Co se očekává na prohlídce u 5ti letého dítěte?

karotky
5. led 2012

Zajímalo by mě,co nás tam čeká kromě preventivní prohlídky a očkování?
Díky za odpovědi 🙂

hary
5. led 2012

Syna zvážily, změřily, zkontrolovaly zrak, poslechla si ho, koukla do krku, prohmatala bříško a zkontrolovala pinďourka 😀 . Musely jsme donést moč, takže i moč zkontrolovaná. Jo a taky mu kontrolovala nohy, zda je nemá ploché a celkovou stabilitu těla. Jinak snad nic víc, co si pamatuju 😎

pelmisek
5. led 2012

u nás zase proběhl jakýsi psychotest - jaká je pravá a levá ruka? to mi přišlo teda brzo, namaluj podle mě kroužek, čtvereček, atd......
Byl tam s ní teda manža, takže nevím úplně všechno a ani snad vědět nechci🙂

maruja
5. led 2012

ahoj, mělo by proběhnout obojí co psaly holky výše, takže preventivní+ psychotest - barvy, tvary, pravá levá 😉

poupe
5. led 2012

nas ceka 5-leta v breznu,prava,leva to asi K.nevi,ja myslela ze budou resit rec,r,ř,š,,,

janapavlik
5. led 2012

Naše dětská dr. kromě uvedených věcí shora se ptala na řeč, v té době jsme ještě docházeli na logopedii, už to máme naštěstí z krku a čeká nás zápis 🙂

eloana
6. led 2012

u nas toho chtela doktorka dost- treba jak se jmenuji rodice, nakreslit princeznu, podepsat se, namalovat presne obrazky jak vidi, pak co potrebuje rostlina k zivotu a co se stane kdyz ji dame do sklepa, popsat co dela kdyz jde po silnici, jak se chovat.... musim rict, ze mi to prislo na 5 lete dite docela narocne...

ria80
7. led 2012

To je teda síla, naše doktrorka snad není tak náročná. Ale u nás všechny návštěvy doktorů probíhají tak, že se dítě musí nejdřív přeprat, dva ji drží a doktorka se honem podívá, na co potřebuje, za strašnýho řevu. Takže doktorce asi nepředvede nic, jedině tak ten řev. Nevadí, stejně asi bude odklad.

gabadan
7. led 2012

V pěti letech se kontroluje mimo to, co píšete, řeč - kdo neumí dobře mluvit, jde na logopedii (to jsem udělala už ve 4 letech a děkuji paní doktorce, že mi vyhověla, synek neuměl skoro nic...teď už precizně umí L a začínáme R, bez logo by neuměl nic....se mnou doma cvičit nechtěl).
U kluků se taky řeší předkožka
Určitě se budou ptát i na nějaké věci ze života dítěte, aby zjistila, jestli chápe souvislosti, rozumí atd.

skurinka
8. led 2012

My jsme museli donest moc a nakreslit obrazek rodiny.Pak jako kdyby normalni vysetreni a poznavani co je vetsi a mensi..pak malovani a obrazek a tam musela mala vse rict jak se jmnuje a pak ukazala obrazek a musela neco rict o obrazku,no a na konec ocni a usni test vse jsme zvladli na jednicku 🙂 🙂

mates22
12. led 2012

U nás celková prohlídka, zrak, sluch, tlak, nožičky jestli nemá plochý. Pak básnička kvůli výslovnosti, namalovat obrazce a domalovat postavu, povídání jen tak jakoby mimochodem a to bylo vše.... a příště jim má přinést něco, co sama malovala až tam někdy půjde