Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co všechno má do MŠ donést během škol. roku Vaše dítě?

karotky
5. zář 2013

Zajímalo by mě to z hlediska porovnání s platbou školného a stravného 🙂
Takže u nás se za jedno dítě platí 1050kč/měsíc a požadují po nás 2 balení papír. kapesníčků,8 rolí WC papíru,přebalovací podložky na ochránění matrace před počůráním(pokud materiál během škol. roku dojde,kupují ho rodiče znovu).Ložní prádlo je erární a školka si ho pere sama,pokud se dítě při spaní nepočůrává každý den-pak dávají povlečení rodičům na vyprání domů.Ručníky pere také školka 🙂
Trochu nás překvapilo,když jsme se včera dozvěděli,že bychom na škole v přírodě měli učitelkám zafinancovat přesčasy 😅 Tzn.,že klasickou prac. dobu zafinancuje MŠ/stát a zbývající hodiny budou doplácet rodiče.Učitelky argumentovaly tím,že mají za ty děti zodpovědnost 24 hodin denně po dobu 5.dnů.Jak to funguje u Vás?

monivo
5. zář 2013

My platíme 600Kč měsíčně, 700Kč stravné. Nosíme pouze jedno balení papírkových kapesníků. Dále se vybírá 100Kč/měsíc, tzn. 1000Kč na výlety, divadlo apod. Jinak nic. Co se týká školky v přírodě - u nás stojí na týden 3800Kč. Co mám informace, jak to funguje s platem učitelek - dostanou to samozřejmě zaplaceno, protože se o děti opravdu starají 24hod denně. Ale rozhodně to neplatí rodiče navíc 😀

lv
5. zář 2013

550kč školkovné, 759kč stravné, 8rolí toal.pap., 2 balení papír.kapesníčků, 2x tekuté mýdlo. 1000kč n kulturu a výtvarné potřeby. dřív to bylo alespoň rozděleno na pololetí, teď to chtějí naráz. Co mě zaráží, že 3 okolní školky měly šk.výlet zadarmo, a my platili 440kč za jednodenní výlet.
Na školku v přírodě nemám 3tis za týden mi holt nikde nepřebívají.
Erárem je ložní prádlo, synovec se počůrá 4x do týdne a prát to nemusejí.

gabin6
5. zář 2013

To teda zírám! My chodíme do státní školky. Platíme měsíčně 360,-Kč školné + 700,-Kč stravné. Musí mít v šatně věci na převlečení, pyžamo - za 2 týdny ho mění (dávají nám ho domů), zubní kartáček, zubní pastu. Jinak nic. Povlečení si perou a když se někdo počůrá víckrát za týden, tak ho prý dávají (povlečení) vyprat domů. Výlety, divadla ... se platí tak týden dopředu paní učitelce - vybírají. Ručníky pere školka. Jinak po nás nic nechtějí.

aideen
5. zář 2013

Já platím za malou 200kč měsíčně školkovné, cca 550kč stravu (svačina, oběd, pitný režim, ovoce), donést jsme měli jenom jedno mýdlo a jedny velké kapesníčky papírové. Jinak nic.

dzejn81
5. zář 2013

My platíme 400kč/měsíc školné a průměrně tak ještě kolem 400kč stravné/měsíc. Platím kolem 800kč - 900kč celkem za měsíc. Donesla jsem 1 balení papírových kapesníků a jinak se vybírá po 30 - 40kč na jedno divadelní představení. Prostěradlo jsem jednou dostala na vyprání, když se malá počurala. Jinak ho perou ve školce, ručníky mají taky ve školce a pere je školka.

