Dáváte dítě do MŠ ve dnech volna, i když jste doma?

odetka
17. dub 2012

Jsme malá venkovská školka. Ředitel školy vyhlásil volné dny pro školu na 30. 4. a 7. 5. s tím, že pokud nebude mít většina dětí z MŠ zájem, bude uzavřena i MŠ. Já jsem na mateřské s mladším dítětem a přesto jsem staršího syna do školky na tyto dny přihlásila. Učitelka na mě koukala divně a hned šla říkat kolegyni, že bych si mohla kluka taky nechat doma, když nechodim do práce. Očividně jí vadilo, že by kvůli takovejm jako jsem já musela do práce. Jenže já si myslím, že je to normální pracovní den, já kdybych chodila do práce, tak bych tam taky musela jako většina lidí. A kluk chodí do školky rád, 4 dny za sebou doma se zbytečně nudí, takhle by měl aspoň program a byl mezi dětma. Jaký na to máte názor a dali byste v takovéhle situaci dítko do školky?

zvedavaholka
19. dub 2012

Ja bych dite do skolky nedala, pokud jste na meterske dovolene, moc vas nechapu!!! To, ze se dite s vami doma nudi, je to vase ostuda!!!

mkr
19. dub 2012

i když jsem doma s druhým, tak někdy mi přijde, že je doma pořád, máme prázdniny jako děti ve škole, v létě teda jen 6 týdnů, pak podzimní, zimní, pololetní, jarní, velikonoční, když je svátek ve čtvrtek jsou i v pátek doma, docela lituji rodiče, kteří musí do práce, protože tolik volna snad nikdo nemá :( takže dcera je doma, ale kdyby doma být nemusela, tak bych se rozhodovala podle toho, jak byla před tím ve školce, když je nemocná, tak se zase do školky těší 🙂

nasticka
19. dub 2012

Nečetla jsem teda všechny příspěvky, ale dost se mi otvírá kudla v kapse. Co to jako je, že odsuzujete matky na RD, co dávají děti do školky i ve dnech, kdy by nemusely? Já jsem taky doma s mladším a naše holka chodí do školky každý den, kdy může a je to přesně ten případ, co je tam "od nevidím do nevidím". A je spokojená, ještě se vzteká, že musí domů. Nepotřebuju se "zbavovat" vlastního dítěte tím, že ho dám do školky. Školka není odkladiště dětí, ale výchovné zařízení. Pokud je otevřená, dítě tam jde a je úúúplně jedno zda matka je v práci nebo v lese na houbách. Když je školka zavřená, je dítě doma. Dost mně štve, že i na mne se spousta lidí dívá skrze prsty za to, že jsem na RD a starší chodí do školky, co víc, že ji musíme do té školky vozit 20km. Nikdo už neví, že pracuji z domu a nepravidelně docházím do kanceláře i s tím mladším. Pro většinu jsem jen "líná lemra" co válí doma a děcko cpe do školky i když by ho mohla mít doma. 🙄
Takže moje odpověď na otázku je: ANO, pokud ta možnost je, pak bych ho do školky dala.

paffi
19. dub 2012

Taky jsem učitelka v MŠ a přidám svůj pohled na věc. Učitelky si nechtějí udělat prostě jen den volna, ale jde také o to, že si nemohou vybrat dovolenou kdykoliv během roku jako jiná povolání, takže jediná šance jak si dovolenou vybrat je v tyto dny, kdy je v MŠ omezený provoz. Je mi jasné, že vám to může být úplně jedno, školku si platíte, takže máte právo tam dítě dát. Jen nechápu, proč si lidé pořizují děti, když je pak často obtěžuje trávit s nimi čas. Spočítejte si kolik hodin tráví vaše dítě v předškolním zařízení a kolik s rodinou. MŠ nemá nahrazovat rodinu, ale má být pouhým doplňkem k rodinné výchově. Je to smutné, vůči těm dětem, ne vůči učitelkám. Myslíte, že je jim příjemné, když ostatní děti v tento den zůstávají doma "mají prázdniny" a ony jdou do školky? Provoz v tyto dny je úplně jiný než v běžné dny, takže děti jsou často v úplně jiné třídě, s jinými dětmi, jinými učitelkami.... Mnohé tyto změny nesou dost těžce. Vůbec se nezabývejte tím co na to paní učitelky řeknou, ale zamyslete se nad tím co na to řekne vaše dítě.

