Co by mělo na prohlídce umět 3 leté dítě?

jajik25
30. bře 2010

Ahoj, se synem nás čeká 3 letá prohlídka.Zajímalo by mě co po něm bude chtít.Díky za odpověď

rimmel
30. bře 2010

zistis ked tam prides 😀

draga
30. bře 2010

u nás nechtěli skoro nic, jen změřili, zvážili, zkoušel číst na dálku obrázky (se zakrytým jedním okem...ale to berou s rezervou) pak se jen doktorka zeptala jesli ví jak se jmenuje a kolik mu je let (malej odpověděl) a pak jen vyzkoušela barvy (zrovna se trefil dobře, protože jinak motá pátý přes devátý) a doktorka řekla, že barvy jako takový zkoumá až na pětileté, že do 4 let by to měl zvládnout ale teď, že je to spíš takové orientační, pak samo ještě malýho prohlídla, koukla na piňďu a bylo hotovo 😎
záleží asi jak kde, někde chtěli i moč...já jí měla a nechtěli 😀

jajik25
autor
30. bře 2010

Když u nás je problém že syn moc nemluví,spíš žvatlá a nic mu rozumět není tak uvidíme.

malovani
30. bře 2010

Nás teda tříletá prohlídka teprve čeká, takže zkušenosti nemá, ale myslím, že každá doktorka bude zkoušet a zkoumat něco jiného, některá víc, jiná míň... ale myslím, že taková klasika jsou obrázky a barvy, jméno, věk...

zany
30. bře 2010

Nás dr. akorát změřila, zvážila, jak mluví slyšela, on na vše reagoval, takže žádné zkoušení neproběhlo 🙂 Na pinďu taky koukla, prý má ještě čas, takže máme zkoušet lehce přetahovat, víc nic 😉

terezt
1. dub 2010

Kamosky holcicce dali takove to Ecko a mela ho smerovat, jak ho vidi... No, neslo ji to...

alcatko.j
14. dub 2010

Maminky, te trilete prohlidky se vubec nebojte🙂
My ji mame za sebou, doktor se zeptal na jmeno, nela odpovedela, pak se zeptal, jestli vi, jak se jmenuje prjmenim, Kolik ma roku a jestli chodi do skolky a nazdar🙂
Zkontroloval pater, hlavu, pusu, poslechl srdicko, promackal brisko a sli jsme s lizatkema omalovankama domu😀

Jeste predtim mi sestra rikala, ze barvy urcite deti umet nemusi, ze je kravina, aby poznaly x barev, ze treba kdyz pozna jednu, tak je to fajn.
Ja jsem mela info, ze se "zkousi" tvary😅 barvy, pocitani...ale to je na ty deti fakt moc. Podle me chtel doktor zjistit, jestli Nela chape otazky a hotovo. Moje maminka je ucitelka ve skolce a rikala mi, ze dovednosti deti uz ve skolce jsou ruzne, nekdo umi bezvadne barvy, nekdo super pocitat, nekdo se podepise, nekdo krasne zazpiva, ale kazdy decko se srovna, a to hlavne v te skolce🙂

na oci a usi se me ptala sestra, ze ja to posoudim lip.
Ale vysterni oci mame za sebou, nezavisle na trilete prohlidce a byla jsme prekvapena, jak nelinda spolupracovala. ti lekari to s nima umi, tak zadny strach🙂

Ja co jsme jen udelala"navic" pred tou prohlidkou je to, ze jsme Nelusku dopredu pripravila, jako jsme ji rekla, co se bude dit, na co se mozna pan doktor zepta, co bude delat, slibila jsme ji, ze tam budu sni a ze to nebude bolet. vsechno probehlo v poradku.

anatanka
29. črc 2010

My jsme to neresily s Miri vubec, prisla a strasne ji to bavilo, porad se ptala: A co ted bude? Co mi ted udela? 😀 😝 😀 Jedina chvile, kdy mi zatrnulo bylo prave vysetreni zraku, nevim vubec proc, ale nejak jsem se toho podvedome bala.

bobsove
30. črc 2010

Tak u nás doktor poslechl srdíčko, prohmatal břicho, skouknul páteř (jak stojí), nohy (jestli nejsou plochý), pak se na něco ptal, ale malej měl pusu na 7 západů, jenom se pořád na doktora culil. Neřekl ani slovo, za celou prohlídku. Ale doktor nás zná, jsme malé město, mimoto to byl i manželův pediatr a tam to s mluvením dopadalo stejně, takže tak. Holt se mi tam styděl, ale pak za dvěřma už byl hrdina a zase mluvil. Když to je tak - když chci aby mluvil, najust nevydá hlásku. 😠
(Přitom na doktora jednou povykoval přes celej chodník, když ho potkal venku... 😕 ).

