Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

reruna
6. čer 2012

@mates22 tak igelitka to jistí 😀 ale já doufám, že budou spát a špatně jim nebudu, dáme kinedryl a před cestou se nebudou přecpávat, doufám, že to bylo vyloženě z toho jídla - byli jsme před tím na oslavě, takže proto to zvracení, to jsme neuhlídali tyčinky a bublinky.....

verbalinka
6. čer 2012

@mates22 ahoj, já bych teda dceru pochválila, že se zastala sama sebe a uč řekla, že ona nebyla na vině a ať vynadá tý druhý holce. Já jsem šťastná, když si Willík nenechá vzít hračku a je mi jedno jakým způsobem toho dosáhne. On je v tomhle děsně měkkej a neumí to, takže pořád opakuju, ať si nenechává krást hračky.

U nás je vývoj takový, že ho mám zase doma s rýmou a kašlem (moje nervy) a zítra jedem na ORL (moje aktivita), protože dýchá pusou, je pořád unavený a zase stále kašle (ale přitom rýmu už nemá). Chci vědět, jestti se ta mandle ještě nezvětšila.
@mjanca ty žvýkací tablety máme doma pro Willa (castispir - je to na astma), ale ještě jsem je nedala, protože teď měl to nachlazení a ještě ho čeká odběr krve a zítra jdem na to orl. Vy máte autovakcínu? My zatím jen ty tablety, ještě mám v plánu v červenci udělat eliminační test na BKM. A dělali jí výtěry?

reruna
6. čer 2012

@ined77 no jo, ale my zase tak často nejezdíme, tak pro nás by to bylo asi zbytečné...

ined77
6. čer 2012

@reruna ...no to jo, to se opravdu vyplatí spíše těm, kdo cestují nějak pravidelněji 😉 .

mjanca
6. čer 2012

@verbalinka my mame neco jineho / Montelukast Actavis/. Autovakcinu mame z odstranene mandle, ja ji davala, 1. lahvicka docela ok, i kdyz kaslala. Pri druhe lahvicce dostala tezky zanet prudusek a ted se to bojim davat. Ale asi zkusim jeste nasadit, po dovce radeji. Vytery nedelali a test na BKM taky ne. Jeste muzou deti kaslat z refluxu, no a pak je c. fibroza, ale slana Lucka neni, tak snad tohle je ok. Ja asi nasadim ty tablety, a kdyz se to nezlepsi, tak pujdu s L. na vytery a test na bkm. A z toho jejiho vecneho kasle jsem uz na nervy. Ted je teda jeste k tomu nachlazena.

mjanca
6. čer 2012

@verbalinka jinak tu mandli muze mit ted zvetsenou, jak byl nachlazeny

verbalinka
6. čer 2012

@mjanca já vím, že mandle může být i z nachlazení. Ale on je některý dny na zabití, nevyspaný, dýchá pusou i přes den (a rýmu nemá). Už je to děsně vyčerpávající ☹ BKM zjistíš nejlépe sama, v krvi nemusí být patrné. Vysadíš na 2-3 týdny veškeré mlíko (i jogurty, smetany, vše v čem je mlíko - sušenky, pečivo atd.) a sleduješ reakce, a pak zkusíš znova vrátit a poznáš, jestli je to lepší, nebo ne. Já se na tohle chystám v červenci, až bude jen doma, abych si to mohla ohlídat.

mjanca
6. čer 2012

@verbalinka jak ja ti rozumim, chapu te, ze je to vycerpavajici ☹. Mam to same, jsem uz podrazdena z toho, jak L. porad kasle, vcera jsem dokonce na ni vyjela a prosila ji, az uz nekasle. Vysadit mleko atd. zkusim pres leto, az nebude chodit do skolky.

verbalinka
6. čer 2012

@mjanca jak my si rozumíme ☹ Will naštětí kašle jen dopo, večer a občas v noci. Nemám vůbec vysledováno, jestli to s něčím souvisí, nebo ne. Ale jemu našli na mandli tu moraxelu, tak to může být tím. Ale třeba už byl lepší a od včera zase kašle víc. Je mi ho děsně líto a sebe taky, protože je nevyspaný a zlobivý, někdy až zlý a já to špatně zvládám 🙄

mamkamarketa
autor
6. čer 2012

@dagmik ahoj,
synovi brali mandli (laserem) v breznu. rano zakrok, a hodinu potom sme sli domu. druhy den kontrola.
bez kolektivu mel byt tyden a bez fyzicke namahy 14 dni. takze nesel do skolky 14 dni.
drzim palce ja jsem byla uplne vystresovana a bylo to v pohode. ted jsem na sebe nastvana,ze sme nesli driv na tu operaci