miskadenis
19. dub 2012

Jsem paní učitelka v MŠ a můžu říci že bohužel budeme a máme všechny volné dny co mají školáci mi máme otevřené bez ohledu na to kolik dětí do školky příjde nebo nepříjde a jdeme tam všechny učitelky, taky najednou se i otevřelo i na celý červenec (podmínka děti pracujicích rodičů bohužel neexistuje) a už tedk ase zapisují děti kteří maj v červenci chodit, doknce nabíráme i z jiných školek které mají zavřené navíc. A co jsem viděla 90% z toho jsou maminky na mateřské dovolené. Vím, že je to dost složité mít mimčo a věnovat se mu a ještě navíc vymýšlet program pro aktivního předškoláda je dost složité, ale právě kvůli těmto maminkám místo našich 4 týdny dovolené příjdeme a pojedeme celý rok v kuse. Nic proti maminkám na MD nemám, ale kdyby to aspon byli děti které je to ve školce baví a mají zájem o jakoukoliv aktivitu. Jedná se vždycky o ty samé či podobné děti, které jsou problémové, nechtějí se ničeho zučastnit a jsou nesmírně rozmazlení. Tyto dětí jsou ve školce po celý rok od otevíračky od 6 hod do zavíračky 16ho. Kolikrát musíme ve 16:15-16:30 volat rodičum a připomenout jim že mají dítě ve školce..... Proto říkám, vubec by mi nevadilo pracovat od nevidím do nevidím s dětmi, ale s dětmi, kteří rádi chodí do školky a mají zájem v té školce něco dělat. Ale jak to tak v těchto volných dnech vidím, tak ty nejšikovnější zustanou s maminkami či babičkami doma či na výletě a mi se bude nervovat s těmi, kteří se jejich rodiče ZBAVILY.

lojzina
19. dub 2012

nedavam

pawlla
19. dub 2012

No moje male chodi do skolky a ja jeste dalkove delam skolu do toho pracuji tak jsem rada za skolku i ve dnech volna ale pokud to jde nechavm si malou doma a jsem s ni nebo ji pohlida babicka tu ale nemohu taky pretezovat neni nejmladsi ale chapu ze nekteri lide nemaji tu moznost babicek ale maminky na MD to teda nevim ja byt na Mf coz za chvili budu tak si necham ditko doma a jsem rada ze jsem s nim a ne ho supnout do skolky kdyz ja jsem celej den doma bylo by mi to lito

llluckaaa
19. dub 2012

Osobně nevidím důvod, proč by měl být dělán nátlak na matky bez zaměstnánání, aby si nechávaly děti o prázdninách doma. To že nemají placené zaměstnání ještě neznamená, že nemají co dělat. Já kromě školkového dítěte mám ještě mladší dítě, do toho dělám ještě dálkově školu, kam musím minimálně jednou za 14 dní jezdit na celý den (a ten den je pátek a dost často mi padá na omezený provoz školky). A taky se musím do té školy učit a každé pololetí splnit několikatýdenní praxi. Navíc mám dítě i hodně nemocné a ve školce netráví ani polovinu času. A tudíž já osobně žádným kyselým obličejům učitelek nepodléhám (ikdyž ani nemám dojem, že by ho na mě ty naše dělaly 😉 ) a když potřebuji já, dítě do školky dám i v době omezeného provozu. Za chvilku snad někdo bude chtít po matkách na RD, aby nechodily o prázdninách na žádné úřady, na poštu nebo na nákup a nejezdily veřejnou dopravou 😀

misa84
19. dub 2012

já teda hlavně nechápu, proč někdo odsuzuje, že maminka na MD dává dítě do školky. 😲 zakladatelka se ptala, jak to děláme, ne jestli to či ono schvalujete. když jsou prázdniny a honzík chce, zůstane doma, nemám s tím problém. když byli v zimě nějaké prázdniny a venku byly velké mrazy, šel honzík do školky (má to asi 10 kroků) protože jsem věděla, že na procházku bychom nešli. Ve školce měl určitý program, kamarády a odpoledne jsme byli doma a hráli si zase jinak. jinak si ho většinou nechávám doma, pokud nejdu s miminkem zrovna k dr (je kardiak). takže bych třeba udělala kompromis - pokud je více dní prázdnin za sebou, tak bych třeba aspon čt a pá nechala dítě doma. učitelky jsou taky maminky, co mají doma děti na prázdninách a třeba nemají hlídací babičky....

