Dáváte dítě do MŠ ve dnech volna, i když jste doma?

odetka
17. dub 2012

Jsme malá venkovská školka. Ředitel školy vyhlásil volné dny pro školu na 30. 4. a 7. 5. s tím, že pokud nebude mít většina dětí z MŠ zájem, bude uzavřena i MŠ. Já jsem na mateřské s mladším dítětem a přesto jsem staršího syna do školky na tyto dny přihlásila. Učitelka na mě koukala divně a hned šla říkat kolegyni, že bych si mohla kluka taky nechat doma, když nechodim do práce. Očividně jí vadilo, že by kvůli takovejm jako jsem já musela do práce. Jenže já si myslím, že je to normální pracovní den, já kdybych chodila do práce, tak bych tam taky musela jako většina lidí. A kluk chodí do školky rád, 4 dny za sebou doma se zbytečně nudí, takhle by měl aspoň program a byl mezi dětma. Jaký na to máte názor a dali byste v takovéhle situaci dítko do školky?

petrunka01
17. dub 2012

já jsem taky doma s mladší a poměrně často dávám syna do školky třeba,když má škola prázdniny.Alespoň na pár dní.On tam chodí rád,po prázdninách už půjde do školy,tak ať si to užije.Učitelky jsou většinou v pohodě,jen někdy poprosej,že mají učitelky volno,jsou nemocné...tak jestli by nešlo nechat si dítko doma,ale nekoukaj blbě,když ne.Jediný,co mi vždycky vadilo,že nemohl chodit o letních prázdninách,i když měli měsíc normální provoz.

mamkamarketa
17. dub 2012

nevim jaky mate ucitelky,ale ja bych asi dite nedala.
duvod je jasny. budes ''trnem v oku'' a muzes dostat prezdivku neprispusobiva matka.
normalni pracovni den to je,ale otazkou je,zdali se nebudou ''mstit'' treba na synovi...

sayast
17. dub 2012

ucitelky jsou profesionalni, na diteti se urcite mstit nebudou..

ale teda moc nechapu proc ho tam za kazdou cenu chces dat, kdyz uvazuji nad tim ze by skolku zavreli, ty jsi doma s mladsim, nechodis do prace, nepotrebujes ji nutne. myslim ze spousta pracujicich si to dite necha doma. a ty ktera ho muzes mit bez problemu doma ho tam das..

moje mamka je ucitelka ve skolce a taky rikala ze nechape, ze na prazdniny a dny volna tam maji prevazne deti od maminek co jsou na MD. pracujici si je nechavaji doma. a aby nedoslo k omylu, samozrejme na to pravo mate, skolku si platite a od toho je,ale vypada to blbe 😉. jen teda o letnich to tak neni, ale to je pochopitelny, pracujici rodice malokdy zajisti aby dite 2 mesice nemuselo do skolky...

me jde dcera do skolky od zari, budu chodit na plny uvazek a rozhodne budu delat vse proto aby tam pri snizenem provozu nechodila. ono totiz i pro to dite to neni nejpohodlnejsi kdyz je nekolik trid spojenych a maji tam ucitelky na ktere neni zvykle atd.

marinka
17. dub 2012

Jsem ráda za každý den, kdy není Anička nemocná a může jít do školky, protože těch dní, kdy je kvůli rýmě nebo kašli doma, je spousta..

iira
17. dub 2012

taky davam dcerku do skolky i ve volne dny,nikdy tam neni sama a je tam deti vic,je tam stastna ,hraje si s detmi ,doma ji to nebavi ,s brachou si jeste moc nepohraje...nedelaj si s tim hlavu,ucitelky jsou profesionalky a na diteti se mstit nebudou neboj ...

akludan
17. dub 2012

Řídila bych se podle svého dítěte. Nechápu, proč se dělají mezi dětma rozdíly podle toho, jestli je maminka doma nebo pracuje. Takže já bych už tak velké díě do školky i v takový den dala 🙂 .

