Co všechno mám oběhat, aby malou vzali do školky?

radova23
30. bře 2013

Ahoj holky. Dcera je narozena 11.2.2011 . Práci mi nikde nedží. sice se snažíme o mimi ale pokud se to nepovede do školky musí a ja do zaměstnaní. Co všechno mám oběhat aby mi ji vzali ?,vim že si ji musim nějak platit,aby mě drželi misto a vezmou mi ji do školky v unoru,kdy i Budou 3 ? nebo až v zaří ?

akdar1
30. bře 2013

Pokud jste nebyly vloni u zápisu a nepočítají s ní, do konce června ji už nevezmou. Pokud se zúčastníte zápisu teď na jaře a bude odpovídat kritériím dané školky (např. věk, trv. bydliště, počet dětí...), vezmou ji od září. Pak jedině školka soukromá, kde mohou mít místo...
U zápisu dostanete nějaké kontaktní formuláře a formulář k vyjádření lékařky. U nás se platí měsíčně školkovné 400 Kč a stravné 500 Kč + nějaký příspěvek na kultúru.

meo
30. bře 2013

@radova23 Ahojky, myslim, že pokud půjdeš letos k zápisu a budou mít místo, tak ti jí vezmou od toho února 2014 až jí budou 3roky. Samozřejmě budeš platit školné, aby ti drželi místo. V některých školkách možná berou už dříve než ve 3letech, ale to spíš jesle nebo soukromá školka. Záleží na tom, jestli jí chceš dát dřív nebo na jak dlouho máš mateřskou.

radova23
autor
30. bře 2013

@akdar1 tak letos nas to čeka , kriteria ? je jedinaček,bydliste v pohodě,vek 2 roky a mesic) školkovne vim že se děla ,takže by me ji na 3 letech nevzali ? (unor) a vezmou me ji až v zaří ? (to ji budou skoro 4 )

radova23
autor
30. bře 2013

@meo mateřska me skončí v unoru 2014 a budou jí 3 roky.

radova23
autor
30. bře 2013

@akdar1 tak me napadlo proc sakra budu platit stravne když tam dcera nebude ???? natoupi potomm

hakanka
30. bře 2013

@radova23 pokud budou mít místo vezmou ji od února, od září budeš platit jen školkovné, stravné ne. u nás berou od září na 5 dní v měsíci (abys nepřišla o RP) a od 3 let na celou docházku.

hakanka
30. bře 2013

zápisy jsou většinou v dubnu, tak se koukni na stránky školky o kterou máš zájem, ať to neprošvihnete

berenika39
30. bře 2013

protoze misto tveho nechodiciho ditete by tam meli chodici, a to by jim platilo. skolka ma nejaky rozpocet.
tady nezjistis vubec nic, jen to, jak to chodi jinde a to ti myslim moc nepomuze, jedina moznost je zajit do vasi skolky a na vsechno se poptat. vsude je to jinak!

benjik
30. bře 2013

@radova23 souhlasím s @hakanka ,co nejdřív si zjisti termín zápisu.Spousta školek už je má za sebou,u nás je za týden.

radova23
autor
31. bře 2013

@berenika39 co by jim platilo ? vubec nechapu tvou zpravu.
@benjik tak od 3-10 ma školka přihlašovani,podle vseho by jsme meli mit velkou šanci ( ty co maji aspon jednoho rodice v Jutě,ty maji přednost) ... a co když si to od zaří budu patit,pak zistim že jsem tehu a aneta tam nakonec chodit nebude ? to vam penize vrati nebo jak to je ?

berenika39
31. bře 2013

@radova23 🙂 jsem to asi napsala divně....tak to prostě je - někde, pokud dítě nastupuje až v průběhu roku, musí se školkovné (stravné obvykle ne) platiti od září, protože když to nebudeš platit ty, vezmou dítě, které bude chodit od září a bude platit od září. každopádně . mají rozpočet, na xxx žáků, s kterými počítají na celý školní rok, peníze od nich potřebují. když budeš hudrat, že to nebudeš platait, je to jednoduché - bude chodit jiné dítě, paltící celý rok. míst je málo a je to školka, kdo si diktuje podmínky,.

kdybys potom otěhotněla, tak zpátky nic nevrací, jen prostě docházku zrušííš, dítě odhlásíš, anebo toho, že jste už platili, využiješ a necháš tam malou dochodit školní rok.

lv
31. bře 2013

Kdyby v Brně vzali 3leté dítě, tak si mamky štěstím cvrknou, běžně až od 4let..mě hoku 7měs hlídala babička..peníze za školkovný se nevrací, i když je dítě třeba měsíc nemocné, platí se../u nás 500 školkovné a 759 stravné/.

dana3262
31. bře 2013

@berenika39 ty ses taková zkušená pres ty školky..našeho letos nevzali (v září mu bude 3,5). Druhymu budou na začátku října 2. Myslis, ze by mel mladší šanci jít ve 3 kdyz uz by toho staršího ve 4,5 vzit meli. Ze by šli spolu? Myslim, za sourozence jsou nejaky body..

