Co by mělo na prohlídce umět 3 leté dítě?

jajik25
30. bře 2010

Ahoj, se synem nás čeká 3 letá prohlídka.Zajímalo by mě co po něm bude chtít.Díky za odpověď

sarihy
4. led 2012

@mamkamarketa Ellča v září absolvovala prakticky to samé...ze začátku teda dost vzdorovala, ale nakonec jsme to s ní se sestřičkou vydolovaly všechno...Ale je zajímavý, jak ty prohlídky probíhají u každého Dr. jinak ...kamarádky holčičku jen zvážili, změřili a vyzkoušeli oči...

mamkamarketa
4. led 2012

@sarihy nase dr.to bere desne vazne. byli sme tam skoro 45min,ale zase jak rikas sama znamyho kluka jen zmerili a zvazili,matky se zeptali jestli vidi a slysi a konec

sarihy
4. led 2012

@mamkamarketa Ale tak jako já jsem byla celkem ráda, že to vzala takhle z gruntu...přece jen matky mají to vnímání svých dětí takový trochu zkreslený, tak se názor nezaujaté osoby celkem hodí...

berenika39
5. led 2012

@mamkamarketa jinak dobrý je vědět, jestli malý to, co má, dělá doma v klidu. petr z tříleté prohlídky vyšel jako hluchý, slepý,barvoslepý,němý a nespolupracující. A přitom slyšel, viděl, barvy umí všechny už dlouho a mluví jak kulomet gramaticky správně a relativně čistě od dvou a půl a kousek. takže se nenervuj zbytečně. Jen v té ordinaci v rámci svého vzdoru nedělal nic, co se po něm chtělo.
To, jak jsi psala, že neumí ty nadřazené pojmy, to by sice už měl, to je o porozumění mluvenému slovu, ale pokud na něj mluvíte dvěma jazyky, může to mít posunuté, aniž by to znamenalo chybu ve vývoji. Můžeš se ho často na něco ptát, myslím složitější věci, aby ho to nutilo přemýšlet a hledat souvislosti. Ale podle toho, co píšeš, je v pohodě🙂.

mamkamarketa
5. led 2012

@berenika39 😀 hluchy,slepy,barvoslepy 😀 tos me dostala 🙂
ty nadrazene pojmy jsou moje hloupost, asi jsem to uplne preskocila....a ve skolce to asi nedelaji 😕 nevim,ta skolka je super,ale dle meho uci ty deti veci co v jejich veku nepotrebuji tomas umi vsechny cislice. abecedu anglicky odrika lip nez ja a zacina hlaskovat jednoduchy slova (v anj) jenze nepozna krokodyla 🙄 doma ma takovy ten detsky laptot od vtech a nestacim se divit,co to dite umi na tom pocitaci.

usounek25
5. led 2012

ahoj, no tak my tříletku absolvovaly v pondělí. Změřila, zvážila, poslechla srdíčko, koukla do pusy jestli už má všechny zuby, pak se musel projít, aby viděla jestli má rovný záda. No a snažila se s ním komunikovat - Adam přišel do ordinace a z domu si nesl malýho plyšovýho psa a myšáka, tak se ho ptala co má za zvířátka. Samozřejmě z něj nevypadlo ani prd a celou dobu na ni škaredě koukal. Jinak mě se ptala jestli dobře vidí a slyší, co piňďoš, jestli tvoří věty, říká si na čůrání, dokáže něco namalovat - třeba kolečko nebo čárku, jestli umí jezdit na odrážedle a jestli pozná nějakou barvu. To je asi zhruba tak vše. Musím říct, že by z něj asi nic nedostala, on je takovej stydlín, určitě by se rozkecal, ale až po nějakým čase a jelikož měla narvanou čekárnu, tak asi nemá čas tam z něj něco hodinu dolovat. Až na závěr, kdy dostal nálepku řekl děkuji - jeho první a poslední slovo.

berenika39
5. led 2012

@mamkamarketa no vždy´t jo, prostě se mračil, zásadně se koukal jinam, jen za ní zaklaply dveře, vysypalo se z něj sto otázek, jak se potřeboval ptát už v té ordinaci, tak to z něj padalo celou cestu. barvy - ukazovali mu pastelky - mi všechny přeříkal doma, jaký tam měli a v průkazce máme závěr: nespolupracuje 😀 😀

mamkamarketa
5. led 2012

@usounek25 tak to my tam byli skoro hodinu. nase mudra to bere dense vazne a u tehlech deti (3,5let) si tu hodinu vyhradi na vyslech 😅

hamma
5. led 2012

Já teda jak to tady čtu, tak se mi zdá, že to je celý docela komedie 🙂. Copak se dá z jedné prohlídky (ještě k tomu u doktora, kterýho má dítě obvykle spojenýho spíš s nepříjemnými zážitky) poznat nějaký psychický vývoj? Když se doktor na to zeptá matky toho dítěte, tak to asi nějaký smysl má, ale zkoušet dítě jako u maturity... Přijde mi to jako nějakej přežitek staré tabulkové doby.

