Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
26. dub 2012

ženy, dík za reakce, já nevím, jak to stíháte, takhle krásně si navzájem odpovídat...já musím globálně - kdo je nemocný, at se rychle uzdravuje a kdo je zdravý, at neonemocní, protože bude krásně....

@mamkamarketa zmenšovat, nedělají to všude, jen kde pracují s tím laserem. odstranit je prý u něj úplně zbytečné, nemá je v zánětu, nemívá angíny,a krční mají význam - brání průdušky🙂. prý jich odstraní půlku☹.
a chci někam, kde budu mít reference, prostě ne na blint. modřany asi ne, bojím se. a stojí to 9 000,- , to by neva, ale netroufám si ho vzít domu hodinu potom. ještě jak ted ukazují v tv ty katasrofické scénáře. grrrr.
máme kamaráda v jedné menší krajské neomcnici, kde je ted nové dětské a ordinuje tam prý moc fajn orl mudr, je to od nás blízko docela, rodila jsem tam🙂)). no a nebo motol, tam jsem pracovala jako dobrovolník asi dva roky, takže tam mám dosah, no uvidím. tohle je naprd, kdyby někdo řek, co máme dělat a co bude nejlepší.

power700
26. dub 2012

@berenika39 teda vy máte zase akci před sebou.. ☹ tak držím moc palce!

berenika39
26. dub 2012

@power700 no vy taky ty neštovice brzo poražte:-, alespon budete mít klid, léto teprve přijde....to se ti to sešlo 😢

power700
26. dub 2012

@berenika39díky. já zatím Týnu na tu nosní mandli nevzala, chrápání ted nějak ustalo, co začala brát imunoglukan, tak se to nějak zlepšilo.. ťuk, ťuk.. uvidíme.. 😉

berenika39
26. dub 2012

@power700 Petr je na imunoglukanu od minulého srpna, do března letos. a fakt dobrý, ale nikdo nezjistí, jestli je to tím imunoglukanem. holky odsud ho zase odpískaly, že nic...tak si vyber.mě to připadá spíš jako "věř a víra tvá tě uzdraví". 😀 .

mates22
26. dub 2012

@reruna
@takyja holky díky, už je bez teploty, tak váhám, no ale ona ani zas tak moc jít nechce, tak to asi nechám bejt, snad jí kostým bude ještě za rok - pravila, že by si ho chtěla vzít k babičce 🙂....no uvidím, co bude říkat ráno, kdyby hodně chtěla jít, tak ještě zavolám mudře co a jak

takyja
26. dub 2012

@mates22 Informace máš, teď do toho trochu dej mateřský instinkt (a teď skrytě nesměřuju k žádné konkrétní odpovědi), prostě se ráno nějak rozhodni... 😉

@berenika39 Stíhám teď hezy odpovědi, pač s malou už dva dny musím polehávat a když má zrovna Krtečka, mám od ní povolený notebook. 😀

mates22
27. dub 2012

@takyja 😀 , mateřský instinkt (už včera pře spaním jsem říkala manžovi, že jí asi nechám doma) se shodl se skutečností, má teď ráno 37,9, takže je rozhodnuto. Jen doufám, že se jí to nepotáhne celej víkend. Každopádně moc díky za pomoc 🙂

mates22
27. dub 2012

@ined77 no logo, ani mi nemluv, dcera už by měla mít rozum a když cvičíme, tak dělá kraviny, neposedí, vzteká se, schválně si sedá tak , abych neviděla na pusu...no děs běs, každý cvičení mě stojí aspoň 3 šedivý vlasy, za chvíli budu vypadat jak ovčí babička............. a manža, ten na to nemá nerva vůbec, po prvním papíru s ním třískne o stůl a odchází se slovy, já musím jít, nebo bych jí přizabil ☹ . Takže přeju pevné nervy a spolupracujícího "pacienta" (nenapadlo mě žádný jiný slovo, i když to není nemoc) 😖

marjama
27. dub 2012

@evaviki ahojky, tak jsem dneska ráno koukala, že už je na nástěnce venku na školce seznam přijatých dětí. Držím palce, ať se dostanete!

Nestíhám dočítat, ozvu se později, zatím všem v rámci možností hezký den! 🙂

reruna
27. dub 2012

@mates22 tak snad jí ty horečky přejdou...možná to není ani z očkování, ale mohla chytit v čekárně nějakou virozu☹

mates22
27. dub 2012

@reruna díky, volala sem mudře, prej je to na 90% reakce, ale mělo by to do zejtra už přejít...no ale celkem se divila, prej spíš bejvá problém s tím vpichem. My u ní byli odpoledne se zdravejma dětma, když má prevenci a kojence, tak snad nic nechytla, i když na sto procent se to neví nikdy :-d, ale tak mohla něco chytit na hřišti nebo ve školce, nebo na nákupu, nebo......... atd. atd. Skončila kouzelná školka, tak musím za rarachama, už se zase rvou 😖

ined77
27. dub 2012

@mates22 ..no já s tím počítám, ale nevím no...sama jsem nervák až až 😅 , ale nikdo jiný to za mě neudělá, takže mám holt smůlu a budu to muset nějak zvládnout 😔 .
a já si zrovna dnes říkala, že třeba až bude mít těch 5 let...že by třeba...no tak nic 😀

