Co by mělo umět tříleté dítě?

poupe
27. kvě 2009

diky za odpovedi 🙂

jeudi
27. kvě 2009

to je tezke posoudit kazde dite je jine a kazde se lisi ja mam trileteho syna a umi malovat auto slunicko a takovehle obrazky je bez plen ,ale porad cumla dudu a rano a vecer ma porad flasku.jinak uz docela povida a plno veci dela sam,ale je opravdu tezke rict co by mel a nemel nektere dite to umi o rok driv a nektere zase dyl a neni to chyba,myslim ze by se nemeli deti srovnavat podle nakych tabulek ,kdyz umi tak umi a kdyz neumi tak se to nauci dyl

poupe
autor
28. kvě 2009

ja to napsala asi bbe,tak co by melo umet 3lete dite na 3lete prohlidce u doktora,priblizne 🙂

jeudi
28. kvě 2009

jo tak no ona se zepta uz povida ??a kdyz reknes ze moc ne tak to nevadi ma cas do 5let a pak se to resi logopedem,zepta se jestli umi basnicku a vic se vyptavat nebude a neni to povinost neco umet neboj se urcite mas sikovne ditko a nemusis mit strach ze by bylo treba pozadu na to by lekarka prisla kdyby melo naky problem treba s ucenim a tak a neboj se se ji sverit jestli te treba trapi neco ona ti rekne jestli je to v poradku nebo co se stim da delat.. 😉

poupe
autor
28. kvě 2009

ne to jev pohode,jen me to zajimalo

jeudi
28. kvě 2009

treba se jeste naka mamca ozve 😉

jabjunka
28. kvě 2009

Je to jak píše jeduli,každé dítě je jiné a každá dětská doktorka by to měla vědět.Náš Štěpán třeba nerozeznává barvy,ale s doktorkou si naprosto bezprostředně začne povídat a ač mu mudr rozuměla každé třetí slovo,prohlásila,že je na 3 roky šikovnej.Aby mu vyzkoušela zrak,tak stačilo,když jí řekl že vidí domeček a pak už jen "to není domeček,to taky né a to je zase domeček" 😀 .

jeudi
28. kvě 2009

jab tak to mame stejne malej taky neumi barvy ale presne jak tvuj malej stepanek s kazdym se hned zakeca a povida si 🙂

kejka
29. kvě 2009

Tak můj malej na tříletý prohlídce odmítnul říkat obrázky kvůli očím,protože už od dvou a půl let uměl celou abecedu,takže se vytáhnul písmenkama. 😀 😀 Bravurně odříkal říkanku,o který jsem ani nevěděla,že jí umí-naučila ho to babička,doma zásadně odmítal,nenechal si šáhnout na pinďoura ani náhodou,takže to dr.vzdala.Nakreslil paňáka a auto a po prohlídce jsme šli.Ted jsou mu 4roky a začíná pomalu číst 🙂 🙂 🙂 Jinak je hrozně družnej,až mám někdy strach,musím mu pořád opakovat,že s cizíma lidma se nesmí bavit-fakt by ho každej z fleku odvedl.Je hrozně důvěřivej 😒 .
Jinak bych nesrovnávala,každý dítě je úplně jiný a umí něco jinýho-mám tři a každej je úplně jinej. 😉 😉

doli1
29. kvě 2009

ahojky muj šimon bude mít ted tři a čeká nás tříletá prohlídka.dr nám poslala odbrázky které jsou na tebule aby jsme se je naučili ale nevim jestli něco bude chtít říct.
jsme taky hodně ukecaní a trochu ofouklí.nikde nemá problém hned si hraje a vykládá.nějaké písmenka mu dělají problémi ale slovní zásoba je velká.umí básničky ale barvy mu nejdou.donese tu stejnou nebo to dobře přiřadí ale neví že je to třeba zelená.řekne jak se jmenuje ale bydlíme u tatínka 😕 kreslení mu jde a celkově po umělecké stránce vyniká více a vydrží u toho dlouho.pohádky ho taky baví a umi si hrát i sám.je hodně aktivní a hodně ustekaný když mu něco nejde.nechce šlapat na kole.pozná už nějaké písmenka.
flašku s mlíkem,dudlík ani plíny už nemáme ale někdy se stane nehoda(když si hraje s dětmi tak zapomene)

je pravda že každé dítě je jiné ale nějaké srovnání je potřeba

sylvaj
14. črc 2016

Ahoj,
píšu vám, zda mi někdo z vás nebude umět poradit. Má 2,5 letá dcerka ač je ve všem mírně pozadu oproti druhým holčičkám (kluci to mají zase trochu jinak) a má trochu problém se socializací, už umí počítat do deseti a plně chápe kolik je tři kusy či dva kusy, neumí to jen jako básničku. Chápe i jednoduché sčítání a odečítání. Všimla jsem si toho, když si hrála s počítadlem (je to její oblíbená hračka - už to je divné!). Nikdo z rodiny ji to neučil a nemá sourozence, dokonce už chápe nějaká písmenka a zajímá se o to co čtu. Ale naučit ji básničku, nebo aby chodila pravidelně spinkat je naprosto nemožné. Nemám na ni tolik času, protože se staráme o vážně nemocného dědečka a ještě pracuji, malá od dvou let chodí do jeslí a tam se mě ptali jestli náhodou není autista, že má problém se zapojovat a vytáčí ji úplně nestandardní věci. Pediatr mi říkal, že je prostě svá a že to nemám řešit, já se chci ale zeptat, jestli bych s ní neměla zajít za psychologem. Je to můj miláček, ale je vážně je jiná než druhé děti. Neumi namalovat žádný tvar ale neustále si něco přerovnává, hraje si tedy hodně s počítadlem a taky ji zajímají všelijaké karty, přesně ví která je která. Komunikuje nejvíce se mnou, s cizími vůbec nemluví, v cizím prostředí dokáže dělat pěkné scény a chce hned domů.
Děkuji za nějaké rady