caverina
19. dub 2012

tak za prvé by měla být dána jasná pravidla,bud ve školce být může a nebo ne a pak není co řešit 🙂 taky nepracuju a syna jsem v takových případech do školky dávala ale začal mít právě problémy s tím,že mu vadilo že tam například nebyla jedna z jeho paní učitelek,chtěl tam mít obě 😀 ale na druhou stranu je díky nemoci hodně doma a to pak zase i 14 dní bojujeme aby jsme ho tam vůbec dostali a když už si konečně zvykne tak je zase nějaké volno nebo onemocní.Ve školce se mu líbí ale ty ranní odchody jsou takové ufnukané,ale ve školce na to hned zapomene a je klid.když nastoupil do školky tak jsem práci měla ale ted už bohužel ne ☹

prochi
19. dub 2012

Poslední dobou začínám mít pocit, že jako tu před pár lety bojovaly nekojící proti kojícím, tak se tu poslední dobou čím dál víc rozrůstá nenávist "jednomatek" proti "vícematkám".
Ať otevřu jakýkoli téma, tak všude se dočtu, že nejhorší jsou matky na RD, co strkají děti do školky od nevidim do nevidim, s nemocema, protože se jich chtějí ZBAVIT, aby měly čas na mladší. Jsem z toho už fakt znechucená, uráží mě to a zvedá ze židle. Nemyslím si, že jsem až taková vyjímka a tak píšu, že moje starší dítě se do školky velmi těšilo, první měsíce tam bylo jen do oběda, byla jsem šťastná, že jsem doma a můžu si pro něj chodit brzy, stýskalo se mi a "odloučení" jsem zvládala hůř, než syn. Po pár měsících jsem ho tam začala nechávat i na "spa" na jeho vlastní žádost!! Ale hned po svačince jsem si pro něj utíkala. Ráno jsem ho vodila na osmou (nejdýl do osmi tam musí děti být), domů chodil v půl třetí.
S každým zakašláním, rýmou jsem ho ihned nechávala doma, i když z toho kolikrát nakonec nic nebylo, přišlo mi nefér ho tam dávat, aby náhodou nenakazil děti pracujících maminek. Ujišťuji vás, že první rok chodil do školky týden a dva týdny byl doma. A co jsem si vyslechla od pracujících maminek? Že zbytečně držíme místo jinýmu dítěti! Takže jsem ho tam měla posílat s rýmou, omlouvám se...
Od roka a půl malý jsem pracovala na dohodu. Nikde jsem to nevykládala a proto jsem dál pro spoustu chytrých "jednomatek" byla jen ta, co odkládá starší dítě do školky, aby se mohla válet doma. Teď už pracuju na plno. Syn proto chodí do školky už od třičtvrtě na sedm a stíhám ho vyzvedávat v 15.40. Školka je u nás otevřená do 15.45, často tam bývá poslední a já opravdu nechápu, jak to dělají ostatní pracující rodiče...

No ale abych odpověděla na otázku... když jsem byla doma s mladší a nepracovala, byla jsem ráda, za každý den volna, kdy nemusím strojit obě děti a táhnout se s nima do mrazu, deště apod., takže pokud mi učitelky řekly, jestli si ho můžu nechat doma, vždy jsem si ho ráda doma nechala. Prázdniny během roku (jarní, podzimní a spol.) bývá naše školka normálně otevřená, přiznám se, že já ani kolikrát netuším, že vůbec nějaký prázdniny jsou, a syn normálně do školky chodí. O letních jsem ho tam nedávala a i mi paní ředitelka na rovinu řekla, že nás se to netýká, že je to jen pro prac. rodiče, ani by mě nenapadlo, ho tam dávat, byla jsem šťastná, že se přes léto užijem. Ale teď když pracuju, bych ráda, aby školka zůstala otevřená. Já chápu, že pančelky si taky chtějí vzít volno, zaznělo tu např. že jindy si to vybrat nemůžou, ale to je i ve spoustě jiných zaměstnání. My např. máme pevně určenou celozávodní dovolenou, manžel v jeho firmě taky, termíny se samozřejmě naprosto rozcházejí a co máme jako dělat? Říct zákazníkům, sory, já si taky chci užít děti a manžela, takže teď zavíráme a tečka??
Omlouvám se za délku, ale prostě mě už tyhle bitvy, narážky a urážky, jak jsou matky na RD nejhorší, doslova a do písmene s.rou 😅

