Co oblíkat dětem do školky?

evaviki
30. srp 2011

ahoj, zacali sme chodit do skolky a nejak neviem, v com ho tam posielat.. doteraz sme nosili na ven vzdy dziny, pripadne ine kalhoty, teplaky mal na doma a max. na chate.. Vacsina deti sa tam neprezlieka, ostava v tom, v com dosli rano.. ja ho zatial prezleciem do teplakov a ked idu von, tak mu davaju kalhoty, v ktorych prisiel.. Zda sa mi nepohodlne, aby tam bol cely den v kalhotach.. tak rozmyslam, ci ich vodite do skolky v teplakoch, alebo sa prezliekaju.. alebo kupujete nejake sportove pohodlne kalhoty, v ktorych su cely den...

seapinda
30. srp 2011

Hlavně aby se děti cítily pohodlně, takže tepláky jsou naprosto v pohodě. Hlavně co nejmíň knoflíků, zipů, pásků a přesek.

evaviki
autor
30. srp 2011

a ked idu von? ma ostat v teplakoch?

zevina
30. srp 2011

@evaviki převlíkáme 😉 do třídy jsou podle mně nejpohodlnější a nejpraktičtější tepláčky (v zimě punčocháče) a na ven to, v čem jsme přišli, tzn buď druhé tepláky, šusťáky, sportovní kalhoty nebo riflíky... aspoň u nás, když jdou ven, tak nejvíce na dvorek a to znamená, že naše mládě čisté nezůstane 😅 kolena od trávy nebo od písku to jistí a nedovedu si představit, že by v takto zašmudlaných gaťatech pak mělo dítě zůstat ve třídě 😕

pokud bych do školky měla dojíždět městskou dopravou, tak bych to řešila ještě třetíma kalhotama, na cestu... bydlíme na vesnici, takže tohle se nás netýká, ty dvě ulice přeběhneme v tom, co měl na venkovní hraní 😎

lendy1
30. srp 2011

Tak u nás:
do školky chodí slušně a pěkně oblečený.
ve školce ho převleču do tepláků, v zimě do punčocháčů, tričko má to, v kterém přišel do školky-to má věci do herny.
+ má přichystané věci na ven-nějaké pláťáky, mikinu.
+ má další náhradní věci v šatně (spodní prádlo, tričko s dlouhým a krátkým rukávem, tepláky)
odpoledne, když si ho vyzvednu, tak se převlékne do toho, v čem ráno přišel do školky.

U nás ve školce se teda ráno převlékají všechny děti. A učitelky vyžadují zvlášť oblečení do herny a zvlášť na ven.

verusa.j
30. srp 2011

Jsem učitelka ve školce a souhlasím s lendy1. Ráno rodiče převlečou do něčeho pophodlného domáckého, když jdeme ven, tak to co mají nachystáno na venek, co si mohou zašpinit a domů si jdou buď v nějakém hezkém nebo třeba v tom v čem byl venku, to už záleží na rodičích.

jajkaz
30. srp 2011

Tak tak, hlavně je potřeba uvědomit si, že se to dítě může ušpinit - ve třídě i venku.
Takže do třídy triko takové, které když umaže od barvy, lepidla, oběda, tak si nebude maminka rvát vlasy nad tím, jak bylo drahé. To samé s tepláčky.
U nás se převlékáme i na pobyt venku, protože aby pak dítko špinavé vlítlo do třídy, z kapes vysypalo písek apod., to fakt ne.
Podtrhuju slova seapinda - bez zbytečného zapínání za krkem, bez pásků.... Prostě tak, aby se dítě bylo schopné obléknout samostatně (to neznamená, že učitelka nepomůže, ale když má 10 dětí šňůrku na teplákách, z toho se 2 zasukují, dalším 15 dětem zavazuje tkaničky, rozepíná zadrhlý zip, zapíná knoflíčky na zástěrce na zádech, hledá čepičky, navlíká prstové rukavičky dítěti,které není schopné udržet prstíky od sebe..... To není přemrštěné, to je holá realita) 😉

andy80
30. srp 2011

Do školky chodíme tak nějak normálně, jak chodíme běžně. Ve školce máme převlečení do třídy, na ven (většinou chodí na zahradu) nějaké další oblečení + v pytlíčku máme náhradní oblečení, kdyby se děti polily nebo se stala nějaká jiná nehoda.

kristi
30. srp 2011

do skolky normalka teplaky, tricko, v lete kdyz chce nosit saty tak ji je dam. Na ven ma specialni veci, ktery se muzou znicit ( a taky se znici). V zime je treba mit neco nepromokaveho na ven, holinky, aspon dvoje rukavice atd.

