Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

evaviki
17. kvě 2012

@marjama jj, podala.. tak uvidime.. inak som sa dozvedela, ze vzali holcicku zo skolky, kde chodi Sebik, je mladsia a surodenca v skolke nema.. ale maminku ma sudkyni.. tak by ma teda fakt zaujimali kriteria, nie je to fer.. ☹

marjama
17. kvě 2012

@evaviki no jo, to víš, mít známou soudkyni se může hodit 😠 Dneska není už fér bohužel nic 😠 Tak ať vám to vyjde! Pak dej vědět.

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@evaviki kde bydlite? klidne IP. u nas meli loni kriterium,ze brali prednostne deti statnich zamestnancu 🙄

ivik3
17. kvě 2012

@evaviki nemám pocit, že bych hazardovala se životem svého syna.....sedí v tom krásně, opřenej.....hlavu v opěrce....

evaviki
17. kvě 2012

@ivik3 zo stranky romer: Příliš časný přechod na následnou sedačku nelze v zájmu bezpečnosti dítěte doporučit. Především ne při změně do skupiny 2+3. Z bezpečnostních důvodů by zde změna neměla být v žádném případě prováděna před dosažením 15 kg, ale pokud možno dokonce až při dosažení 18 kg. Důvody: Autosedačky skupiny 2+3 jsou dost široké, aby poskytly místo i větším dětem. Malé, spící dítě může z pásu snadno vypadnout. Ramena ještě nejsou dostatečně vyvinuta a jsou příliš úzká pro bezpečné vedení pásů vozidla.
Pro autosedačku 15-36 většinou stačí výška dítěte cca 94cm, váha 15kg a věk 2,5 let, autosedačka vydrží dítěti do 12 let, 150cm nebo 36kg.

ivik3
17. kvě 2012

@evaviki díky za info, ale Adam z pásu nepadá a sedí v tom dobře....tak nevím....je lepší být v autosedačce, kde mu už nevystačí opěrka hlavy, tudíž nechrání nebo být v nové kvalitní. kila mu haprují, takže těch 15kg asi máme....výšku neovlivním, ale sedí se mu fajn....rozhodně bych ho necpala do něčeho, kde by zapadl a nebyl vidět....

evaviki
17. kvě 2012

@ivik3 ak mu trcala hlava, tak je urcite lepsia nova.. akurat nechapem, co mate za sedacku, pretoze opierka hlavy by sa mala dat posuvat az do vysky 4rocneho dietata, co je cca 110cm.. ☹

ivik3
17. kvě 2012

@evaviki psala jsem níže, že je po synovci, tak možná únava po letech??? je to maxi cosi tobi, je mu to akorát, tak proto jsme šli do nové....sice ji ještě používáme v manželově autě, neschovali jsme ji, ale u sebe mám romera s isofixem....nevím no, podle údajů je na to prcek, ale fakt mu padne, sedí v tom dobře....

evaviki
17. kvě 2012

tak Sebik ma suchy kasel.. vcera a dnes kaslal iba pocas spanku ve skolce.. teraz kasle uz pol hodinu, odkedy zaspal.. (predtym zakaslal za cele odpoledne raz).. a to maju zitra v 16.00 besidku pro maminky.. ☹ a ja neviem, co mam robit.. ☹ nema rymu, nema teplotu, nic ho neboli.. ale ak by takto kaslal v skolke pocas spanku, tak to nie je vhodne dat ho tam.. ale tiez nechcem,aby mu usla besiedka.. a obavam sa, ze ak nebude cely den v skolke, tak zase odmietne vystupovat.. (uz sa nam to raz stalo, doviedli sme ho chvilku pred besiedkou, pretoze sme boli pol dna na ocnom a on pak odmietol vystupovat, hned sa rozplakal a celu besiedku sedel na mne)

verbalinka
17. kvě 2012

@evaviki my meli romer 9-18 a Will se tam na vysku uz davno nevejde (ted ma 110cm), manzel musel urezat ramenni operku, protoze jinak to neslo. Ale na vysku s hlavou to jeste jde, ale dost natesno.
@mamkamarketa my mame Transformera jako @berenika39 a super. Da se vytahnout na vysku a soucasne se roztahuje do sirky takze dle normalniho vyvoje. U ostatnich sedacek to jde jen nahoru, jenze co s rameny a bokama, ktery taky rostou. A v testech vychazi vyborne 😉

verbalinka
17. kvě 2012

@evaviki tak ho dej jen na dopo a na besidku se vratte 😉

berenika39
17. kvě 2012

@verbalinka já ho nemám, ale na podzim do něj asi půjdem🙂.