marecek4
5. led 2012

nás to čeká za půl roku s novou dr,tak taky nějak nevím co čekat,ale ti velcí v pohodě,ale malovat po nich nikdo teda nechtěl,natož básničku-to by si s Honzíkem užili-i ve školce na besídce jen otvíral pusu a byl tam do počtu 😀,a ne že by nic neuměl

ludva
5. led 2012

@mamkamarketa jdu tě trošku potěšit 😉 Naše Terezka na tříletce nespolupracovala vůbec 😲 Visela na klice a řvala jako tur! Sestřička musela zamknout ordinaci aby naše mladá slečinka nevzala dráhu 😝 Zdařilo se pouze vážení a měření, tlak vůbec a závěr - slovní zásoba dobrá (jak Terka remcala), jinak nespolupracuje... Ve finále za mnou přišla mudra do čekárny a řekla mi, že by občas neuškodilo dát Terce jednu na zadek! 😠

dvojka
5. led 2012

my máme rozumnou doktorku.Po holce nechtěla nic-jen teda kontrolovala zrak se zakrytým očkem četla obrázky.
Malá tam poměrně dost mluvila,takže jí to stačilo.Nic jsme nemusely ukazovat-byla jsem za to ráda,pže třeba barvy nám nejdou ještě vůbec.

moudivlacek
5. led 2012

@ludva probohaaaaaaa 😲

kamila297
5. led 2012

@ludva vyměň pediatra 😠

usounek25
5. led 2012

@berenika39 no mě to bylo jasný předem, že z mladýho pána bude muset všechno páčit - znám ho, že 🙂 . Jak říkám on by se rozkecal, ale až po nějakým čase a navíc nejsme naštěstí moc pravidelnými návštěvníky, byli jsme u ní naposledy před rokem. Právě jsem měla taky obavy, aby nechytil nějakej hysterák, jak tu třeba píše ludva, ale to se naštěstí nekonalo, jen na ni čučel jak kakabus. A jakmile se zavřely dveře od ordinace, tak začal žvanit.

ludva
5. led 2012

@kamila297 neboj, je to už 11let zpátky, dávno chodíme jinam 🙂

jajina.c
6. črc 2012

@ludva To bude stejné jako u nás. Malý byl jako 1,5 letý v nemocnici a má strašný strach pořád, když jde k dr. Udělali to ale doktoři sami, naštětí náš dr ho vídá i mimo ordinaci, takže ho zná a ví co umí, tak nás tam snad trápit nebude.Ale nevím, jak se zvážíme a změříme, jen když se mu dívá do krku, tak ho držím já, sestra a i doktor ☹ . O zubaři ani nemluvím. čeká nás to na konci měsíce.

pumuckl
25. črc 2012

Tak jsme dnes absolvovali 3 roční prohlídku.
Sestra prcka zvážila, změřila, se zakrytým očičkem měl poznat obrázek na dálku, pak na dálku šeptala, tak měl opakovat co ji rozuměl. Sestřička se mě ptala na barvy, tak to jsem říkala, že umí, ale ukázat to nechtěla. Paní doktorka si ho poslechla stetoskopem, prošahala a prohlídla zádíčka na stojáka, krk (máme náchylnost na uzliny, tak nevím jestli to bylo kvůli tomu nebo je to součást prohlídky běžně), pak ležmo prošahala bříško, třísla a okolí zvonečku, kuličky, zkusila přetáhnout zvoneček a bylo hotovo. 🙂

jajina.c
27. črc 2012

Také máme za sebou 3-letou, syn byl kamarád do té doby, než se měl jít zvážit - nezvážil se, nezměřil, četl jen s nezakrytýma očičkama, při prohmatání bříška, poslechu a přetahování řval jako blázen, opět jsme ho drželi všichni tři, jakmile jsem ho oblékla, tak byl kamarád a řekl si o lízátko. Jak jsem psala, má blok z pobytu z nemocnic a pořád se to nelepší, dr to neřešil, prý je tam takových dětí hodně ☹ . Byla jsem šťastná, že jdeme z ordinace a byli jsme oba úplně zpocení. Snad další kontrola bude o.k. A jinak z domácího měření máme 105 cm a 19 kilo 😉 .

nae
27. črc 2012

jaaaj, ženy, a to sa ako robí, aby dieťa u lekára nerevalo ako tur aj keď nemá žiadne zážitky z nemocnice či z chorob a vyšetrení? 😀 Moj syn bol na prehliadke v 3 rokoch hluchoslepý a nemý (teda nemý nebol pri kontaktnom vyšetrení) 😀 😀 😀 Nechcem vidieť, čo má napísané v zdravotnom zázname 😀

jajina.c
27. črc 2012

@nae Tak já měla zato, že děti, co nemají negativní zážitky, tak spolupracují lépe. Tak to jsme na tom stejně 😀 . No uvidíme při další preventivní prohlídce 🙂 .

