Dáváte dětem do školky repelent?

mamkamarketa
25. dub 2012

Ahoj,
chci se zeptat.Porad strasi s klistaty. Davate detem do skolky repelent? popr.jaky? jak je dlouho ucinny?
Pokud je hezky syn ze skolkou travi vetsinu dne na zahrade,tak se bojim,aby si nejake kliste neprinesl... nebo je to zbytecne plaseni,kdyz pravidelne sekaji travu?
diky za odpovedi 🙂

palomitacheca
25. dub 2012

Když jsme byli před pár měsíci u doktorky s tím, že syn měl klíště, tak nám doporučila, ať mu dáváme B komplex. Prý pak klíšťatům nebude vonět a nepůjdou na něj. Jinak repelent máme myslím dětský od Alpy. Když jsme nedávno jeli k babičce na chatu, tak jsme zapomněli i na repelent i na vitamín a klíště jsem mu našla na krku ☹

lojzina
25. dub 2012

@mamkamarketa nedavam ale vidis,dobrej napad,minuimalne rano posplicham kalhoty ,no ale klistata sou i na stromech pry....

hasky24
25. dub 2012

@mamkamarketa Zatím ne ale také dám díky za tip - teď jsme dávali krém na opalování jak začne konečně to ´´teplo´´ 😀

palomitacheca
25. dub 2012

@lojzina Co jsem tak četla, tak klíšťata se vyskytují hlavně po vysoké trávě od 20cm asi do 1metru, na stromech by být neměli a už vůbec ze stromů neskáčou dolů, jak si někdo myslí.

Ale doporučuju prohlížet děti opravdu důkladně. První klíště jsme synovi našli na ruce mezi prstíky a teď podruhé na krku... Byly to ještě malinký "mláďata", tak snad aspoň nebyly nakažený, mrchy jedny.

mamkamarketa
autor
26. dub 2012

@hasky24
@lojzina
jsem rada,ze jsem vam dala tip 😀 😉

@palomitacheca Becko ma malej normos v multivitaminech,tak nevim,zdali to staci. a jak dlouho ucinkuje ten repelent od alpy?

nebo takovy ty naramky,co nosi dospeli...to je jenom ne komary,nevite?

palomitacheca
26. dub 2012

@mamkamarketa U toho náramku píšou, že je na komáry, tak to na klíšťata asi nebude... Na tom našem repelentu píšou účinnost asi 2-3 hodiny, pak by se měl znovu aplikovat. My už ho pak většinou znovu nedáváme a to býváme na chatě u babičky mnohem dýl. Když byl ošetřený repelentem, tak klíště ještě neměl. Když jsme ho nedali, tak klíště chytil. Zahrada na chatě musí být asi celkem zamořená, protože i babička čas od času nějaký chytne... 😒

mamkamarketa
autor
26. dub 2012

@palomitacheca to je dost malo 😒
syn byva ve skolce 0730-18h 😒 ja ho nastrikam treba v 7 rano a potom ho ucitelky az pujdou odpo ven ho muzou znova nastrikat,ale i tak...to by vydrzelo cca do 10 potom chodi ven po odpoledni svacine ...takze by ho musely ucitelky 2x denne strikat-to budou mit radost 😅

palomitacheca
26. dub 2012

@mamkamarketa http://www.rodina-finance.cz/zdravi.206/repelen... našla jsem tohle, tak to zkus pročíst, jestli ti to nějak pomůže 🙂

mamkamarketa
autor
26. dub 2012

@palomitacheca dekuju hned to jdu procist 🙂

mrs.bistra
26. dub 2012

@mamkamarketa My našemu Patovi dáváme tady tuto repelentní pěnu pro jistotu,jinak je na klíštata očkovaný 🙂 http://www.lekarna.cz/repelent-viper-sensitive-...

hallas
27. dub 2012

Spíš bych se domluvila s učitelkou. U nás ve školce mají repelenty erární a vždycky když jdou ven nebo do zahrady, je učitelky nasstříkají všechny.

rozarka65
27. dub 2012

@palomitacheca ahojky,oni prodájí b komplex i pro málé děti?

kocicinka
27. dub 2012

@mamkamarketa Já jsem koupila přírodní repelent Effitane, tak jsem zvědavá, jestli to bude mít účinek. Ale denně ho stříkat nebudu, jenom, když pojedeme k babičce na zahradu, nebo budeme někde v přírodě. Pohybujeme se více- méně po městských ulicích.
S tím B komplexem- kupujeme pangamin.

rozarka65
27. dub 2012

@kocicinka já koupila vloni tento
http://www.lekarna-net.cz/zbozi/5018741001090/r...
Chtěla jsem něco přírodního,abych mohla stříknout i psy,ale nejsem si jistá účinkem a navíc to moc nevonělo....

palomitacheca
27. dub 2012

@rozarka65 Doktorka nám doporučila tohle http://www.lekarna.cz/b-komplex-zentiva-drg-30/ Na krabičce je od 2 letv příbalovým letáčku píšou od 3 let, ale dáváme to jen občas.

anta
2. kvě 2012

@mamkamarketa - nedávám, ale díky za nápad, já totiž nevím, jestli je tam stříkají, protože chodí na zahrádku a mají tam stromy, tak ho každý den prohlížím, jestli nějaké klíště nemá. 😉

pepibubu
2. kvě 2012

já koupil Predator, název šílenej, ale je to pro děti od 2 let, tak ho budu prostě stříkat než půjde do školky, a opalovák mu dám asi s sebou, nebo ho taky možná namažu a nechám lahvičku doma...

mamkamarketa
autor
2. kvě 2012

@rozarka65
@kocicinka
holky diky za odpovedi 🙂
ja koupila ten samy jako pise @pepibubu
jedina nevyhoda je,ze vydrzi ''jen'' 6h. takze ho strikam rano nez jde,tim co mame z lonska a ucitelky maji za ukol ho nastrikat nez pujde odpoledne ven
@anta ja se prave desne bojim klistat. porad rikaji,jak se premnozily ☹ 😠 hlavne nas kluk se porad vali v trave,takze se bojim

rozarka65
2. kvě 2012

@mamkamarketa no to mi povídej...Eli ještě nechodí,ale v kočárku ji neudržím... 😒

mamkamarketa
autor
2. kvě 2012

@rozarka65 myslim,ze zrovna ten predator dela repelenty pro deti od 3 mesicu. urcite bych ji strikala. obzvlast,pokud je na dece v trave a pod

pepibubu
2. kvě 2012

@mamkamarketa ano, je to tak, loni jsme měli Predator i pro miminka, aby i Martin mohl objevovat svět...

anta
2. kvě 2012

@mamkamarketa - no já se bojím zase toho, že mu spadne nějaký ze stromu do hlavy a neuvidím ho 😒