ria80
31. črc 2010

U nás jsme nejdříve musely s doktorkou malou přeprat a za hroznýho řevu a praní se s námi,proběhla prohlídka.Prsahala břicho,uzliny,poslechla,koukla do krku,zvážila,změřila.A oči a uši jsme musely jít znovu,po týdnu přemlouvání ke spolupráci a hraní scének,jak to tam bude probíhat.Doktorka se nesměla ni přiblížit,aby Michalka nezačla zase řvát,ale povedlo se,přečetla písmenka a máme pokoj. 😎

romana29
1. srp 2010

Danečka změřili, zvážili, změřili hlavičku, změřili tlak - to brečel, nechápal a já taky dost dobře né.....Pak měl být sluchový test-Danda mi seděl na klíně, otočený na regály s kartama a sestra něco šeptala a on měl říct, co....neřekl vůbec nic, doktorka pak říkala, že to tak má většina dětí, že se jim to zdá jako hloupost a kdybych viděla nějaký problém se sluchem, tak mám říct.
Pak ještě sestra měla malou kartičku s pidiobrázkama a ptala se ho, co to je a on odpovídal - docela se divím, protože já měla co dělat, abych poznala, co to je....
Doktorka se podívala do krku, poslechla, prohmatala bříško, na moji žádost stáhla předkožku a bylo hotovo. Danda byl výřečnej, takže i po této stránce byla spokojená, pořád do ní něco hustil 🙂

zuzik.3
2. srp 2010

Tak u nás na prohlídce malou zvážili, změřili, dr. prohlédla. Zeptala se mě zda slyší a vidí dobře, zda už pěkně mluví a pozná barvy. Nic nekontrolovala a to jsem ji tak pracně učila 😝 😝 Byli jsme max. tak 5 minut.

natalie77
10. srp 2010

U nás kromě vyšetření všeho možného chtěla slyšet básničku nebo písničku (tu neřekl, jen s pomocí zaspíval Pec nám spadla...), pak zkotrolovala, jak umí barvy ( to se nějakým omylem trefil 🙂) . Pak se ptala jak se jmenuje, kde bydlí, kolik měl svíček na dortu a kolik je to na prstech...pak už jsem ho musela strkat ze dveří, jinak bychom tam byli až do večera 😉. 😉 .
Ale poprvé jsem viděla, že se styděl, jinak se dá s každým do řeči 😀 .

bobsove
18. srp 2010

@natalie77 docela náročná doktorka... ne? 😕 U nás na otázku jedné paní "kde bydlíš" odpovídal "přece tady". 😝 Typicky dětská odpověď, stejně jako když se dětí zeptá ve školce nějaká babka "a čí ty seš?", odpověď je "maminky". 🙂

kveluse
19. srp 2010

Ahoj, na tříletku neni potřeba se nijak připravovat nebo se jí bát. Sice dr. zkoušejí barvy, jak děti mluví, ale nic z toho většinou nevyvozují. Naše malá je například hodně šikovná, mluví úplně čistě, má obrovskou slovní zásobu, barvy zná úplně všechny už dlouho, maluje krásně, ale na tříleté prohlídce nic nepředvedla, mlčela jak zařezaná.....

Mám tchýňku dětskou dr. a a ta říkala, že už upustila i od toho, aby prckové ve 3 letech poznávali obrázky - zkouška zraku. říkala, že je to strašlivě zavádějící - například naše malá obrázky zná, vidí dobře, ale mlčela, takže to vypadalo, že to nevidí.

5-ti letá prohlídka je prý malá maturita 😉 .

jakoubka
21. srp 2010

My už 3 letou absolvovaly a jen poměřila,zvážila..zkontrolovala srdce,bříško,nohy,páteř,šulínka 😉
Barvy prý zkouší až v 5 letech 😉
Jen se mě ptala,jestli ví,jak se jmenuje,kde bydlí a jestli řekne kolik má roků 😉
Ale Kubík barvy chtěl říct,tak je řekl a dr byla spokojená 🙂

malovani
22. srp 2010

Evi byla na tříleté prohlídce v pátek: řekla, jak se jemnuje, zazpívala písničku (mohla si vybrat básnička/písnička), poznávala barvy, četla obrázky (zkoušení zraku), opakovala slova (zkoušení sluchu), dr. prohlídla páteř, nohy, poslechla srdíčko, změřila tep, zvážila, změřila.
Byly jsme v ordinaci dost dlouho, Evi to zvládla perfektně, ale myslím, že dr. nic nevyvozuje z toho, když nějaké dítě ve třech letech nespolupracuje...

mamkamarketa
23. srp 2011

ahoj holky,
nas synovi budou 3 az za 3 mesice,ale uz ted se tim ''stresuju'' malej se desne stydi 😔 az se ho bude doktorka ptat,jsem si jista,ze bude v lepsim pripade mlcet,v tom horsim jecet 😖 ma panickou hruzu z doktoru (pichani usi) takze jakmile vidi polikliniku spusti sirenu, 🙄 takze se bojim,aby dr. si nemyslela,ze nemluvi a ze je psychicky labilni 😨

beranek
23. srp 2011

@mamkamarketa naše dr. je rozumná a po dětech nic nechce 😉

evaviki
5. říj 2011

mna zaujima jedna vec, na trojrocnu prehliadku vas volali, alebo ste isli same?? ja uz v tej dobe budem pracovat, takze by sa mi hodilo, ist tam cca o tri tyzdne driv..