berenika39
17. kvě 2012

@mamkamarketa kuk, tady je dobře popsaná a nafocená, jak se to dá všelijak nastavovat
http://www.ondalek.cz/produkt/concord-autosedac...

evaviki
17. kvě 2012

@verbalinka nedám ho vůbec, před pol hodinou sa totálně poblil,same hleny, nechápu, kde to vzal, když nema rýmu ani vlhký kašel.. No nic, uvidím ako mu bude a připadne ho odvedu do školky az v 15.00, nech este stihne s detmi precvicit program.. Povedala som mu, ze do školky nepojde, tak zacal brecet, ze on tam chce.. Tak som slíbila, ze aspoň na besidku sa pokusíme ist.. ☹

mates22
18. kvě 2012

@evaviki to je hloupý, zrovna když mají besídku, chuděrka. Tak snad to už bude dobré a besídku zvládnete v pohodě, držím palce

evaviki
18. kvě 2012

@mates22 snad to zvládne,, zvysok noci bol v pohode, akurat se rano vzbudil so zalepenymi a výrazne opuchnutymi ockami, takže radši zbehneme k doktorke, nech sa ten zápal podchyti hned..

berenika39
18. kvě 2012

@evaviki at je brzo líp, nevím, proč to ty nemoce vždycky vychytají na nějakou akci nebo i víkend 😝

reruna
18. kvě 2012

@evaviki ach jo, zrovna na besídku, já bych tam šla asi až odpoledne - teda jestli není horečka dneska nebo něco horšího a pokud by odmítl vystupovat, tak se aspoň podívejte jako diváci.
My jsme besídku včera zvládli, dneska se fotí, tak super 🙂 - ale ráno měl zacpaný nos, tak dneska je tam jen do oběda a uvidíme, co se vyvine před víkend...v tomto počasí se není co divit....Na výlet jedou až 8.6., tak to ještě času dost...

mamkamarketa
autor
18. kvě 2012

tak vam teda damy( @berenika39 @verbalinka )dekuju 🙄 😉
ja byla rozhodnuta pro ten cybex,jenze tedko ste me fakt navrtaly do toho concordu 🙄 😅 nevite kdo ho vyrabi? nemci? @verbalinka cetla jsem,ze se tam pas da nejak zafixovat. jak zafixovat? jako ze dite si si nim nemuze hrat a povytahovat ho? ja se bojim,aby pod tim pasem nepodsklouznul v pripade prudkeho brzdeni...vis jak to myslim,....
takze ji asi pujdeme omrknout. jen nevim kdy zitra jdeme na svatbu (booze jak ja tyhle akce nesnasim 😝 i na vlastni svatbu jsem sla jen proto,protoze jsem musela 😅 )
@evaviki to je jak na potvoru ☹ 😠 tak bezte jen na besidku. to si nemuzete nechat ujit 😉 nas to ceka pristi stredu a dalsi patek. zase slzu zamacknu 😵 😀

mates22
18. kvě 2012

@mamkamarketa co se týká bezpečnosti, tak tady píšou, že je vítěz nějakého testu v roce 2010 http://www.agssport.cz/autosedacka-transformer-t , a i jiné známky to má, takže by měl bejt dobrej 🙂. I když nám vzhledem k poměru cena/bezpečnost/četnost ježdění naprosto vyhovuje ten cybex 😉

mamkamarketa
autor
18. kvě 2012

@mates22 ja jsem prave byla rozhodnuta pro ten cybex. jenze tomas je drobny,takze by v tom cybexu asi lital. coz se mi libi u toho concordu,ze se da ''zmensit''
a dekuju moc za odkaz!

