Ve školce nejí, nepije, nechodí na WC

andilek031
5. zář 2017

Ahoj maminky. Syn byl včera na 2 hodinky ve školce dneska tam byl až do oběda. Prý je hodný a šikovný ale prý ve školce nechce nic jíst ani pít a též nechodí na WC a prý by bylo dobrý ho dávat jen na 2 hodinky jestli se něco změní. Myslíte si že to je jenom novým prostředím že to to může změnit. Je pravda že od malička je nejedlík.

dominikaromanova
5. zář 2017

@andilek031,

mohu se zeptak kolik má syn let?

andilek031
autor
5. zář 2017

@dominikaromanova v říjnu mu budou 3

dominikaromanova
5. zář 2017

@andilek031,
tak to je ještě prcek, možná bych to nejprve zkoušela opravdu na ty 2 - 3 hodiny denně a třebas začátkem října zkoušet do oběda. Rozhodně bych to nepřeháněla, tedy pokud jsi nenastoupila již do práce. A co malý? Jak ten reagoval na školku?

keesi
5. zář 2017

Do oběda je dlouho. Zpočátku bych nechávala ty 2 hodinky, postupně přidávat po hodinách. Je to pro něj velká změna - bez mámy, v neznámém prostředí s lidmi, které nezná. Možná časem bude i plakat, že do školky nechce. V tomto případě je důležité nepodléhat (dodržet pravidelnost docházky a včasné vyzvedávání). Všechno chce jenom čas a trpělivost.

fredericka
5. zář 2017

mám dost podobný problém. Dcera 4 roky, včera šla do školky nadšená, chtěla zůstat do oběda. Vydržela, prý nebrečela, ale ještě v šatně ve školce mi oznámila, že ji školka zklamala a že tam už chodit nechce. Noc na dnešek probrečela, že do školky nechce. Dnes tam byla jen 2,5hod, pak jsem ji vyzvedla, do konce týdne to budu dělat stejně. Také se začínám bát, aby to dala, ale vzít ji zpět domů mi nepřijde jako varianta. Trhá mi to srdce, už je mi z toho psychicky špatně. Ze spánku se budí s pláčem, neustále opakuje, že tam nechce. Doufám, že ji to přejde co nejrychleji, nebo mě šlehne. Snažím se ji rozptýlit plánováním toho, co budeme každý den dělat po školce. O školce si s ní povídám v podstatě celý den, ale možnost, že do školky chodit nebude s ní odmítám řešit. Jinak dcera taky nic nejí, ale myslím si, že to je momentálně nejmenší problém.

andilek031
autor
5. zář 2017

@dominikaromanova dobře nechce se mu od tamtuť.

dominikaromanova
5. zář 2017

@andilek031,

pak bych to asi moc neřešila, důležité je, že je malý spokojený. Že nechce moc jíst a pít, nemyslím si, že by tam umřel hlady a žízní. Jestli Ti to čas dovoluje, nechala bych ho zvykat pomaleji, opravu po těch 2-3 hodinkách. Horší by bylo, kdyby tam nechtěl být, plakal a měl z toho psychickou újmu. Jak jsem již psala, je ještě dost malý, navíc, ne vždy dětem chutná jídlo ve školce, to chce také čas.

ladybird77
5. zář 2017

Jestli se mu tam líbí, neřešila bych. Vysvětlila mu, že aspoň pít by mohl, kdyžtak mu dala vlastní pití a do kapsičky šoupla pár piškotů. Za pár dní se třeba pořádněji rozkouká a bude dělat to co jiné děti.

jancaand
6. zář 2017

Syn (3 roky) chodí zatím na 2 hodky do školky a také nechce nic jíst, pít a na záchod. Je to pro ně neznámé prostředí. Syn je hodně společenský, není mamánek, přesto dnes 3.den mě ráno při loučení nechtěl vůbec pustit. Jsou to nervy, naštěstí počítám v průběhu září s pomalým zvykáním a práci jsem zatím odsunula. Paní učitelka radila, že raději postupně zvykat (pokud to práce dovolí). Ale jsou odvážné maminky, které hned první den daly dítě téměř na celý den..

kstablova
6. zář 2017

dala jsem dítě hned. Loni to vycházelo 1.-2.9. na čtvrtek a pátek, tak ty dva dny byla do oběda a pak od dalšího týdne už celý den. Musela jsem do práce, ale zároveň jsem dala i na radu učitelek, že mají lepší zkušenosti s dáváním dítěte brzy na celý den, pokud tam má dítě celý den bývat. Ale je fakt, že před tím, než dcera nastoupila, tomu předcházely týdny povídání si o školce a školkovém režimu, aby z toho nebyla tak vyjukaná. Samozřejmě že probíhalo zdlouhavé loučení, ale jinak to dala v pohodě. Jídlo se tam upravilo, sice jedla málo, ale jedla a pak se to samo tak nějak spravilo. řešily jsme ve školce problém s kakáním, že tam nechtěla a často to nechala zajít tak daleko, že to nevydržela.... ale to se taky upravilo tak nějak samo.

maare
6. zář 2017

Synovi jsou 3 roky, v pátek šel také poprvé. Slzičky byly, jídlo ani pití nevzal do pusy v pátek, ani v pondělí. Včera poprvé snědl kousek knedlíku u oběda, tak alespoň tak. Ale chce to mít pevné nervy. Zatím ho beru po obědě, zítra už bude spát. Ale jinak mi o školce doma vypráví, co se učili, kde byli, takže ho to tam baví. Jen ráno pláče když odcházím a pak když mě vidí při vyzvedávání...

ivcula7
6. zář 2017

holky také se podělit o své zkušenosti syn 4 roky chodí do školky teď 3 den chodí domů po obědě,hrozne se těší do školky hraje si s dětmi předvádí se hraje si i sám už 2 den mi učitelka říkala že když zavolá Tomáši nereaguje když mu něco řekne neudělá to ....dneska na čekala až doji oběd byli otevřené dveře a řekla mu bez odvést talíř tak šel pak mu řekla bez si umýt ruce a šel.Pry je rozlitany když se ho na něco zeptat neodpoví věcnou. umyvarne se ho zeptala jakou máš značku tak odpověděl.Pry chce semnou konzultaci nevím co mám čekat.Jsem z toho špatná v noci nespím
Řekla jsem ji že je to tím asi že nereaguje e v zápalu hry nebo že se rozkoukav.Odpovedela mi to si nemysli.
Nevím zda si mám myslet že je ale nějak nemocný nebo potřebuje jen čas

izz76
6. zář 2017

@andilek031 Dcera začala chodit do školky v pátek a taky tam zatím nic nejí,jenom se napije,na záchod tedy chodí,ale mě ani nenapadlo považovat nejedení za problém.Hodně vybíravá je i doma,takže jsem ani nepočítala,že se bude ve školce na jídlo vrhat,nepředpokládám že by umřela hlady,učitelkám to nevadí. Malá je ze školky nadšená,hned od začátku tam byla do oběda,dnes i na spaní,když jsme přišly odpoledne domu,už otevírala ledničku 😀 Myslím,že postupně se ve školce rozjí.

robin92
6. zář 2017

Jeste je to prcek, muze to byt zmenou prostredi, jine deti, jestli je nezna, nove jidlo, nove ucitelky a nejsi tam ty, zkus to na ty dve hodinky a uvidis jaky to bude mit ucinek 🙂 Hodne stesti. Me to taky brzy ceka, tak doufam, ze bude v pohode.