zevina
5. říj 2011

@evaviki určitě záleží jak to u vaše lékaře chodí, já jsem na pozvánku nečekala (i když ji pravděpodobně naše mudra posílá, popř třeba očkování domlouvá telefonicky) ale prostě jsem přišla v hodinách vyhrazených na poradnu a prevenci 😉 myslím že tři týdny nehrají roli, když přijdete, určitě vás nevyhodí 🙂

evaviki
5. říj 2011

@zevina dakujem.. myslim, ze spominala, ze posle.. alebo cakaju, ze sa ozvem kvoli skolke.. no uvidim, skusim tam potom zavolat..

sarihy
8. říj 2011

@mamkamarketa - z 3-leté prohlídky jsem měla stejnou obavu jako ty - Ellča je ukecáná, ale jakmile vidí bílý plášť, je jak v tranzu, bulí a nedostanu z ní ani půl slova...no ale světe div se, nakonec jsme z ní se sestřičkou vydolovaly vše, co bylo potřeba...barva, navlíkání korálků, básničku, stavění komínu z kostek, poznávání zvířátek, zrak, sluch...musela jsem teda dost pomáhat, používt finty, které na ní platí, a nakonec se to povedlo...Ale Dr. říkala, že není výjimkou, že jim dítko neřekne vůbec nic...a prý to nevadí...sestřička i doktorka se i hodně ptají, vyplňují si takový dotazník, takže si udělají obrázek i tak...neboj !!!

lumixii
8. říj 2011

@beranek musím souhlasit... naše dr. je též rozumná a ve 3 letech nezkuší ani barvy, ani básničky, ani čtení obrázků a ani sluch. Tohle vše provádí až v 5 letech.
Udělá prohlídku co se týká zdravotního stavu: srdíčko, bříško, atd.. zkoukne jak stojí, jestli jde pindík přetahovat (u chlapečků), Zeptá se zda mluví, pokud zrovna malej na místě nemluví. Zda ještě nosí plenky. a to je vše.

crca
8. říj 2011

Páni když to tak čtu,tak máme asi co dohánět 😀 Nám jsou sice 3 až v dubnu,a barvy zvládají teda jakštakš,Matěj když má den tak i svoje jméno řekne,ale neumím si představit(aspoň teď) co řekne u dr. 😀 Matěj je celkově šikovnější-umí kousky písniček,mluví krásně-s holkou to je na štíru,ta neposedí u ničeho,vše jí hned přestane bavit,mluví jako Matěj v 1,5 roce a prostě když ona nechce tak máme smůlu všichni 😀 😀

mamkamarketa
9. říj 2011

@sarihy jezis to je jak mala maturita 😅 doufam,ze nase mudra nebude tak '''narocna'' 😅
tedka Tomas desne provokuje a na vsechno odpovida ''ejmen'' jak se jmenujes? ejmen kolik ti je roku? ejmen 🙄 kam na to chodi netusim...on umi rict jmeno,vek,jen proste provokuje...

babulinkab
9. říj 2011

u nás teda pan doktor žádný zkoušení básniček, korálků, atd. nedělal, byla to prohlídka po zdravotní stránce - donesli jsme moč na rozbor, váha, výška, pindík, poslech srdíčka, prohlížel záda a šlapku nohy, atd.

babulinkab
9. říj 2011

ale je teda pravda, že syn si s panem dr. povídal, takže viděl, že mluví, slyší atd. jo a ještě se nás pan dr. ptal, zda chodíme pravidelně k zubaři

evaviki
6. pro 2011

Tak u nas moc, vaha, vyska, na ocne chodime, takze to nekontrolovala, rozpravat ho pocula.. (jeho prva veta na doktorku: "Nic nereknu" 😀), zmerali tlak, popocuvali, pozreli zada, spytali sa na pindika a to bolo vsetko 😀

mamkamarketa
4. led 2012

hmm tak u nas to byla opravdu mala maturita
1.pisnicka-nee nechci
2.oci-nebudu (musime na ocni 🙄 )
3.barvy-jakz takz
4.zviratka (nepoznal zirafu)
5.kresleni-(nakreslit kolecko,caru)
6.jmeno,vek,bydliste (teda adresu jsem ho fakt neucila)
7.porad nejake otazky (mate doma zviratko?...)
8.staveni kostek (nebudu neee)
9.zdravotni stranka,vazeni,mereni,moc,tlak,koukla na pindika,zada, do krku,poslechla srdicko
bylo toho vic uz nevim