Dává se potvrzení dětského lékaře už při zápisu do MŠ?

jijitka
16. dub 2012

Ahoj, zajímalo by mě jak je to v jiných městech a jiných školkách s předkládáním potvrzení od dětského lékaře. Zjistila jsem, že některé (možná všechny) školky u nás požadují toto potvrzení už při podání přihlášky. A protože je tohle potvrzení zpoplatněné, podání více přihlášek by se dost prodražilo - i když nemám žádnou jistotu, že mi dítě do některé školky vezmou. Jak to probíhalo u vás?

ined77
16. dub 2012

ahoj 🙂 ,
u nás bylo lékařské potvrzení vyžadováno také hned při zápisu 😉 .
netuším jak tuto situaci vyřešit, my se mohli hlásit jen do jedné MŠ, takže jsme toto řešit nemuseli 😉 .

jop
16. dub 2012

@jijitka ahoj, my měli zápis minulý týden a potvrzení můžeme dodat až do konce dubna.

maruja
16. dub 2012

@jijitka ahoj u nás stejné podmínky jako @ined77 potvrzení od lékaře už při zápisu, ale hlásit se můžem jen do jedný školky

medvide1
16. dub 2012

Ahoj u nas vyžadovali take potvrzení už pro zapisu do MŠ myslim tim potvrzeni že je dotě řádně očkovane apod ne?Ale naše dr za toto vyplněni nic nechtěla 😕 a to jsem tam šla s papirama na 3 ruzné školky..ale docela pak už řikala že je to extrém ldyž toto chtělji při zapisu a pak třeba dětsko ani nepřijmou!

zlatouch
16. dub 2012

na přihlášce je kolonka na potvrzení od dr, při zápisu chtěli samozřejmě vyplněné. U dr jsme neplatili nic. Přihlášku jsme po dlouhém přemýšlění podávali jen jednu. Ale byla možnost připsat na přihlášku alternativní školku, tak třeba to půjde i u vás.

bledulka
16. dub 2012

ahoj,
ano, většina školek chce už při podání přihlášky potvrzení od lékaře. Navíc většina školek předpokládá, že podáš pouze jednu přihlášku -pozor, většinou se ředitelky ze školek (v jednom měste, městské části,..) sejdou,zjistí které děti mají přihlášku ve více školkách a vrhá to pak špatné světlo na matku, že se snažila toto obejít... proto doporučuji si u zápisu zjistit, zda se může dát přihláška na více místech (dokonce jsem slyšela, že tyto matky pak odmítají resp. při rozhodování dají přednost těm dětem, co mají jen jednu přihlášku..co je na tom pravda nevím..)

každopádně,pokud Ti dítě do školky nevezmou a budeš ho tam hlásit za rok, tak už jim příští rok potvrzení od lékaře nosit nemusíš (toto je má zkušenost i jiných maminek z jiných školek..nevím, zda je totmu tak všude..)

můj starší syn byl přijat až ve čtyřech letech (byla jsme na MD s mladším) , při druhém zápisu do té samé jsem potvrzení nemusela dávat..

co se týče požadavku jen jedné přihlášky, tak ta platila jak v mém původním bydlišti (Praha) tak i v nynějším (menší město ve středních čechách..)
v obou případech mi bylo doslovně ředitelkou potvrzeno, že se sejdou ředitelky všech školek ve městě (či městské části v Praze) a že pokud si dám přihlášek více, že to poznají...

držím palce se školkou 😉 , je to boj...

jijitka
autor
16. dub 2012

@ined77 @jop @maruja @medvide1 @zlatouch děkuju za odpovědi. U nás budou zápisy až v květnu, nikde jsem nenarazila na podmínku,že si můžu dát přihlášku jen do jedné školky. Některé školky mají na svých webovkách přihlášku a ostatní dokumenty ke stažení a uvádějí, že potvrzení (je součástí evidenčního listu) je třeba už při zápisu. A v jiné školce (kde se chceme hlásit) zase řekli, že stačí potvrzení dodat až po zápisu a na moji žádost se ptali doktorky, která tam chodí s dítětem, jak je to s tím poplatkem - takže prý se platí 50,- Kč a pokud jich budu potřebovat více, tak za každé (ani se ostatní neberou jako kopie, takže zdarma). To je celkem bordel, že? 🙂

