Co všechno musí umět předškolák, když jde k zápisu?

karotky
13. zář 2012

Ve školce jsem se zatím dozvěděla,že by měl poznat své celé jméno,které je kdekoliv napsané,měl by umět jíst příborem,měl by se umět představit jménem a celou adresou bydliště,...............................věřím,že je toho víc,tak bych byla ráda,kdybych se to dozvěděkla dřív,než půjdeme k zápisu,aby měl šanci to do té doby dohnat. 😉
Díky za odpovědi 🙂

majina
14. zář 2012

-jméno+příjmení
-město, max. ulice kde bydlí
-barvy (základní i doplňkové)
-poznat tvary a říci přesný název (např.správně-čtverec, špatně-kostka)
-poznat zákl. písmenka (A, E, I, O, U)
-napočítat do 10 + zkusit poznat některá písmenka
-vytleskávání slov na slabiky (např. čo-ko-lá-da, má-ma, pes)
-pozvat písmenka na začátku a konci slova (např. beruška, začíná na B, končí na A)-dítě se musí slovo několikrát zopakovat aby to pozvalo, někteří umí říci jednotlivá písmenka, ze kterých je slovo složené.
-říci básničku nebo zazpívat písničku
-nakreslit postavu ( správně by už měla vypadat jako normální člověk.... to je: vlasy, uši, celý obličej, krk, na každé ruce 5 prstů, na nohách boty atd....)

dále mě už nic nenapadá... tak snad jsem trošku pomohla 🙂

maudn
14. zář 2012

v dnešní době nic, dětí je nedostatek a zapíšese každý, co si já matně vzpomínám, tak jsem se uměla představit, říct datum narození- to jsem se učila při cestě na zápis🙂) a adresu...jestli tam bylo ještě něco si nevzpomínám

haniplanetka
14. zář 2012

já kdysi s dětmi dělala právě zmíněné zápisové testy. Dítě se musí nahlásit celým jménem, poznat barvy, tvary - trojúhelník do trojúhelníkového otvoru, kouli do kulatého a tak, musí umět namalovat lid. postavu, podle obrázku poznat dům, psa, židli, strom.., jednoduché věci. A opsat pár tiskacích písmen podle tabule, na to nemusí umět psát, prostě obkreslí, co vidí.

petrunka01
14. zář 2012

syn loni u zápisu měl napsat svoje jméno-křestní
namalovat maminku
ptali se ho,jestli zná nějaká písmenka.Znal,ale nemusel by
počítal do deseti
říkal různé barvy,tvary,co byly na tabuli
čeho je míň,víc-podle obrázků..větší,menší
a pak si prostě s učitelkou povídal,aby zjistila slovní zásobu,správnou výslovnost...

detina
19. lis 2012

a kdo vybírá děti do školy?ředitelka,budoucí učitelka...nebo někdo externí?

kitinka76
19. lis 2012

Znát své jméno a příjmení, zazpívat písničku nebo říct básničku, poznat barvy a tvary, učitelky se ptaly které pozná čísla a písmena. Víc asi nic...

renatalen
22. lis 2012

U nás ještě k tomu vázat kličku...