Co děláte s dětmi o prázdninách?

blumchenkin
22. kvě 2018

Ahoj,

kam udáte děti, když jsou prázdniny?? Já mám vyřešený asi 3-4 týdny, ale zbytek nevím:( Asi budu muset najít paní na hlídání:(
Mám děti ve věku 6 a 8 let. Tábory jsou přece jen dražší než paní na hlídání a babička pomůže jen 1 den v týdnu.
Jak to máte vy??

edicad
22. kvě 2018

A co příměstské tábory?ty nebývají tolik nákladné jako normální tábor.

michaela_2
22. kvě 2018

Dají se sehnat i poměrně levné denní tábory 🙂 Nevím odkud jste, ale mrkni na Svatojánky

https://svatojancizs.webnode.cz/primestsky-tabo...

Fungují asi na 6 místech po ČR a máme s nimi skvělé zkušenosti - skřítkům letos takto pokryji dva týdny o prázdninách 😀 Za celý týden i s hlavním jídlem - obědem, vyjde na 1800,- pro sourozence pak 1500,-. Děti se tam odvezou mezi 7-8h ráno a vyzvedávají okolo 17h, takže to určitě vyjde levněji, než si platit hodině paní na hlídání 🙂.
Dělají to většinou studenti VŠ, víceméně jako dobrovolnou činnost, určitě je takových spolků víc! chce to hledat.

Jinak u nás v práci se tyto situace řeší buď home office a nebo není problém se předem domluvit a hold když není zbytí, vzít si děti s sebou, 6 a 8 letí už jsou velcí 🙂. Ale chápu, že ne každá práce to umožňuje no..............Já kdysi chodila hlídat děti o prázdninách, jako praxi k au pair, kam jsem pak vycestovala a pokud si seženeš nějakou mladou slečnu, která to bude mít jako brigádu, určitě ti to vyjde levněji než profesionální chůva 🙂 Takže i to je možnost. Najít si nějakou spolehlivou a důvěryhodnou studentku na hlídání...

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@edicad Pořád to vyjde na 6tis za týden pro obě děti:/

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

Jsme z Prahy ( nebo spíš poblíž Prah 6).....

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@michaela_2 Děkuju za typ;) Praha je sice velká, ale nedaří se mi najít něco pod 2500kč/týden pro 1 dítě. Ted ještě najít tu spolehlivou mladou slečnu🙂

sarkoc
22. kvě 2018

Také bych doporučila ty příměstské tábory....i v Praze se dají najít okolo 1500 - 1700 za týden na jedno dítě včetně obědů...

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@sarkoc a nemáte nějaký konkrétní typ?🙂

barborka09
22. kvě 2018

@blumchenkin Já mám naštěstí babičky, ale máme v Ostravě základní školu která má i školní družinu během prázdnin. Je to podstatně levnější než příměstské tábory a berou i děti z jiných škol. Tak se zkus informovat u vás ve škole jestli třeba v okolí něco takového taky nemáte.

michaela_2
22. kvě 2018

Poblíž Prahy 6 jsem namátkou našla třeba toto 🙂

http://www.artiskrouzky.cz/primestske-tabory-pr...

sarkoc
22. kvě 2018

@blumchenkin zaručit se mohu za tábory, kde jsem kdysi dělala dost let vedoucí, je to sice 5 let zpátky, ale vedení je pořád stejné, takže moc změn věřím nebylo...ale příměstské tábory mají jen v Letňanech, to je pro Vás asi dost z ruky, že? :/ Pak ještě moje kamarádka vede příměstské tábory někde v centru, myslím, že někde u Náměstí Míru, za ty bych se také zaručila, ale budou dražší...jinak už sjsem těch cca 5 let mimo Prahu, takže víc osobně neznám :/ Pokud by Vám ty Letnany nebo to druhé vyhovovalo, pošlu odkazy 🙂

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@michaela_2 No právě, tam je cena od 3500kč / týden.....🙂

