Cesta do školky s 3,5 letým v golfáči. Není to divný?

alterna
6. zář 2011

Jezdite do školky nekdo kočarkem. Mame 3,5lete ditko a mame školku asi 15 minut pesky. Napadlo me rano jezdit golfáčem, bylo by to takhle brzy rano rychlejši. Ale nevim jestli to neni divny🙂, mate zkusenost?

petrusew
6. pro 2013

Velke dite v kocare vzy pritahuje pozornost a je fuk kolik mu je.Na druhou stranu ostatnim prijde normalni vezt mimco v kocarku a na skejtu vezt i petilete dite...Za me at si kazda mamka dela co chce a podle toho jak potrebuje.Jednoduse odsoudit umi kazdy...

lenkalenulka
6. pro 2013

Z tech odpovedi jde hlavne o jedno o pohodli maminy... proc nechat dite normalne chodit kdyz ho rychle nekam odvezu, proc mu nedat dudlik ve trech rokach kdyz je pak vklidu.... proc ho nesvezt autem i kdyz pesky to je deset minut..... pro me je tenhle pristup nepochopitelny.... pak jak po diteti budete chtit aby uslo kousek pesky bude jen knourat ...ale to je vas vsech vec... ale nechapu proc nekdo diteti bete radost z pohybu , chuze je prirozena vec a ditku jen prospeje ze se hezky projde... nechapu nazory jako kdyz si tam driv, vyhovuje ti to tak roc ne a co vyhovuje diteti vedeni k lenivosti? Proc by tam melo dojit kdyz ho tam hekdo muze odvezt, odnest atd.? Trochu pohodlnost mamin....

ninive211
6. pro 2013

V takovém věku mi to přijde teda taky spíš jako pohodlnost maminky. Že se courá po ránu, to je jasné, tak si přivstaňte o deset minut dřív, když s tím počítáte. Ale jak si na to navykne, že do školky se jezdí na golfáči, tak se bude vozit ještě v pěti letech :-/ Pokud není nějaký nemocný, že by měl problém s chůzí nebo tak, tak tento přístup moc nechápu. 15 min. pěšky není zas tak daleko. Dnešní děti mají už tak málo pohybu - při takovém přístupu rodičů, kteří je vozí kamkoliv až před dveře, se ani nedivím.

killi
6. pro 2013

@ninive211 plně souhlasím. Je to jen lenost matky, pro kterou je jednodušší dítě vzít na kočár než ho naučit normálně jít po svých. O tomhle jsem nikdy nediskutovala a malá byla zvyklá chodit pěšky a to máme školku taky docela z ruky. 😉

deyana
6. pro 2013

Tak to se na mě nezlobte, ale to vidět, tak bych si spíš řekla, jestli je to dítě mentálně postižené. U normálního zdravého dítěte nevidím důvod, proč by nemohlo chodit po svých, navíc v 3,5 letech, to mi hlava nebere. Ve školce děti chodí na vycházky, a to tedy vím, že ujdou pořádné trasy a vyjímky se nedělají, pěkně ťapou všichni po svých ! stejně bude muset chodit, učitelky to dítě na kočáře vozit nebudou. Chůze je zdravá, pohyb potřebuje každé dítě.
Výmluvy typu - nechce chodit za ruku, chodí si kam chce atd., neberu. Jsou vodítka, batůžky s vodítkama, dítě má volnost a přece je pod kontrolou. Jen nebýt líná a trošku chtít, tak potom jde všechno.

migaska
6. pro 2013

Dítě v tomto věku má ještě nárok na kočárek.Pokud má někdo školku třeba ve vzdálenosti necelé 2km tak pochybuji že každé ráno dítko potáhne takovou dálku.
Našemu jsou 4 roky je línej na kočárku ho tedy nevozíme alekdyž mu bylo 3,5 tak ano už jenom když jsme byli po operaci s pindíkem a do města to máme 2km naštěstí je malej takže vypadá jako že do kočárku patří 🙂
Tím jsem chtěla říct neodsuzujte žádnou maminku nikdy nevíte proč prcka mají na kočárku

deyana
6. pro 2013

@migaska tak tady maminka nepíše, že by k tomu byl nějaký důvod 😉 myslím tím zdravotní. Nebo 2km a víc.. já teda když jdu takovou normální chůzí, tak za 15minut mám kilometr( jsou tu samé kopce, tak je to pomalejší). Což mi nepřijde nějak úplně moc.

