Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

jitafol
8. pro 2011

@ined77
@mamkamarketa
@berenika39
díky holky, já jsem si právě taky myslela, že by bylo lepší počkat a odložit očkování o pár dní. No uvidíme zítra se s ní poradím. Dneska už teda co je doma ze školky, tak ani jednou nesmrkal a ani ho neslyším kašlat. Jen asi zase v noci bude kašlat.

ined77
9. pro 2011

@jitafol 🙂 ...tak jak jste dopadli? 😕

u nás dle předpokladů...soplí oba dva i se mnou, noc výživná ☹ .kdy tohle probůh skončí? ☹

jitafol
10. pro 2011

@ined77 poslechla nás a koukla do krku....očkování jsme dostali....řev jako k...a🙂
Říkala, že očkování proti žloutence není z těch, kdy se očekává nějaká ta reakce. Že kdyby šlo o hexa nebo tak....to by odložila, ale tohle ne. A že rýma nevadí, nesmí být teploty, což kluk neměl a ostatně i jinak už je dobrej. Jen v noci malinko zakašle.
Hned po očko v autě mi usnul a jeli jsme trochu dál, tak se prospal cca 40 minut a pak teda odpoledne byl docela nevrlej, což bylo trošku i tím, že měl hlad.
Dneska si na žihadýlko ani nevzpomněl🙂

ined77
12. pro 2011

@jitafol 🙂 ...aha, tak super, že jste to zvládli! 🙂

mamkamarketa
autor
12. pro 2011

dneska byl Tomis presne po 8 tydnech ve skolkce. doufam,ze se udrzi...pred chvilkou mi prisel email od reditelky,maji jen za dnesni den ohlasenych 6 deti se zanetem spojivek 😔

nevite jak dlouha je inkubacka?

ined77
13. pro 2011

ahoj 🙂 ,
matýnek šel dnes teda do školky, tak uvidíme, na jak dlouho zase 😝 .a ráno plakal, že tam nechce 😨 , včera zase plakal, že tam chce 😅 ...

@mamkamarketa 🙂 ...to teda netuším 😕 .ale držím palce ať to prcek nechytí 😔 .to je pořád něco ☹ .

mamkamarketa
autor
13. pro 2011

@ined77 no pekne se jim to tam siri od rana dalsi 2 deti,takze jsem si tomise nechala doma,pac vim,jak moc infekcni to je,takze bysme to meli ve finale cela rodina 🙄

s cim byl doma maly?

ined77
13. pro 2011

@mamkamarketa ...jejda, no dobře jsi udělala...taky bych tam malého nedala 😒 .
my nic zvláštního....opět kašel a rýma, a zase to chytila samozřejmě i malá, takže o zábavu postaráno 😝 .

mamkamarketa
autor
13. pro 2011

@ined77 no to musi byt taky ''zazitek'' ale treba si to mala odstune ted a az nastoupi do skolky bude jako rybicka. mas mujobdiv.nedovedu si predstavit,ze porad dokola lecim tomise a mimco 😔

ined77
13. pro 2011

@mamkamarketa 🙂 ...co mi zbývá 😀 .
no já ti nevím bude-li to k něčemu do budoucna, ale bylo by to fajn.v současné době je mi jí akorát líto, protože jde z jedné rýmy do druhé plus občas ten kašel.a ty mimča si s tím ještě neporadí, takže ji to budí, dusí se, padá jí dudel atd atd. ☹ .už jsem i uvažovala o tom stáhnout matýnka ze školky, ale myslím, že bych si tím moc nepomohla....napřesrok by to bylo to samé v bledě modrém 😒 ...já doufám, že jarem přijde zlepšení 😔 😉 .

mamkamarketa
autor
13. pro 2011

@ined77 no musi tobejt hrozny ☹ treba opravdu si to ted odstune a za 2 roky ve skolkce bude zdrava 😵

power700
14. pro 2011

@ined77 ahoj, u nás to samé,Týna je už 3 týdny doma ze školky-(zánět průdušek, zánět středního ucha) a samozřejmě nakazila malou a i nás. Je to pořád dokola, týden je ve školce, dva, tři týdny doma a zase.. ☹ Předtím to byl zánět spojivek a teď tam má jedna holčička spálu. Takže asi Kristýnu do školky do Vánoc nedám.. 😒
Dr. říkala, že první rok je pro děti ohledně nemocí ve školce kritický, než získají imunitu a obrní se. 😅 Takže příští rok už to bude lepší?! 😀

