedrží tak pevně, nebo mi ty prsty zobije a upadnou mi.

anta
24. bře 2011

No náš Honzík mluví jako dlaždič 😀 😀 😀