brisalek
2. srp 2012

Nechápu, jak může zkušená dětská dr. čekat, že 3 leté dítě bude cizímu člověku a ještě doktorce, ke které chodí, když je mu špatně, která mu už třeba brala krev odpovídat a říkat básničky. Ano určitě jsou děti, co se vůbec nestydí a vykecají všechno na potkání všude, ale je to určitě spíše extrém🙂.
My jsme přišli a sestřička se začala ptát jak se jmenuje, takže dcera se začala schovávat za mojí nohu a jen se ptala ,jestli nebudou píchat🙂. Pak vytáhla kostky, že je má postavit na sebe, tak se trochu otrkala a stavěla, pak dostala kyblík s korálkama, aby je navlékla na šnůrku a sestřička se ptala jaký je to korálek...taky neodpovídala až když řekla ať vezme červený , tak to udělala a ukazovala ostatní barvy...jinak docela spolupracovala na to jaká je stydlivka při vážení, měření(103 cm a 15,8kg), zkoušení zraku a sluchu a pak už se sestra ptala jen mě:
plínky v noci, jestli skočí ze schodů, jestli chodí po schodem střídáním nohou, jestli umí barvy, jestli umí básničky, jestli si hraje se s dětma, oblékání a spostu dalšího. Protože naší dr. znám, že to přehání měla jsme sebou obrázky, které malá kreslí( sluníčko s paprskama očima nosem a pusou už ve 2, 5 letech, hlavonožce s rukama a nohama ve 2 a 8 měsících, krásně vymalované omalovánky...) barvy zná už od 18m od 2 let a něco i šedou, růžovou, oranžovou..., básničky zná i takové jako "princeznička na bále, paleček, perníková chaloupka"(veršované od Hrubína), od 2let a 9 měsíců jezdí na kole bez pomocných koleček, umí se sama obléknout i slíknout atd...atd. ale i před babičkou a dědou, které vidí tak 1x za měsích -dva se dost dlouho stydí než se otrká natož před cizíma. Takže , když jsme někde na návštěvě tak vypadá, že neumí ani ještě mluvit natož to všechno osatní a všichni si myslí, že jsem jen chlubivá mamina🙂.Takže to bylo jediné co jsem s ní chtěla probrat já, že je extrémě stydlivá, hodná , neumí si mezi dětma říct co chce nebo nechce a tak. Jinak ještě dr měřila tlak, poslechla, dívala se jak chodí, chtěla aby se ohnula a prohlédla zadíčka a nožičky. Moč jsme nenesli, protože měla 2 týdny před tím angínu a dělali rozbor, pak po ní ještě chtěla , aby sama vylezla na lehátko pomocí stupadla,ale to se mě chtěla držet za ruku. Sestřina dr. má rozum a akorát změří a zváží a ostatní se ptá maminy🙂.

petkula
21. srp 2012

Byla jsem teď se starším synem na tříleté prohlídce a sestřička mu ukazovala obrázky, aby poznala, jestli dobře vidí.
Vojta na to hleděl a i když už mluví celkem dobře, tvoří věty a snaží se opakovat po nás, tak neřekl ani slovo. Máme tedy natrénovat během dvou měsíců ale já už vůbec nevím, jaké tam byly tvary. Vím akorát o: srdci, kolečku, čtverci ale zbytek netuším. Nemáte někdo přehled, co tam jsou ještě za tvary? Chtěla bych mu to nakreslit a pak trénovat, střídavě na obě oči.

petra.a
11. zář 2012

@petkula kolečko, čtverec, srdičko, židlička a domeček 🙂

katchula
11. zář 2012

@petkula Kromě toho co už napsala petra.a si ještě vzpomínám na houbu 😉

petkula
11. zář 2012

@petra.a
@katchula díky holky 🙂 vyrobím a budu se synem trénovat.

michaela2560
12. říj 2015

u nas je problém že malá nemluvi. A kdyz mi doktorka rekla co nas vsechno na třilete ceka tak sem se zhrozila. nevim jak ji mam domutit aby mluvila podle pani doktorky. cěká nas básnicka, tvary, barvy, sluch, zrak, vaha, mereni a takova klasika jako kouknuti do krku, poslech srdicka. poradite mi prosim nekdo jak mam nasí malou rozmluvit? porad si sni povidam a ona vsemu rozumi vi co po ni chceme ale max. co rekne je mami, pit, obcas tati, haf a jinak vse vyjadruje vzuky sem z toho zoufala. prosim o zkusenosti a rady. děkuji 😔