blondynka400
5. zář 2013

U nás se platí 500 školkovné, a 730 stravné. Na začátku se přinesou 3 balíky papírovách kapesníků, 2 zubní pasty, když by došlo, řeknou si. Minulý rok ale nebylo potřeba. Nic víc se neplatí, skoro každé úterý jsou akorát divadélka, na ty se platí dopředu kolik kdo chce a na tabuli je vidět, jak na tom kdo je, každé představení stojí jinak, záleží, koli kje přítomno dětí. Když to nechceš platit, dítě na ně chodit nemusí, odvedou je do jiné třídy, ale jedno stojí ca 30kč a holka je fakt spokojená.
Co se týče školky v přírodě, tak netuším, jak jsou řešeny jejich platy, ale určitě se nic nedopláci 😉 Ale školky mají různé praktiky, u známé měli povinný klub rodičů, kdž člověk nevstoupil, dítě ze školky vyloučili a platilo se snad tisícovka měsíčně, žádné vyučtováví za co se peníze utratí ale nikdo nikdy neviděl...

lucyvivien
5. zář 2013

u nás školkovné 150 kč, máme mít vlastní hrníček na pití , oblečení a přezuvky 🙂

bledulka
5. zář 2013

platím za Adama 463.- měsíčně školkovné (předškoláci neplatí), strava 28/ den (tj cca 600 dle dély měsíce). Dále platíme 600.- za půl roku příspěvek SRPŠ .
na začátku roku přinášíme 4 role toal.papíru, balení utěrek, papírové kapesníky, mýdlo, papírové utěrky a zubní pastu. Pokud v průběhu roku dojde, přinášíme další.

praní zařizuje školka, chránič na matrace je na uvážení rodičů-podle toho, zda se dítě ještě občas počůrá či ne. Zda pak prádlo perou rodiče nevím, tohle jsem řešit nemusela.. ale loni jsem ještě pro jistotu adamovi dala podložku látkovou do postýlky..

školka v přírodě u nás není-jen jednodenní výlety. takže nevím,ale myslím, že byste to neměli platit vy rodiče..a pokud ano, tak by to mělo podle mě projít hlasováním-zda za tuto cenu chtějí rodiče,aby se školka v přírodě pořádala..Pokud je možnost volby, tak proč ne.. nechtěla bych být postavena před hotovou věc..

U nás se schvaluje i ta výše SRPŚ (600,-)
musím říct, že z toho kupují a platí fakt hodně věcí (akce školky, divadýlka, dárky k vánocům, MDD, dárky pro předškoláky-letos v květnu byl Tom předškolák a dostali velký balík do školy-vodovky, pastelky,pero atd, + tričko na rozloučení,kniha, šerpy,.. Prostě je vidět, že ty peníze využívají opravdu ve prospěch dětí )

kitinka76
5. zář 2013

to je fakt hnus, co si v některých školkách dovolí!!! Tete je teda ze školky delší dobu, takže si už nepamatuju přesně kolik jsem platila, ale nosili jsme balík kapesníčků na pololetí jinak nic. Platili jsme navíc jen výlety a i ty někdy paní ředitelka (třeba ke dni dětí) zaplatila z peněz na školku

vlckulka
5. zář 2013

školkovné 450,- Kč, stravné 30,- Kč na den, v září se nosí hygienické potřeby - 8 rolí toaletního papíru, tekuté mýdlo, 2x obyčejné ubrousky, 2x kuchyňské papírové utěrky, 1x vlhčené ubrousky, 2x krabice vytahovacích ubrousků, 2x balení papírových kapesníků. Výlety, divadélka, školku v přírodě nevím, chodíme do školky 3 dny a toto info jsem zatím nepostřehla 🙂

vendulka
5. zář 2013

u nás se teď nově platí školné 600,-, stravné 720,-...v šatně mají ve skříňce věci na převlečení kdyby se počůrali nebo zamazali,polili.Povlečení a ručníky má školka svoje a pere si je sama, jen když se dítě počůrá, tak to dají domů na vyprání.Dále nosíme každé pololetí,toaletní papír 4 ruličky,2 balení kapesníků v krabičce,papírové kapesníky 10ks, mýdlo a ubrousky (papírové).Pak se platí ročně srpš 1000,- a školní výlet se platí zvlášť (celodenní) jak je to se školkou v přírodě nevím jeslikož dceru zatím nedávám,ale nevím nic o tom, že by se doplácely učitelky.
jinak mají každý měsíc nějaké akce(představení,divadlo, hry,den dětí, mikuláš atd.) a to se platí z toho srpš

