Chodí na logopedii, ale stále nevidím žádné výsledky

lennetfrigg
23. led 2014

Maminky, chtěla bych Vás požádat o nápady, jak lépe pracovat s malým, když se jeho výslovnost nelepší...chodíme na logopedii, špatně vyslovuje č, s, š..to proto, že dává jazyk mezi zoubky. Vím, jak by měl trénovat, ale příjde mi, že se nic nepohnulo k lepšímu. Na logopedii ho sice dr. chválí, ale když ví, že si má dávat na to pozor, tak to umí. Do běžné řeči to zatím nepřiřadil vůbec. Na doma vždy dostanem pár obrázku, básničku. zatím trénujem č a teď š. Návštěvy máme až co měsíc. Mně to příjde málo, básničku mi odříká správně, ale normálně i třeba slova, které trénuje v básničce, řekne špatně. Nebo tomu mám dat čas? Případně trénovali jste i jinak doma..nějaké tipy, kde najít logopedické básničky apod. Uvítám každou radu. Navíc, co si budem říkat, měsíc trénovat jedno a to samé, ho prostě nebaví☹

dadushe
23. led 2014

Mrkni na tydle stránky, je tam super aplikace na tablet🙂 http://www.logopedonline.cz/Default.html
@lennetfrigg

tvarohacek
23. led 2014

chodíme na logopedii též pro špatnou výslovnost sykavek (c, s z - jazyk mezi zuby). Na každou hlásku procvičujeme 5 - 10 básniček. Je dobré cvičit po chvilkách a často. V tuto chvlíli syn umí hlásky správně vyvodit, v běžné řeči je to už tak ze 70 procent ok, ale například ve stresu a napětí chybuje.

ia.
23. led 2014

@lennetfrigg u nás bylo č,š,ž na dlouhé lokte, na logo to řekl správně a v běžné mluvě mluvil jako tatar, trvalo cca 8 měsíců, než to zapojil do běžné mluvy, fakt mazec, každý den jsme opakovali a pořád jsme ho opravovali...ještě teď to řekne někdy špatně....takže chce to vydržet....

martasek
23. led 2014

Ahoj, syn chodí do logopedické třídy ve školce, příští rok jde do školy a už umíme všechno i r a ř, ale např. č mu trvalo rok! Přesně jak píšeš, když se na to soustředil, tak to uměl krásně, ale v běžné řeči to nepoužíval, neměl to zafixované. Takže to chce trpělivost a cvičit 😉

berenika39
23. led 2014

@lennetfrigg ahoj, a kolik je malému? ono v určitém věku na to může být prostě jen brzo a pak najednou to jde...logopedi pracujou postupně, od jedné hlásky k druhé, ale někdo je na to připravený ve čtyřech letech a někdo později. Tak třeba ještě vydržet, nevím.
Jinak děláme t.č. to samé, taky si šlape na jazyk, brutálně, a taky ted nic moc, nicméně zatím jen tak tři měsíce🙂). A za mě - denně chvilinku, ne moc, ale často a pravidelně. 🙂 Využívám cesty v autě, nemá kam utéct🙂

martiina_k
23. led 2014

Rozhodně procvičuj to, co ti dá logoped, jak už tu holky psaly - po chvilkách a co nejvíc to zapoj do běžného života. Jestli ho baví prohlížet nějaké knížky - např. o dinosaurech, nebo o autech nebo o zvířátkách, tak si ji vezměte a "hledejte" tam slovíčka, kde je to Č nebo co zrovna trénujete a zkoušejte si to říct správně. Dobré je třeba když dítě přijde ze školy a vypravuje, co tam zažilo, tak si říct, že tu chvilku to bude hlídat a říkat "dobře" nebo se koukněte na animáčka, nebo na dvd jeden díl něčeho a ať ti to zkusí převypravovat a zase "hlídat" tu správnou výslovnost. 5-10 básniček každou návštěvu mi teda přijde hodně...

lennetfrigg
autor
23. led 2014

@berenika39 malému je čerstvě šest, v září půjde do školy. My měli jen jednu básničku na Č a dvě na Š. 😒

@dadushe děkuju za ten odkaz..jsou tam i další básničky, tak jsem si je vytiskla🙂 jen jsem asi magor či co...na ten tablet né a né to najít..když zadám vyhledávání přes Google play, tak mi to podle názvu aplikaci najde..jsou to ale jen kartičky. Vypadá to jinak než v těch ukázkách...budu to ještě muset večer proštudovat, to je více času 😀

@tvarohacek
@ia.
@martasek
Holky, moc děkuju za rady a tipy..tak teda ještě to nebudu hrotit a budem trénovat.

@martiina_k jo jo, už jsme to taky tak dělali. Malý se hrozně zajímá o houby, tak jsme v atlase hledali na ta daná písmenka a kreslili si je🙂

labambola
9. kvě 2015

Přidávám info o AIT (auditory integration training), jedná se o poslechový trénink, který může pomoci při problémech typu vývojová dysfázie, autismus, dyslexie, logopedické obtíže. Více info najdete na www.ait-czech.cz a https://www.facebook.com/ait.czech?notif_t=page... . Napřípadné dotazy ráda zodpovím na mailu Lenka@ait-czech.cz

konidana
2. čer 2015

Rok chodíme na logopedii a konečně se naučil K. Už ho umí, ale podle mne to schválně sabotuje a po jednom správném pokusu zase schválně říká T. (zdá se, že je po mě:D - taky mi chtěli dát odklad pro blbost, zatímco já byla na školu zralá a potřebovala jsem zápřah jak prase drbání) Logopedka nepostupuje dál, že prý až bude mít to K. Takže zacyklení...Pomůže tady PPP (na kterou mi dala doporučení)? Tam posoudí, že danou věc zvládá a že se má logo posunout dál? Když já logopedce říkám, že to umí, ale nechce, tak mi nevěří? Než půjde do školy máme ještě rok na sykavky, a pak R, Ř. Jestli bude mít kvůli mluvení ještě odklad, tak mně klepne (je říjnovej), má tedy ještě rok čas, ale taky se obávám, že to bude boj. Hlavně nevím, zda má smysl na tu logopedii dál docházet, když takhle stagnuje. Ano, k tomu K ho to nakoplo, ale tím se zdá, že jsme skončili. No minimálně na prázdniny bude pauza, stejně budem v trapu. Doufám , že se pak v září posuneme dál jinak na to fakt dlabu.