Cereálie pro malé děti?

liona111
1. bře 2009

Ahoj, sama mám moc ráda cereálie a zajímalo by mě, jestli je můžou jíst i děti v předškolním věku. Nemáte někdo zkušenosti? Slyšela jsem, že lepší než z bílé mouky jsou cereálie celozrnné. Prý existují hodně kvalitní, s pečetí celozrnnosti, které obsahují i vitamíny a minerální látky...

brisilda
1. bře 2009

Ahoj liona111, v pohode mozes davat svojmu dietatu cerealie moj syn na tom vyrasta su podla mna zdravsie ako chlieb s maslom a so sunkou.neviem ake sice cerealie kupujes no mne sestra nosi cerealie z Anglicka ktore su urcene specialne pre male deti a dodnes som s nimi nemala problem aj ked chlebiku sa tvoje dieta nevyhne v skolke. 😉

garfieldmail1
1. bře 2009

Nevím, jak cereálie, ale celozrné potraviny určitě ne. Už jsem na to četla v poslední době několik článků a rad odborníků. Celozrné potraviny jsou pro děti těžko stravitelné. Už se odborníci rozcházejí v tom, do jakého věku je to nevhodné, ale tak do 8mi let bych nedávala. Třeba syn, který bude mít dva roky, jí velmi pestře a kadí kolikrát i 5x za den 😅 , jednou na návštěve zbaštil půl krajíčku celozrnného chleba, dva dny jsme pak čekali na bobek 😒 ...

martinaema
2. bře 2009

v škôlke kde chodia sestrine deti im dávali na olovrant cereálie s mliekom - ale o kvalite nič bližšie neviem. Hlavne aby neboli presladené, tá biela múka nie je až taká tragédia, ako sa to prezentuje v poslednej dobe. Ak má dieťa pestrú stravu, určite mu to neublíži

geminis
2. bře 2009

souhlasím s garfileldmail.
malé děti by cereálie a celozrnné pečivo neměly. i když co odborník, to jiný názor, takže každý podle svého rozumu. naše holky si se mnou jednou za čas dají dvě tři lžičky musli v mléce nebo kousek musli tyčinky...

zitaje
2. bře 2009

Aha, tak toto som este nepocula. My napr. biele rozky nekupujeme vobec, ani biely chlieb, len grahamove a celozrnne, ja aj palacinky peciem z celozrnnej muky. 🙂 . Garfieldmail, ako si vysvetlujes, ze ti dieta celozrnny chlieb zapiekol? Ved tam je praveze vela vlakniny, ktora ma pomoct vyprazdnovaniu, nie? Alebo malo pije? Napiste este nejake podrobnosti, nech sa poucim.

zitaje
2. bře 2009

Alebo hodte nejake linky prosim - fakt ma to zaujima, lebo moja mala ma trochu problem so zapchou (ma rok). Berieme na to probiotika, takze sa da, ale inak hroza.

zevina
3. bře 2009

zitaje, celozrnné výrobky se dětem doporučují od 2, lépe až od 3 let (zpracovávat tyhle nestravitelné kousky je pro dětské nezralé zažívání velká zátěž, v celozrnném pečivu je navíc větší množství aditiv) týká se to hlavně vícezrnného pečiva, semínek, musli apod
jinak tmavé pečivo je pro prcky v pohodě, stejně tak corn flakesy, tepelně upravené ovesné vločky...
ale se semínky a zrníčky opatrně 😉

zitaje
3. bře 2009

Aha, takze ide iba o semienka? Tym sa vyhybame, kvoli vdychnutiu aj kvoli pripadnym alergiam (sezam a tak). A asi este otruby nie su velmi vhodne, ze?
A co tak nelupana ryza?

garfieldmail1
3. bře 2009

zitaje : O tom celozrnném pečivu jsem četla kdysi v Máma a já, ale než to hledat, tak jsem zkusila pohledat nějaké info na netu a našla jsem tohle (jsou tam i jiné zajímavé věci ohledně stravování dětí, ale samozřejmě, co člověk-odborník, to jiný názor, klasika 😒 )

http://zdravi.idnes.cz/sedm-nejcastejsich-chyb-...