zofinecka
19. dub 2012

ahoj na to se opravdu nedá reagovat. Jsem mamina dvou dětí a mám je docela blízko u sebe a tak yjsem učitelkou ve školce a vždy když jsou prázdniny, tak si vzpomenu jak jsme my jako učitelky nadávaly na maminy, které byly doma a děcko dávaly do školky když byly ve škole prázdniny. Vždy jsme se snažili rodičům vysvětlit že bude omezený provoz a děti budou na jiné třídě a u jiné učitelky. Já osobně to taky tak děláma nechávám si dceru vždy doma když mají prázdniny a nebo když vyjde nějaký státní svátek a je den potom nebo před tím pracovní, tak ji nechám taky doma. Proč by tam chodila, když si ji můžeme nechat doma a když ta možnost tafdy je. Když je volno tak se snažíme s dětmi jet někam na výlet a nebo se snažím vymyslet jiný program a nikdy se mi nestalo že by se děti doma nudily. A ikdyž budu pracovat tak v těchto dnech se budu snažit aby děti byly doma a ať se mnou a nebo s někým jiným. 😉

lamarika
19. dub 2012

Jestli jsi doma na MD nebo ne, tak to je snad úplně jedno. Spíš jde o to, jestli ti dítko do školky chce i ve dnech volna i když je upravený provoz. Pokud se těší a chce jít a tobě i dítěti to vyhovuje, tak bych to neřešila a klidně dala 😉
A samozřejmě, že se to učitelkám nelíbí. Ty když budeš v práci a budeš moct mít volno a někdo ti ho "zkazí", tak z toho taky nebudeš nadšená. S tím bych se ale moc nezalamovala. Každá práce má své pro a proti 😉

kacii
19. dub 2012

Jen jsem sem nakoukla....pomoct nemuzu,jelikoz mam prvni ditko jeste malicke...ale nemuzu nereagovat....me by opravdu zajimalo co to je za povahy "supermatek" co se to tu objevuje...jak dokazou soudit a moralizovat a jeste s vykricnikama...to je podle me solidni sebevedomi a drzost...ale jak ja rikam, kdo kaze takovou dostane...zivot je obvykle velice rychle postavi do situace kdy budou muset pochopit....takze nektere,nic smutneho natom neni,ze se nektere deti doma nudi a tesi se do skolky a jsou rady v kolektivu svych vrstevniku,protoze takoveto povahy mame uz od detstvi...takze za me,klidne dat a hotovo...jen vy vite co je pro vase dite nejlepsi 😉

sedivka
19. dub 2012

Dat. Rozhodne. To, ze chteji ucitelky volno je otazka na jejich zamestnavatele, ne na jejich "zakazniky". Zavrou se takhle na nedeli supermarkety, protoze jste si meli stihnout nakoupit v sobotu? Kastovani matek na ty co jsou doma a co jsou v praci je tedy dost odstrasujici. I kdyby si matka chtela udelat volny den a jen si valet jeden den doma sunky s casopisem, kdo by ji mohl soudit? At si odpocine a o to bude veselejsi a energictejsi maminka... Pokud ma doma mladsi dite, neni to jako mit svym zpusobem zamestnani?

brisalek
20. dub 2012

mozna to do tematu nepatri, ale fascinujou me tyhle maminky. Podivejete se do diskuze, kdese resi to , jestli si poridit druhe mimi nebo ne...jak se tam odsuzuji zeny, ktere popravde napisou, ze se na druhe dite neciti, ze se jim nechce znovu se nevyspat, vstavat xxx mesicu cele noci a jeste se pres den starat o to vetsi, ze se boji, ze bude nektere odstrcene., ze se jim nezvladnou tolik venovat...myslim, ze prave tyhle maminky je tam odsuzuji a"vycitaji", ze nechaji dite jedinackem....ale ony si poridi deti rychle za sebou a pak je odkladaji do skolky od nevidim do nevidim. Chapu situaci, ze nechteji ,aby vetsi bylo doma s nima cele den kazdy den a ze se bouri, ze je do skolky nevezmou vubec...ale jeden den???? Opravdu tomu nerozumim??