mamkamarketa
autor
6. čer 2012

ahoj holky,
marudkum preju brzke uzdraveni 🙂
@verbalinka holka to bude fakt asi ta mandle. urcite to bezte jeste jednou zkontrolovat
@ined77 drzim palce,at to brzo prejde 🙂 jak si se ptala na dovcu,my jedeme do alp. sehnala jsem na slevomatu pobyt za slusnou cenu.
tuk tuk u nas zdravo 😵 od zacatku dubna (takze 2 mesice? 😨 ) mel jednodenni horecku a 2 dny rymu. takze u nas to fakt bylo dany tou nosni mandli

verbalinka
6. čer 2012

@mamkamarketa jé, to jsem ráda, že je Tom zdravý 🙂 Zítra jedeme do Dobřichovic (Centrum komplexní péče) na ORL a jsem zvědavá, jestli mu ještě nenarostla 😅

dagmik
6. čer 2012

@mamkamarketa Moc děkuji za informaci, myslela jsem si, že je lepší, tak 14 dní do školky nechodit. I když tu fyzickou námahu si neumím představit, syn je velice aktivní neposeda. Vystresovaná jsem celý školní rok, co furt marodil, teď asi 2 měsíce už víme, že jde na to ostranění mandle, tak jsem se trochu zklidnila a doufám, že to pomůže. Jinak ten pravý stres mi pak zase začne v pátek ráno, kdy máme nástup na zákrok. Moc díky, už aby to bylo v pořádku za námi.

berenika39
6. čer 2012

@ined77
@dagmik
já nic, já muzikant🙂)))
Petr to měl tak, že šel taky odpo domů, na kontrolu jsme šli hned druhý den a pak po týdnu. Po té druhé kontrole mohl do školky, ale vyšlo to na středu, tak jsem ho ty dva dny nechala ještě doma, jsem se bála, aby něco nechytil🙂.

sarihy
6. čer 2012

@dagmik Omlouvám se, že sem lezu, ale mám čerstvou zkušenost...Dcera byla na mandli 29.5., v Krči, ráno příjem, pak operace (odstranění + začištění frézkou, aby manlde znovu nedorostla), večer domů, na kontrole jsme byly teď v pondělí, vše v pořádku, příští týden může do školky (tzn. 14 dnů po zákroku). Dcerka to všechno zvládla nad očekávání dobře, nejvíc se vztekala, když jsem jí chtěla obléct nemocniční košili, vše ostatní bylo v pohodě (i probuzení z narkozy...z toho jsem měla největší strach, protože vloni byla na trubičkách, a pak měla 30min totální záchvat, až si vytrhla kanylu z ruky), vůbec jí to nekrvácelo, jediný pitomý bylo, že odpoledne dostala hlad...A musim říct, že od té doby je jak vyměněná - jakmile jí ten frňák oplaskl, začala dýchat nosem, v noci spí klidněji, mluví normálně...no prostě fakt změna. teď ještě aby to trochu pomohlo té nemocnosti a budu fakt spokojená. Držím palce, a´t to tvůj syn taky zvládne v pohodě !

mates22
6. čer 2012

no holky, se z kačky asi zvencnu, říkám jí, že necháme nožičku odpočinout a nepůjde ty dva dny do školky a čekám hurá (když chodí ráno s fňukáním) a ona začne natahovat, že se jí bude stejskat ☹ 😀

reruna
6. čer 2012

@mates22 v těch dětech se fakt nevyznáš 😀

dagmik
6. čer 2012

@sarihy Moc děkuji za Tvou čerstvou zkušenost a gratuluji, že to takhle pěkně dopadlo. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli nevíš, co budou dělat zítra? Máme jakoby nastoupit do nemocnice, ale v podstatě tam jdeme asi jen na nějakou prohlídku, protože hned potom zase prý pojedeme domů (protože jsme z Prahy, pochopila jsem, že mimopražští by tam už zůstali přes noc) a ráno v pátek máme nástup už na onen zákrok.

dagmik
6. čer 2012

@berenika39 Děkuji za odpověď, takže to v podstatě vypadá na těch 14 dnů, jak jsem předpokládala. No a pak už skoro hned budou prázdniny a školka zavřená 😒

berenika39
6. čer 2012

@dagmik asi tak nějak. týdne minimálně, je to otevřená rána, musí se to zahojit, oni vypadají, jako by se nechumelilo, ale nám řekli, že žádné lítání, magoření a tak...po té kontrole už ho do školky pustili.
tak hezké léto, at vám to proběhne hladce.
V normální nemocnici je jeden den papírový příjem, pak můžeš domů, a přijdeš ráno rovnou na zákrok.