zlatouch
16. dub 2012

@bledulka právě že je na to víc pohledů, bohužel 😒 Oficiální pravidla naší městské části jsou jen jedna přihláška, ale už na samotné přihlášce je kolonka, jestli se hlásíš i jinam (a máš zatrhnout, jestli podáváš přihlášku nebo dítě mají hlásit oni)...zmatek.... Navíc mi ředitelka jedné školky řekla, že pro ní více přihlášek znamená více zájmu o umístění dítěte - takže podle téhle logiky by člověk při zápise nedělal nic jiného než běhal po školkách 😠
Takže jediná rada je domluvit se osobně s ředitelkou, jak se na to dívá a podle toho se pak řídit.
A jasně, nakonec se všechny děti přihlášené na víc školek musí vyselektovat, aby je nepřijali dvakrát, dělá to v tom další chaos. Jestli to je ale pro děti plus nebo minus těch víc přihlášek se ale těžko odhaduje 😒

hasky24
16. dub 2012

Já tedy neplatila za potvrzení ani korunu 😲 byla jsem si pro něj v únoru

jijitka
autor
16. dub 2012

@bledulka ahoj, jestli by u nás byla možnost podat víc přihlášek, měla jsem v úmyslu nejvýše 2. Mám v okolí 2 školky, jedna se mi moc líbí, ale šance je hodně malá, v druhé máme zase větší šance na přijetí, takže zvažuju..
To, co píšeš, je dost logické, protože by se mohlo stát, že jedno dítě bude přijato do více školek a asi by byl docela chaos to pak řešit.

pepibubu
16. dub 2012

My platili stovku...

bledulka
16. dub 2012

@jijitka já bych se tedy zeptala, zda jim dvě přihlášky vadí a pokud ne, tak bych si klidně zaplatila ta dvě potvrzení s tím, že příští rok už bys nemusela (snad by to platilo i ve vaší školce)
platila jsem u dr také 100,- jako @pepibubu
koukám, že syn je docela malý- k pokud nebydlíš v místě,kde se školkama nebývá problém, tak je podle mě malá šance, že se dostane, leckde už mají problém i ty děti,které mají 3 roky při začátku roku...(a v Praze i 4leté-je to místo od místa..)
ale určitě to zkusit..každá školka má svá kritéria pro přijetí a v některých školkách dostaneš bod za to, že jsi se do té školky již jednou hlásila (takže za rok bys měla další bod k dobru) ..ale konkrétní kritéria má každá školka jiná, stanovuje si je jen ředitelka MŠ a ta se řídí doporučením..

jijitka
autor
16. dub 2012

@bledulka ta potvrzení by určitě byla platná i pro příští rok. O ty peníze nejde, spíš mi přijde zvláštní, že za stejné potvrzení se někde neplatí, jinde 50,-. u vás 100,-, myslela jsem,že existuje jednotný ceník, no asi ne 😅
Synův věk už jsem ve školce řešila, snad by nemusel být problém s lednovým nástupem - asi je u nás hodně nezaměstnaných mamin, takže mám přednost v tom, že nastupuju do práce..
A taky mi bylo "naznačeno", že když s malým budu chodit na jejich hrací hodiny 1x týdně za 30,- Kč (jakýsi sponzorský příspěvek 🙂 ), taky se to bere v potaz.

pepibubu
16. dub 2012

@bledulka my se dostali jako náhradníci do CPD (centrum pro děti,) které provozuje dům dětí a mládeže, chodí odpoledne 13 - 18 hodin, což na otrkání se stačí. Pepa je v srpnu 2008, ve školce byl druhej nejmladší. Ale je pravda, že kamarádka se snažila už letos přihlásit do školky na příští rok klučinu, který bude mít v dubnu 2 roky, to mi přijde moc....

Letos necháme Pepču tady kde je, zná to tam, je tam spokojenej, a až půjde za rok do předškoláků, tak ho už bude třeba moct nahradit Martin, kterýmu budou 3 v květnu 2013. Tak uvidíme....

reruna
16. dub 2012

@jijitka ahoj, u nás se dává potvrzení od lékaře až po zápisu - při zápisu nám dali papír, že to máme donést co nejdříve, při zápisu se vyplňuje akorát přihláška, jo a platí se u nás 50,-Kč

bledulka
16. dub 2012

@pepibubu tak to máte super s tím CPD.. 🙂
já loni,když jseme v Praze podávala přihlášku pro staršího syna (červen 2007) tak tam byla maminka a přihlašovala dítě staré jako náš mladší (květen 2009)- takže v tu chvíli nemělo dva roky.. a sama říkla, že počítá, že ho nevezmou,ale že to chce kvůli bodu v dalším roce ...

lucianas
16. dub 2012

@jijitka u nás se potvrzení dává až po zápisu dítěte. máme jej donést během celého dubna. platila jsem 100kč.

jmisa
16. dub 2012

Povtvrzení jsme museli mít na přihlášce, takže jsme platili 2x 150 korun, protože jsme dávali dvě přihlášky.

caverina
16. dub 2012

@jijitka ahoj,jsem z Haviřova.Já jsem to potvrzení dávala až po zápisu a moje doktorka za něj nechtěla ani korunu

jainy007
16. dub 2012

Tak já za nás (Liberec), do první školky potvrzení nechtěli, jen pak dodatečně od těch dětí, které byly přijaty, což se nás netýkalo. V druhé školce potvrzení chtěli a dětská si za něj řekla 100 Kč.

