Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
26. čer 2012

@mates22 ...díky! 😵

evaviki
26. čer 2012

tak sa pridavame k marodom.. Zacal byt z nicoho nic mrzuty,zdal sa mi strasne horky,taak som mu zmerala teplotu a mal 39,2..Takze zajtra karneval v skolke pada, vo stvrtok sme mali ist do bratislavy,neter ma oslavu.. a dalsi stvrtok na dovcu,to snad bude ok.. sakris...

mjanca
26. čer 2012

@evaviki jejda, tak to mne mrzi :(. Tak snad to bude brzo dobre!
no nerikejte mi, ze porad radi ty bacily... ale je to tim nestalym pocasim no ☹. Lucka obcas zakasle, takze taky trnu, jak to vlastne vsechno bude, jedem v patek odpoledne, tak chci, at jsme nejak relativne fit

mates22
26. čer 2012

@evaviki chudáček, tohle počasí je vážně nanic ☹ a zase prej přijdou tropy. malej má taky furt docela slušnou rýmu, se ho potvora drží, ale zatím jen rýmu. Tak snad budete brzo fit, do příštího čtvrtka určitě ano, držím palce

mates22
27. čer 2012

dobré ráno, kuba dnes spal téměř celou noc, tak buď jsem mu dokonale prokápla a nebo je rýma na ústupu, doufám, že to druhý. Dneska jdeme s kačkou do školky pro výkresy a věci, tak musíme zajít koupit kytky pro paní učitelky a kuchařku 🙂 . A aby tu bylo i něco radostného, včera se mi narodil synoveček, takové vytoužené dítě, tak jsem šťastná, švagrová ovšem jako malá údajně neměla neštovice, naše děti taky ne....takže sem jim vyhlásila 6 tejdnů karanténu, kačka je dost smutná, chtěla by jet za miminkem, ale za ty nervy to nestojí...kor jestli teď zase řáděj

a propos neštovice @ined77 @mjanca jak to vypadá s pupínkama????

marjama
27. čer 2012

Ahoj holky, tak jsme zpět od dr. A světe div se, ouško nám nepíchali!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 No abych to nezakřikla, takže ťuk, ťuk. Martí zase bojovala jako lev, bránila se co to šlo, až se sestřička divila, ani jsme jí nemohli udržet. Chudáček malá si myslela, že zase bude píchání, tak ječela a kopala 😔 Pak dostala takové to "tetování" na ruku - obrázek princezny, tak už ho má na ruce a připadá si hrooooozně důležitě 😀 Tak doufám, že tu rýmu brzo přepereme a obejde se to bez další návštěvy na orl.
@evaviki Ať je malý brzo v pořádku a do dovči je fit! Jak to vypadá dneska, pořád má teplotu?

evaviki
27. čer 2012

@marjama jj, porad.. Celu noc cca 38, teraz těsně pod 39.. V noci bol raz kakat a par minut na to sa poblil.. Takže asi střevní chřipka.. Před chvíli sa taky stěžoval, ze bude blinkat a zatím nic.. Takže papá piskoty a snazim sa ho drzat v klude.. Teplotu som zrazala iba Včera, ked mal nad 39.. Do 39 to nechávám tak.. Bola som v skolke pro věci, tak boli dve děti, co im bylo špatně a rodicia ich doniesli za dva dni do školky, s tým, ze iba nieco zle zjedli.. Klasika, střevní viroza je infekcna este par dni po odeznění příznaků.. Učitelka nešťastná, ze ak rodicia povedia, ze to bolo z jedla, tak maju smolu a dieta vezmu do školky.. :-/ co uz..

evaviki
27. čer 2012

Super, ze ucho nepichali, držím palecky, nech je rychle ok..

marjama
27. čer 2012

@evaviki díky, snad to zvládneme.
No jo, dneska je to těžký s těmi nezodpovědnými rodiči, plno dětí chodí do školky a ještě nejsou vůbec doléčené. Já to vidím u nás taky, včera tam byl kluk a tekla mu zelená nudle až do pusy 😠 Když jsem na to poukázala a ptala se učitelky, tak mi řekla, že prý maminka říkala, že měl zánět dutin, ale už je to prý dobré. Jak to může být dobré, když má zelenou rýmu !!!! 😠 Ale to je boj s větrnými mlýny ☹ Tak hlavně ať to blinkání a kakání brzo přejde a samozřejmě ta teplota taky!

ined77
27. čer 2012

ahoj 🙂 ,
my se s katunkou před chvilkou vrátily...musela jsem na gyndu pro recept a dr. mám až ve zlíně 😒 .cesta tam super, vzaly jsme to vláčkem, ale tam jsem čekala nekecám hodinu!!! na blbé vypsání receptu 😖 .pak ještě cesta zpátky trolejbusem, protože vlak nám samozřejmě ujel a další jel až v 11h., tady neustále všechno rozkopané...nevím co tam pořád tvoří 🙄 a pak ještě bus 😝 .ale daly jsme to, sice kačka už byla patřičně otrávená, ale je šikulka. 😵 .doma rychle obídek, přebalit a už myslím i spinká 😵 .
dnes navíc vyzvedává matýnka MM, tak budu chvilku vegetit 😀 .
jinak kačka začala kašlat zase nějak o chlup víc, tak jí budu dávat zase pravidelně mucosolvan...a teď jsem si vzpomněla, že tam mám ještě ten jitrocelový sirup....asi zkusíme ten, pro změnu 😉 .chtěla jsem s dětma jít v pátek na koupaliště, ale nevím, nevím 😒 .

