Co vše má umět 5-ti leté dítě?

pierreetluce
30. čer 2012

Chci se zeptat, manžel má 5-ti, skoro 6-ti letého syna... Přijde mi, že na svůj věk toho moc neumí - nevím jestli na něj nemám vysoké nároky. Najíst se příborem je pomalu pokus o sebevraždu - šermuje kolem sebe vidličkou a nožem, přemýšlí, co patří do jaké ruky, když má jen vidličku, musí si pomáhat prázdnou rukou, aby se vůbec najedl; psaní - umí napsat jen své křestní jméno, u číslic má problém, umí jich asi 5 - zbytek neví jak napsat, ale přečte je; oblékání je taky dřina; plete si barvy, špatně je rozeznává...
Chci toho na takhle staré dítě moc? Máme ho 2 dny v týdnu, nemůžeme všechno dohánět za ty 2 dny...

monikagurthova
7. říj 2016

@mirena11 nechci se zastávat maminky te holčičky ale ono byt matka samoživitelka a byt ma vše sama taky neni jen tak, vy s přítelem jste na to dva....k tomu jak se stavis k te holčičce no asi takhle az budes mít svoje děti poznáš to o čem tady holky mluví. Některým dětem se můžeš věnovat jak chceš a pokud ony nechtějí ne hned s nimi. Hodne me ale zarazilo tvoje přesvědčeni ze holčička nema dětství...snaz si třeba představit ze malé se to takto líbí a ne ze je jedine spravne to co si myslíš ty....když si budes neustále tvrde stát za svým a nutit ji do všeho aby se nestalo ze se mala sprajcne úplně a nebude k vám chtít...

shine2015
7. říj 2016

@monikagurthova presne....navic kazde dite je jine...a nekomu sport nejde nikdy. Ani v deseti...a to neznamena ze to dite je spatne line nebo hloupe

shine2015
7. říj 2016

@monikagurthova a hlavne ona ma byt hodna teta. Nikoliv matka..a pokud je z toho pritel spatny -je divne ze driv mu to neprislo..tak ona ma rict ze to bude dobre a ze to chce cas...a ze to nevadi...
Pokud ona jako partnerka ho v tom jeste podporuje tak je jasne ze na holcicku tlaci oba.....

mirena11
7. říj 2016

Vis,mala je takové povahy ze co řekne s ze bude dělat tak ona poslechne a de.hned na začátku sem řekla ze je hodna oprotiva jiným dětem.ze třeba nedělá scény v obchodě apod.její matka na tom je takhle odjakživa co tak vim.a navíc rozvod přišel z jej strany,protože muj přítel býl už dle jejich rodinných nároků nula.x let c jedné firmě.kamaradila s holcinou co mela doma podnikatele a i její samotná rodina ma přeci firmu.. A mala nm pak sama říká ze ji to tancování nebavilo ,protože tam neslo o klasické dětské skákání ale už hip hop apod a když se ptáme jak je tak dycky dobře . ale při slab chvilce přizná ze se ji tam nelíbilo apod.s matkou vycházíme nebo přítel dobře to ze se rozvedli oni neznamená ze si svoji ,,nenávist" vybíjí na dítěti.je t součást z obou takže komunikace ok

monikagurthova
7. říj 2016

@shine2015 presne s tebou souhlasím vychovávat "cizi" dítě by neměla pokud to příteli vadi ma to s maminkou holčičky resit sám. A ze se mala sprajcne no moje půlroční když si usmysli ze proste k obědu zeleninu jist nebude nehne s ni ani bagr a čím víc bych ji nutila tim víc riskují ze bude odmítat dal. A ze je doma chvalena no proc ne to ji jako bude maminka ke všemu srazet sebevědomí....ono romantické představy o mateřství trvají do te doby nez mateřství nastane

monikagurthova
7. říj 2016

@mirena11 bud opravdu hodna teta a výchovu nech na nich. Je mile ze se zajimas ale vše ma své meze. Užívej si chvilky které mate společne

shine2015
7. říj 2016

@monikagurthova presne!! Ale me se i libi to jak nas deti meni....kolikrat se sama zasmeju a reknu si moje nervy a nebo se zasmeju i nahlas pred detmi...