K tomu, do kolika školek se můžete hlásit - je zákonem podložené, že rodič může dítě přihlásit pouze do jedné školky, nicméně není tam uveden postih za to, pokud to porušíte. Na zápisu v druhé školce nám dokonce dali seznam školek v okolí, které budou mít zápis později, ať to zkusíme tam, kdyby to nevyšlo. Takže bych z toho nedělala vědu. Když maminka nemá jinou možnost a musí nastoupit do práce, nic jiného, než obcházet a obvolávat školky ani nezbývá, i když to není jednoduché.

Přeji vám maminky, ať máte se školkováním co nejmíň trápení a ať jsou maličcí se školkou spokojení.

zelvy
16. dub 2012

Ahoj, u nás se můžeme hlásit jen do jedné školky, potvrzení na přihlášce musí být již k zápisu.

zevina
16. dub 2012

různá výše poplatku mě docela překvapuje 😕 u nás se potvrzení vyžaduje už na přihlášce, poplatek je 50,- Kč 😉

jmisa
17. dub 2012

My jsme mohli podoat přihlášek vícero ( Praha4), na přihlášce byla přímo kolonka, kam jinam se přihláška podává a kterou školku preferujeme.

beruska24.9.
17. dub 2012

@jijitka - u nás potvrzení od lékaře až po zápisu, zápis minulý týden, potvrzení donést do konce dubna, k dr. teprve pojedu, takže přesnou platbu nevím, ale platí se. jo a musela jsem podepsat, že dávám jen jednu přihlášku.

babulinkab
17. dub 2012

máme hodnýho pana doktora, potvrzení dává zadarmo 🙂 🙂 🙂 🙂

jajina.c
17. dub 2012

Ahoj, u nás byl zápis 28.3., potvrzení od Dr chtěli přinést až 11.4., já to přinesla hned k zápisu a u Dr jsem platila 100,-Kč. Přihlášku jsem dávala do jedný školky ( jako první mají přednost děti, kterým je 5 let, pak děti matek, kteří se vracejí do práce - což jsem já, a pak jsou další kriteria, tak doufám, že nás vezmou ). Výsledky o přijetí si budeme vyzvedávat 23.4. 🙂 .

pehaka
17. dub 2012

my se u nás můžeme přihlašovat do dvou školek potvrzení chtějí ještě před vyhlášením výsledku....takže jsem na tom letos projela 2 kilka...: 😅 🙄 nevzali ho jsem totiž znova na mateřský......asi si zavolám novu a budu tam hučet jako cikáni ,že jde o diskriminaci!!! 😀

crca
17. dub 2012

@jijitka nás to čeká za 10dní-když jsem se vyptávala co a jak,tak mě ředitelka řekla,že mám prostě přijít k zápisu,vyplnit v klidu přihlášku a pak se to bude vše řešit-jde o to,že jsem byla nedávno s holkou u dr. a ta mě jen tak v meziřečí prohodila,jestli mám přihlášku kvůli potvrzení..tak jsem volala do školky a že teď nemám nic řešit,hlavně přijít na zápis 😀 Ale přiznám se,že jsem z toho kolotočet už docela zmatená,ta řekne to,ten zase tohle.... 😒

jijitka
autor
17. dub 2012

Tak vidím, že je to fakt v každém městě i u každého doktora jinak. Dívala jsem se na přihlášky několika školek u nás a není na nich ani podmínka, že je možné podat jen jednu, ani kolonka, do jaké další školky eventuálně dítě hlásím. A potvrzení požadují hned. V naší školce stačí donést potvrzení tak do 14 dnů po zápisu.
@pehaka já myslím, že by ta potvrzení měla platit i pro příští rok. Jinak je to dobrý binec a to bych tě v tom hučení podpořila 😀

joplin
4. kvě 2012

https://www.modrykonik.cz/profil/jijitka/
Ahoj Jitko, jsem taky z Havířova, na jakou školku se tedy hlásíte? Kdy máte termín zápisu? Nám se líbí Klubíčko (Sukova 2), dneska jsem si tam vyzvedla evidenčák, pak máme v blízkosti MŠ na ul. Puškinova - tam ještě nemají vyvěšené termíny - volala jsem tam a paní mi vcelu nepříjemně zdělila, ať si hlídám dveře, že to tam bude viset.....hmm, tak nevím.