medvidek
17. dub 2012

Občas dáváme, občas ne. Máme výborné učitelky a super ředitelku. A to jsme sice velká ale vesnická školka. Vždycky když se blíží nějaké prázdniny během roku, tak se nás učitelka ptá (někdy vůbec o prázdninách netušíme, nemáme školou povinné děti) jestli dcera půjde či ne. Nahlásíme jí, ale podmínkou to není, což znamená, že když bude víc dětí, půjde, když jí zavřou nebo bude pouze jedna třída, tak si ji necháváme doma. Je s nima dobrá domluva. A někdy nám to i v takový den pomůže, že může být dcera ve školce, když jedeme se synem k doktorovi. Ona doktory nesnáší, takže radši půjde do školky. A 30. dubna zrovna do školky půjde, jdu hned ráno na trhání osmiček. 🙂

sanies
17. dub 2012

Ahoj. Tak u nás ve školce je na takové dny obvykle upraven provoz a třeba muj mladší to nesnáší úpně nejlíp,jiné děti, občas jiná učitelka,smíšená třída. Takže pokud to jde,snažím se je tam nedávat,navíc se nás vždy učitelky ptají dopředu a informují nás o omezeném provozu. Jsem pracující matka na trv. prac. poměr. od 1a1/2 dítěte. Vždycky se snažím o to být s nimi co nejvíc. Dát dítko do školky na tyto dny když jsem na MD, mi přijde tak trošku z pohodlnosti,je fakt rozdíl mít doma jedno,nebo dvě...vím o čem mluvím... Ale zase udělat si nějaký bojový plán a prožít dobrodružství zase není k zahození. Souhlasím s @sayast

mates22
17. dub 2012

Já nedávám, spojují třídy a mají jinou paní učitelku a malá to nějak blbě nese......a navíc obvykle přijíždí sestřenice k babičce, takže místo do školky upaluje ráno tam 🙂

katchula
17. dub 2012

Naprostý souhlas se sayast. Taky bych v Tvém případě syna nechala doma, zvlášť pokud uvažují, že školku zavřou pro malý zájem. Já jsem pracující, syn chodí do školky prvním rokem a v tyhle dny, kdy je tam omezený počet dětí a třídy se spojují do jedné, se snažím nechat ho doma (nebo u babičky apod.).

vlckulka
17. dub 2012

do školky bych nedala, přece jen to není nutnost, jako v případě pracující matky bez možnosti hlídání, ale je to jen pohodlnost. Možná to některé maminky naštve, ale já to opravdu za pohodlnost považuji 😉 Nic tě nenutí tam syna za každou cenu dát, tak proč vlastně dělat problémy.

ia.
17. dub 2012

My se snažíme, když jsou "prázdniny" takové ty jednodenní, dvoudenní, udělat synovi taky prázdniny, takže domluvíme prarodiče, nebo je s náma doma, ale párkrát i byl ve školce, když jsem viděla, že jich tam bude dost. Co se týče jarních a letních prázdnin, to je jiná, to je celou dobu doma, resp. o jarních prázdninách jezdíme na lyže, takže doma nejsme. Já jsem od prvního dne dávala syna do školky na celý den, to spíš nemohly učitelky "strávit", jenže pokud bych si ho naučila, že se dá chodit ze školky "po o", tak už by mi tam v životě nezůstal na spaní a dělal by scény, takhle je klid, a chodím pro něho hned po půl třetí...

baris
17. dub 2012

Moje mamka taky pracuje ve školce a vždycky říká, že "nejhorší" jsou ty maminky, co jsou na RD - starší dítě přivede na 6ráno a zpátky si pro něho příjde v 16hod, a je tam pořád. Většinou jim i volají, ať si přijdou pro své nemocné dítě.

