Dát do školky?

kristynapokorna
25. srp 2020

ahoj maminky chci se zeptat mám syna v prosinci 5 let má jít do školky ale v listopadu se má narodit druhé mimi a já přemýšlím zda ho tam dat nebo ne chvíli sám říká že už chce a pak zas ne měla bych to celkem z ruky ráno busem tam čekat a v 1 zpět domu co by ste dělali vy? Jsem na děti sama ale tatínek dcery se zajímá nebydlíme spolu děkuji za rady 🙈

mourovatakocka
25. srp 2020

@kristynapokorna A on ještě nikdy do školky nechodil?

monita0806
25. srp 2020

Nejsem si jistá ale myslím že předškoláci do školky musí. Alespoň to bylo u mně ve školce. A přednostně se právě brali předškoláci.

te_reza
25. srp 2020

Předškoláci mají docházku povinnou

petracig
25. srp 2020

@te_reza
@monita0806 ale když mu bude v prosinci 5, tak letošní školní rok ještě nebude předškolák...

veruuu_kubesovic
25. srp 2020

proč nechceš 5leté dítě dát do školky? přece potřebuje kolektiv, potřebuje se rozvíjet nejen doma s miminkem...
a jinak předškolákem není dítě, které má v průběhu roku 5let, ale dítě, které má počínaje 1.9. daného roku 5 let a více 🙂 a to vím jistě, protože mám dceru narozenou v srpnu a šla v 5letech do školky, loni v září jako předškolák s povinnou docházkou 🙂

marti89
25. srp 2020

@petracig 1 rok před nástupem do školy musí jít do školky, když bude mít letos 5, tak příští rok 6 a bude záležet na tom, zda chce odklad nástuou do školy (tj. v nástupu bude dítěti 6, v prosinci toho roku 7), nebo už ho bude dávat příští rok do školy, tím pádem školku už letos.

flowerkacrochet
25. srp 2020

Určitě dát 🙂

dashyyy
25. srp 2020

@marti89 povinnou školní docházku může nastoupit dítě v případě, že do 31.8. dosáhlo 6 let věku a to chlapeček příští rok v srpnu mít nebude... pokud by chtěla dát syna do školy příští rok musel by na testy zralosti do PPP.. takže v tomto případě se rozhodně nejedná o odklad (odklad je pro děti, které do 31.8. budou mít 6 let, ale nebudou na školní docházku zralé nebo jiné důvody - zdravotní, atd).. chlapeček příští rok v září nastoupí do předškoláků řádně a v termínu. Letos tudíž pro něho není docházka povinná...
@kristynapokorna já bych dala, hlavně podle toho jak se cítí on a jestli chce, určitě dát.. protože pak je to jen o tvé pohodlnosti.. 🙂 já dala syna ve třech letech, kdy malá měla vlastně 6 týdnů a zvládali jsme ráno i po obědě 🙂 určitě se to dá.. navíc pak to klidné dopoledne má taky něco do sebe 😀

kristynapokorna
autor
25. srp 2020

@veruuu_kubesovic ne že nechci ale budu tam muset čekat mám špatně spoje a teď s pupkem a pak s malou no to je ta nevýhoda .. jinak mám 3 brasky a děti ve vesnici v kolektivu je a mate pravdu rozvíjet se musí

kristynapokorna
autor
25. srp 2020

@mourovatakocka ještě ne nebyla potřeba

jane46
25. srp 2020

Za me bych do skolky dala, kdyz vidim jak prospela tomu nasemu.
A proc tam budes do 1 cekat, jestli to dobre chapu... To cesta trva tak dlouho?

kristynapokorna
autor
25. srp 2020

@dashyyy jenže já tam musím čekat nejede ráno nic zpět právě 🙈 takže do 12 ti počkat a jet v 1 domu

kristynapokorna
autor
25. srp 2020

@jane46 nene sme z vesnice a školka je od nás 9 km a nejede bus dřív zpět tam jede v 7:15 .. zpět jen pondělí středa pátek v 9:40 jinak až v 1

jelenice_zavodnice
25. srp 2020

@kristynapokorna Tak nedavej, ja tomu rozumim, ze nechces jezdit s novorozencem autobusem 2x denne. Pokud to pujde, tak ho dej az od jara, jestli skolka prijme takhle v prubehu roku. A kdyz ma doma vyziti, deti kolem a neni predskolak tak neres.

jane46
25. srp 2020

@kristynapokorna Tak to bych se na to... My chodime pesky, skolka skoro 1km a deti 4 a 2,5 k tomu, to jsou cesty domu na hodiny. Taky uz jsem si rikala, jestli by nebylo lepsi tam zustat, kdyz pro nej jdeme po o 😅Ale i tak mame par hodin klid doma

pengli
25. srp 2020

@kristynapokorna zdravím, no já bych teda takhle busem a ještě s mimčem taky nikam nejezdila. Kór, když to spojení je takhle mizerný. To je fakt děs. Zkus někoho, kdo od vás ze vsi vozí své děti do školky autem, třeba byste se domluvili. Co tatínek, ten nemůže?