llllucka
20. dub 2012

Upřímně,pokud bych věděla,že díky tomu,že tam svoje dítě nedám,budou mít učitelky taky volno,tak bych ho tam nedala.Ten den navíc,co bude doma mě nezabije a jim to pomůže(a to chodí do soukromé školky,kterou si platím).
A pokud tě zajímá,jak to bude,nechávám si syna doma.Mít ho 2 dny doma,den ve školce a zase den doma mi příjde i vůči němu zbytečný.Ale každé dítě je jiné a rozhodně se na tebe nebudu dívat srz prsty,že ty tam svoje dítě dáš.

kacab
20. dub 2012

@sayast absolutní souhlas!!!

navíc.....mamka je taky učitelka a celé je to o tom, že mají 10týdnů dovolené a k tomu studijní volana a někdy si to vybrat prostě musejí... něketré školky nemají celoškolkovou zavíračku vůbec, u nás 1měsíc v létě, kdy se střídají se sousední škoulkou tak, aby zajistili děti rodičů, co nemají hlídání... Obecně je problem, kdy si vybrat volno pro učitele, aby to to nezkomplikovalo provoz školy.. Samozřejmě maminky mohou namítnout, že to je nezajímá.... to je pravda, ale kdo se ptá proč to tak je, tak toto je odpověď.... Je to cesta nejmenšího odporu.. Když o prázdninách místo 5tříd funguje ve školce poklidně jedna - jen pro děti co opravdu nemají hlídíní, je to možnost pro dalších 8 učitelek, aby si částečně a bezbolestně čerpaly volno... Pokud si ho berou v "normální"dny a týdny, znamená to, že se děti musí sestěhovávat na spaní (což není příjemné ani dětem) a nebo to sloužící kolegyně nadělá i za dovolenkovou paní učitelku.... To by se nikomu z nás taky nelíbilo... Osobně s tím nemám problém a nechávám si malou v takové dny doma.... A to i přesto, že chodí k babičce do třídy a kolikrát tam babi o různých prázninách je... Nevidím v tom problém, brzy budu já v práci a budu šťastná za čas strávený s dětma, ráda si jich užiju.. Tohle obecně pochopí jen ten, kdo na to pohlíží jen z lidského hlediska... Když to budete brát právně, ano na školku nárok máte a děti nemohou odmítnout vzít.....

lena27
20. dub 2012

já ho vždy nechávám doma, i pokud jsou prázdniny. mají omezený provoz a jsou pospojované třídy a on s neznámými dětmi moc chodit nechce.

ee.liska
20. dub 2012

já bych ho určitě nechala doma a naplánovala si nějaký " prázdninový" program, co může být pro dítě lepší, než den který může být s maminkou 🙂 Proč mu brát možnost být s tebou? a že se doma nudí? to ale není jeho vina, spíš bych řekla, že rodičů 😉 Najdi si nějaké aktivity pro malé školkáčky, určitě to bude bavit tebe i jeho 😎 Mě se moc nelíbí, když dítě chodí do školky i když jsou prázdniny či jené volno, pokud to není nezbytně nutné.

babulinkab
20. dub 2012

nechávám ho doma, ale jen proto, že slučují třídy a to se mi nelíbí.
Ještě nebyl za celý školní rok měsíc, ve kterém by minimálně 14 dní nemarodil, takže i tak ho mám doma víc než ve školce, takže rady typu, nechám si ho doma, abych si užila jeden den a ten jeden den mi nic neudělá jsou trochu liché 😅 😅 😅 😅