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@sarkoc Letnany jsou opravdu dost z ruky:( To bych měla na hodinku tam a hodinku zpět:( Ale děkuju;)

sarkoc
22. kvě 2018

@blumchenkin jj, to chápu...a ted jsem koukala na ty kamarádčiny tábory a tam je to 4400 za týden, ale hlavně už mají krom asi jednoho termínu celé léto plné... :/

glimmer
22. kvě 2018

nám to tento rok "vyšlo" dobře ... manžel mění práci, takže výpověď mu končí 30.6. a do nové nastupuje 1.9. ... takže bude ty dva měsíce na ÚP ... a přiznám se, že jsme to takto záměrně plánovali, kvůli tomu, abychom měli vykryté prázdniny ... jinak jedou děti 2x na tábor (vždy neděle-pátek) ...

sarkoc
22. kvě 2018

@blumchenkin ted koukám i na ty Letnany, zkuste najít někde u Vás v okolí něco v tomhle smyslu...to je koukám novinka, ale jen pro lidi z okolí https://www.kazimirka.cz/dotovane-primestske-ta... je to rozdíl víc než tisícovka oproti té ceně u rodin, které nemohou využít ten dotovaný ;)

michaela_2
22. kvě 2018

@blumchenkin Příměstský tábor: 400 Kč/den (Za týden 2 000 Kč, v ceně zahrnuto vstupné do ZOO a dalších areálů v rámci výletů)

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@michaela_2 Ke??🙂 to je ten odkaz co jste mi poslala?

michaela_2
22. kvě 2018

@blumchenkin jj 🙂

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@glimmer Tak to máte krásně naplánované🙂 závidím. Holky jedou 1x na příměstský a 1 jedu s nima na rodinný...

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@michaela_2 Tak děkuju!, já čtu mezi řádky! hned jsem klikla na jinou část...

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@michaela_2 a znáte je, máte s nimi zkušenosti?

michaela_2
22. kvě 2018

@blumchenkin né vůbec, neznám 🙂 jen jsem mrkla podle lokality a ceny...

svetlunda
22. kvě 2018

No a co najít nějakou maminku na mateřské, která by si ráda přividělala? Nějaká Kamarádka?
Sama příměstské tábory pořádám pod naší lesní školkou a myslím že už neseženete. Většinou přihlašování probíhá od ledna - unora a my třeba máme již na začátku března plno... Které týdny potřebujete vykrýt?

bayt
22. kvě 2018

@blumchenkin Když jsem byla malá, tak se to řešilo tak, že jsme měli dva týdny dovolenou s rodiči, dva týdny u babičky, dva týdny na táboře a většinou týden u druhé babičky....

blumchenkin
autor
22. kvě 2018

@svetlunda No především 3dny v týdnu skoro celý srpen....

novisek
22. kvě 2018

@bayt Měla jsem to velice podobné u nás s bráchou to byli také babičky, rodiče a mezitím nějaký tábor 🙂

konidana
22. kvě 2018

My si naštěstí s mužem můžeme vzít oba dlouhé volno, takže jedeme minimálně na 3 týdny na rodinnou dovolenou - cestování, manžel se synem ještě nejméně o týden dýl, starší dcera(10) už klidně může být přes týden sama doma, když já jsem v práci. Syn by to v případě potřeby pár dní vydržel taky. Týden babička , Dcerka 14 dní tábor , synek není táborový-ten je radši s tátou v práci na dílně, kde si na pozemku může vyrábět co chce a bývají tam občas i děti ostatních rodičů z firmy (menší podnik na kraji malé obce s vlastním pozemkem) takže u nás to docela jde🙂

edicad
22. kvě 2018

@blumchenkin aha,tak já jsem z jižních čech a koukala jsem na nabídku v okolí a za příměstský tábor s anglickým lektorem za 1700 i s obědem. Leda kouknou na přilehlá menší města nebo vesnice.😉

hz
22. kvě 2018

KOukam, ze to je dira na trhu 🙂
Tak, ze bych 40 dni volna od skolstvi vyuzila ve prospech hlidani deti o prazdninach/me dovolene?

hojda
22. kvě 2018

Na tábory už je teď dost pozdě, ne? U nás to tedy rodiče řeší už od ledna🙂.