evaviki
autor
31. srp 2011

Dakujem za odpovede.. toto je taka miniskolicka, takze sa snazia vyhoviet tomu, co chcu rodicia.. a teda vacsina deti tam ostava celu dobu v tom, v com prisli.. mne sa to zdalo divne, preto som sa pytala 😀 Ked idu von, tak sa zatial moc neumazu (stretavala som ich pravidelne v parku a na hristi a vzdy boli ako zo skatulky 😀) Sebik sa upatla poradne na pisku, inak chodi z vonku cisty.. Ale dala som mu do skolky teplaky na prezlecenie, tak snad mu daju kalhoty, ked pojdu ven.. uvidime.. 🙂 A neviete este poradit, kde kupit take sportove kalhoty, podsite? Videla som jedny v HM, su krasne, ale 400 Kc sa mi zda moc na to, aby ich nejako rychlo znicil v skolke..

evaviki
autor
31. srp 2011

hmm, tak dnes ho na von neprezliekli.. isiel v teplakoch, boli na piesku a spinave mal iba kolena.. tak neviem, ci na tom trvat, alebo nie.. po navrate ho prezliekli do nahradnych teplakov, ale kvoli tomu, ze sa vonku pocural..

rampouch
16. zář 2011

My chodíme do mš v téplákách, které jsou určené potom i na zahradu. Do školky dávam legínky, v zimě pančucháče. Má ještě jedny záložné tepláky, kdyby se počúrala, nebo hodně ušpinila. U nás se děti na zahradu převlíkají do věcí, co jsou na poličce.

mamkamarketa
16. zář 2011

no nas mladej pan by mel mit almaru na ty svoje kramy 😅
mame obleceni na ven (vetrovka,mikina,teplaky,holinky) v lete opalovaci) nahradni obleceni v pripade nehody teplaky, triko,trenky,ponozky,
ted nam jeste pribydou veci do sauny (rucnik,mydlo..)
v zime bude mit jeste kombinezu na ven
jelikoz nas mladej se spiny neboji a chodi 2x denne ven,tak musi mit i zimni venkovni obleceni,nepotahnu ho pak pres prahu spinavyho 😉

eyael
19. zář 2011

holky a kolikery tepláčky máte pro dítko zakoupené? Malá nám teď půjde do školky a ze všeho vyrostla, tak budeme kupovat vše nové a nevím kolik jich koupit. Po Vánocích jí zas budou malé, tak abych zbytečně nevyhodila peníze oknem 😒 😉 Někdo říká 5ks někdo 7ks, není to moc? K tomu legíny, větrovku a nepromokavý kalhoty, boty, který jí na jaře určo taky z podzimu nebudou ☹ kolik toho nakupujete "do zásoby"?

berenika39
20. zář 2011

@eyael ahoj, já jsem nekoupila do zásoby nic, ale už dokupuju...sedm je dobrý číslo.... 😀 . zatím jsem z toho systému nějaká paf - denně tahám oblíko do školky, ze školky, musím to nějak vychytat. tepláky do třídy už měl i dva dny po sobě, ale jinak je vždycky ušmudlaný, jak dělá všechno sám, tak to podle toho vypadá 😀 . jídelníček nečtu, je na tričku. venkovní tepláky totálka po jednom dni.
Jedno celé náhradní oblečení máme pořád ve skřínce, něco je v koši na prádlo, něco musí mít na doma, takže fakt patery slabý tepláky je minimum. Uvidíš sama, dokoupit se dá vždycky, ale docela mě to vyděsilo.

A za sebe píšu, že fakt stačí úplně obyčejné, které se může ušpinit a nebude ti to líto. Taky mám ráda, když je petr hezky oblečený, ale ono tam to oblečení dostane zabrat.
Hlavně aby se to dobře oblíkalo, nepadalo to, nikde neškrtilo.

mamkamarketa
20. zář 2011

@eyael ahoj 😀 tomas ma vseho vsudy 5tery teplaky, (z toho 2 jsou permenantne ve skolkce jako nahradi) pak ma jeste sustaky a 2 plateny kalhoty 😉 v holesovich je super sekac. maji tam nove teplacky (sice kvalita nic moc,ale na litani do skolky bohate staci 😉 ) a stoji asi 115,- pak tam maji i nove zimni kombinezy asi za 650,- 🙂 jinak tomas ma na zimu do skolky oteplovacky a bundu,at ho netaham pres prahu jako cunika 😅

berenika39
20. zář 2011

@mamkamarketa adresu toho sekáče prosím do ip, jezdím denně kolem...není to krteček , taková ta burza?

mamkamarketa
20. zář 2011

@berenika39 ne ne. je to na delnicke. primo naproti zastavce tram 12 smer nadrazi holesovice 😉 je to maly sekac (natreny na modro) a maji mix novych a pouzitych veci 😉

berenika39
20. zář 2011

tak to mám úplně po cestě, jezdím dělnickou, abych se vyhnula koloně v argentinské 😀 . moc děkuji, najdu to. potřebuji ještě doplnit zásoby, něco mám od kamarádky, která nás zásobuje po svém prckovi, má hodně hezký a kvalitná věci, všechno kupuje nové, ale do tý školky stačí jen tak něco na pohodu 😉 .

