Cesta do školky s 3,5 letým v golfáči. Není to divný?

alterna
6. zář 2011

Jezdite do školky nekdo kočarkem. Mame 3,5lete ditko a mame školku asi 15 minut pesky. Napadlo me rano jezdit golfáčem, bylo by to takhle brzy rano rychlejši. Ale nevim jestli to neni divny🙂, mate zkusenost?

mamkamarketa
6. zář 2011

@alterna jako rychlesji to bude,ale mas kocar pak kam dat?skolky na to nebyvaji zarizene

alterna
autor
6. zář 2011

prave ze mam.hned kousek od skolky pracuji

mamkamarketa
7. zář 2011

@alterna tak proc ne,ale pozor,aby se tvemu ditku,ostatni nesmali, deti bivaji zle 😠

vojtisek2007
7. zář 2011

@alterna u nás hodně dětí jezdí do školky na tříkolách nebo motorkách....taky to urychlí cestu. S kočárem jsem nikoho ještě neviděla, ale proč ne....🙂

majatob
8. zář 2011

@alterna me to prijde divny vozit takhle velky dite v kocarku 😅 spis bych ho nechala jet na kole 🙂

monkia.pv
8. zář 2011

my mame skolku taky asi 15 minut od baraku a mala jezdi na odrazedle!

kubulapreschool
1. říj 2013

@alterna Dobrý den, k nám některé maminky vozí děti v kočárku. Zvlášť menší děti by zbytečně musely ujít kus cesty. Takže, podle mě, to divné není. 🙂 Hezký den.

kitinka76
1. říj 2013

podle mě to teda divné je... 😅

elastiq
2. říj 2013

Mě to divné nepřipadá, mám děti už o něco starší,ale v naší školce jsem taky viděla, jak některé maminky přivezou dítě v golfáči, zvlášť když je čeká delší cesta, je škaredé počasí, nebo je dítě po nemoci, takže bych to neřešila, v pohodě 😉

pepibubu
2. říj 2013

upřímně, mně to divné připadá.... K nám do školky taky jedna maminka vozí holčičku v golfkách, to by bylo jakž-takž, ale přišla bych si fakt divně, pak jet s prázdnejma golfkama...

pisisvori
2. říj 2013

i kdyby to všem okolo připadalo divné, tak pokud vám to vyhovuje, ušetří čas ... tak se na nikoho neohlížej🙂

leni78
2. říj 2013

My jezdili na kole s postrannima koleckama.

lucyvivien
2. říj 2013

podle mě je to divné a hodně a taky se tvému dítku mohou pak smát ve školce , my jsme golfáč používali 1,5 roku pak už jenom po vlastných nebo na kole 😉

mili00
8. říj 2013

jezdíme jelikož vozíme mladšího, ikdyž tam někdy starší rád nastoupí, ale příjde mi to divné, cítím se trapně, když tam sedí i ten starší, každy čumí jak 🤐 a natož aby tam seděl sám

j.kriv
8. říj 2013

Volila bych radši odrážedlo, kolo, koloběžku se 3 kolečky, ale na kočárek, i když jenom golfáč, mi taky přijde velký. A taky bych se bála, kdyby ho děti viděly, aby se mu za to nesmály, že se ještě vozí 😅

majatob
8. říj 2013

s odstupem dvou let musím přiznat, že už to tak neřeším a klidně šoupnu i 3,5 letou za bráchou do kočáru, hlavně abychom tam už byli 😀 ale nejstarší musel v jejím věku po svých a měl smůlu 🙂

kamila297
9. říj 2013

Omlouvám se, mně to divné připadá. Náš syn je úplně bez kočárku od cca 2let a 4 měsíců a to začal sám chodit až teprve v roce a třičtvrtě. Zkuste si přivstat a vyjít o 10 min. dříve, zvláště, když máte práci za rohem a nemusíte nikam za prací dojíždět. Pohyb dítěti nikdy neuškodí a akorát ho učíte být pohodlným, i když je to ve finále bohužel spíše ve vaší pohodlnosti...