jinak všem ahojky všem, bude-li později čas, dočtu vás... 🙂 .čeká na mě totiž po uložení katunky super hora prádla na žehlení 😝 .
to je tak, když člověk pere a pere a má óbr radost, že to tak krásně rychle schne 😅 ...jen by to chtělo někoho, kdo by to vyžehlil 😝 😀

evaviki
27. dub 2012

@marjama dekuju.. hned som tam isla a nevzali.. tak som nasr.... ☹((((

mates22
27. dub 2012

@evaviki u nás je to taky děs, kámošce teď nevzali dceru, bude jí v září 3,5 a vůbec neví, co s ní. Nastoupila do práce, zatím to vykrejvá babička a já a další kamarádka na MD, myslely sme do prázdnin, to ty 3 měsíce dáme, ale jako celej další rok se nedá..... no a já se připravuju na totéž za rok ☹

evaviki
27. dub 2012

@mates22 ma stve, ze ich vobec nezaujima, ze od prosince oficialne pracujem.. som nastvana, lebo dalsi rok sukromna skolka - neviem ako to zvladneme.. ☹((((( najviac ma stve, ze kazde dieta ma nejake pridelene cislo, takze ani nemam moznost zistit, ake stare su deti, co ich prijali.. Ale kedze som pri zapise videla, ze deti pred Sebikom su od neho mladsie (videla som asi 12 deti, z toho len dve boli starsie) a teraz tam tie cisla vidim a vela z nich su prijate.. a neverim, ze kazde z nich ma v skolke starsieho surodenca..

mates22
27. dub 2012

@evaviki já vím, u nás zase berou ohled jen na datum narození, takže vzali děti i rodičů na mateřský, na sourozence a zaměstnání nekoukaj, podle nějaké nové vyhlášky ombutsmana. Soucítím s tebou, zkus odvolání, i když moc šancí bych tomu nedávala..............

ined77
27. dub 2012

@evaviki ...jejda, to mě mrzí, ale přesně tak, zkus se aspoň odvolat....za to nic nedáš...anebo se pak pozeptat ještě po začátku školního roku...třeba se někdo odstěhuje, nenastoupí a pod....i když tohle není nic jistého a ty by jsi potřebovala opak, to chápu ☹ .

mamkamarketa
autor
29. dub 2012

@evaviki ahoj,
tedka to ctu ☹ moc me to mrzi. urcite podej odvolani, tohle je nefer. malymu budou letos 4 roky oba pracujete, na skolku ma narok.

marjama
29. dub 2012

@berenika39 to mě mrzí, že zase máte "co řešit". Nám taky posledně říkala dr. na orl, že má Martí velký i krční mandle, ale jen nad tím mávla rukou, tak doufám, že nás ty krční minou. Přeju pevné nervy a co nejbližší termín, ať na to nemusíš dlouho myslet a máte to brzo za sebou!
@evaviki No tak to je síla, já jsem počítala, že když malýmu už budou 4 roky, že to máte jistý! URČITĚ se odvolej, šance je vždycky!

mamkamarketa
autor
2. kvě 2012

kouka,ze vsichni jsou zdravi 😵
jen tak dal 🙂

mjanca
2. kvě 2012

@mamkamarketa Lucka dobira atb a je to lepsi, Zuzka prohoreckovala ty vedra, ale uz snad taky lepsi. Takze u nas nebylo nic moc, ale ted je snad uz dobre.

mates22
2. kvě 2012

@mamkamarketa u nás zdrávo 😉

mjanca
2. kvě 2012

☹ Zuzce prave pichli ousko ☹. Zrovna, kdyz L. dobira atb a mohly jsme konecne chodit ven. A to Zuzka vypadala, ze ji nic neni

reruna
2. kvě 2012

@mjanca tak to je mi líto ☹ ať se brzo uzdraví!
Míša byl dneska po 2,5 týdnech zase ve školce, tak doufám, že vydrží co nejdéle zdravý!

mates22
2. kvě 2012

@mjanca ajaj, to je nepříjemné, tak ať je beruška, vlastně obě, brzy fit 🙂

pumuckl
2. kvě 2012

Nedávám. Rýma, kašel= zůstáváme doma. Bohužel ne všichni si mohou dovolit nechat si prcka doma, tak jsme si v pátek přinesli nějakej bacil (syn si našel "přítelkyni", která byla zrovna nachlazená a dávali si "1000pusinek", jak se mi doneslo 😀 ), tak marodíme. Jeho slečna je co jsem slyšela už zdravá. 😀

marjama
2. kvě 2012

@mjanca Au, au, cítím s váma 😔 Tak ať je malá zase brzy v pořádku! Držte se!

mates22
2. kvě 2012

@pumuckl jojo, prvním láskám se holt musí něco obětovat 😉, tak hlavně ať je ten malej milovník brzo zdravej 🙂

pumuckl
2. kvě 2012

@mates22 díky. Ta dotyčná Danielka je asi o rok a půl starší (my 2 a třičtvrtě, ona myslím 4), ale malej ji sbalil svou drzostí. Když jsem ho nechala jednou spát ve školce, tak si za ní hned vlezl do její postýlky a bylo vymalováno. 😀