migaska
6. pro 2013

@deyana já vím jen jsem to dala i jako možný důvod 🙂 já osobně do školky nikdy kočárkem nejela a to máme fakt daleko a malej je lenoch :-/

anchapancha
6. pro 2013

@deyana Když ho maminka přiveze autem, řeknete si taky, že je dítě mentálně postižené?

editah222
6. pro 2013

Vozím děti autem, ale kdybych ho neměla tak je šupnu do vozíku (nebo kočáru) a jedem. Školku máme od domu asi 20 minut rychlé chůze, s nima to chodím tak 45minut a opravdu nebudu vycházet ráno v 6, abych byla kolem 7 v práci 🙂 Takže pokud dítě do kočáru sedne tak bych do toho šla. Věc druhá, že se mu nejspíš budou spolužáci smát.
Ale furt lepší kočár než dudlík.

deyana
6. pro 2013

@anchapancha ne, proč 😀 Auto a kočár jsou dvě rozdílné věci, a tazatelka zmiňuje kočár, tak jen říkám, že 3,5leté dítě nemá na kočáru co dělat, pokud není nemocné. Autem maminky vozí, to chápu, když jedou pak dál do práce. Ale pokud vozí dítě do školky na kočáru, tak pochybuju, že jindy chodí po svých, je to jen pohodlnost, aby maminka nemusela dítě hlídat a věnovat se mu, posadit na kočár a připoutat, to umí každý.. Když jedu autem, tak prostě jedu autem. Ale jinak mi dítě snad chodí.

anchapancha
6. pro 2013

@deyana "Když jedu autem, tak prostě jedu autem." Možná mám školku blíž než ta maminka s dítětem na kočárku, možná pak jedu autem do práce, kterou mám taky kousek, ale "prostě jedu autem", takže nejsem pohodlná a dítě mi snad chodí, zatímco maminka, která poveze dítě (možná delší trasu) kočárkem, je pohodlná a dítě jí asi nechodí, protože je kriplík.
Já některé věci asi prostě nepochopím 🙂

deyana
6. pro 2013

@anchapancha nepochopíte, tak nechápejte. Pokud jdu pěšky já, půjde pěšky i 3,5leté dítě. TAK.

markysek2
6. pro 2013

u nás je to tak že pokud by máma chtěla vozit na kočárku do školky tak ho nevezmou ..je to i požadavcích na přijetí ...dítě musí být bez kočárku ...něco jiného jsou soukromé školky, tam by to mělo být jen na Vás (i když švagrová vodí syna do soukromé a taky jsem byla vyvedena z omylu ...dovolili jí to pouza na zvykačku cca 2 měsíce docházky...ale na druhou stranu jí kočárek tam "ochotně" nechali)
na druhou chápu argument s autem ...tomu se nikdo nepodivuje ..a když nemám auto (my taky nemáme auto) ...tak pořád nevidím důvod k tomu nevodit dítě pěšky ...taky jsem chodila na brigádu a syn v necelých 2,5letech ušel 15 minutovou cestu (mé chůze) docekla svižně cca jen o 5 minut déle i s brekem že tam nechce..takže si myslím, že je to o lenosti
taky jsem mohla jezdit o autobus dýl a vzít si kočár , ale proč ...musí se naučit chodit pěšky..a to je lepší začít už dřív ne až s nástupem do školky ...je to náročné (například pro znovu těhotné maminky, ale i to by mělo být v jejich zájmu..můžete vézt prázdné golfky) já to vím, ale to už tu taky bylo ..maminka "zavře" dítě do kočáru a tím veškerá starost o něj končí

hedusska
6. pro 2013

Není to vubec divné..naopak mi přijde divné, když některé maminky nechávají děti chodit samotné třeba už od roka, od roka a pul...dyt to není vubec zdravé pro jeho kyčle, páteř a všechno..Jo az si chodí na hrišti, nebo někde kousek..ale mami co dítě nechávaj chodit takhle brzo...:( sice děti jeste nemám, ale rozhodně vím, že bude jezdit na kočárku co nejdyl...Já sama jezdila na sportáku do 3,5 let...brácha dokonce dýl, protože segra byla malá a on ji vždycky z kočárku vyhodil a sedl si sam...