dagmik
6. čer 2012

@berenika39 A papírový příjem tzn. že ho ani nebudou prohlížet, jenom prostě se vyplní a podepíší papíry?

berenika39
6. čer 2012

tak to nevím, je to různé podle nemocnice, možná jim budou stačit papíry od pediatra a z orl a výsledky předoperačních, možná mu mrknou na mandli, opravdu nevím. ale nic strašného se dít nebude, hlavně se neboj, já vím, že se to snadno říká, ale děti to tak neberou, jako my, maminky🙂)). držím palce.

marjama
6. čer 2012

Ahoj holky, dlouho jsem se sem nedostala. Jen jsem všechno tak nějak v rychlosti přelítla očima. Napsaly jste toho mooooc.
@ined77 u nás dovča ještě nejistá, ale vidím to jenom na chatičku a výlety, zatím nám to stačí. Moře plánujeme na příští rok.
@mamkamarketa téda, vy trháte rekordy viď 😉 Já se musím pochlubit, že my též 😀 Martí chodí do školky od 18.4. !!!!!! 😕 Během té doby jen lehčí rýma cca 3 dny. Takže ťukám, ťukám.
@mates22 Tak vidíš, když se jí stýská, tak to nebude tak zlý ne? 😉 Třeba se to mění k lepšímu! Martí stále spinkání bojkotuje ☹ Když jí tam dám spát, tak mi říkala učitelka, že je prý celé dopoledne smutná, ani si nechce hrát a nemluví ☹ U oběda začne brečet, nic nesní a je úplně hotová z toho, že tam bude spinkat. Když ví, že jde po o, tak je od rána plná elánu, prostě vysmátá. Nevím vůbec, co s tím.

dagmik
6. čer 2012

@berenika39 děkuji, no já vím, že plaším, ale syn se mě také ptá vždycky, co mu budou dělat, chce to vědět dopředu a většinou to pomůže. Vím, že zítra to nebude nic, on se teď zas bojí, aby mu nebrali krev, protože tu mu brali v pondělí a to se teda bránil. V pátek se budeme bát víc. To trochu nevím, co mu říct.

sarihy
7. čer 2012

@dagmik Ahoj, teď už ti je moje odpověď asi k ničemu, ale to je fuk - ten příjem znamená, že se přinesou výledky předoperačního vyšetření, na oddělení se ještě něco sepíše, na dítě se koukne doktor, a pak je konzultace s anesteziologem ohledně prlběhu uspávání při operaci. S dcerou tam byl manžel a celé to trvalo tak 2h (i s čekáním). Držím pacle, ať to zítra chlapeček v pohodě zvládne !!...a ty taky !!

dagmik
7. čer 2012

@sarihy Děkuji Ti, není mi k ničemu, jedeme tam až na 10. hodinu. Díky moc, člověk je klidnější, když ví, co ho čeká. I když dnes teda vlastně ani nic nečekám.Díky, díky, díky.

mates22
7. čer 2012

@marjama přesně tak to taky máme, já už jí tam ani spát nenechávám, prej tam pak brečí celé dopoledne...takže te´d do prázdnin už to dojedem bez spaní a po prázdninách uvidíme............

ined77
7. čer 2012

@reruna
@mates22
@marjama
@berenika39 ...holky, můžete mi prosím poradit jak mám změřit máťovi teplotu? ☹ ...klasický teploměr rozbil 😒 a mám doma akorát tři digitální teploměry, ale prostě v podpaží ho s nima nezměřím.naměřím 35-36C a přitom hřeje jako kamínka ☹ .nakonec jsme to teda zkusili v zadečku a takhle měl skoro 38.ale za prvé je na takové měření už velký a za druhé se tak měřit ani nechce nechat ☹ .

jakým teploměrem měříte prosím vás děti vy? 😨

reruna
7. čer 2012

@ined77 měřím digitálním v podpaží, ale pro přesný výsledek ho tam musíš nechat 5 minut, tak jako klasický rtuťový - aspoň tak to mám v návodu, i když pípá po 10 sekundách, tak ho tam nechám déle - 5 minut je s živým dítětem nereálných, ale chvíli to vydrží, vezmu si ho k sobě na klín - staršího i mladšího, a držím mu tu ruku, objímáme se, něco mu povídám nebo ukazuju, dá se to a horečka se projeví rychle....držím to tak 1 minutu, někdy ani ne....

ined77
7. čer 2012

@reruna ...ahááá, tak ono to měří dál i po zapípání?? 😲 ...to jsem nevěděla 😅 ..
tak mockrát děkuju, vyzkouším hned 😵 !!