Co všechno mám oběhat, aby malou vzali do školky?

radova23
30. bře 2013

Ahoj holky. Dcera je narozena 11.2.2011 . Práci mi nikde nedží. sice se snažíme o mimi ale pokud se to nepovede do školky musí a ja do zaměstnaní. Co všechno mám oběhat aby mi ji vzali ?,vim že si ji musim nějak platit,aby mě drželi misto a vezmou mi ji do školky v unoru,kdy i Budou 3 ? nebo až v zaří ?

radova23
autor
31. bře 2013

@jajulin manžel dela v te jute a tady u nas staci kdyz dela jeden ..... treba kamarad tam ma obe deti a jeho žena nikdy nedelala

spagatice
31. bře 2013

Zajdi k zápisu a uvidíš co ti řeknou. Pokud budou mít volná místa, tak ti malou vzít můžou 😉 . A letos už by se neměl brát ohled na to, jestli rodič pracuje nebo ne. Ve školce, kam se budeme hlásit my, už to tak praktikují, naštěstí 😉 .
Já jsem byla ve stejné situaci jako ty v loňském roce (i když jsem tedy byla doma ještě s mladším) a syn neměl šanci, protože brali jen čtyřleté děti, měli málo míst 😖 . Letos v té samé školce berou dvojnásobek dětí než v loňském roce. Syn je o rok starší. Neberou ohled na to, že jsem doma. Jediné co mluví proti nám je to, že tam nemáme trvalé bydliště. Ale ředitelka řekla, že mladším dětem s trvalým bydlištěm ve městě, kde je školka, přednost před synem nedá 😉 . Každá ředitelka k tomu přistupuje jinak, musíš si s ní jít promluvit a zeptat se. Bohužel to hodně maminek musí řešit soukromýma školkama, nebo hlídáním. 🙄

spagatice
31. bře 2013

To že tam má děti kamarád, i když jeho žena nepracuje, nic neznamená. Nemusíš přeci splňovat všechna kritéria. Podle těch kritérií řadí děti za sebou a vezmou tolik dětí, kolik můžou. Třeba budou brát dětí 50 a k zápisu přijde dětí 40. V tom případě vezmou i vás. 😉

spagatice
31. bře 2013

Taky se může stát, že kritéria bude splňovat 50 dětí a oni jich budou brát jen 20. Potom bude záležet na tom stáří. Prostě vezmou prvních 20 a bude. No nemáme to se školkou v dnešní době jednoduchý 😖

radova23
autor
31. bře 2013

@spagatice JÉÉÉÉÉ A JA MÁM PRUUUUSEEER ☹(((( ja jsem si neuvedomila že ja i mala mame trvalý pobyt v kuksu jakože ve vesnici !!!! takže mě ji do Dvora(mesta kde bydlime) NEVEZMOU DO ŽADNE ŠKOLKY

llluckaaa
31. bře 2013

Holky, v naší školce jsou kritária zápis letos následující, pořadí je dle důležitosti:
1. dosažení věku 6 let v průběhu školního roku
2. splněné povinné očkování (potvrdí lékař)
3. věk (přednost dostanou starší děti)

Takže u nás trvalé bydliště ani spolužák ani zaměstnaná matka nehrají žádnou roli.

spagatice
31. bře 2013

@radova23 No letos v září asi ne 😒 , ale fakt to zkus. My nemáme v obci žádnou školku, takže stejně musím do města, někam přeci musí chodit. No a ta ředitelka říkala, že dítě narozené ve stejný den jako náš prcek, který bude mít trvalé bydliště v tom městě, bude mít přednost, ale dítě narozené třeba den po synovi, tak přednost mít nebude, i když bude mít trvalé bydliště v tom městě 😉

radova23
autor
31. bře 2013

@llluckaaa u nas jo

llluckaaa
31. bře 2013

@radova23 U nás dřív taky, ale teď změnili pravidla. Jsem na tom podobně jako ty, dcera je narozená v lednu a v úterý se pokusím o zápis. Školka sice nemá naplněnou celou kapacitu (viz jak jsem psala, že v jedné třídě jsou volná místa), ale já potřebuji dostat dítě do stejného pracoviště jako mám to první, protože kvůli školce nebude kupovat další auto, abych ráno mohla rozvážet děti na různá místa 😒 Tak jsem zvědavá... Jestli mi to nevyjde tam, kam chci (kousek od domu), tak jsem smířená s tím, že zůstanu dýl doma jako nezaměstnaná nebo pečující o dítě.

berenika39
31. bře 2013

@spagatice taky jsme neměli v obci mš, a ve městě mě vypoklonkovali, že tam nemá trv.bydliště...a na dotaz, co mám dělat mi řekli, at si zajdu za starostou naší obce a at tam školku zřídí. zřizovatelem je obec, město 😀

spagatice
31. bře 2013

@berenika39 No neni nad to, když člověku poradí viď 😀 . Mě starosta řekl, že má smlouvu se školkama v tom městě, kam se hlásíme a pod které v podstatě spadáme, ale jen pro předškolní děti. 😒 Naštěstí jsou tam ty ředitelky celkem rozumné 😉 a myslí hlavně na ty děti 😉

berenika39
31. bře 2013

@spagatice my patříme do sousední obce jakoby, ale ti mají svých starostí, resp. dětí dost 😉 . vozím petra už dva roky do školky 35km ráno a 35 km odpo 😀 😀 . ale do místa, kde pracuju, nestěžuju si, jen že to prostě není vždycky tak, jak si člověk naplánuje nebo představuje🙂

akdar1
1. dub 2013

@radova23 Nechápu vaši reakci na mojí!?! Záleží odkud jste a kolik školek je ve vašem okolí a jaký mají prostor pro děti!?!? Dvouleté dítě vezmou málo kde, možná tak v soukromé školce. Naši školku zřizuje obec a pokud by nebylo kritérium trvalého pobytu, vrznou sem děti z města - to by měl starosta průšvih!!! Bohužel na obejití stačí, aby mělo dítko trvalý pobyt s jedním rodičů psaný u někoho v obci a místo dostane taky, i když bydlí jinde ☹ Pokud Vám dítě vezmou od nějakého data, platíte téměř všude měsíčně od září školkovné - je to místo, které zabírá vaše dítě jinému dítku, a pokud vaše dítě nenastoupí, nikdo vám peníze vracet nebude!!! Stravné platíte, až pokud dítě svačí a obědvá. Já jsem vám psala kritéria našeho zápisu - každá školka si to dělá sama. Vy jste ta, co si vybírá institut pro své dítě a vy sama si musíte ke konkrétní školce sehnat informace a věřte, že v dnešní době to není jednoduché (nemá přednost ani pracující maminka před maminkou na rodičáku, neboť v dnešní době nahrazují babičky paní na hlídání a soukromé školky)!