berenika39
31. bře 2013

@dana3262 upřímně si myslím, že přes školky není zkušenej nikdo, protože v tom je takovej binec, že se v tom vyzná leda tak sama ředtelka té konkrétní školky a to ještě horko těžko 😀 . ono je to fakt všude jinak. u nás tedy body za sourozence ve školce jsou. za sourozence, chodícího už do té školky myslím. ale prvořadé je trvalé bydliště. přesto berou asi třetinu dětí, které se hlásí. jistotu má fakt snad jenom předškolák, jinak nikdo☹. asi to che pátrat a otravovat a zkoušet to včas v té konkértní školce, to , jak je to jinde moc nepomáhá☹. držím palce, at se zadaří. když tam budeš chtít udat dva najednou, to by mohlo projít🙂)))

radova23
autor
31. bře 2013

@berenika39
@dana3262
@benjik
@hakanka
@lv
přidavam tuto školku,co si myslite ? splnujeme bohužel jen číslo 2) a 5 ) ☹

berenika39
31. bře 2013

@radova23 to je soubor, to nepůjde otevřít, ale našla jsem to, na webu té školky🙂 šance je jen a jen v případě, že se bude hlásit jen tolik a nebo méně dětí, než přijímají. jinak prostě za rok. ale kolik s ehlásí dětí nezjistíš předem, to musíš zkusit a čekat.
ale pořád stejně - to na netu nikdo neví, nikdo ti neřekne, a co si myslíme, je vážně fuk, je mi to líto, nechci tě nějak zrazovat, ale jediný, co můžeš dělat je modlit se a jít tam na zápis.

radova23
autor
31. bře 2013

pokd to nejde otevřít ... zde je stranka te školky ..... a stačí otevřít : kriteria pro přijetí http://ms.juta.cz/?s=5

radova23
autor
31. bře 2013

@berenika39 no jenže oni tam maji vypsana pravidla a deti pod 3 roky neberou ☹ atd atd

berenika39
31. bře 2013

@radova23 no logicky tam nemůžeš dát dítě menší než tříleté. do školky se chodí, většinou, od tří let, tak to je i u vás.

radova23
autor
31. bře 2013

@berenika39 ale ja bych ji tam dala od unora,kde ji budou 3,ale pišou tam že pouze deti kterym 3 roky byli od 1 června do 1.září a to take nesplnujeme,to nam budou 2,5

berenika39
31. bře 2013

@radova23 no pro vás je to aktuální až ten další školní rok, v tomhle vám tam nedají přihlášku podle těch kriterií. všudeje dětí jednoznačně převis. pitomý, ale je to tak. na tu dobu, kdy ti skončí rodičák a než bude další září , tak prostě nějaké náhradní řešení, jesle...babičky, kamarádka, sousedi...

radova23
autor
31. bře 2013

@berenika39 ano,tyka se nas dalsi rok,ale k zapisu jdeme za 4 dny a podminky maji jasně dané a splnujeme 2 ze 6 podminek

llluckaaa
31. bře 2013

@berenika39 Jen malá vsuvka.... ne všude je převis dětí, naše školka bere i mladší než 3leté děti a v jedné třídě má volno 😉

berenika39
31. bře 2013

@radova23 asi si nerozumíme. jestli malé nebudou v září tři, tak do téhle školky ještě nemůže, až za další rok, to už jí bude tři a půl a bude to v pohodě. přihlášku vydají podle těch jejich kiterií jen dětem ,které budou v září mít tři roky. a malá bude mít tři až v únoru. to prostě nepřepereš, i když vím, že je to nepříjemné. další splněná kriteria jsou sice ok, ale ten věk je pro ně rozhodující. oni si tu školku naplní dětmi, které už jsou tříleté.

určitě tam jděte, oni ti řeknou, kolik dětí bude a jaká je šance, třeba fakt bude těch d+tí méně. stát se to může!

berenika39
31. bře 2013

@llluckaaa no přesně, proto je jediná relevantní informace z té školky a ne odsud🙂

ratatooy
31. bře 2013

tak u nas sou kriteria prvne maji přednost předškoláci,pak deti pracujicích,pak deti 3leté když zbyde misto což často neni ani pro ty pracujíccích tk vezmoui mladší ale musí se umet obléct,najíst,na zachod,jinak neni pravidlo že vezmou 3leté protože předškoláku je ted hodne,musi přednostně vzit i 4leté,a pokud je žena doma na mateřské tak často taky dite nevezmou

ratatooy
31. bře 2013

jinak ještě u nas sou specilani školky pro děti od 2let a nebo soukromé kde by taky mladší vzali ale to už je o jiné ceně

ratatooy
31. bře 2013

@radova23 jo ještě sem si vzpomela kamaradka mela stejnej připad malej je v březnu nastoupila do práce ale školku ji nedali musi jit až od září,kdy mu bude praktick 3,5 nektere školky berou od dovršení 3let ale nekteré jen na školní rok září-červen a musi mit už v září 3

jajulin
31. bře 2013

@radova23 ahoj, nerada Ti beru iluze, ale podle toho, co píšeš, nesplňujete ani bod 5. Psala jsi, že zaměstnání Ti nikde nedrží, takže si práci teprve budeš hledat. "zaměstanost rodičů" znamená především trvající pracovní poměr matky.
Jedině se přestěhovat na jižní Moravu 🙂. My máme to štěstí, že školka je velká a ačkoli malé budou v červnu teprve dva roky, sama učitelka mně pobídla, ať ji zapíšu už letos, aby za rok na jaře mohla začít chodit. Berou děti od 2 a 3/4 roku.