Dáváte dětem do školky denně čisté oblečení?

brouhadka
18. zář 2012

Ahojda, zajímalo by mě jestli vaše děti nosí každý den do školky čisté oblečení? My samozřejmě každý den máme čisté spodní prádlo, ale to ostatní když není vyloženě špinavé, tak nechám dokud se to neušpiní. Někdy to zvládne ušpinit za den, někdy vydrží i 3 dny. A jak to máte když přijdou děti domů? Převlékáte je? Já jako malá jsem byla zvyklá se převlíct do domácího (obnošenějšího, opranějšího a pohodlnějšího). To mi vydrželo do dneška. Ale malou nechávám doma i v tom co měla ve školce. Nevím, jestli až půjde do školy, neměla bych toto také zavést. Proto bych chtěla vědět jak to máte vy? Díky.

mamkamarketa
18. zář 2012

@brouhadka peru denne,i kdyz to neni spinave. a pokazde co prijde domu,umyt ruce a prevleknout do domaciho. prijde mi to normalni. ja se taky prevlikam

veruska007
18. zář 2012

Do školky jde dítě "slušně" oblečené, máme to cca 1-2 min. chůze, tohle oblečení nosí klidně týden. Za těch pár minut ani nevyčuchne aviváž 😀 . Ve školce musí mít oblečení do herny a oblečení na písek, oboje vydrží čisté tak 1-2 dny 😉. Doma se malý převléká do domácího - někdy se ušpiní při prvním jídle, jindy tepláčky vydrží skoro týden.

Neperu každý den, peru dle potřeby. Po vzoru své maminky třídím oblečení podle barev, takže obvykle peru 5-7 praček/den a pak mám třeba zas 2 týdny klid 😉

brouhadka
autor
18. zář 2012

@mamkamarketa Fakt? To musis mit silene pradla. Ja peru 1x za tyden a mam tak 3 pracky. Jednu bileho, jednu barevneho a jednu na vyssi teplotu. Me se prave zda, kdyz bych neco zbytecne moc prala i kdyz neni spinave, tak ze se to strasne nici a nevydrzi tolik jako kdyz se pere az kdyz je to treba.

mamkamarketa
18. zář 2012

@brouhadka tak obden jo.hlavne mi jezdime ze skolky travaji a predstava,ze v teplakach co sedel v tramaji se mi vali doma 😖
skolkovy obleceni ma vzdy 1x (teda krom bundy) a domaci odhadem 2-3 dny

brouhadka
autor
18. zář 2012

@mamkamarketa Aha, tramvaji, tak to jo. My jsme z vesnice a do školky to mame kousiček, asi 100 m. Pak jsou ve tride a prevlikaj se az na vychazku a to jdou za skolku na hriste, kde je travnik.

berenika39
18. zář 2012

V jednom chodí do školky a ze školky, civil 😀 . Tam se převlíkne do tepláků a trička, na zahrádku má jiné pracovní 😀 . Školkové vydrží den, dva, tepláky i tři dny, zahrádkové jak kdy - když je sucho, pár dnů, když je mokro, den.
Zásadně se ale doma převléká po příchodu, my to taky tak děláme.

kitinka76
18. zář 2012

čisté dávám až se to předchozí zašpiní, takže často....

evulka25
18. zář 2012

Do školky a ze školky chodíme v džínách, v tričku, které necháme i na pobyt ve školce, kalhoty vyměníme za tepláky. Domů je nosím když to "nevoní", většinou 1x za 2 dny nebo si je ten den něčím zmaže. Tričko+slipky+ponožky dáváme každý den nové. Doma se pak převléká do "domácího" = tepláčky+bačkůrky. Tričko ze školky necháváme až do večera pokud to není vyloženě katastrofa.

petule246
18. zář 2012

@brouhadka -ahoj, nepřevlékám (do školky i ze školky chodí v teplákách, ne v riflích) a oblečení měním každý den - většinou mívá všechno pošmudlané, tak aby byl aspoň po ránu jak ze škatulky 😉

simonceli
18. zář 2012

@brouhadka Do školky jde "slušně oblečená" pak se ve školce převleče do oblečení co má na vnitřek a než jdou s dětma ven, tak učitelky dohlédnou a pomůžou děti převléct do oblečení co má na venek do písku. Jak příjdou, tak je zase převlečou do vnitřního oblečení a domů odchází zase ve slušném oblečení a doma si umyje ruce a převlíká se. A myslím, že každý den chodí jinak do školky oblečená, vetšinou chodíme po školce hned ven nebo na firmu a to se zase ušpiní.

miladka72
19. zář 2012

Každý den ráno, jde syn do školky v čistém oblečení,pokaždé v něčem jiném,máme toho spoustu,tam se převlékne do trička a tepláků,tepláky mu dávám každý druhý den čisté a tričko každý den bud s kr.rukávem nebo s dlouhým podle počasí.denně peru. 🙂

pismenko
19. zář 2012

Každý den dávám čisté vše, kromě tepláků - ty podle potřeby.