V žádném případě nechci tvrdit, že je to tvůj případ. To rozhodně ne. Jen jde o to, že i učitelky jsou maminky a chtějí si vzít volno (pokud ho mají jejich děti ve škole) a být s nimi.

A moje starší dcera do školky nechodí - chce být s námi doma.

etinka
17. dub 2012

Ahoj, školku si platíš, tak na to určitě máš právo, ale pokud nejsi pracující a jsi na mateřské dovolené s mladším dítětem, tak bych na tebe také koukala "divně", pokud bych byla paní učitelka. V tyto dny se ve většině školek, jak se tady už psalo, slučují třídy a podle počtu dětí jde pak do práce i počet paní učitelek. Některé si můžou vzít dovolenou. Představ si sebe na místě paní učitelky, taky bys určitě chtěla mít někdy v práci méně dětí, větší klid..... 😉. Já osobně to považuji za slušnost maminky, když to fakt nepotřebuje, že si dítko nechá doma 🙂

U nás ve školce je to taky tak, třídy se slučují, nejdou do práce všchny paní učitelky. Většina maminek to ví, že školka o prázdninách je jen pro "pracující" maminky, takže své děti, pokud jsou doma, odhlašují 😉 a přijde mi to i logické.

andy80
17. dub 2012

U nás je jasně dané (ve školce, kde mám dítko), že v době prázdnin (myšleno i prázdniny, kdy ve škole mají ředitelské volno) je provoz školky omezen a berou děti jen rodičů, kteří mají oba zaměstnání. Nikdy jsem s tím problém neměla, ba naopak jsem byla ráda, že nemusím ráno oblékat dvě děti a mazat do školky. A u nás ve školce (tam, kde pracuji) je to jedno. Když je školka otevřená, tak můžou i děti rodičů co jsou doma. Nám je to v celku jedno, jen se ptáme dopředu, abychom věděli s kolika dětmi můžeme počítat a kolik lidí má jít do práce. Ale za mě, já jsem (dokud jsem byla doma s mladší) v době prázdnin nebo mezi svátky nikdy malého do školky nedávala.

micka1
17. dub 2012

. U nás to dělají tak jako píše andy80. Podle zájmu buď je školka otevřená nebo ne. Nikdy se mě nestalo že by mě učitelky řekli že si mám nechat Honzíka doma. Většinou si ho teda nechávám doma.

andyalukasek2008
17. dub 2012

Aniž bych se tě chtěla dotknout či nedejbože urazit...!

...myslím, že i paní učitelky potřebují a chtějí volno, i ony třebas chtějí někam jet na prodloužený víkend a mají rodiny..., je to o vzájemné toleranci... mstít by se neměly a myslím, že ani nebudou, ale mě by to bylo vyloženě trapné...
...vždyť přeci o nic nejde, mamky co jste na druhé mateřské to máte přeci daleko jednodušší...
...u nás se také jen dopředu zeptají, jako u andy, a neřeknou nic, ale tak... trocha pochopení...
jsou také maminky a manželky...

přesně, bez urážky, děti maminek na MD jsou ve školce od rána do večera, a máme i děti maminek učitelek, které strkají děti do školky i skrze prázdniny, pro mne třeba nepochopitelné..., rozhodně nesrovnávám s tebou!

kammka
17. dub 2012

podobná situace, taky máme v ty dny ředitelské volno
já jsem doma na neschopence, rizikové těhu.. břicho mi tvrdne tak často, že to ani nepočítám... holce je 4,5 a školku nemusí. chlapa mám velmi vytíženýho prací vlastní a ještě maká kolem baráku a zvířat jak barevnej...přesto malou do školky nedám.. byla by tam asi tak se třema dalšíma dětma.. v kuchyni, která vaří pro školku i školu, vaří dost strašně, což vím od dospělých strávníků, od mojí dcery by to nebyla objektivní informace.. takže už vidím to nadšení nejen učitelek ale i kuchařek, které budou muset jít do práce kvůli několika dětem.. ale co se dá dělat, pokud jsou to děti rodičů, kteří musí do práce...
jen ať mají učitelky trochu volna, ale čím ty děti odbydou naštvaný kuchařky v kuchyni, to se teda bojim..
ve finále je to jedno, neb pár dětí tam stejně nakonec tak jako tak bude.. ale pokud by mělo moje dítě být jediné, které tam bude na ty dny zapsáno a já byla přitom v domácnosti, no to by mi bylo teda trapně...