@mirena11 na me dela dojem z toho psani tady ze delas problemy Ty...vidis chyby na male a predhazujes chlapovi co by mela umet...a on se to pak snazi resit...verim ze nejsi zla....ale pokud by jsi chtela opravdovy klid tak chlaovi reknes neboj to se nauci casem...nezacne s tebou zmena rezimu (spanek pohadky apod) a nepises tady o tom jak ex je financne za vodou a ma se kralovsky....a fakt se nestara...
Promin ale do jejich vzrahu - muz a ex vidi jenom oni dva,hak to meli a co vse hezkeho i nehezkeho prozili a proc se rozvedli. Tobe to neprislusi hodnotit.

mirena11
7. říj 2016

@shine2015 tím chceš říct ze na malou hazu spinu? Spis člověka napadají věci který vidí u jiných stejně starých děti . a skoro pokaždé když s něčím prijdeme mala řekne ze to neumí . strašně se hrne do toho se to naučit ale jak už sem xkrat řekla jakmile to nejde hned tak cvak a nehnes s ni. Není to o me.ale stykame se s rodicema a detma . nebo třeba k moji mamce a už jen v porovnání s naším dětstvím lidi o generaci víc zarazí co mala nezvládá.nebo spis ani neumí.a nebo spis umí.ale nechce to dělat. Prostě ví že když písně tak kazdej de .na dost věci bych nepřišla ani na kdybych na ti nebyla upozorněn a odjinud..třeba ze pětiletý dítě k nám jezdí pul roku i na noc a najednou chce utirat zadek.ráno se oblika a místo oblikani dělá hlouposti a každý de a radši ji dooblikne než aby ji něco řekl.minulé jsme vypli pohádky a mala byla do minuty oblečená i obuta připravena do školky. Kde je tedy chyba. Ona tim pádem ví ze nemusí ze to někdo udělá.. Jasné ze byl spokojeny když dal tehdy tříletý dítě k pohádkám.ale je rozdíl 3 vs 5 let rozdíl svou let a mala je furt vychovavana jak trileta

mirena11
7. říj 2016

Jen říkám máme skoro střídavou peci.ale jak ji chceš něco naučit když doma na to nemá kladeny další důraz .a samy jisté vite ze co s dítětem neprocvicis rychle zapomene. Ale ano.dítě je odrazem svých rodičů.umí co ji naučí .jenže je vcelku zarážející ze my se snažíme ..

monikagurthova
7. říj 2016

@mirena11 musim reagovat na vetu: clovek vidi u jiných děti. To je tvůj problem srovnávání každé dítě je jiné! A ze u oblékání děla cavyky ja bych ti prala videt ranní krmeni toho mého čerta a to te upozorňuji ze se ji věnuji od narozeni intenzivně protože ona vyžaduje pozornost. A příklad z dneska začala mi bojkotovat zeleninu 2 hodiny jsem se s ni div neprala aby neco snedla nic nehnes s ni no tak dostala mléko. Neni to z pohodlnosti ale protože mam zkušenost ze čím víc děti nutis tim víc se oni sprajcuji.

mirena11
7. říj 2016

Zkuste si to přebrat z druhé strany budeš si brát vlastni dítě a zjistí s ze doma jen pohádky ,výlety ale žádný nic moc učení.proč pětiletý dítě ani neví ze se splachuje. Tebe samotnou by to nestvalo? Ty ji to ucis a Rijece za blby dva dny a je tam kde byla. A to už je tak pul roku .ted už je to teda lepší ale je to jak padesátkrát a stále poprvé.já už se nevyjadřují ale přítel na to začal brát důraz a ted vidí chyby on.ale co chceš dělat když matce nemůžeš říct ani popel aby se nenastvala