jijitka
19. zář 2012

já ještě přidám k dotazu - boty na venkovní hraní ve školce mají vaše děti ty samé, ve kterých ráno přišly nebo jim dáváte ještě jedny "horší"? A nebo ráno rovnou v těch "horších" jdou??

berenika39
19. zář 2012

@jijitka no to záleží na tom, jaký terén mají na zahradě, hřišti, prostě ve výběhu 😀 . U nás je to nic moc, starší zahrada, písek+vydřená tráva+občas bahniště+tráva. Takže zásadně dvoje boty - jedny civil, jedny pracovní🙂. Ale třeba u nás ve vsi je školka, která má hřiště celé kryté takovým tím novým měkčeným povrchem, vypadá jako dlažba a je to měkké jako guma 😉 , takže třeba tam by druhé boty nebyly třeba🙂. Jako pracovní do školky používám ty boty, které zrovna nějak donosil nebo oddělal , stejně dostanou na frak a pak letí🙂.
Asi je to jiné, když máněkdo školku vedle a jde se jen tam a zpět, ale my dojížídme, po školce skoro vždycky ještě někam vyrazíme, tak by mi v těch zabahněných keckách dělal ostudu 😀 😀

jmisa
19. zář 2012

Triko, slipky, ponožky měníme každý den, případně častěji, když je třeba a vrchní oblečení dle potřeby. Do školky jde v tom, v čem jde pak se školkou ven, máme to skorem u baráku a můžu tak reagovat na konkrétní počasí. Ve školce se převléká do kalhot - tepláčků na hraní ve třídě.
po příchodu dom se převlékne do domácího, stejně jako my.

hasky24
19. zář 2012

Do školky v pěkném oblečení ( pokud než pro něj přijdu vydrží čisté ) každý den mu dávám jiný model který si sám vybere jelikož dva dny po sobě ve stejném to by mi neodpustil 😀 jinak převlékám a pak doma do ´´ úboru domácího ´´ a peru takřka denně 😉 😉

jijitka
21. zář 2012

@berenika39 díky za odpověď. Zjistila jsem, že pro Vašíka je lepší mít zatím jen jedny boty, děti tam mají hřišťové i civilní v jednom botníku, takže by v tom měl zmatek 🙂

hanula11
1. říj 2012

Já budu asi taky dávat každý den "nové" oblečení, podle počasí a aby ho malá vynosila, má toho také spoustu.
Manžel ji bude do školky ráno vozit do přessousední vesnice - kde pracuje - a pak zase autem domů. Ale aby nebyla hned po ránu jako šmudlinka 😉 🙂.
Píšu budem, zítra jsem poprvé na dýl a začne chodit nastálo až koncem měsíce.
Ale četla jsem vás pro inspiraci a reaguji 😉 🙂.
Jinak my doma taky většinou převlékáme, když se dojde z venku, u babičky necháváme "načinčanou", někdy doma taky nechám "dotahat" věci co měla ve městě, než je vyperu.
Ve školce myslím že nám převlečení vydrží také tak na den, dva (máme třetí tak podle starších zkušeností), ven jí budu dávat jiné botky, mají to tam taky trochu "terénní".
🙂 😵

llluckaaa
1. říj 2012

Ahoj, u nás doma to funguje tak, že ráno se vyráží už v teplákách do školky (aby se tam nemusel hned převlékat), na vycházku má na převlečení jiné kalhoty a na ven na zahradu na vyválení v hlíně opět jiné tepláky. Když jdem domů, někdy ho nechám jít v teplákách ze zahrady, které se doma převléknou a hodí do špíny, jindy jde v kalhotech (pokud jdem do města, na nákupy, úřady, kroužek atak). Tepláky ze školky si beru domů a doma prohlédnu - když jsou čisté, vyrazí v nich i další den, pokud ne, putují do špíny. Tričko měním každý den (většinou je zadělané od jídla). Pyžámko beru v pátek domů a v pondělí nosíme čisté. S botama to máme různé - jedny prošoupané si bere, když neprší a jede na odrážedle, nové zatím nezničené bereme, když je mokro a jdeme pěšky.

sarihy
1. říj 2012

Ahoj, dcera jde do školky "v civilu", ve školce si převlíkne triko a tepláky, ne hřiště má venkovní tepláky a mikinu + jiné boty, domů jde zase "v civilu" a hned se převlíká do domácích tepláků a trika. Věci do školky měním dle potřeby - ty dovnitř vydrží většinou celý týden (tepláky vždy, triko si někdy pokecá), věci na ven nechávám celý týden, pokud nejsou mokré; domácí oblečení mají holky celý týden.

mahulena
1. říj 2012

ahoj, vzhledem k tomu, ze uz je podzim a nadchazi zima, tak dcera se rano oblece do legin / puncoch a trika / satovky /tuniky..., po snidani na sebe navlikne teplaky, ve kterych pujde pak na pisek, nebo oteplene sustaky (takze do skolky jde ve dvou vrstvach, je to 5 min pesky a rano je stejne kosa), ve skolce odstrojime venkovni teplaky, strcime do budliku, az pujde ven...
Pri vyzvednuti odchazi v rannich leginach, kdyz je zima, navliknu na ni zase ty venkovni teplaky nebo sustaky.

