Co připravit dceři do školky? Měli jste schůzku?

verdulka
28. srp 2009

Ahojky, dcera by měla od listopadu nastoupit do školky. Školka se celá přestavuje a upravuje, takže zatím schůzka nebyla. Takže nevím co připravit, a hlavně nevím kdy tam jít. 1. září nebo až v ten listopad? Jak to mají vaše děti? Děkuji za jakýkoli příspěvek.....

lprost
28. srp 2009

My jsme schůzku měli tento týden......do školky nastupujeme naplno 10.10. V září jde malý na zvykání na 5 dní v měsíci. Schůzka byla čistě jen informativní, seznámení se řádem a tak. Rozdali nám papíry, které máme doma vyplnit a předat až při nástupu na oddělení.
A které dny bude chodit....to se stejně máme domluvit předem se svou paní učitelkou. Takže tam příští týden skočíme a uvidíme.

petrajurinova
29. srp 2009

My měli info schůzku ještě před prázdninama. Začátkem června. Dostali jsme nějaké papíry k vyplnění (kdo bude smět dítě ze školky vyzvedávat - to se tam dá časem doplňovat a evidenční list - tam se krom údajů o rodičích vyplňovalo jestli dítě není na něco alergické, nebo nemá nějaké problémy a jestli jí všechno jídlo a podobně) a taky seznam věcí které máme pro děti nachystat a vzít jim je s sebou. To má asi každá školka individuálně, ale tak tu zkusím vypsat co máme mít my (pro orientaci).
* do třídy: tričko, ponožky nebo punčocháče, kalhoty nebo sukýnku do gumy, papuče s pevnou patou
* na cvičení: tričko a kraťasky
* na zahradu: tepláková souprava (kalhoty a mikina), čepice nebo šátek, starší boty
* navíc v šatně v igelitovém sáčku: slipy nebo kalhotky, ponožky nebo punčocháče a čisté tričko, kdyby došlo k "nehodě"
* zubní kartáček, ofocená kartička zdrav. pojišťovny
* krom toho se 1x za pololetí dává do školky: tuba zubní pasty, 4 role WC papíru a 10 balíčků papírových kapesníků.

Malý nastupuje od 1. září a už se moc těší.

dermajetics
3. zář 2009

ahojky...

my nastoupili už 1.září... žádná schůzka předem nebyla, žádné info jsem nedostala... Sondovala jsem po kamarádkách co už v naši školce mají děti..
Když jsem se první den paní učitelky zeptala na něco co jsem potřebovala vědět, bylo mi odpovězeno "na nástěnce".....takže vidím, jak to všude jinde funguje.... ☹ Já jsem docela z prvních dnů zklamaná... co se týče komunikace mezi rodičema... a tak... Dneska na nástěnce bylo třídni schůzka 9.9.2009 - brzy že?? 😠

silvik
3. zář 2009

Tak my měli schůzku zrovna dneska, byla i minulý rok, když jsme nastupovali do školky..... trvala cca 1 hoďku, probíralo se stravování, školkový řád, ostatní organizační záležitosti (plavání, docházka apod.)... byl i čas na dotazy rodičů.... Ty nejdůležitější informace visí i v šatně na nástěnce..... 😉
Takže u mě spokojenost, informovanost rodičů je dostatečně zajištěna, jakýkoliv problém lze s učitelkami řešit.....
Před nástupem do školky jsme měli k dispozici jen seznam dětí v jednotlivých třídách....

petrunka01
4. zář 2009

Ahoj..my máme taky schůzku 9.9. a příjde mi to pozdě.Potřebovala jsem spoustu informací předem.No,hlavně,že bude,snad se dozvíme vše,co potřebujeme 🙂