kacajam
9. říj 2013

Paní učitelky by určitě byly proti - s dětmi se chodí na procházky a někdy chodí i daleko a musí rychle (synova třída chodí např. opékat buřty do asi 20 minut vzdáleného lesíka). Ve 3,5 letech by měl mít vytrénované nožičky na svěží rychlou chůzi. Odrážedlo je určitě lepší než kočár. Přijde mi to jako krok zpět....

paolin
11. říj 2013

@alterna pořiďte si třeba koloběžku 🙂

blahova_andrea
11. říj 2013

já si taky myslím, že je spousta vhodnějších vozítek pro tak velké dítě. kočárek jakéhokoliv typu pro tak velké dítě mi přijde už prostě divný. nehledě na to, že je to asi jako s dudlíkem. dítko bude vyčnívat z vrstevníků tím, že je nějakým způsobem ještě jako miminko, pozadu a můžou se mu smát. přijde mi to jako pohodlnost maminek a hlavně to vychovává pohodlné a líné děti a myslím si, že v dnešní době mají pohybu už tak dost málo než je ještě pořád nosit nebo vozit. jsou výjimečné případy, kdy to dočasně jde, ale jako běžnou přepravu za mě tedy určitě ne. třeba kamarádka teď vozila na golfkách 5letou dceru, protože měla nohu v sádře, tak to je jiná 😀 ve školce se přece taky chodí na vycházky a vy snad taky nejezdíte všude jen autem nebo mhd, taky používáte nohy, tak je fajn na to dítko zvykat a trénovat. když můžou některé děti v roce a půl být na procházce 2h a zvládnou to, tak nevím, proč by 3leté nemělo zvládnout dojít zdravé a po noci odpočaté do školky.

zazana81
11. říj 2013

Téda , jsem udivená z reakcí. Děti bývají někdy po ránu pomalé a mrzuté, hlavně když se musí budit, takže za mě, klidně ho nebo jí šoupněte do golfek a jede se. Když se dítě vozí do školky autem (a že někteří rodiče popovezou dítě 200 m, vyloží ve školce a pak pokračují do práce), tak je taky nikdo neosočuje z toho, že činí dítě pohodlným.... Každý ať si to udělá tak, jak mu to vyhovuje. Jasné je , že dítě asi nebudete do té školky vozit v golfkách až do 6 let, že? 😀

faflina
14. lis 2013

za mě je to teda hodně divné, sam potkávám tyto maminky s kočárky. ale nikdy jsem nic neřekla, spíš jsem si to brala opačně že jsem ráda že mám šikovné děti. za mě ať si to každý udělá dle sebe.... já osobně bych si připadala hloupě.... Maminka zakladatelka se ptá zda to není divný..... za mě teda jo je, ale klidně to dělejte dle sebe.... vy si nesmíte přijít hlopě... a když nepříjdete tak to klidně dělejte

jasekd
18. lis 2013

My chodime pesky, a jsou to nervy. Nestiham do prace, malej je mrzutej, tahne se, a kdyz ja mam byt v 7,00 v praci, tak to jsou rana kruty. Deti jsem vozila pomerne dlouho v tandem kocaru, kdyz jsme spechali, kdyz se slo hodne daleko... Proste nekdo jezdi vsude autem, nekdo kocarem. A nejvic kecu meli lidi, co se nehnou od baraku 😝 Obe moje deti chodily hodne pozde, dcera zacla v 16,5 mesicich, kluk az ve 20ti mesicich a vic az od dvou let. Tak co jsem mela delat 😝 Kazde dite je jine, a uplne rostu z formulace "moje dite je SIKOVNE", treba proto, ze chodi od 11 mesicu nebo brzo mluvi, jako by to byla zasluha tech rodicu 😅 To vecny porovnavani....
Co se odrazedla tyka, kluk pochopil motorku az cca ve 3 letech a na odrazedle zacina az ted, kdy mu je 3,5, a neni to zadny rychlopresun 😝 Navic se s tim pak tahat do prace... Takze my chodime pesky, kocarkem nevozim, divne uz by mi to trochu prislo, ale jen proto, ze uz jsem si drive vyslechla lecos. Pokud bych ja videla, ze dite jede do skolky na kocarku, bude mi to uplne jedno, treba je po nemoci, neujde proste tolik, nebo maminka nestihala... Taky je neco jineho, kdyz je clovek doma s mladsim a nemusi tak chvatat, nez kdyz musi byt v praci v 7,00 a pres to nejede vlak.