brisilda
3. bře 2009

Mile mamicky tak ako moze vasmu dietatu uskodit kravske mlieko tak isto moze akakolvek ina potravina.Kazdy sme iny a kazdy preferujeme to svoje .Ja uprednostnujem pestru stravu no napriek tomu moje dieta odmieta zeleninu v surovom stave no mliecne vyrobky a cerealne miluje.Riadim sa podla radami vyrobcov ak napise , ze je nieco vhodne od 1 roka tak to svojmu dietatu skor nedam a hotovo.Napr. detska krupica sa ma davat detoh hadam az v 8 mesiaci no mne ju lekarka odporucala davat skor no a teraz je tu otazka komu mam verit ci lekarke ktora s tym ma skusennosti alebo vyrobcovi.V anglicku je normalne davat detom cerealie ktore su specialne upravovane a ktore sa v mlieku rozpustia .No bohuzial neviem ci sa daju zohnat aj u nas na Slovensku.Kazda mamicka chce pre svoje dieta len to naj a preto je na kazdej s nas comu da prednost no najlepsie je poradit sa s odbornikom na detsku vyzivu 😉

martinaema
3. bře 2009

DM predáva bio instantné musli - my sme to kupovali emke ked bola menšia

digysa
4. bře 2009

Neviem co by som robila bez cerealii...my kupujeme organicke, malo sladene a niekedy im ich davam aj ako maskrtu cez den (bez mlieka, namiesto keksov, alebo cukrikov, cokolady).

zitaje
4. bře 2009

digysa, ved ja tiez, teda az doteraz sme tak fungovali, do ruky namiesto keksikov take tie kolieska a pod., a myslela som si, ako zdravo sa strvuju moje deti. Aj malej som davala kadejake celozrnne chrumky (bez cukru a soli), ale teraz uz som na pochybach.

apsida
5. bře 2009

No, pokial dieta nie je alrgik, alebo nema problemy s atopickym exzemom, mozno je to OK. moja dcera ma atopicky exzem, a zo skusenosti viem, ze po cerealiach sa jej stav zhorsil a priserne sa skrabala. Do tych cerealii pridavaju rozne umele vitaminy a prisady, myslim, ze samotne spracovanie tych obilnin je robene takym sposobom, ze obilniny napustaju konzervacnymi latkami. Tieto vsetky veci malej skodia, preto si myslim, ze ak je niektore dieta citlive na pokozku a ma problemy s ekzemom, cerealie by som radsej nedavala...

liona111
autor
17. bře 2009

Ahoj, díky za reakce, bohužel jsem se sem dřív nedostala, tak až teď. Taky si myslím, že každý je jiný, takže co sedne jednomu, nemusí sedět druhému. Alergie na cokoli jsou dneska všude. Shodou okolností jsem nedávno potkala kamarádku, která cereálie kupuje a dává je tříletému synkovi, má je moc rád. Prý o tom četla na www.cerealie.cz, kde je i vzorový jídelníček pro předškoláky i starší děti. Takže to asi zkusíme.

jeudi
26. bře 2009

ahojky ja synovi kupuju plno takovych tech kulicek a polstarku a urcite je to moc zdrave ..jsou mu tri roky

hellu
1. pro 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, zda můžu malé dávat takový ten "polystyrenový" chlebíček. Koupila jsem špaldové chlebíčky od Racia a může se po nich umlátit. Sestřička u doktorky mi ale řekla, že celozrnné pečivo by malá do tří let neměla. Tak teď nevím, jestli se tohle počítá jako pečivo.....

laculik
1. pro 2009

fuha, tak toto by ma v zivote nenapadlo, ze odkedy cerealie a celozrnne veci detom. nasi to jedia odvzdy, 🙂.

bets
1. pro 2009

Pre zaujimavost, co som narychlo vygooglila. Pozor na tepelnu upravu (vysoka teplota) tych zloziek potravy, ktore obsahuju skrob. Skrob je predovsetkym v zemiakoch, obilninach (hlavne kukurica, psenica a ine). Cize aj take prazene musli radsej s mierou.

http://www.sportujeme.sk/fitness/akrylamid-a-te...

http://www.jurkovic.sk/files/akrylamid.pdf

titkovamiriam
1. pro 2009

u nas v skolke tiez davaju detom cerealie s jogurtom,doma ich mame len obcas este som si na druh tejto potraviny nezykla.nekupujem sladene a ak je tam susene ovocie 😝 😝 😝