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 nemyslim ze hazis spinu...uvedom si ze tyhle lidi co kritizuji ji budou i kritizovat vase dite....je jedno proc. Kazdy nejlip vi co by dite melo...
A ty podle me do vychovy nemas co mluvit...to se na me nezlob. Neni tvoje. A pokud to partnerovi nevadilo driv je zarazejici ze ted najednou mu vsichni otevirate oci...a vis co je pruser??? Ze on nerekne nechte ji byt...ale jak jsi napsala ty - chytne ho rapl....on je otec a on ji ma branit.
Obcas utrit zadek chce i moje dcera...
Tahle holcicka to ma tezsi o to ze jsou rozvedeny...
A ze ji neco nejde a hned se sekne to delaji vsechny moje deti.

monikagurthova
7. říj 2016

@mirena11 tak at si přítel požádá o svěření do své péče.

mirena11
7. říj 2016

@monikagurthova já ti beru a chápu.jen říkám, ze jakmile vypnes pohádky tak jede jak fretka. Dřív u pohádek i jedla .ale ono jídlo u pohádek převážně krupice už studena dobra neni.ted ji u stolu v kuchyni sama.sní vše a za par minut spokojeně prikluse s úsměvem na tváří ..ono řekněte ze ji bereme pohádky.e v určitých chvílích docela úspěšně ve věcech který nesou své ovoce

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 nezlob se ale podle me tam vytvaris problemy ty....

mirena11
7. říj 2016

@shine2015 tak pruser to asi je zastávat se snaží.ale pak to sam rozebírá se segrou a ma podobný názor.ani něco samozřejmě asi sem prehanela a proto sem řekla ze já se k male postavíme jak je své dceři. Budu ta hodna teta co si s ni bude malovat a pokusí se ji dat dětství svýma očima . jenže když pak přítel sam de a vzpomene třeba na zmíněné pocty a zjistí ze to umělá a najednou ti dítě neřekne ani ze ma pět tak kdo by togo nerv a pak nechytil.to není o male.to ze to neumí.ona za to nemůže .. Je to,dítě.je to o přístupu tech kdo vychovavaji

mirena11
7. říj 2016

Navíc mala umí rozpoznat kde s kým může jak.. Když ji mám třeba par hodin sama když přítel jede sportovat či tak mala je bezva.poslechne a tak.tam byl kamen i úrazu ze jakmile tady hrozilo ze ji matka odveze tak vztah se utopil a byla tu jen mala .brala nás kazdyho zvlášť neviděla mezi námi vztah ze k sobě patrime.ted už to zas chápe a lepší se to.

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 mozna ti vadi ex...heled ja nevim. Na me to dela dohem ze peitele neuklidnujes ale naopak pridavas polinka do ohne...
A ze pomlouvaji exmanzelku...no holka abys jednou nebyla na jejim miste

monikagurthova
7. říj 2016

@mirena11 ono se to bude lepšit s věkem dítěte jak bude víc chápat souvislosti

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 on ji ma dva dny v tydnu a necha ji jen s tebou?? A to ti neni blby kritizovat jeji mamu???

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 zkus si to otocit kdyby ona mela dva dny dite v tydnu a jela by sportovat a nechala s pritelem holcicku.....

mirena11
7. říj 2016

Mám ji sama třeba hodku dvě když jede na nohejbal.s tím ze jezdime s nim a tam něco podnikame.malujeme si nebo blbneme na hřišti nebo ted když bylo pěkně jsme šly ven na procházku s pejskem. Byvame spolu i samy abyame si mezi sebou spolu vytvořily intimnejsi vztah.třeba i večer k ni občas zalezu a ČTÚ ji pohádky aby i ona viděla ze me ma

mirena11
7. říj 2016

@monikagurthova děkuji.taky v to doufám,ze je to jen překotný věk kdy vše špatně bere . jen sem se sem přihlásila aby mi maminky samy řekly co dělají s detma co je učí a ne aby me tu maminka říkala UE jsem problémová já,když se snažím dítěti dat dětství.zázemí i ji něco ucit

