Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mjanca
15. čer 2012

@ined77 jeeee, atb :( - ale tak hlavne, ze pomuzou a bude zase dobre 🙂. A jinak je vubec neznam.
snad babicka bude moct ho vzit na oslavu, chjo.
Jenze neni divu, ze jsou deti nemocne, vzdyt to pocasi, zima, vedro, dest, u nas dnes rano mlha!

@mates22 jak u vas?

a ted info od nas: Lucka spala celou noc, bez teploty, zvraceni, rano se vzbudila, ze ma hlad, snedla za dopo mrkev, banan, jablko, krehky chleba, piskoty, zviratka z dm, par brambor... nezvracela, brisko neboli. Jen je unavenejsi. Tak snad se to zlepsi natolik, aby mohla v pondeli na celodenni vylet se skolkou. Pustily byste ditko, kdyz bude do nedele ok? zitra mela mit divadlo Kouzelnou skolku, ale to jsem zrusila (i kdyz druha kamoska holcinu da, ma stejny prubeh jako Lucka), nechci, aby neco chytila, kdyz je ted oslabena. Spis uvazuju, ze ji dam odpo na zahradu k nasim - ma byt horko, bude ve stinu na pisku, ma tam domecek, bude v klidu - CO MYSLITE?
my pojedeme na nasi chatu, se Zuzkou by urco radily.
no a v nedeli mame oslavu narozek Zuzky, tak snad to vyjde a budeme vsichni v pohode🙂

reruna
15. čer 2012

@mjanca my jsme taky měli takovou jednodenní virozu - zvracení celou noc, pak to už bylo celkem dobrý...ale dr. nám řekla, že týden nesmí do kolektivu, že u těchle viroz je dítě týden infekční, i když mu nic není....tak já fakt nevím, s tím výletem...já myslím, že spousta ostatních rodičů klidně dítě pošle, tak abys zase zbytečně ji nepřipravila o výlet, když už jí bude dobře....to je těžký

ined77
15. čer 2012

@reruna ...tak aspoń vy že jste lepší 😵 !
ty narozky....že by byla babi s kačkou, to asi neklapne....babi se musí postarat hlavně o dědu, že...a jdou tam taky.
no a ty ATB...ptala jsem se v lékárně, jestli se při nich dá chodit ven...a prý teda ano, když malá bude pod boudičkou....tak až bude bez teplot, snad se dostaneme aspoń na malé vycházky .
no a matýnek už snad půjde v pondělí do školky, tak se tolik nudit nebude ☹ .
a já už nás viděla u vody ☹ .

mjanca
15. čer 2012

@reruna ja osobne bych ji nedala, jenze Lucka doma taaaaak prosi, ze nevim, zda to moc neresim ☹. Ja jsem v tomhle hrozne nerozhodna. Navic nechci, aby neco zase chytila a znovu jsme se v tom placali. 29. odjizdime na dovcu, a chci, aby byly holky fit.

reruna
15. čer 2012

@ined77 jo to je ta babička s dědou 😅 tak ať ho aspoń vemou sebou, když se tak těšil....a jje dobře, že může malá aspoň chodit ven, až bude bez teplot

mjanca
15. čer 2012

@reruna to je fajn, ze u vas zlepseni, tak to ma byt 🙂

reruna
15. čer 2012

@mjanca no to si musíš rozhodnout fakt sama, však uvidíš, jak jí vůbec bude, zkus jí to vysvětlit - i to s tou dovolenou, že bys nechtěla, by byla zase znovu nemocná hned

mjanca
15. čer 2012

@reruna jojo, uvidim v nedeli a ma slibeno, ze tam kdyztak pojedeme s tatinkem a Zuzankou 🙂

ined77
15. čer 2012

@mjanca ...člověče, tak taky nevím 😅 .na tu zahradu bych ji určitě dala, to jo, ale ten výlet.....děti tohle taky měly...a malá to chytila až po týdnu....ale zase je pravda, jak píše @reruna , že spousta rodičů dítko do školky už dá....sama bych nevěděla, ale jak se znám, asi bych to nakonec vzdala, protože pak kdyby se k tomu něco nabalilo, šíleně bych si to vyčítala ☹ 😒 .ale to jsem já, já vždycky hodně fantazíruju 😅 😀 😉 .