evaviki
18. kvě 2012

tak sme boli u dr. Dychanie ciste, usi ok, nos ok (ziadna ryma), hrdlo ok.. Preco kasle netusi, kazdopadne povedala, ze do skolky moze chodit, nic mu nie je.. Na oci mame kapky a ked pojdeme von, tak by nemal byt dlho a mal by mat bryle.. Tak som sa po ceste zastavila v skolke, dohodla sa, ze prideme o 15.00. Ale pozerali na mna ako na blazna, ze mu nic nie je.. Ze pocas spanku kaslal fakt hodne. Ale tiez povedali, ze mimo spanku nekaslal vubec.. Kazdopadne nemaju dovod neverit doktorke, ta nasa by ho do skolky neposlala, keby fakt nebol zdravy.. Tak ma nakoniec pochvalili, ze som zodpovedna matka 😀 😀 😀

mates22
18. kvě 2012

@evaviki to je dobře, možná jestli nějaký pyly zrovna nelítají, co mu nedělaj dobře 🙂. Tak si besídku užijte, držím palce, snad se tentokrát Sebík nešprajcne 🙂

mates22
18. kvě 2012

@mamkamarketa no jasné, i když naše dítka jsou taky vyžlata a dcera teda nelítala a přesedala na těch patnácti kilech, dokonce trochu míň, lezla jí děsně už hlava, ona je vysoká, ale hubeňourek. Ta sedačka patří mezi ty užší, kamarádky dcera je spíš urostlejší a ta se tam nevejde, teda vejde, ale musí mít ramínka předsunutý..... pokud ale jezdíte víc a uneseš ten cenový rozdíl, tak je určo lepší, že se dá nastavovat i do šířky 🙂

mates22
18. kvě 2012

já si snad budu nechávat Kačku doma častěji - od rána si hrajou, skoro o nich nevím- krom pár žalování............. a nevisí mi mládě furt na noze hlavně

ined77
18. kvě 2012

ahojky ...zase po čase 🙂 ,

tak to tu máme zase ☹ , nad ránem katunka byla jako plotýnka, pak jsem naměřila 38,5, no vzhledem k tomu, že začíná víkend jsem s ní skočila k dr., naše tam opět nebyla 😖 ....fakt na to mám štěstí, ale zastupující je taky fajn.no výsledek je takový, že to vypadá na virovou angínu, CRP bylo jen 6.no takže klasika, hodně pít, léky od horečky, případně zábaly....matýnek měl ráno trochu hnisu v očních koutcích, tak jsem ji rovnou poprosila o něco i pro něj, prý teď hodně řádí zánět spojivek.
ale jsem fakt nešťastná....zítra je kousek od nás akce výlet do pohádky, perfektně udělané...prostě se chodí lesem, co kousek nějaká zastávka, peklo, včelí medvídci, krakonoš a tak 😉 ...možná znáte 😉 .
tak jsme si to plánovali jak to bude super a zase houbelec ☹ .možná pojedu jen já s matýnkem, teda pokud to (ještě) nechytí.je tam totiž nutné jet autem a MM neřídí....no ale uvidíme.
katunka je uložená, já jdu vyžehlit a pak vás doufám dočtu ať jsem v obraze 😉 .
jinak matýnek chodil do školky celý týden 😉 .

evaviki
18. kvě 2012

tak a vystupovaaaaal 😀 sice kopu casu stravil pozeranim na mna namiesto cvicenia, ale inak dobry.. 😀

reruna
18. kvě 2012

@ined77 to je škoda s tím lesíkem pohádkovým, ale hlavně ať je malá brzo zdravá

evaviki
19. kvě 2012

Tak kašle uz aj cez den.. V noci kaslal nonstop od druhy do pul čtvrtý, som sa zase nevyspala.. ☹ teraz kašle taky, uz ma aj slabu rýmu, ale iba vodovu.. Tak uvidíme..

mates22
19. kvě 2012

@evaviki to je teda divný, že doktorka nic nepoznala, i když teda naše mudra říká, že mám přijít až tak třetí den, že dřív stejně nic nepozná.... ale teda když horečkujou, tak tam stejně obvykle klusnu hned, já se dost bojím meningitidy....

tak ať se malýmu brzo uleví, ten noční kašel je blbej, že ani nenechá prcky vyspat ☹