berusenka
6. pro 2013

Tak mě to teda divné nepřijde. Taky syna vozím na kočárku do školky. Máme to pěšky asi 30 min. svižné chůze, autobus mi nejede, auto nemám. Tak mi přijde jako nesmysl táhnout ho pěšky a zabít tím třeba hodinu. A komu přijde divný, že je velký dítě v kočáře, tak ať se na něho nedívá! Každého věc!

liss_durman
6. pro 2013

Ježíš, to je zase diskuze, kde se každá chytrá matka snaží za každou cenu protlačit svůj názor jako ten nej 😀 Srovnávat to, že někdo jde pěšky a naloží dítě na kočár, s tím, když matka sedne do auta a dítě všude vozí, to už je fakt na hlavu. Když chcete srovnávat, tak si vyberte to, co se srovnat dá. Takže chodit s dítětem PĚŠKY nebo ho vozit v KOČÁRKU? Záleží to na hodně faktorech, třeba kudy ta cesta vede a jak je dlouhá. Pro mě třeba nejsou problém 2 km, ale do té naší školky jsou 2 km po silnici a to bych prostě se svou dcerou pěšky nešla. Je to tu o hubu, spousta aut a nepřehledné zatáčky. V kočárku se vozila do 2 let a to jsme takové cesty absolvovaly, i když jsem z toho neměla takový požitek, protože jsem se prostě bála, aby nás někdo nesebral, i když byla v kočáře. Neumím si představit, jak ji na úzké silnici s dírami na každém kroku, kterým se auta kolikrát nebezpečně vyhýbají, honím na odrážedle nebo prostě jen "za ruku" (protože za ruku samozřejmě dlouho jít nevydrží). Takže my jezdíme autem. Nerada to přiznávám, ale my zkrátka jezdíme autem všude, protože nejbližší sámošku máme tam, kde je školka a jinak se zkrátka nedostaneme. Bohužel. Pokud v takovýchto podmínkách matky zvolí místo auta kočár, docela je obdivuji. Já jsem byla ekologicky vychována a teď všechny zásady porušuji, bohužel. Ale aby se tu někdo div nenavážel do někoho, kdo vozí 3 leté dítě v kočáře a chodí pěšky a sám si přitom vozí p**el v autě a bere to jako samozřejmost, tak to teda fakt nepochopím. Mimochodem matka na MD, která má víc dětí, má o trochu víc času se loudat do školky a ze školky pěšky než ta, která pak metelí do práce, nedej bože na 7 třeba. To potom rada "přivstaň si" je na dvě věci...

anchapancha
6. pro 2013

Jen ještě poslední podotek ke srovnání auto vs kočárek. Jen málo dětí (=pozdějších dospělých) si z vožení kočárkem ve 3 letech odnese do života ponaučení, že se všude má jezdit na kočárku a že neudělám krok zbytečně, když mohu vsednout na kočárek. Totéž ponaučení s autem si ale do života odnese mnoho dětí, jak vidíme každý den kolem sebe. Včetně důsledků zdravotních i ekologických.
Jinak řečeno: chůze/jízda na vlastní pohon je bezva a nejlepší, jde-li to. Ale akceptovat auto a zatracovat kočárek, to neberu 🙂

zuzik24
6. pro 2013

Ahoj, co se týče školky, klidně bych ho kočárem vozila, urychlí vám to cestu, což je po ránu to nejdůležitější, protože děti jsou rozespalé, ještě teď v zimě budou vstávat z vyhřátých pelíšků, tak proč ne? Tohle dokážu pochopit 😉 Ale když vidím čtyřleté dítě v golfkách (moje kamarádka tak vozila dcerku na výlety) během dne, tak už mi to divné připadá 😉 Korunu tomu nasadí, když má ještě dudlík a volá na maminku s dudanem v puse 😝 To jsem viděla nedávno ve vlaku a přišlo mi to už moc 🙂