mamkamarketa
20. zář 2011

@berenika39 tedka nevim jestli u pruhonu nebo delnicka? 😕 plete se mi to. je to primo naproti KB. natrene na modro 😉 urco tam mrkni, ja tam take kupuju na litacku do skolky, je mi lito kupovat teplaky za 250,- kdyz je znici na zahrade 😉

giraffe8
20. zář 2011

my jdem rano riflích...a tam ho převecu do tepláčku...když jsou na pisek prevlikaji se do jinych teplaku a kdyz jsou ven na vychazku tak ani nevim v cem jde..ale myslim ze snad v tech riflich..

vojtisek2007
20. zář 2011

děti ráno jdou v teplákách, nepřevlíkám - jedeme autem, takže do školky se dostanou čistouňký 😀 , v tom zůstávají i ve školce, i v tom jdou ven - když se venku umažou mají nahrádní oblečení v pytlíčku (krátký+dlouhý triko, tepláky 2x, spodní prádlo a ponožky) a převlečou se do toho, když přijdou ze zahrádky zpátky do školky aby nebyli v herně s uválenýma teplákama...učitelky u nás nechtějí jiný oblečení do herny a jiný na ven....a praktikují to tak, že dopo chodí na procházku = děti se nezamažou (aspoň ne tolik) a na zahrádku chodí po spaní a domů jdeme v tom, co je nejčištější - stejně jedeme autem rovnou domů - a špinavý bereme s sebou na vyprání a další den zase ráno doplním čistý....

@eyael @berenika39 - tepláčků mám tak 10kusů pro každého - dvoje jsou permanentně ve školce jako náhradní, a abych nemusela obden prát....

berenika39
20. zář 2011

@mamkamarketa dobrý, vím kde. mám to tam zmáknutý, v holešovicích bylo moje poslední bydliště před úprkem z prahy před třemi lety. jasně že jsou to zbytečný peníze, navíc když musíš koupit třeba víc ks najednou, hned to lítá 😒.
Já petra vozím v tepláčkách do třídy, jedíme autem od domu k domu, ale rifle má ve skřínce, a když máme odpo plán 😉, jde za člověka fešáka 😉

berenika39
20. zář 2011

@vojtisek2007 to je geniální věta, jak popisuješ ten systém 😀

mamkamarketa
20. zář 2011

@berenika39 ok,zapomela jsem,ze si ''bohata prazska panicka'' 😀 😉

vojtisek2007
20. zář 2011

@berenika39 horší je, když do "systému" jeden den vtrhne manžel 😀 😀 😀 😀 to děti přijdou i třeba v cizích věcech

berenika39
20. zář 2011

@mamkamarketa zapomněla jsi rozmazlená 😀

jitafol
20. zář 2011

Ahoj, my máme ráno do školky džíny. Sice jede autem, ale někdy i pěšky a pak odpo třeba ještě po nákupech, tak aby byl slušně oblečenej a né v teplákách. Ve školce má tepláčky dovnitř a když jdou ven tak šusťáky. V nich chodí na hřiště. Když jdou na procházku po městě tak nevím jestli mu dají džíny nebo ty šusťáky, dokonce myslím, že ještě takhle venku nebyli. Mají zahradu za školkou. Zatím se mi nezmínili, že by šli po městě.
Nevím, jestli v zimě dávat dovnitř punčocháčky....kluk si je sám svlíkne, ale neoblíkne ☹ . Ale pomáhaj mu s oblíkáním i teď tak snad nebude problém.

berenika39
20. zář 2011

@vojtisek2007 tak na to jsem su ještě netroufla. ale zase dítě je poměrně bystré, třeba by to ukočírovalo 😉

Nechci vidět zimu a bahno,mokro, čvachtanice 😎
A budete dávat klukům v zimě do třídy punčocháče a tričko??? Mě se to tak nelíbíííííííí, ale je to praktický, přeci senebude 4x denně soukat do punčocháčů..

kristi
20. zář 2011

my to mame stejne jako vojtisek2007, veci na ven a dovnitr jsou zvlast. Teplaky mame asi 6 ks, z toho nektery vylozene jen na ven. Rano ji vozim autem v tech hezcich teplakach, ktery si pak dle potreby prevlikne.

jitafol
20. zář 2011

@vojtisek2007 to mi připadá, že si to učitelky zjednoduššují aby neměli tolik starostí s převlíkáním (nic proti). A vypadá to, že máš každý den špínu? ☹ No mě to teda docela takhle vyhovuje, alespoň se kluk učí svlíkat oblíkat, to bude potřebovat celej život 😀