marcelka287
18. lis 2013

@alterna divný to není, k nám do školky taky mamky takhle vozily děti i starší. Když ráno musely děti brzo budit, tak si alespoň v kočárku ještě schruply.. Jinak teda my máme ve skolce velkou chodbu, ale v pohodě se vešel kočárek i do šatny.. Ale mamči ho to většinou nenechávaly.. vozily děti jen ráno..

vendulka
18. lis 2013

pro mě to teda divné je, dost divné takto velké dítě a ještě když chodí do školky,aby se vozilo v kočárku...u nás se s kočárkem končí cca v 18-ti měsících a bere se jen zcela vyjímečně,když se jde třeba přes spaní někam na dlouho,ale jinak ne
spíše bych to viděla na nějaké kolo,koloběžku ...

jasekd
18. lis 2013

@vendulka a to je presne ono, u vas se s kocarem konci v 18ti mesicich, a muj syn v 18ti mesicich jeste neudelal sam ani krok 😝
Dcera na roce a pul byla chodec zacatecnik. A ty dotazy, co jsem si musela vyslechnout, proc vozim tak velke deti? Proc nejde sam? Je normalni? Neni postizenej? Boze, jak me to stvalo, a mozna proto, ze tuhle zkusenost mam, tak sama nikoho nehodnotim a at si jezdi kocarem treba do skoly, my ostatni nevime, proc to tak maji 🙂

blahova_andrea
18. lis 2013

@jasekd z těch dotazů sis neměla nic dělat. já to poslouchala taky. akorát, že asi od synových 6m, kdy měl na sporťák nárok. ale vždy byl z větších dětí a když byl oblečený do hadříků ala velký kluk, tak se ptalo hodně lidí, proč ho vozím a nejde sám...a to dejme tomu, že mu tipovali rok. to má přece každé dítě ještě právo na kočárek. pak už je to o dítku a o rodičích.

jasekd
18. lis 2013

@blahova_andrea no jo, lidi maji reci uplne na kazdeho 😝 😀 Moje deti jsou nastesti drobne, jinak bysme si uzili o to vic. Ale prijemny to teda nebylo, kor kdyz clovek skutecne resi, zda to dite je/neni zdrave, zda je jen "linejsi" nebo je tam nejake postizeni, proste je v nervech a uplne cizi lide to takhle korunuji 😅 Asi proto me to porovnavani tolik vytaci. Ale uz jsem trochu OT, proste muj zaver zni: Jakykoliv zpusob, ktery dostane dite vcas do skolky a matku do prace, je dobry zpusob 😀 I kdyby meli jet treba na koze 😀

jasekd
18. lis 2013

Jinak s tim trenovanim souhlasim, my trenovali hodne. Dlouhe prochazky, venku dopo i odpo. Akorat ty uspechany nervozni rana nejsou na trenovani moc prijemny 🙂

blahova_andrea
18. lis 2013

@jasekd jj, vždycky se najde někdo, kdo rejpe a vidí to jinak. já mám macíka, takže v roce byl všem divný dudlík. teď nemá ani dva roky a už ho tipují, že chodí do školky 😀 nikdy se nezavděčíme všem a hlavně ani naštěstí nemusíme. co je pro jednoho divné, pro jiného může být nutnost.