kaculetka
20. dub 2012

Vrazit dítě do školky jen proto, že se doma nudí???? A co třeba vymyslet vlastní program tak, aby se nenudil??? 😖 Proboha užívej si svých dětí, jak to nejvíc jde, jednou se ti to všechno vrátí!!! Jsem učitelka a v každé školce je to stejné - nejdelší čas tam tráví děti matek na MD nebo bez zaměstnání a upřímně je mi takových dětí líto...ale proč by se jim tam nelíbilo, když se jim ty mámy doma nevěnují, že? My učitelky taky máme nárok na dovolenou a odpočinek a co si budeme nalhávat, to co my zvládnem s 25 dětmi, nezvládne ta "rádobymatka" ani se dvěma!!!!! 😒

cina
20. dub 2012

Já jsem byla tak šťastná, že staršího vzali na poslední chvíli ve 4 letech v září do naší vysněné školky, že mi vůbec nevadí vycházet učitelkám v tyto dny vstříc... Syn chodí do školky rád, ale je štěstím bez sebe, když může zůstat s námi doma, nehledě na to, že z toho má radost i mladší bráška...
Asi bych si zjistila, kolik je na ty dny přihlášeno dětí, pokud by učitelky musely zůstat jen kvůli dětem, co tam nutně být nemusejí, bylo by mi to trapné...
Jen nechápu názory, že matky na RD jsou nejhorší, nechávají tam děti nejdéle apod. To jsem u nás ve školce nezaznamenala, a že nás tam je takových dost...

monivo
20. dub 2012

Já se na názor ptala tchýně, která celý život byla učitelka v MŠ. Říkala, že se některé děti ve školce v tyto dny, kdy jsou třídy sloučené špatně cítí. A že většinou tam opravdu zůstávali děti matek na MD, pracující, pokud nemohli zůstat doma, tak vyzvedli dítě aspoň po obědě. Je to prostě na individuální dohodě a nedá se to nijak paušalizovat, co je dobře a co ne. A jinak nejdéle ve školce prý většinou zůstávali děti matek na MD, které chodily kolem školky po sídlišti. Takže v tomto se toho asi moc nezměnilo za ty roky.

veruska007
20. dub 2012

Já nechápu tu nevraživost vůči maminkám na RD. Školka je podle školského zákona výchovně-vzdělávací zařízení pro děti ve věku 3 - 6 let. Tedy žádná hlídací agentura. Pokud by se někdo blbě tvářil na maminky na RD, které svěřují dítě do hlídací agentury, budiž. Ale ke školce to nepatří. To bychom se taky mohli za pár let dočkat názorů či nařízení, že maminky, které jsou stejně doma na MD nebo na RD, mají své děti doma učit... času přece mají fůru, ne?

Já pracuji skoro od prvního porodu (částečně proto, že chci - baví mě to, je to příjemné odreagování; částečně musím - splácíme bydlení, bez přivýdělku bychom těžko vyšli). Staršího chlapečka mám zatím v nestátní školce (ale spolufinancované EU pro pracující maminky na RD) na dva dny v týdnu, je tam velmi rád. Chodí po-út. A osobně mi dost vadí, že v pondělky před 1. a 8.5. bude zavřeno. Jsou to dva týdny, kdy nic neudělám v pondělí, protože mají zavřeno, ani v úterý, protože budu mít doma celou rodinu. Takže těch 2x 6h budu muset napracovat po nocích 😠 . Kdybych měla hlídací příbuzenstvo, tak jsem asi v klidu, ale takhle z toh oteda nadšená nejsem.

pebi
20. dub 2012

začala jsem číst komentáře a asi mám jiný názor.... já školku beru jako instituci, která mému dítěti (dětem) umožňuje socializaci s "cizími" lidmi, nabízí jim něco jiného, než co mají doma, obohacuje je. Neberu je jako "odkladiště" dítěte, abych mohla sedět doma s nohama nahoře, celkem nechápu, jak někdo může vypustit z úst větu, že odsuzuje maminky, co dají dítě do školky, i když nemusí. A to, že se dítě do školky těší, není přece hanba pro maminku, že mu doma neumí udělat pestrý program, dítě má přece ze školky a z domu úplně odlišné prožitky, to přece nejde srovnávat....