eeefffaaa
5. zář 2013

Takze u nas (bude to trochu delší) 🙂 kazde dite ve skolce musí donest - fixy,detske nuzky,4ks toaletaku,mydlo s pumpičkou,kartacek,kelimek,2x pasta,kapesnicky v krabicce 200ks,backory,plastenka,nahradni obleceni,pyzamko,latkovy kapesnik.Dal platíme 300kc skolkovne,cca 800kc mesicne za jidlo (pokud dite chodi pravidelne na všechny svaciny a obed,jianks e to odecita dle toho jak tam byl),150kc se dava do fondu rodicu na rok a 400kc se dava na rok za aktivity pro deti (divadlo pro deti a tak).Jo a je to statni skolka.

hpaja
5. zář 2013

U nás se platí školkovné 400 Kč, dohromady se stravným platím cca 1000 Kč měsíčně. Na začátku šk. roku se vybírá jednorázově 100 Kč na ručníky - perou je ve školce a pak během roku se vybírá na divadlo, zoo a jiné výlety, obvykle týden dopředu. Ložní prádlo i pyžamo si nosíme na vyprání domů. Ale o toaleťák, kapesníky či mýdlo se starat nemusíme, to si zajišťuje školka sama a docela mě překvapuje, že někde musíte tyhle věci do školky nakoupit.

hojda
5. zář 2013

Závidím tyhle starosti ( myšleno v dobrém), malého nám vezmou do školky až jako předškoláka a budu tak šťastná, že mi je jedno, co ještě budou chtít do školky přinést.

aguaverde
5. zář 2013

Chár je ve školce nově, platím 300kč za školkovné a +-600kč za jídlo jinak po nás nikdo nic zatím nechtěl 😕 ptali sme se na ten toaletní papír nebo tak tak prý nic z toho 😕
má tam svůj kartáček a pastu, jinak papučky, oblečení na převlečení kdyby něco, oblečení na ven a pyžamko....toť vše 😕

pe.martina
5. zář 2013

😕 😕 tak to koukám, dcera zatím nechodí, nastupuje až po novém roce, ale o praní ložního prádla nebo donesení jednoráz.podložek a toalet.papíru se nikdy nikdo nezmiňoval ☹ tak jsem zvědavá. Jinak, že mají mít náhradní oblečení, boty a kapesníky atd. to je asi všude stejné 🙂 Školka se platí 400,-/ měsíc + jídlo (počítám cca 600,-) no a pak další jako výlety, divadlo 😉 Asi si založím fond "školka" jak to tady čtu 😀 ať mám z čeho čerpat 😅

llluckaaa
5. zář 2013

Kolik školce aktuální platíme za školkovné a stravné nevím, protože má školka inkasuje z manželova účtu, to je maximálně 1500 Kč celkem. Zvlášť se platí některé aktivity - hlavně "nespací" aktivity pro předškoláky: speciální sešity pro přípravu do školky, AJ a výlety nebo divadlo. Se ŠvP ještě nevím. SRPŠ většinou odhlasuje 300 Kč příspěvek na rok na další akce pro děti.
Na začátku roku mají rodiče donést: 1 litr mýdla, 12 rolí toaletního papíru, 3 balení kapesníků, pastu, kartáček, hrneček, lepidlo, fixy.
Nic nepereme.