prejeta_zaba
25. srp 2020

A to řešíš až teď? Byli jste u zápisu? Někdy někam chodil nebo je s tebou stále doma? Nevim jak se počítá ten předškolní rok, když bude teprve mít pět, to by byl až za rok předškolák, ne? Ten je povinný, ale dá se vyjednat výjimka. Spíš bych ho tam dala aspoň třeba na 2-3 dopoledne, ať nemá jen stereotyp doma, ty budeš mít taky chvíli na to něco udělat bez něj. Nejsem úplně zastáncem "dítě nutně potřebuje kolektiv", ale prostě mu to přinese jiné podněty než doma. Uvidíš jak to půjde.

kristynapokorna
autor
25. srp 2020

@prejeta_zaba ano protože sem prostě byla rozhodnutá že ho tam dam jenže špatný podmínky do toho s břichem jezdit atd 🙈 já chci aby šel aby se naučil být beze mě ne pořád doma bude jezdit babička moje mamka se synem taky do školky občas by ho taky brala ale oni maj auto a 2 bráškové jdou do školy a on by se do auta nevešel uvidíme jak to bude děkuji za rady všem

petramana
Autor odpověď smazal
Zobraz
puhelin
25. srp 2020

Nedala bych. Spatne bude snaset to, ze on musel jit pryc a ty mas ted doma nekoho jineho.

moominkaa
25. srp 2020

@kristynapokorna a co kdyby chodil třeba jen 3 dny v týdnu? 🙂

radulka57
25. srp 2020

to mimi budeš mít pak i další rok a bude to o to těžší, než vézt nehybný mimi v kočárku, a to už ho dát povinně musíš... rozhodně bych ho do školky už dala, já dala dceru v 4,5letech a bylo to docela už pozdě, zaroven sem ji tam vodila s mimčem v kočárku a ted ji taky vodím s 2letou sestřičkou a ještě pupkem, čekám třetí 😀

dashyyy
25. srp 2020

@kristynapokorna a manžel nemůže alespoň do školky hodit? Myslím, že v takové situaci je na místě abys měla auto 😉 to nejde?

radulka57
25. srp 2020

@dashyyy dyť píše že je na děti sama, manžela nemá... to že se tatínek dětí o ně zajímá neznamená, že každé ráno přijede před dům, třeba je taky ve své práci

dashyyy
25. srp 2020

@radulka57 ano dobře, pardon, jsem se upsala 🙈... ale už nevíme, zda nebydlí ve stejné vsi nebo nejezdí třeba kolem a nemá třeba možnost v tomhle směru pomoct alespoň občas.. nebo já teda nejsem vědma a nevím to, snažím se pomoct najít jí řešení

radulka57
25. srp 2020

@dashyyy myslím že kdyby taková možnost byla, určitě ji zmíní... stejně si tím nepomůže, že ho nedá, ty děti sebou bude pak tahat vždycky. moje zkušenost, já sice manžela mám ale okolo 8h je už dávno 3 hodiny v práci, takže taky tahám všecko 😀

dashyyy
25. srp 2020

@radulka57 třeba jí taková možnost nenapadla tím, že spolu nejsou 🙂 ale to jsme u coby kdyby.. já to myslela dobře 🙂
já to hodila doma na manžela a jezdím do práce na šestou 😀 stačí mi pak odpoledne a kroužky, které jsou zase výhradně moje 🙂 ale chodila jsem do školky s tříleťákem a úplně čerstvým mimčem a bylo to v pohodě, ale tady je blbý to dojíždění... auto by to vyřešilo za pár minut a i do budoucna by určitě bylo fajn.. na druhou stranu si neumím představit doma skoro 5leťáka a mimčo.. to by ten starší byl pěkne votrávenej

kristynapokorna
autor
25. srp 2020

Já se ho právě ptala zda chce být s námi doma s malou říkal že chce do školky a pak zas říká že nechce těžký rozhodnutí noo.. 🙈

nupta
25. srp 2020

@kristynapokorna Když je to taková komplikace, tak bych nedávala. Náš starší také první rok nešel, když se narodilo miminko. Navíc teď mi paní učitelka ve školce říkala, že dítě se má přivádět a vyzvedávat pouze v doprovodu jedné osoby a navíc mám přijít bez mladšího sourozence (nařízení vlády). Moc ještě nevím, jak to udělám.

orisek56
25. srp 2020

@kristynapokorna Jan ti rozumím, jsem na vesnici se špatným spojením taky. Tak ho tam nedavej, však já holku teď do školky taky dávat nebudu.