luciina
17. dub 2012

Tak to je snad na každém jestli tam to dítě dá nebo ne. Já osobně, bych tam dítě taky dávala a stejnak nebudou mít otevřeno jen kvůli jednomu dítěti ... takže frkni jim ho tam a ještě paní učitelce popřej pěkný den 😀 . Kdyby bylo víc takových mamin (na RD) tak snad učitelky mají ústa (asi mají, když se umí tvářit) a poprosit, zda by to nešlo změnit a malej byl doma .... . Tahle diskuze mě rozhodila, když jsou děti rádi v kolektivu tak proč je tam nedat?! Mamka bude mít víc času a klidu na věnování se domácnosti, mladšímu dítěti a sobě.

mucu
18. dub 2012

Tak já teda synka do školky dávám a dávat budu 😉 a můžou na mně koukat jak chtějí malej je ve školce rád tak nevim proč by tam jako nemohl jít i když jsem na RD jsou mu tři a má na školku stejnej nárok jako děti pracujících rodičů 😉 a názory jakože učitelky chtějí volno atd mně pěkně vytáčí je to jejich práce sakra jako každá druhá maminy u pasu a nebo u kasy se nikdo neptá jestli si nechce odpočinout a nebo být doma 😠 u nás třeba je pravidlo v pátek brát děti poo můj poo nechodí a ani v pátek sice na mně koukaj jak jelita a co v tu dobu mi mladší spí tak ho přeci nebudu budit jenom proto aby mohla učitelka jít v pátek brzo domu 😠 Takže pokud bude otevřeno normálně ho tam dej 😉

kristi
18. dub 2012

ja davam Miu do skolky, i kdyz jsem doma a nemam druhe ditko. Mi to prijde jedno, skolka stejne bude otevrena. Pak maji cely prazdniny, kdy si ji uziju doma kazdy den, pac to do skolky nemuze..... 😒

kacerka
18. dub 2012

Pochopila bych, kdybys pracovala a nemohla si vzít volno, že Ti to vadí! Jsem ve stejné situaci, taky jsme ve školce podepisovali papír, aby si učitelky mohly udělat volno! Pokud bude hezky tak ty dny využijeme k výletům do přírody a nemám strach, že by se syn nudil! Je docela smutný, že se syn s vámi nudí a je raději v MŠ!

gazelka02
18. dub 2012

Já jsem na md s mladšim a přesto moje starší dcerka už 2roky chodí do mš.

gedren
18. dub 2012

Byla jsem tejden pomáhat na školce v přírodě a byl to nejnáročnější tejden mýho života 😀, od tý doby nechápu, jak to ty učitelky můžou zvládat denně a po celej rok 🙂. Takže když se ve školce objeví návodná instrukce, že nechť se zapíší nutné případy, které potřebují dát dítě do školky v dny školních práznin, mezi svátky etc., tak si brouky vždycky nechám doma, jednak abysme si to užily, jednak aby si učitelky oddechly a mohla jich aspoň půlka zůstat doma nebo si něco zařídit. (Pracuju jen na malinký úvazek, takže to pro mě není problém.)

evulinkab
18. dub 2012

Učím ve školce a tak mám na to pohled z druhé strany-sama mám taky chlapečka 3leteho a pokud by byla možnost mit v tyto dny volno a školka by mohla být zavřená a já mohla strávit prodloužený vikend se synem doma, tak bych se na tebe koukala taky divně!!!..Srovnánáte tady, že maminek u pásu nebo na pokladnách se taky nikdo neptá, jestli chteji a budou mit volno..Ale když ve školce ta možnost JE, tak proč ji nevyužit??A kvuli pohodlným maminkám, které radši strčí ditko do mš, než aby si ho nechali doma, školka zustane otevřená??Je to vec názoru, ale myslim, že je to o toleranci a celkove o přistupu.Vím, školku si platite, ale z toho lidského hlediska já považuji za NORMALNI si díte doma v tyto dny nechat, pokud můžu.

