Antikoncepční kroužek nebo Mirelle? Poraďte

sisip
19. kvě 2011

Ahoj maminky ,dnes jsem byla na gyndě pro nějakou nízkohormonovou antik. a byl mi doporučený kroužek, chci se zeptat , jestli ho někdo nemá, jakou s tím máte zkušenost? Jde v těle cítit? A jaké to je při styku? Ta cena je taky dost vysoká, tak proto rozvažuji i mezi tabletkami Mirelle. Kdo máte zkušenosti i s antik. Mirelle, klidně napište budu ráda, za vaše názory a možná mi to usnadní rozhodování. Děkuji

sisip
autor
19. kvě 2011

Nikdo nemá kroužek?

kompleta
19. kvě 2011

já mám, už 5. měsíc a nemůžu si ho vynachválit, vůbec ho necítím, pro partnera je prý i příjemný a nejlepší na něm je to, že nemusíš každý den myslet na polykání pilulí

neu.sona
21. kvě 2011

@sisip ahojky, já mám kroužek druhý měsíc. po porodu docela s antikoncepcí zápasím, protože mi žádná nesedí. je mi po nich divně a atd. kroužek se zdá docela jde. při normálním nošení ho necítím absolutně. při milovaní s manželem ho také necítím, ale přijde mi, že nejsem dostatečně vlhká, takže si jej vytahuju a přijde mi to lepší. může být mimo tělo až 3 hodiny, ale dělám to maximálně na hodinu.
zatím jsem spokojená, nemusím na to myslet každý den, jen jednou za tři týdny 🙂 .
co se týče tabletek, tak jsem jich vyzkoušela hodně, žádná mi nesedla, ale mirelle v tom není.

sisip
autor
21. kvě 2011

@neu.sona Díky, no nakonec jsem se s manželem domluvila, že si pořídím ty tabletky mirelle,(jsou nízkohormonální) protože ten kroužek je fakt dost drahý, to by byl trošku drahý sex 😀

neu.sona
21. kvě 2011

@sisip no jasně.každému vyhovuje něco jiného. ono je blbé, že ta pořizovací cena je vyšší, ale zase na měsíc to vychází na 300,- takže to zase jde. já jsem měla na začátku taky asi 4 různé balení tabletek. začala jsem těma nejlevnějšíma a skončila u těch nejdražších, takže to vyjde stejně jako ty nejdražší ☹. já bych nejraděj nebrala nic 😀 , ale zase ta zodpovědnost je na předním místě.

sisip
autor
21. kvě 2011

@neu.sona No mi taky nebrali nic 10 let a nikdy se nic nestalo , až ted, tak jsem musela na miniinterupci a ted už bohužel musím něco brát, také bych raději nebrala nic ale bojím se to po téhle zkušenosti riskovat. 😒 Já brala kdysi v 18 letech Logest a Minisiston ale pak jsem přestala , měla jsem prý játra jak alkoholik. A toho se bojím, že mi to bude dělat opět, snad ta Mirelle bude šetrnější v tom , že obsahuže ze všech HA nejmín hormonů, no uvidíme. Ještě asi zkusíme kondom, nějaký extra tenký ale pochybuju , že nás to bude s kondomem bavit nějak dlouho...to myslí, že asi nikoho 🙂

surael
10. dub 2013

@sisip vím,že je to už hodně dlouho co jsi sem psala,ale chci se zeptat,jak jsi pokročila ve studii antikoncepce.Jak jsi byla spokojena s mirelle nebo jsi nakonec zvolila ten kroužek či uplně něco jiného.Já jsem ted totiž musela řešit něco podobného,kondom prostě není taky spolehlivá antikoncepce a ted stojím před rozhodnutím co dál.Nechci moc užívat HA,i když tato je zrovna nízkohormonální,stéle je hormonální.Budu ráda za odpověd.

sisip
autor
10. dub 2013

@surael ahojky,to uz je teda fakt dloho. No nakonec jsem to vyresila tak,ze jsem nesla ani do krouzku ani do antikoncepce,sice mam doma mirelle ale neodvazila jsem si je vzit,zachvili uz budou prochazet. No s manzelem pouzivame kondom,no abyvh rekla pravdu,zas tak casto spolu nespime,takze jsme si nejak na ten kondom zvykli. Nevhtelajsem si proste telo huntovat nejakou ha. Preju hodne stesti v rozhodovani:_)

surael
10. dub 2013

No tak to jsem přesně ted ve fází,že mám doma recept na Miralle,ale přemýšlím,že zůstanu u toho u čeho jsem,protože sexu taky zrovna moc nedáme 🙂 Děkuji a přeji krásný zbytek dne,teda spíš už večera.

uzovka68
24. únor 2022

Ahojky me tet napsal doktor mirelle a to se bere celich 28 dní nebo jak děkuji za odpovet

uzovka68
20. bře 2022

@sisip ahoj počítala jsem tvůj článek žes brala mirelle mě ji ginekolok předepsal ale furt krvacim a občas strašný křeče podbřišku tělísko mi taky nabízel ale cena 5000 to je šílené myslíš že se to urovna po tom mirelle

uzovka68
20. bře 2022

@surael zdravím tak tet jsem dobrala jedno plato mirelle a můžu říct zeje to něco furt krvacim občas mezi na půl dne seto zastavylo ale pak zas znova a strašný křeče pod břichu a chvylkama je mi špatně tak zame mirelle name nefunguje