kikimaruska
6. pro 2013

😀 taky souhlasím s @liss_durman. Mj.Můj kluk se rozchodil v 19 měsících, tedy odkládat kočár na roce a půl-uplná nemožnost...Jak se tu píše, ano, syna sem dala ve 3 letech do školky, školka je dva km. Já dojížděla na 6.30 do práce vzdálené 30 km, takže jsme jako první v 6 hodin ráno klepali na školku a malý šel jako první. Jít pěšky 2 km? Děkuji, už takhle jsem ho musela budit v 5.15 a budit ho ve 4.30, abychom měli čas se projít pěšky, protože mi pak dítě nebude chodit, další blbost.Nehledě na to, že bez auta se já do práce nedostanu. Synek ted chodí kilometry na celodenní tůry a naopak kamarád co nemá kočár od dvou let neujde ani polovinu-od jeho maminky slýhám, že s náma tam a tam nejde, protože to prostě neujde 😝 , a to je docela často. 5l klučík neujde ani ty 2 km, co tu někdo řeší, že má ujít tříleták DENNĚ tam i zpět plus vycházky se školkou. Takže o tom to fakt není, když mamina dítě odveze na kočáru /nebo autem (podle mě je to to samé), tak je pak líně chodit a matka pohodlná. Dítě si po svých nachodí dost i tak. A taky mi přijde že tu zdravou chůzi klidně na hodinu ráno preferují maminky na MD, které prostě ještě nejsou v pracovním procesu, nedej boýe aby museli ještě xxx km dojíždět a na velmi brzkou dobu, to pak hodina navíc nebo mín dělá opravdu hodně.

liss_durman
6. pro 2013

@kikimaruska Tak nám malá zase chodila hodně brzy a v 1,5r. už kočár skoro nechtěla. Tak jsme ho pak přirozeně v jejích 2 letech poskytli bratrovi pro synovce. Ale nevím, jestli příliš brzké "odstavení" od kočárku na ní nemělo vliv. Když jsme v létě byli s bráchou a synovcem na chalupě, dcera pořád lezla do kočárku. Byla tím úplně nemocná, prostě si tam nalezla, připoutala se a pak tam vydržela jen tak sedět, měla jsem o ní docela obavy 😀 Nicméně, procházky se dají dělat i jindy než při cestě do školky. S naší malou je to ale těžké, brblá, nelíbí se jí, když jdeme daleko, je to o nervy. Ale je prostě taková, má to po mně a já ji ani nějak extra nechci nutit. Mí rodiče byli fanatici na hory, ve 3 letech (byla jsem nejmladší ze 3 dětí) nás dotáhli do Vysokých Tater a tam jsme chodili po kopcích. Všichni!!! A dodnes mi předhazují, že jsem ve 3 letech vylezla sama na Kriváň. Naštěstí si to nepamatuju, ale tahle jejich vášeň mě dost poznamenala (neskončilo to u jedněch Tater 😀). A prostě ani nechci svoje dítě traumatizovat tím, že prostě MUSÍ ujít denně aspoň 2 km... Jinak, kdo chce vozit dítě v kočárku, ať si ho vozí. Je to prostě každého věc a nelze generalizovat, co je pro koho nejlepší, protože každé dítě má individuální vývoj a s ním i potřeby a taky každá rodina má jiné možnosti.

jancip
6. pro 2013

@deyana Vodítka na děti jsou mi nesympatická, ale nezavrhuji. U dvojčat ve městě si to ani neumím moc jinak představit...ale nevidím žádný rozdíl v táhnutí vztekajícího se dítěte za ruku a nebo za vodítko, když chce jít jinam. S lenivostí matky to nemá absolutně co dělat. S psychickou pohodou obou už ano. A každá maminka by měla dbát především na to, Ať si jiné chytré matky říkají co chtějí.

deyana
6. pro 2013

@jancip a zrovna nedávno mi je chválila maminka dvojčat 😉 co člověk, to názor. Naše holka byla taky vzteklá, za ruku nic, pak mi jednou málem vlítla do silnice, takže já radši použiju vodítko, ať to vypadá jakkoli, ale budu mít dítě pod kontrolou.