@evaviki ...jejda, tak přeji brzké uzdravení.do dovči bude malý určitě fit 😵 .tyhle střevní potvory jsou tak na dva dny, zaplaťpánbůh 😔 .
tak se držte! 🙂

@marjama ...no tak paráda! 🙂 ...chuďátko malé...se jí nedivím, taky bych kopala 😅 😔 .

@mates22 ....jůůůů, tak moc gratulujeme k miminku!!! 😵
ta karanténa určitě rozumná je, co kdyby náhodou 😔 .
u nás pupínky nic 🙂 ...ale ještě se moc neraduju, dnes je to 2 týdny...tak ještě týden 🤐 .
ty jo vidíš...ještě něco paní kuchařce 😕 ...i když teda, školka do které matýnek chodí je v místě základky, takže kuchyń je dohromady se školou...ale zase...kvůli těm prťatům leckteré svátky musely pracovat...to určitě za nějakou tu pozornost stojí 😉 .asi bonbošku ne?...ať si zobnou všichni v kuchyni...co myslíš? 😕

@mjanca ...tak co?? 😕 ...

mjanca
27. čer 2012

ahoj holky
jen rychlovka, doctu vecer.. u nas dobry 🙂 uf! pupinky sice ty 2 v obliceji ma, ale nikde jinde ne, tak snad to ty nestovky nejsou. Malinko kasle, trosku rymuje, ale s tim odjedeme! Snad jeste nic nepropukne nebo prinejhorsim az po dovce 🙂

mates22
27. čer 2012

@ined77 bonboška asi dobrá, u nás je paní kuchařka ta paní co vydává obědy, každá třída má vlastní - i s nima chodí na procházky, výlety, takže spíš taková pomocnice paní učitelky, takže taky dostane kytičku. valíme do Prahy, musím k zubaři a mám ho tam- nikde mě tu nechtěli po přestěhování vzít, tak jsem zůstala u svého, takže to spojíme s návštěvou babičky 🙂

ined77
27. čer 2012

@mates22 ...hmmm, tak to bych spíš měla něco koupit paní uklízečce, ta je tam taková holka pro všechno 😀.
zapeklitá věc 😝.
jejda, zubař, fuj ..taky jsem ho tam měla a nevěděla o něm...aspoń jsem se dopředu neklepala 😀 .
tak ať to nebolí a výletík se vydaří 😵 .i u nás je se zubaři pech...neberou ☹.já chodím k té své myslím 13 let, teda my všichni už 😉.
my dnes půjdeme rodinně na zahrádku...restaurační teda 😀 .katunka bude mít premiéru venku na motorce, doma už jí to jde 😵 ...doufám že si hned nerozbije kolínko ( v lepším případě) 😔 .

evaviki
27. čer 2012

Tak Sebik mal rovných 40 teplotu, letěli sme po zrazeni k dr.. Tak to brusko je vedlajsie, ma v krku streptokoka.. Takže na 10 dni atb, ale na dovcu vraj mozme, den sa aj tak zabije cestováním, takže atb bude mat potom uz iba den a to moze dopoledne a odpoledne rozumne na slnko.. Podchytila to hodně brzo naštěstí, vraj zítra by na tom byl hůř, tak to teda neviem, asi by som volala záchranku, keby mal vyse 40..

mates22
27. čer 2012

@evaviki jé, tak to je dobře, že jste šli

mjanca
28. čer 2012

ahoj 🙂

@evaviki tak to je dobre, ze jste sli! a drzim palce, at je to brzo pryc, snad uz je lip 🙂

u nas zatim tuk tuk dobry, jen malinko kasel (jak jinak ze :-/), ale balim, tak snad zitra odpoledne odjedeme! 😵

evaviki
28. čer 2012

@mates22
@mjanca tak vcera este 38,6, dala som nurofen.. o 19.00 bez teploty, celu noc bez teploty a rano sa mi zobudilo (na pohlad a spravanie) uplne zdrave dieta.. ako do neho budem cpat atb este dalsi 8 dni, tak to neviem 😀DD

mates22
28. čer 2012

@evaviki to je dobře, evidentně ty ATB zabraly, teď jen je dobrat, s tím mám taky vždycky problém, když už to děcko vypadá zdravě....doufám, že máte aspoň nějaké po dvanácti, já úplně nesnáším peňák co je po osmi a musím na to děti budit, to je pak neskutečnej boj v noci ☹

mates22
28. čer 2012

@mjanca odjedete, to bude v pohodě, musí bejt, držím palce a užijte si dovču 🙂

evaviki
28. čer 2012

@mates22 nene, pekne po osmi.. na toho hemolitickeho streptokoka zabera jedine penicilin.. takze o polnoci ho budim.. ☹(((((((((((((

mates22
28. čer 2012

@evaviki tak to je blbý ☹, držím teda aspoň palce, ať to není takovej horor jako u nás

ined77
29. čer 2012

holky ☹ , katunka má NEŠTOVICE 😢 ....já se fakt zblázním...a to nechci pomyslet co matýnek až zjistí, že plánovaný koupák je v *****
mně se chce, ne nechce, fakt brečím, protože...... ☹

