Co říkáte na smíšené třídy ve školce?

georgine
3. zář 2007

Ahoj maminky, chtela jsem znát vás názor na smíšené třídy ve školce.. Malý bude mit v breznu 3 roky a uz od ledna pujde na skusenou do skolky, jenomze problem alespon pro me je takový , ze ve skolce jsou vsechny deti spojene bez ohledu na vek... Jaké máte zkušenosti, případne názory.. Dekuji apreji hezký den..

petrajurinova
10. říj 2013

@paolin tak to je drsné, u nás jsou na 20 dětí 2 učitelky a ještě jim při převlékání (nejen když jdou ven, ale i před a po spaní) pomáhá školnice nebo pomocnice z kuchyně a i tak mi to připadá jako slušný záběr. A to tam těch "malochů" - do 4 let - mají letos 9 (to je za celou dobu co tam naše děti chodí nejvíc) a starší se oblíkají sami.

baris
10. říj 2013

@paolin jj souhlasím. Já se nechci nikoho zastávat. Ale občas by rodiče měli používat mozek - a hned peskovat učitelku za vše. Je to jenom člověk, co má na starost 28dětí a nemůže se všem věnovat individuálně a plnit připomínky rodičů.

Vím, že je to její povolání, které si vybrala, ale troška soudnosti by neuškodila.

leni78
10. říj 2013

@paolin Vždyť ja neříkám, ze bych se obracela na učitelku. Ta tam je ten největší chudák nakonec, pokud je zodpovedna za 28 dětí. Ja bych se na nikoho neobracela, ja bych tam dite proste nedala. A kdyz bych musela ? No tak bych to brala jako nutné zlo. Ony státní školky moc dobře vědí, ze jsou na koni a podle toho s rodiči jednají. Nedělám si iluze, ze by mi paní ředitelka na mou odezvu vyšla vstříc, je to pravda státní instituce, to uz člověku dnes ani nepřijde, máloco je státní. Školy a školky jeste jo.

blanka.k
10. říj 2013

@petrajurinova prý norma 20 dětí je jen, když jdou ven. Co jsem viděla, tak když paní učitelka chce sama na WC (mimo dosah třídy),tak je tam s dětma paní kuchařka na chvilku.
Ale musím uznat, že učitelky to fakt zvládají suprově, i mi teda bylo řečeno maminkama, co už tam děti mají déle, že z těch 9 tříd mám tu nejlepší, že jsou "naše" paní učitelky super. Každopádně, v tuto chvíli "držím hubu a krok", neb vzali cca 60 dětí ze 150 místních, takže jsem ráda, že neplatím soukromou, kam jsem měla přihlášku za nechutné peníze, která nemá ani pořádné vybavení, žádnou zahradu a je tam 28 dětí . Zatím u nás žádný zádrhel nebyl, takže nemám moc co řešit, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál....
mimochodem, do základní školy půjde syn do třídy kde bude 30dětí v 1. třídě, prý jde to dát až na 34 dětí, možná i tak nebude místo a bude dojíždět do jiné části města....takže to bude taky "záhul"..člověk aby pořád řešil, aby se dostal do vybrané porodnice, školky, školy....no a už aby si dával pořadník do domova důchodců 😝

paolin
10. říj 2013

@leni78 nene já to myslím tak, že pokud je něco špatně, jen ať se maminky ozvou. Protože pak se nic nezmění 😒

leni78
10. říj 2013

@paolin Jak jsi psala, ze pepicek neměl puncochacky.Řekni mi upřímně, kdo za to muže, ze Pepickovi byla zima. Muže za to Pepicek, učitelka, maminka, ředitelka školky, ministr školství ?Je to těžká otázka, ale za dítě byla zodpovědná učitelka. Maminka by určitě dítě zkontrolovala, jestli je správně obleceno, ale byla v práci. Pepicek, ten za sebe zatim zodpovědný neni. Bohužel, na koho se měla maminka se stížnosti obratit ? Nakonec je to těžké. Učitelka nestíhá, pepickovi je zima a maminka chce situaci řešit, aby se neopakovala.

leni78
10. říj 2013

@paolin Z mých zkušenosti jednají učitelky zvlášť v dobe nedostatku skolek dost ultimativne. Chces, nechceš, za brankou čekají další. 🙂

paolin
10. říj 2013

@leni78 jojo máš pravdu, je to těžké. A nakonec to odnesou děti ☹
Já to řešila tak, že Adam měl punčocháče na sobě od rána. Páč sám by si je neoblíkl a tak jsem měla 100 jistotu 🙂

petrajurinova
10. říj 2013

@blanka.k ježíškote a u nás na sídlišti ZŠ bojují o prvňáčky aby do každé třídy dostali aspoň těch 20 dětí. 😲

blanka.k
10. říj 2013

@petrajurinova já jsem chodila do obrovksé základky, byly třídy A,B,C,D i E si pamatuju, na střední nás bylo 33 ve třídě, a teď jsou rádi (na vesnici), že mají 2 malé třídy A, B 😅