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 jenze ona nepotrebuje tebe ale otce aby ji cetl...
No nic. Napsala jsem svuj nazor. Mejte se fajn.

monikagurthova
7. říj 2016

@mirena11 podívej odprosti se od srovnávání a od toho ze by to mělo byt nějak....dítě neni strojek který naprogtamujes a on bude tikat. Každé dítě je hodne individuální ja jsem taky mela představy jak to bude az bude dítě a moje mala me pěkne vycvicila. Te holčičce je pet let a vnímá ze je neco nějak. Utvor si s ni hezky kamarádky vztah a ona postupem času začne chápat co a jak. Uvidíš ze časem si zvykne ze u vás je to tak a tak ale nesmis ji k ničemu nutit jinak to k ničemu nepovede a bude to horší a odrazí se to u na tvém vztahu s přítelem. Nikdo neřekl ze jsi špatná jen nemáš zkušenost s vlastním dítětem protože kdyby jsi mela tak by jsi věděla, ze nic neni černobíle. Pro tu malou musí byt u hodne stresující situace rozvedených rodičů myslím ze ty bojkoty z její strany mohou byt i v tom ze chce pozornost kterou třeba podle toho jak říkáš u maminky nema. Ale opravdu ono byt na dítě sama neni sranda. Když jsi v praci pak jeste k tomu dítě a neni po ruce žádný tatínek který by pomohl no jsme lidi a potřebujeme si odpočinout. Důvod proc se s nim rozvedla neni důležitý evidentně da blba svoji rodinu což neni neobvykle. Pokud chceš malé udělat hezké dětství no tak bud hodna teta užívej si ji a uvidíš ono to pujde. A možná byste se tedy mohli domluvit s maminkou at netahla holku po všech věř těch at ji k vám dává když někam jede.

monikagurthova
7. říj 2016

@mirena11 omlouvám se za preklepy píšu z mobilu

mirena11
7. říj 2016

@monikagurthova ona si prostě myslí že když ji co volno potah a po výletech ze pro ni dělá nejlíp.ale ano.je to její názor a výchova. Mas pravdu. Já bídu ta hodna teta co tu pro ni je.ono to tak i je.jen nevíme jak ji něco naučit a mrzí nás ze samotnou matku to nenápadne a očividně ani nevadí. .jasný vidí své dítě v tech růžových,brylich jinak by ji všude nevystavovala jako top .což i sama švagrová říkala ze chytá kolikrát nervy .pak ta mala vidí ze vlastně vše umí podle maminky a najednou bum přijde k nám a tatínek je jiného názoru. Ona ma dobrou povahu v tom ze se přizpůsobuje velmi rychle .nebreciva nic. Je s každým hned kamaradka

mirena11
7. říj 2016

@shine2015 čteme ji oba.nebo ji čteme a k tomu na televizi poustime třeba pejska a kocicku a ona si to hlídá s obrazkama apod. Děláme to tak aby ma vztah i ke me i tu důvěru ze za mnou může kdykoliv přijít a stulit se . na tom nevidíme nic špatného a když třeba přítel de kouřit a my koukame večer na pohádku a já ji hladin po vlasech a usne , tak si myslím ze i pro toho chlapa je to pěkný pohled ze jeho holky spolu spokojeneezi nebo usnou u pohádky.

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 pohled ano ale ona jako dite potrebuje otce a to ne aby sel kourit ale byl s ni...ne abys ji hladila ty po vlasech nez jsne ale aby ji hladil tatinek....a mozna je i problem to ze porad uzivas slovo my my my....ona nepotrebuje tebe vubec...vim ze toto slyset nechces ale podle me se snazis az na silu ji vychovavat....ani jednou ses tady v nicem nezastala jeji matky...
Nemyslim si ze delas vse v nejlepsim zajmu te holcicky...a navic az moc se snazis byt dulezita v jejim zivote....neni to prirozene a je to na silu.

shine2015
7. říj 2016

@mirena11 a navic - tady preco vubec nejde o toho chlapa...
Prijde mi ze tvuj zajem neni to dite....ale treba se pletu.