babulinkab
5. zář 2013

školkovné+stravné 1000 kč, donesla jsem balík papírových kapesníků a balík kancelářského papíru

malovani
5. zář 2013

Státní školka, Brno: 500,- kč/měsíc + 28,- kč/jídlo/den; 2 balíky kapesníků, 2 balíky toal. papíru (16 ks), tekuté mýdlo s pumpičkou. Příspěvek SRPŠ 2.000,- kč!!! (co z toho platí netuším), školka v přírodě není, jeden výlet za rok na půl dne (celodenní jim prý hygiena zakázala kvůli jídlu!?), jedna návštěva divadla za rok. Další výdaje na kroužky pořádané školkou jsou samozřejmostí... Pyžamo pereme doma, povlečení perou ve školce, pokud se někdo počurá, odnáší se na vyprání domů.

misak74
5. zář 2013

U nás je 400 Kč školné, 670 Kč stravné, 600 Kč platíme do fondu, z něhož se hradí některé akce, narozeninové dárečky apod., nosíme 4 role toaleťáku, balení kapesníčků, ubrousků a mýdlo na půl roku, nepereme nic.

hav81
5. zář 2013

V naší školce se platí 390,- školkovné a jídlo výjde +- na 700,-.Ještě se vybírá 60,- na půl roku na šťávu.
Povlečení a ručníčky jsou erární,dávají je pak domu prát,výjde to tak maximálně 2 za rok na dítě.Nosíme akorát papírové kapesníčky.
U nás je taky školka v přírodě a nic učitelkám za přesčasy neplatíme.
Ve školce jsou 3 koužky zadarmo.Pak vybíráme na pololetí 500,- a z toho odečítají divadélka,výlety a nákup dárků k Vánocům.To jsme si odhlasovali,protože mají každou chvíli nějakou aktivitu a člověk furt lítal s 30,-,40,- a takle to odečtou a na konci roku vyúčtují.
Synovec chodí do jiné školky,tam mají školkovné kolem 1000,-a ještě v září dostanou šílený seznam co všechno mají přinést 😒

medvidek
5. zář 2013

My platíme dohromady 1430 Kč, děti co mají odklad školní docházky, platí ještě o 80 Kč více. Předškoláci zase školkovné neplatí a platí jen stravné 740 Kč + 1000 Kč na rok na výlety + 120 Kč půlročně na hygienu + 500 půlročně na jógu. Vše si perou ve školce, pyžamka si nosíme každý pátek domů. Hygienu hradíme, takže nic navíc nosit nemusíme. A do školky v přírodě se u nás nejezdí. A jsme jedna z nejdražších školek v okolí.

gabka32
5. zář 2013

u nás neplatíme školkovné žádné, jen 200kč měsíčně na hračky - z toho se platí jednak nové hračky, jednak výlety, divadla, společná fotka na konci roku... stravné 29kč/den cca tedy 580-600/měsíc, na začátku roku musíme donést balení toaletáků, papírových kapesníků, ubrousků, mýdlo, zub.pastu, kartáček... podle potřeby to během roku zopakujem (kartáčky, kapesníky..)
povlečení a ručníky si perou ve školce, pyžamko nosíme na každý týden čisté. do školky v přírodě se jezdí, ale netuším za kolik, páč naše slečna zatím odmítala... ale více jak 2tis na 10dní to nebude.

katchi
5. zář 2013

Dite si donese kartacek na zuby, pastu, jedno baleni svacinovych ubrousku, 10 kusu papirovych kapesnicku, dobrovolne muzeme donest baleni vlhcenych ubrousku. JInak se po nas nic nechce. Povleceni a rucniky si pere skolka sama. Jo a deti, ktere se pri spani pocuravani, maji mit na spani podlozky. Platime skolne 300,-/mesic a 31,- stravne/den.

veruska007
5. zář 2013

My platíme 600+650 za měsíc ve státní školce. Plus 1000,- SRPŠ. Plus toaletní papír, tekuté mýdlo, papírové kapesníčky, vlhčené ubrousky, dárky na různé akce, papíry, pastelky, lepidla, ... plus se školce platí veškeré kroužky.