ined77
15. čer 2012

@reruna ...jj, to jsou oni 😝 ...teda to je spíš o dědovi....babi už za těch 40 let raději mlčí 😒 .
ale pozor...jak měl MM tu čyřicítku, tak babi hlídala přes noc, poprvé...nakonec to fakt vyšlo, děti spaly u nich a v pohodě!!! 😉 (já teda v menší pohodě, ale taky jsem se otřepala 😅 😀 )...takže prý když budeme chtít, tak není problém a pohlídají rádi! 😉 ....no a příští sobotu se koná holešovská regata a MM dostal k narozkám dvě volné vstupenky, tak možná možná.... 🤐 ...no ale ještě uvidíme co dětičky a zdravíčko 😔 😉 .

mjanca
15. čer 2012

@ined77 jojo, taky mam bujnou predstavivost, takze si myslim, ze nedam 😀. Ted ji boli i brisko, jak se vic najedla, takze to asi necham plavat a pujde proste az v zari. Obreceny vylet uz stejne ma, navic jsme se zavazali, ze tam pojedeme solo, tak se uklidnila. Nevadi mi ji mit doma 🙂. Hlavne, at jsme uz taky nekdy zdrave. Co se hodne zlepsilo, temer nekasle 🙂

reruna
15. čer 2012

@ined77 do příštíí soboty bude Katunka zdravá, tak si to určitě užijete! 😉

ined77
15. čer 2012

@reruna ...no, jen ještě ty neštovice 😔 , ale to by se projevilo až později, takže teoreticky by ta sobota snad mohla vyjít 😅 😉 .

mates22
15. čer 2012

@ined77
@reruna
@mjanca Ahojky, tak jsme u doktorky byli, nebyla tam sice naše , ale záskok...nicméně prohlídla mu ouška, poslechla ho, koukla do krku, Kuba spolupracoval, to jsem koukala. Je to prý viróza, ale má trochu prosáklej krk, takže srážet teplotu a kapat do nosu a kdyby náhodou do pondělka neslezla teplota, tak na crp. nasadila mu zpátky ten Aerius, že jednak je blbost vysazovat něco, co pomáhá a jednak mu to pomůže i s tou virózou. Tak pak co si o tom myslet, když jeden říká tak a druhej tak..... Kuba teda furt teplotí, stále kolem těch 39, ale panadol to stazí k osmatřiceti....akorát, že ven nemůžem, to mi teda vadí ☹

mates22
15. čer 2012

@mjanca to je dobře, že už to má za sebou, to pondělí- těžko říct, taky mi tenkrát říkala naše mudra, že je to infekční ještě pět dní po odeznění, no ale vím, že rodiče posílaj děti do školky hned a Lucinka asi bude smutná, když nepojede. Ach jo, tyhle situace nesnáším, dítě se cítí zdravé a jak mu to vysvětlit ☹

@ined77 ATB, ach jo, ale tak aspoň se jí konečně uleví a spadne jí teplotka, abyste mohly jít chvilinku ven

ined77
15. čer 2012

@mates22 ...a jéje, no tak snad už to bude lepší a lepší 😔 .
a zrovna se dělá tak hezky že? ☹
kačka je teď bez teploty, ale to přijde, tuším, že navečer to určitě vyskočí ☹ .no ale ten kašel má teda fakt hrozný, bobek maličká 😢 .už jsem dala první dávku hned dopoledne, večer to mám srovnat a pak po 12h...na 12 dnů...mě klepne a navíc je to dost hořké, takže počítám, že už zítra bude problém to do ní dostat 😒 .
prostě pořád cosi ☹ .

