Co oblíkat dětem do školky?

evaviki
30. srp 2011

ahoj, zacali sme chodit do skolky a nejak neviem, v com ho tam posielat.. doteraz sme nosili na ven vzdy dziny, pripadne ine kalhoty, teplaky mal na doma a max. na chate.. Vacsina deti sa tam neprezlieka, ostava v tom, v com dosli rano.. ja ho zatial prezleciem do teplakov a ked idu von, tak mu davaju kalhoty, v ktorych prisiel.. Zda sa mi nepohodlne, aby tam bol cely den v kalhotach.. tak rozmyslam, ci ich vodite do skolky v teplakoch, alebo sa prezliekaju.. alebo kupujete nejake sportove pohodlne kalhoty, v ktorych su cely den...

mamkamarketa
20. zář 2011

@jitafol ja teda budu v zime davat teplacky a ne puncochy. za prve jak jsou tesne,tak se mu budou spatne natahovat po wc a ja jako dite nenavidela chodit ve skolce v puncochach 🙄 😅

vojtisek2007
20. zář 2011

@berenika39 no oni se taky brání ale náš tatínek byl nekompromisní 😅 tak měla E.cizí mikinu....a dost to ořvala
...jenže chápu, že když se jim dvacet dětí nahrne z procházky do šatny a hromadně se svlíkají a házejí to všude možně, že není v možnostech učitelek to dát do chlívku ke správnýmu dítěti....maminky si odpo potom přeberou i "okolní" chlívky a najdou si, ale tatínkové většinou bezradně tápou a i volají maminkám, co že to ty jejich dítka měli ve školce za oblečení 😀 😀 😀 😀

jinak tepláčky ráda kupuju www.odevyprodeti.cz nebo http://amalkamimi.cz/ nebo http://www.detsky-obleceni.cz/ - ceny ujdou za tepláky na zničení do školky...

mamkamarketa
20. zář 2011

@vojtisek2007 😀 presne trefne 😀 muj chlap ani nepozna Tomasovi veci 😅 max boty, pac ty vidi denne po dobu nekolika mesicu 🙄

vojtisek2007
20. zář 2011

@jitafol kluk je většinou čistej - ten má čistý i náhradní oblečení i celý týden, zato Eliška je takový malý prastáko a když se nezmaže venku, tak se aspoň poleje čajem nebo polívkou 🙂

vojtisek2007
20. zář 2011

@berenika39 pod kombinézu taky dávám tepláky - klukovi teda...takový tenčí, v punčocháčích vypadá hrozně, je i hubenej a tak..... 😝 ale Eliška už má koupený punčochy - kytičkovaný a se srdíčkama..... - nosí k tomu takový delší tuniky....ale je fakt, že se do nich sama neobleče....☹

jitafol
20. zář 2011

aha @vojtisek2007 tak to máš dobrý....Tomík je docela často jak čuník, teda když jsou na zahradě, jde většinou na písek a taky klouzačku. Takže prdka většinou špinavá.
@mamkamarketa taky uvažuju spíš o tepláčkách na zimu. Já teda taky neměla ráda jako dítě punčochy...ačkoliv dneska jsou krásný proti tomu co jsme nosívaly my 🙂

berenika39
20. zář 2011

tak uvidím, co budou nosit spolužáci...punčocháče mají hezký, koupila jsem ted cvičně u bati, a jde to 😎 . hlavně aby to bylo praktický, v té šatně je to trochu bitka, odpo máme nahoře na skřínkách položené nezařazené věci, ty, ke kterým se nikdo nehlásil 😉 . v petrově třídě je 29 dětí, sice nechodí všechny, ale i tak....

A ještě když jsme u toho oblékání, nemůžu si vzpomenout na jméno firmy, která tu prodává takový ty super čepice, šály, ponožky atd...je myslím německá, začíná to na St....,myslím, chtěla bych najít eshop, ale mám sklerozu! prodává to třeba Pompo.

mamkamarketa
20. zář 2011

@jitafol vid ty bezovy,vytahany 😅 Navic tomas nenavidi upnute veci (nesnasi slipy a tak) takze jsem koupila 2 punchochy s tomasem masinkou,ale pocitam,ze je nebude nosit rad. to je jak ten nas. oni maji na zahrade kopecek na bobovani a ten nas kluk beha nahoru a dolu se rozbehne a sjede to po kolenou 😅 takze my mame vsude prodrena kolena

evaviki
autor
20. zář 2011

tak mne v skolke doporucili take pancuchy, co koncia na kotniku (v podstate ako leginy..) Kupila som v HMku take akoby termo, co sa nosia pod oteplovaky a bude v tom (nie su take strasne tesne 🙂) Sebik si sam neda ani ponozky, nieto pancuchy a neznasa, ked mu ich obliekam. takze by s tym v skolke bojoval.. no uvidime 😀

hann83
20. zář 2011

Malou vodím do školky v tepláčkách nebo legínkách, v batůžku má náhradní všechno, pro případ že by se nějak hrozně zamazala. V zimě má pod oteplovákama punčocháčky nebo legínky s ponožkama a ty má sebou taky vždy náhradní, kdyby náhodou byla mokrá. Ale zatím chodí do miniškoličky, teď by měla už nastoupit do státní, tak tam ten systém bude asi zase jiný..