@mates22
@mjanca
@marjama
@evaviki ....vy se držte, je to děs ☹ .ať je malému brzy líp!

no a my mažeme na otočku do lékárny, k dr. nemusíme...dostala jsem instrukce po telefonu 😔 .
teď jen ať to matýnek chytne hned...ať to máme z krku v co nejkratší době ☹ .

marjama
29. čer 2012

@ined77 To je teda fakt pech 😠 Chudáček malá a v těch vedrech ☹ Má ty pupínky hodně po tělíčku nebo sem tam něco? Tak ať mají neštovice aspoň dobrý průběh a máte to rychle za sebou. Mně se taky chce kolikrát brečet, protože se říkám, že takovouhle smůlu můžeme mít jen my. Někdy se vybrečím, zanadávám a uleví se mi. Kdy máte dovču,nějak jsem to zapomněla,uzdravíte se do té doby? Posílám Katunce pohlazení a Tobě pevné nervy! No a Matýnek je třeba nemusí chytit, tak uvidíš. Vím, že to bude znít v téhle chvíli blbě, ale já si vždycky říkám, že se na světě dějou horší věci, tak hlavu vzhůru a do boje 😉 Myslím na vás!
@evaviki to je dobře, že je malýmu líp! Buzení v noci je děs, to známe taky! Tak vydržte!
@mjanca co kašel, dobrý? Doufám, že už máš vše zabalené a máte tu správnou cestovní horečku 😉

Martí dnes naposled ve školce a odpo. hurá na chatičku. Chystáme se na koupaliště, tak snad nám naše plány nic nepřekazí!

ined77
29. čer 2012

@marjama ...děkuju 😵 .dovču má Mm až v srpnu...aspoń tak, ale i tak....být s nima celé dny bude děs 😢 .zase si ale říkám ať to máťa chytí taky teď, ať je to za námi 😔 😔 .
malá má zatím pupínky jen 4....ale říkala dr., že odpo už jich může mít klidně 20 😝 .
matýnek je taky naposled ve školce 😕 ....ale ráno neměl na sobě nic a malá ještě spinkala 😨 .

vy si to krásně užijte 😵 ...tiše závidím 😔 🙂

marjama
29. čer 2012

@ined77 Tak hlavně ať se Katunce neudělá pupínek na nějakým blbým místě! No tak vidíš, takže i kdyby to Matýnek chytnul taky, tak se do dovči vyléčíte. Ještě jednou posílám hodně sil !!!!!!!!!!

mates22
29. čer 2012

@ined77 jéžíš, to je fakt pech, hlavně ale ať jí to doktorka napíše do karty, že ty neštovice prodělala, to jí fakt řekni - kvůli těhotenství pak, já teď vidím u švagrový, jak šaškujeme a to si myslíme, že je měla, ale buď se s ní jako nejmladšíí ani nešlo, nebo to bylo jen po telefonu - no každopádně to v kartě nemá ☹
držím palce, aby to mělo lehčí průběh a malou to moc nesvědilo................ co vám dala?, mě tehdy doktorka při podezření říkala, že se to nepudruje a nemaže a mám dávat fenistil kapky na to drbání

...a jsou podstatně horší věci, tak neplýtvej slzama 🙂, hlavu vzhůru

mates22
29. čer 2012

@ined77 matýnek je ve školce? Tak to bude těch neštovic na prázdniny asi víc 😀

ined77
29. čer 2012

@mates22 ...no je ve školce, malá vstávala dnes až v půl osmé a oni s taťkou odjíždějí v 6.45 😒 .ale dnes je tam naposled 😔 .

mates22
29. čer 2012

😀 , to je mi jasný, ty neštovice jsou v tomhle fakt zákeřný, že nejnakažlivější jsou ještě před vysypáním ☹

ined77
29. čer 2012

@mates22 ... 😀 ..on by tam byl naposled tak jako tak, ne díky neštovicím....přes prázdniny jsem si ho nechala doma 😉 .
ale že se malý vysype brzy, že jo 😅 ...když spolu spí a tak....teď jsem četla moudrou knihu a tam se píše, že 10.den je dítě normální a 11-12.den už není infekční...kdyby se sypnul do třeba 2 dnů, tak by to bylo fajn....ať netrčíme doma celý měsíc 😔 .
katunka mi usnula v kočárku, a to spinkala do 7.30....na dotek má možná zvýšenou teplotu.....doufám, že ta únava je normální 😨 .
pravda ale je, že u nás navzdory předpovědi je zataženo a trošku prší 😕 ...takové počasí na spaní 😝 .

fenistil kapky mi v lékárně prodali bez receptu a mám nějaký pudr....tanno- hermal lotio....tak jsem připravená 😔 .