Doma prevlikame vyjimecne, zatim mi prijde, ze bych prala dvoje pradlo - tj. skolkove i to domaci:(, neni jeste tak cistotna🙂

Venkovni teplaky vydrzi vetsinou tyden, leginy a tak casto taky vic dni 🙂
Presto peru urcite tak 5x tydne.

marcelka287
21. lis 2012

Milé maminky, jste velice starostlivé, ale myslím, že můžu říci skoro za všechny paní učitelky ze školky, že prát oblečení v průběhu týdne, které má dítě ve školce určené na ven je zbytečná práce pro Vás. My teda vždycky maminkám říkáme, ať si věci berou domů až na konci týdne. Protože opravdu jsou děti, které si nejraději hrají na zemi, hrabou se v písku, v hlíně, s klacíky atp. a opravdu každodenně mají naprosto stejně hnědá kolena. Prát 6 krát týdně je naprosto zbytečné. Proto je také potřeba mít ve školce dvoje oblečení + náhradní oblečení. Jedno oblečení je do školky a druhé oblečení je na ven. Když se přijde z venku děti se převléknou do "školkového" a všechna špína zůstává v šatně, takže opravdu dle našich zkušeností není potřeba prát v průběhu týdne. A to ještě máme takové maminky, které se nám omlouvaly, že nevypraly!! No, tak snad jsme je to už naučily, že opravdu výčitky svědomí kvůli tomu NESMÍ mít🙂

anta
17. led 2013

Nedávám, dítě si ho vybírá samo 😀 😀 😀 Samozřejmě vždy vybírá z čistého, tak je to nasnadě 😉

marecek4
2. únor 2013

spoďáry,ponožky,punčochy a triko-každý den čisté,zbytek podle potřeby,ale malý je čuník,takže i ve školce by bylo kolikrát záhodno mu dát čisté oblečení dvojmo,ale to by jsem tam musel být s ním,aby jsme ho převlíkala
@marcelka287 ono není ani tak o tu špínu,jako že mají maminky pocit,že mají děti špinavé,a já se přiznám,že děcka jak měli něco špinavého,tak si to ani nechtěli oblíct-postupem času se to teda otočilo,to jsme pro změnu absolvovali tábor v jednom tričku a kraťasech 😀,ale školkové období bylo a je o zásobě oblečení na převlíkaní,ti naši mají to nějak tak nastavené

kamila1979
4. únor 2013

Tak mně Ondra řekne, že není holka, tak že se z nějaké skvrnky nezblázní. 😀 😀 Ale spodní prádlo a teď v zimě i nátělník mu dávám, každý den čistý, zbytek podle potřeby. Ale v pátek vždycky bereme ze školky oblečení.

petrajurinova
4. únor 2013

Naši raraši mají každý den čisté spodní prádlo, ponožky/punčocháče a trička a v těch jsou celý den (ve školce ani doma si trika nepřevlíkají pokud je vyloženě něčím nepolijou), kalhoty ve kterých chodí do školky nosí celý týden pokud je během těch 50 metrů než dojdeme do/ze školky nezastříkají blátem. A tepláky/sukničku do třídy a na doma dostávají čisté podle potřeby - někdy vydrží celý týden jindy dáváme čisté každý den, podle toho jak to zaprasí.

karotky
5. únor 2013

Denně čísté ano,ale ne každý den nové oblečení(pokud nepočítám spodní prálo a ponožky-pyžamo se mění po 14.dnech).Nikdy by mě nenapadlo ho poslat do školky ve špinavém oblečení,ikdyž někteří rodiče to takhle vůbec neprožívají.Kolikrát se v té šatně i štítím,když tam každé ráno vidím poházené mikyny se zašpiněnými úplety na rukávech apd. 😝
My máme školku přes ulici,tak pokud s dětmi vyloženě nejdou do divadla na představení,na výstavu nebo na den otevřených dveří,chodí pořád ve stejném a ve školce akorát vysvleče bundu a kalhoty(pokud má pod nimi punčochy-jinak se převléká do tepláků).Pokud s ním jdu ze školky rovnou do města,na procházku nebo k dr.,vezmu mu odpoledne oblečení do tašky,ve školce se rovnou obleče do lepšího a to školkovské dám to tašky.Učitelky vyloženě trvají na obnošeném oblečení,aby se nemusely miliónkrát omlouvat rodičům,že dítě při jídle a pobytu na zahradě neuhlídaly. 😉
Doma se převléká do všedního oblečení stejně,jako všichni členové naší rodiny. 😉
Když jsem bydlela ještě u našich(městečko s 2000.obyvatel),tak se tam ve všedním oblečení chodilo i do krámu.Pak jsem se přestěhovala do Pardubic a trvalo hodně dlouho,než jsem si tu zvykla na jiný režim.Ikdyž občas zajedeme k našim,už se tam chovám jako měšťák a nepřijde mi to jako něco divného-jde o zvyk. 😉