eyael
20. zář 2011

holky, díky moc za vyčerpávající odpovědi, vypadá to, že je to plus-mínus všude podobný. Nakonec asi koupíme patery tepláčky, musí jí zůstat taky něco na doma, pak pořídím nějaké legíny - troje? a šusťákovou soupravu. Uvidím jak bude zmazaná, kdyžtak dokoupím. Šusťákovka je dobrý nápad, kde je kupujete na holčičky? Dneska jsme sice byli na nákupech, ale měli už jen spodní díl, bundička chyběla ☹ Koupila jsem taky troje punčocháčky, ale trochu větší a spíš než do školky tak na courání venku nebo na hory... sama si je určo taky neobleče...
Holky a jak rychle vám rostou děti? Mě přijde, že za měsíc už jí to zas nebude a budou to vyhozený peníze ☹ no po Vánocích jí to určo nebude 😠

lusi80
21. zář 2011

tak náš malej chodí do školky v šusťákách nebo riflích,tam se převleče do tepláků do třídy,ve skříňce má tepláky na ven,a ven si taky vezme mikinu a bundu ve které přijde ráno,nějak to nehrotím 😉 😉 tričko měníme každej den,tepláky na ven i do třídy po týdnu,nehrotím to 😀 😀 jen pokud jsou fakt hoooodně špinavy tak mu dám čisty,dohromady máme doma asi 8 tepláků co nám vystačí do školky i na doma na ven.V zim,ě bude mít ve třídě punčocháče,nedovedu si představit,že učitelka jde ven,a převlíká z ponožek a tepláků 20 dětí do punčocháčů,to by se asi zbláznila 😝 😝 ,na zimu máme koupeny šusťáky a bundu,kombinézu nepreferuju,kdyby měl čurání venku nevím, jak by to dopadlo než by se vyslikl 😀 😀 a v tom v čem přijde v zimě,chodí i ven,na víc u nás nemá oblečení nikdo,jen kdyby se stala nehoda 😉 😉 kdo nemá,tak se to různě půjčuje,potom se to vyprané vrací 🙂 🙂 a musím říct,že když přijdu do šatny po obědě,nikdy se nestalo,že by někdo něco hledal u někoho jiného ve skříňce,vždycky tam má svoje věci. Jen na začátků září tam byla krabice s oblečení,které ničí není,nikomu nic nechybělo 😀 😀

mamkamarketa
27. zář 2011

tak tohle misto puncochacu,doufam,ze to nebude uzke a sam se s tim nejak popere 😀
http://www.tchibo.cz/Termoleginy-2-ks-p40001069...

berenika39
27. zář 2011

@mamkamarketa to by šlooo 😉 . Objednávám 😉 . I kdyby nebyly do školky nakonec, jsou hezký. Na zimu se hoděj.

mamkamarketa
27. zář 2011

@berenika39 pozor oni to tam maji spatne napsany. je to tento tyden na obchode-minuly to bylo v e-shopech. ja si taky myslim,ze to pujde a kdyz ne na doma taky dobry 🙂

jitafol
27. zář 2011

ty jo to vypadá dost dobře @mamkamarketa ty termoleginy

vojtisek2007
27. zář 2011

@berenika39
@mamkamarketa
@jitafol
a nemáte strach že jim to poleze nahoru a mezi ponožkou a těma leginama budou mit "fuku" ???? já takhle elišce koupila jedny "pučocháče" bez ťapek a je to horor, má je k sukni,ale během deseti minut nošení je má v půlce lýtek ☹což v zimě pod kombinézou asi nic moc.....z tchiba beru každý rok termopunčocháče...ale i ty termoleginy jsou krásný 🙂

jitafol
27. zář 2011

@vojtisek2007 no něco na tom je, to by se muselo vyzkoušet.....holt by v horším případě zůstaly na doma alespoň.

mamkamarketa
27. zář 2011

@vojtisek2007
@jitafol
vyzkouset se to musi,ale kdyztak se to da vratit 😉 jsem docela napjata 😀

berenika39
27. zář 2011

@vojtisek2007 podkolenky? 😉

mamkamarketa
29. zář 2011

@berenika39
@jitafol
@vojtisek2007
tak dneska dorazily ty termoleginy.
Vyhody
1. jsou faakt teplne
2. fuka tam neni. dole to ma zuzeny a hodne prilehavy jako konec rukavu (nevim jak to popsat)
Nevyhody
1.jsou uzke-3lete dite si je bez pomoci samo tezko oblekne
2.tim,ze jsou uzke syn je nosit

berenika39
29. zář 2011

@mamkamarketa jakou máš velikost?

mamkamarketa
29. zář 2011

@berenika39 98-104,ale tomas ma tak 4cm dole ''naraseny'' ma asi 97cm

elastiq
20. srp 2013

V naší školce kluci nosí tepláčky, nebo sportovní kalhoty na převlečení a holky různě, tepláčky, sukýnky, šatičky, zástěrky, také jak je kdo zdatný s oblékáním
🙂 😉