iivik
5. zář 2013

my máme školné 234+ stravné 38 kč/den, 120Kč čip do jídelny, 500 SRPŠ, náhradní oblečení, pláštěnka, bačkorky, teď ještě říkají náhradní boty na zahradu /dcera má světle růžové superfitky a dnes je poprvé vyzkoušela na zahradě a paní učitelka se mě ptala, jestli jí nechci dát něco normálního/, prý i jeté holínky, pak jsme přinášeli balení pap.kapesníků, ubrousky a ig. sáčky na balení svačin kdo jde po obědě. pyžamo nemají - spí se jen v kalhotkách /což je mi proti srsti/, ručníky jim hygienik zrušil a mají ty papírové. ložní si perou sami, my ještě máme přinést malý polštářek, deku mají, ale v sousední třídě si mají přinést i deku a prostěradlo a jsme jedla MŠ....kartáčky malé děti (dcera začala teprve chodit) nemají, až ti větší..

evaviki
5. zář 2013

Skolkovne 700, stravne 600, SRPS 1000.. Jednou za pul roku prineseme toalet.papir, kuchynske utreky papirove, papir.kapesniky, vlhcene ubrousky nebo vlhceny toal.pap., nahradni tekute mydlo.. kazde dite kartacek a pastu.. na vylet se vybira zvlast.. a SVP nevim jiste, neresili sme, ale pochybuju, ze by neco doplaceli rodice..

kikimaruska
5. zář 2013

Takže školkovné 360 Kč+27Kč/den komplet strava. Malý je letos předškolák, takže ze zákona školkovné neplatíme. Jednou za pulrok 1x balení papírových kapesníčků a 4 role toaletního papíru. Pak cca.500Kč na šanon na výtvory,1x měsíčně divadlo, 1x měsíčně Sváťa, každé pondělí solná jeskyně, maličkosti na Mikuláše, Vánoce, Narozeninky...větší výlety se doplácí. Nikdy sem neslyšela v ani jedné školce, že by rodiče měly prát školkové povlečení! 😕 😕 😕 ...kdybychom chtěli sami (třeba jedna maminka atopické holčičky chtěla, aby to měla prané ve spec.prášku),tak bylo řečeno, že hygienicky je to nepřípustné! 😕 . Jinak školka běžně poskytuje a každé dítko má erární vlastní hřebínek, dva ručníčky, mýdlo. Holčičkám mohou maminky donést vlastní kartáč a předškoláci si už čistí zoubky, takže donést svůj kelímek, pastu a kartáček. Hrníček mají také svůj na pití během dne, jinak vše zajištuje školka. Pyžamo je jedno na týden, perou si samozřejmě rodiče. Jak to tu čtu, tak máme velmi vstřiícnou školku, že nás nenutí prát jim povlečení a nosit přebalovací podložky do postelí...to je snad jejich věc, to zajistit...? Větší děti to nemají, ty malinké, pokud se počurávají mají pod prostěradlem takovou tu igelitovou vložku, co se dává v nemocnicích...

mailli
5. zář 2013

školkovné 400/měsíc, jídlo 600/měsíc, na kapesníčky + toaleťák + šťávy na pití 100/rok, výlety+divadlo 1500 (vrací za jídlo a za nevyužité výlety).
jinak má mít náhradní oblečení, hračku na spaní (pokud nějakou svoji má, aby se lépe usínalo), bačkůrky...

victress
5. zář 2013

jak to tady čtu, tak jen zírám a nestačím se divit, co všechno se musí nosit do MŠ. Za co se teda platí ty školkovné, když tam rodiče stejně všechno musí nosit? Za chvilku si budou i školáci muset nosit toaleťák do školy? A rodiče musí prát počurané povlečení? To jako za trest? A doplácet učitelkám přesčas za školu v přírodě je snad ten největší blábol, protože školáci jezdí taky na lyžák atd. kde jsou pod dohledem 24 hod. denně a učitelkám se nic nedoplácí...tohle je téma pro diskusi a ne jen pro otázku...

Sem začni psát odpověď...

Odešli