...a pokud není pro dítě nic lepšího, než být doma s maminkou, tak proč jsou ty školky tak přeplněné? Proč vůbec dáváte děti k zápisu? Mám na mysli samozřejmě maminky, co tu píšou, že mají možnost mít dítě doma a samozřejmě je doma nechají, když je nějaké volno. A aby to nebylo pochopeno špatně, já děti nechávám doma taky, protože prostě můžu, ale umím si představit důvody, kdy maminka volí možnost dítě doma nenechat a plně to respektuju. Rozhodně to nedělají "učitelkám naschvál"...

lu777
20. dub 2012

těžko radit, pokud učitelky takhle dávají najevo, že jim to vadí, tak bych pomalu měla obavu, aby pak na dítě nebyly nějak nepříjemné 😔 😒 u nás (waldorfská školka) je přístup opravdu báječný, velká laskavost, takže tohle neřeším vůbec bohudíky.....
ale školka opravdu není jen nějaké hlídací zařízení, ale vzdělávací a socializační, dítě tam má svůj svět, bez dohledu rodičů, což pro něj taky hodně znamená... prostě kolektiv 20 dětí mu doma nevytvoříš.... navíc pokud se tam Tvému synovi líbí, tak bych ho klidně přihlásila 😉

náš Matýsek tam většinou moc nechce ... a pak zas odpoledne nechce domů 😀 a ukazuje mi co všechno vyrobil a co se naučil.... pokud je volno tak ho hlásím podle momentální situace, někdy jde, jindy ne...

numerenka
20. dub 2012

my máme dvě holčičky 1,5roku od sebe a starší chodí první rok do školky. Prozatím si nechávám dcerku ,,doma,, každé volno nebo prázdniny ( když má být omezený provoz), většinou jezdíme k babičkám nebo někam na výlety - jsme velmi aktivní rodina.Tatínek si podle toho organizuje i dovolené, takže opravdu jsme všichni spolu. Beru to jako plus 🙂
Jinak dcerku nechávám 3dny v týdnu spávat, jelikož mám s druhou program a byla by to honička na 12:30 do školky.
Chápu maminku, která nechává dítě ve školce i v tyto dny, zároveň mám pochopení i pro paní učitelku - i když její reakce ( jak je popsaná v úvodu) nebyla zrovna namístě.

ined77
20. dub 2012

Já synka do školky dávám hlavně podle toho jak je zdravý.A protože coby "prvňáček" je více doma než ve školce, jde když může, ale....protože vím, že slučování tříd mu nedělá dobře, nechávám si ho převážně doma v tyto dny.U nás ve školce jsem si nikdy nevšimla nějaké kritiky, synka vyzvedáváme odpoledne ihned po svačince, ráno jezdíme na 7.30, do 7.50 tam už děti musí být.
O letních prázdninách bude doma a jsem i ráda...je to pro mě snažší.Mohl by sice chodit pár dní do jiné školky, děti budou různě přemisťovat kvůli rekonstrukcím, ale tohle se mi s ním nechce podstupovat, on má rád " to své".
ale hlavně co bych chtěla říct je, že do školky dávám synka kvůli němu, ne kvůli sobě, možná to bude znít neuvěřitelně, ale pro mě je snažší mít doma obě děti 😉 .

marecek4
20. dub 2012

já osobně si myslím,že školka od jisté doby dá dítěti víc,než mu můžou nabídnout rodiče-pokud nejedou teda zrovna na výlet,nebo něco podobného,na druhou stranu je to ale i opačně-od jistého věku a stupně vývoje dokáže i školka pěkně zbrzdit a dítě otrávit,jen hraní už prostě nestačí,takže jsem se řídila většinou tím,co jsem považovala za vhodné,mohla jsem si to dovolit,práci jsem měla cca 30metrů od baráku a přímo na místě samém,jsem musela být ráno dvě hodiny a odpoledne jen hodinku,mezitím,jsem byla v terénu,teď už tohle lehárko skončilo,ale prostě jsem si v případě potřeby na děti dohlédla,a ven šly se mnou,a s amlým se ještě uvidí,jak to budem řešit,já do práce budu chodit normálně,ale malého bude vodit do školky dcera a pochybuju,že když bude mít prázdniny,že se jí bude chtít vstávat,ale za sebe bych ho tamnormálně dala,už jen z toho důvodu,že si můžu udělat doma věci,které bych s ním neudělala,je to malý raubíř,který mi vypustí zvěřenu než se otočím a pověsím ponožku 😀,s dětma se aspoň zabaví