mates22
15. čer 2012

@ined77 malej mi už podruhý usnul - spal od 11 do jedný a ve tři vytuhnul znova

ined77
15. čer 2012

@mates22 ...katunka taky zívá, poslední dny i noci spinká špatně a teď jsem ji měřila....38,5C 😢 .
chuďátko, z nosíku jí teče a asi ji i bolí hlavička, pořád si ji někde opírá ☹ .no, už dostala čípek...tak snad ho nevykaká 😅 a brzy jí zabere.
a kubík má pořád teplotu? 😨

mates22
15. čer 2012

@ined77 no právě má, tak proto asi tolik spinká 🙂

ined77
15. čer 2012

@mates22 ...no just 😝 ....jen jsem to dopsala, přijdu do pokojíčku a tam odér jako v opičárně 😀 .ak dostala druhý a snad už kakat nebude 😀

mates22
15. čer 2012

@ined77 no jo, zákon schválnosti holt funguje 😀

ined77
15. čer 2012

@mates22 ...jo, aha, jasně 😉 ☹ .
já jsem zkoušela malou na chviličku udyndat, ale ona je zvyklá usínat sama, takže se nedala, ale aspoń tak 20 minut na mně ležela a ulevilo se jí 😵 .
jééé a teď vylívá čaj...už jí otrnulo 😀 .

mates22
15. čer 2012

@ined77
@mjanca
@reruna holky, tak já nevím, je úplně mrtvolnej, za deset pět dostal nurofen a teď sem ho měřila a má 39,9...to se mi teda zdá dost, tak nevím, jestli s ním nepošlu manžu do nemocnice ☹

mates22
15. čer 2012

tak teď mu to slezlo na 38,2, ale stejně mi to přijde jako dost, mít čtyřicítky k rýmě

ined77
15. čer 2012

@mates22 ...jejda...no já bych asi, kdyby mu to ještě takhle moc vyskočilo na tu pohotovost pro klid zajela 😢 .
" k rýmě" je to opravdu až moc 😨 .

mates22
15. čer 2012

@ined77 na pohotovosti jsou do deseti, tak už to vidím, jak do tý doby to bude dobrý a pak to skákne...oni tam jako jsou na oddělení, ale teda nepříjemný, že je člověk budí...... takže to bych nerada s ním jela v noci

reruna
15. čer 2012

@mates22 tý jo, skoro 40.... no ale jestli mu to kleslo po tom nurofenu, tak aspoň tak , že to zabírá, dávej mu po 3 hodinách - střídej nurofen a panadol, proč mu neudělala crp už dnes, když jste tam byli? já ty dr. někdy fakt nechápu... k rýmě to nesedí, ale u virozy ty horečky být můžou až 3 dny, možná by crp nic neukázalo, ale aspoň bys měla jistotu a nemusela se te´d rozhodovat, jestli jet na pohotovst nebo ne.....

reruna
15. čer 2012

@ined77 snad to vyjde, neštovice třeba nebudou, a´t je Katunce dneska v noci líp

ined77
15. čer 2012

@reruna ..díky! 😵

@mates22 ...ježiš jak jako do 22h.??? 😲 ...no ale teda měla bych na háku jestli budou frflat nebo ne 😝 .
ale přeju ať jet nemusíte a jde to dolů!!! 😵

reruna
15. čer 2012

@ined77 v Přerově jsou třeba na dětském do 20 h jenom. Ale jasně že jsou tam pořád na oddělení, jen potom už musíš zvonit, aby odemkli hlavní dveře a sestřička musí zavolat doktora, který odpočívá, nebo spí...takže už prostě může mít člověk pocit obtěžování, ale my jsme tam tak jednou byli a bylo to úplně v pohodě, tenkrát nás hned i hospitalizovali (úraz hlavy), takže jsme tam zase tam "zbytečně" nejeli...