ivular
6. pro 2013

Já se snažím jít cestou nejmenšího odporu všech zúčastněných 🙂 Pokud nejdeme vyloženě na procházku, nechávám na synovi (34 m) ať si vybere, jestli chce jet na odrážedle nebo golfkách. Dokud bylo teplo, jednoznačně preferoval odrážedlo, ale poslední dny si říká o golfky. Abych pravdu řekla, jsem za to ráda a doufám, že ochota sedět v golfkách mu vydrží aspoň do jara 😉

jancip
6. pro 2013

@deyana Jak jsem psala, já je nezavrhuji, třeba u těch dvojčat si to neumím ani nijak jinak moc představit. Ale sympatická mi nejsou. Proto já třeba dám raději přednost na nutné přemístění kočáru, Ty vodítku. To je věc názoru. Ale vůbec to nevypovídá o tom, kdo je a kdo není pohodlný.

tulena
6. pro 2013

Vodítko na dítě mi přijde dost šílenost. Jinak já si třeba ani moc nedovedu představit, že by syn měl ujít cestu ráno do školky, pak velikou vycházku ve školce a ještě cestu domů, pokud by musel jít ráno, nevím, zda by pak neměl problém se školkovou vycházkou... Ale fakt si nemyslím, že bych mu dělala špatnej návyk tím, že ho sem tam ráno na golfáku vezmu, abych stíhala práci. Horší by bylo ho (a sebe, ano, jsem pohodlná 🙂) budit o půl hodiny dřív. Teďka mi přišlo konečně batolecí ergonomické nosítko, tak ho hodím ráno na záda a pofrčíme bez kočáru. 🙂

granta
6. pro 2013

Mně to divné připadá.... 15 minut pěšky musí tříleté dítě zvládnout naprosto bez problémů! Ve školce děti chodí na procházku a taky se jich nikdo neptá. Můj syn ještě neměl dva roky a v pohodě zvládá hodinovou procházku, s odrážedlem jsme i dvě hodiny venku a žádný problém, takže kočárek dle mého názoru určitě ne. 😒

kikimaruska
10. pro 2013

@tulena také jsem tenkrát na radu jedné maminky koupíla vodítko, když bych po dvou dnech musela koupit třetí popruhy (syn byl a je hodně živý, dvakrát sebou trhnul a karabiny nebo nějaké plastové části se rozlomily vejpůl), tak sem tuto podle mě věc tak leda pro poslušné dětičky zavrhla. 😝 , pro divoké dítě toto teda moc praktické nebylo, když vyjdete z baráku, dítě se vám trhne, že prostě tam nepůjde a zůstane vám v ruce jen to vodítko a dítě i s postrojem utíká stejně pryč 😀 . Na druhého syna to zkoušet ani nebudu 😝 😀

amelie001
10. pro 2013

Já jsem naposledy měla kočárek v ruce,když byly malému 2 roky a 9 měsíců a to pouze v Praze,kde jsem si nedovedla představit celodenní chození po městě bez kočárku.Do školky bych dítě v kočárku nikdy nevezla,a nikoho kdo by vozil dítě v kočárku neznám.Přijde mi to divné,určitě bych volila odrážedlo.Spousta dětí u nás ve školce jezdí na kolech,koloběžkách,odrážedlech.Vedle školky jsou stojany na kola a mnohdy si děti koloběžky ukládají do vnitřních prostor školky.Děti jsou opravdu škodolibé a asi bych měla strach z výsměchu dětí.

myskin
12. pro 2013

granta je ukázkový příklad srovnávání nesrovnatelného. To je hezké že její ani ne dvouletý syn zvládá dlouhé procházky, ale po obědě si jistě hodí šlofíka a vůbec má úplně jiný režim. Školkové dítě vstává hodně brzy, ve školce mají dost aktivit u kterých musí udržet pozornost, krom toho se unaví i venku, po obědě neusne a odpoledne cesta domů a odpadne. Hlavně ty nejmenší školkové děti to většinou tak mají. Pokud je školka daleko, tak mi ten kočárek pořád přijde přijatelnější, než dítě zničit. A kom toho není vždy fajn počasí. My máme školku 30 minut chůze, MHD žádná a malou jsem vozila na stupínku u kočáru s miminem. Oblečení měla srovnatelné s rybáři někde v Norsku 😀 aby nebyla durch když lilo než dojedeme do školky. Odrážedlo nebo tříkolka je pro zakladatelku fajn řešení a pokud by nebylo počasí, tak klidně na kočár pod pláštěnku. Ať se všichni klidně pos.... 😀