berenika39
14. pro 2011

@power700 můžu tě ubezpečit, že si to všechny myslíme, že to druhý rok bude lepší 😀 . sejdem se tu do roka a do dne, uvidíme... 😉
Já si vůbec nepamatuju, že když byl malý můj velký, tak by to byla nějaká veká krize, sem tam nachlazení, a ted kolem sebe vidím jen celé rodiny komplet K.O. 😝 . U nás jak zachrochtá jeden, jede to jak lavina. 😝 .
p.s. všechno nej...Týnce🙂

verbalinka
14. pro 2011

Holky a zkoušíte imunoglukan nebo echinaceu s rakytníkem? My jeli echinaceu a teď imunoglukan a drží se docela dobře (ťuk ťuk) 🙂 Čekala jsem to mnohem horší. Napadlo mě, jestli to není genetické - já byla (jsem) vždy hodně zdravá a manžela taky jen tak něco neskolí. Jo a dost se zlepšil i díky Omega 3 tobolkám. Je na nich napsáno, že jsou pro mozek, ale i na imunitu. Tak to zkuste 😉

@ined77 chudák malá, že to všechno chytá. Ale snad jí to zocelí 😉

A s tím příštím rokem nevím. Synovec byl nemocný pořád (6 let). Teď je po vyndání mandlí a zjistilo se (ale vyšetřením na vyžádání!), že na těch mandlích měl všechny možné streptokoky a jiné koky a teď bere ATB na imunitu, protože to má samozřejmě i v těle 😖

ined77
14. pro 2011

@mamkamarketa 🙂 ...no bylo by to fajn, protože si nějak nedovedu představit takhle při té nemocnosti normálně pracovat 😕 ...to by mě vykopli asi za 2 měsíce 😝 😅 .

@power700 🙂 ...jejda 😨 ...to je fakt děs ☹ . i my už máme první školkové píchání ouška za sebou ☹ ..prý z dlouhodobé rýmy 😝 .je to fakt, co tam malý nastoupil soplíkovat prakticky nepřestal 😒 .
nech si malou doma ať máte alespoň vánoce v klidu 😵 .já nad tím taky uvažuju, i když si pak říkám, že tu školku platíme nějak zbytečně 😀 ...a domohli jsme se ještě k tomu, že malý chce být doma, dnes zase plakal, že tam nechce ☹ ...i když on je komedoš...myslím, že to jen zkouší, neboť tam má frajerku 😎 ..to je jako můj s mojou fakt....chodí pořád za ručičky a nelinka ho dokonce i obléká 😲 😀 .takže návnada existuje 😎 😀 .

@verbalinka 🙂 ...zkouším zkouším...imunoglukan dávám, už máme u konce druhou lahvičku, malé dávám multitabs kapičky aspoň....no je ještě malinká.
já taky nebyla nikdy nějak marodná, spíš naopak....moje dr. mě pomalu ani nezná 😅 .MM je taky celkem nezdolný, takže genetika asi ne..i když...ty matýnkovi průdušky, na to prý trpěl můj taťka když byl malý....tak přeci jen něco 😒 .ale ty tobolky vyzkouším 😉 ...i mě by asi bodly, mám v hlavě nějak víc a víc vymeteno 😀 .

to s tím synovečkem je teda děs...chudáček malý ☹ .

ined77
14. pro 2011

@power700 🙂 ...týnce vše nej nej nej!!! 😵

verbalinka
14. pro 2011

@ined77 s holkama začíná teda brzo 😀 Zkus ty omega, kdyby nic, tak aspoň bude mít rybí tuk a bude mu to líp myslet 😀 U nás se to projevilo - více mluví 🙂 Synovec měl pořád ATB, vlastně jsme se skoro nevídali, protože byl pořád nemocný a když už byl zdravý, tak se to třeba nehodilo, nebo my měli rýmu a švagrová se bála, což chápu ☹ Ten první rok je asi obecně hodně těžký. A malej chodí do věkově smíšené třídy? Ještě mě napadlo, že ty starší nosí horší bacily, náš je jenom mezi tříleťákama...

ined77
14. pro 2011

@verbalinka 🙂 ...on ne s holkama, ony s ním 😀 ..on se jen nechá 😝 😀 .
víc mluví jo...no to nevím jestli zrovna po tom toužím neb papulu nezavře co je den dlouhý 😀 .ale ne, dělám si srandu....vyzkoušíme, ať mu to dobře pálí 😉 .
a třídu mají smíšenou 😒 .