A souhlasim s tim, že opravdu děti rodiču nezaměstnaných a maminek na MD zustavaji ve školce nejdele.

berenika39
18. dub 2012

A nenapadlo tě si v ten den udělat nějaký výlet, něco s dětmi podniknout, aby se doma nenudil? Rozhodně nesdílím názor, že by se dítě mělo doma hůř než ve školce, je to na tobě, abys něco vymyslela, zorganizovala, bude hezky, dá se být venku....paní učitelky jsou taky jenom lidi, třeba ten volný den stráví společně se svými dětmi🙂

mircisek
18. dub 2012

U nás je taky provoz omezen. Já se na tyhle dny hrozně těším (a to si ho beru každý den poo) - nejlepší varianta je, když je doma i tatínek, ale i jinak vymyslíme výlet, domluvíme se s kamarádama, nebo jen tak lenošíme, blbneme atd. Rozhodně se nenudíme!!! Malej chodí do školky rád (být na mě, tak by byl se mnou doma), ale i si od ní rád "odpočine".
A jak už tady bylo řečeno i učitelky jsou manželky, mámy a vůbec lidi, kteří si chtějí užít víkend s rodinou. 😎

skurinka
18. dub 2012

Ja taky byla na MD a starsi syn chodil do skolky.Nejdrive chodil po obede domu asi 4 mesice a pak kdyz jsem ho vyzvedavala a brecel ze chce zustat ve skolce dele tak jsem ho davala na cely den a nikdo na me blbe nekoukal ze jsem doma.Detem se ve skolce libi jsou tam z kamarady a tak proc ne.Jenze u nas v cechach maminky strasne veci resi a vsechno ..taky ne.sem rada za skolku.

alamo
18. dub 2012

Chapu zakladatelku, ze je z toho pristupu vedle. Pokud nechteji, aby dala ten den dite do skolky, tak maji bud uplne zavrit, nebo rict, ze budou tu vetsinu pocitat prednostne z deti pracujicich rodicu. Tohle je takovy cesky pristup - nejak nastavim pravidlo, ale vlastne chci, aby to bylo jinak a pak se na ostatni budu koukat skrz prsty.
Pripomnelo mi to, jak jsem zasla na Velikonocni pondeli s dcerou do detskeho koutku. Ptam se jich, jestli maji otevreno a slecna udelala velice kysely ksich a rika: "bohuzel jo". Tak maji bud zavrit, kdyz je obtezuje ten den pracovat, nebo se chovat slusne.

pajinka85
19. dub 2012

Já ikdyž chodím do práce, tak když mají mít prázdniny školní děti, tak malého nechávám "doma" Dolmuvím si to s babičkou a ta ho hlídá. Můj syn do školky nechodí moc rád, raději je doma a nebo u babičky. Takže já mu vycházím vstříc a ani ho nenutím ve školce spinkat. babička je ochotná ho odpoledne hlídat, tak je s ní.
Brzy (od května budu doma) tak ho do školky budu dávat už jen v květnu, aby byl s dětičkama a pak od června už si uděláme společné prázdniny. A už se na to moc těším, já jsem ráda, když ho mám doma. 😉
A příští rok do školky bude chodit také jen na dopoledne.

Ale je to každého věc, ikdyž já to moc nechápu. Já jsem raději když je se mnou. 🙂