power700
14. pro 2011

@berenika39
@ined77 děkujeme moc za přání! 🙂

ined77
15. pro 2011

ahoj,

tak matýnek byl ve školce celé 2 dny a dnes ráno už zůstal doma....začal blinkat ☹ .uč. říkala, že jim to tam teď tak 14 dní řádí 😒 .
no já opravdu vážně uvažuju nad tím, že už ho nechám prostě do vánoc doma...fakt se mi nechce ještě na vánoce létat někde po pohotovosti 😒 .
malá zatím nic, ale....ťuk ´tuk ´tuk 😔.fakt bych už žalem i vyla 😅.

všem přejeme hodně zdraví! 🙂

berenika39
15. pro 2011

@ined77 to je na budku už...jestli tu možnost máš, nech ho doma, pak vánoce, laespoň se z toho dostane pořádně🙂. dáváš imunoglukan? mě se zdá, že by to i mohlo fungoat, ted petr začal posmrkávat, dala jsem mu tu dvojitou dávku, a bez dalšího bylo po rýmě.

brisalek
15. pro 2011

Teda holky, dneska jsem do jedne diskuze psala, jak si mala konecne ve skolce krasne zvykla a ze neni moc nemocna. Prisla jsme po obede pro dceru, ucitelka ji chvalila, jak je sikovna a ze se ji tam uz libi. Zacala jsem pripravovat veci, protoze mala jeste papala a zjistila jsem , ze ma mokre softshelove kalhoty. Tak jsme se ptala jestli se venku pocurala a ucitelka, ze nevi a sla se male zeptat a ona , ze ano. Takze se venku pocurala, tam v tom byla od 10 do 40min (nikdo nevi a ona samozrejme taky ne) a pak vevnitr v pocuranych leginach, ponozkach a kalhotkach dalsi skoro hodinu☹ ☹ ☹ . Me snad trefi. Schvalne ji davam podkolenkdy tenoucke a na to leginy, aby ji jen natahli kalhoty a dali silnejsi ponozky a nemeli s tim praci a oni ji nechaji v mokru. Tak ted se budu do Vanoc trast co z toho vyleze, jestli jen ryma nebo zanet mocovych cest atd.☹.

mamkamarketa
autor
15. pro 2011

@brisalek teda 😠 to bych asi stropila scenu 😠 😔 v takovyhle zime v mokrym,kor holcicka 😔 v lete jsem si pro kluka prisla na zahradu (byl stejne stary jako tvoje holcicka)sice bylo vedro,ale byl pocurany. on tunta nic nerekl. celkem jsem se nastvala (na zahrade bylo asi 12 deti a 3 ucitelky) takze jsem se nastvala! chudak ucitelka mi potom jeste psala sms,ze ji to desne mrzi 😅
doufam,ze to neodstune 😔

brisalek
15. pro 2011

@mamkamarketa me bylo spis do place🙂. Taky tam maji 4 ucitelky asi na 15 deti, ale ven asi vsechny nechodi. Pry jak ma vse cerne nebylo to videt. Ale vzdyt ji slikali, ne??? Asi jak ji to tam zacalo bavit tak byla zabrana do hry a pocurala se(po asi 2,5 mesicich ) . I kdyz ted mi rikala, ze uz kdyz sli ven☹. Radsi o tom nebudu premyslet. Je mi divne, ze take nic nerekla, doma ji vadi i trochu polite triko....Nastesti bylo tady asi 7 stupnu a ne 2, ale ono to uz je asi jedno. Doma jsem ji namocila do co nejteplejsi vany, dala teply caj a nurofen. Davam ji ted kolostrum a uz 3 mesic imunoglukan. Nurofen ji budu davat na noc az do nedele a treba to prezijeme🙂.

mamkamarketa
autor
15. pro 2011

@brisalek beztak bych je sprdla. alespon si budou priste davat vetsi pozor! tak doufam,ze bude ok

verbalinka
16. pro 2011

@brisalek snad bude v pořádku! 😉 Syn se taky jednou počůral (nic neřekl), ale toho si naštěstí uč všimla, ale po obědě si myli zuby a strašně nacákali a měl úplně promočené bačkůrky, ale toho už si uč nevšimla a ani teď nic neřekl. Naštěstí ho vyzvedávám po o, jinak by v těch mokrých ponožkách a bačkůrkách byl celý den. Snažím se působit, aby vše oznamoval, ale zrovna u Willa je tohle velký problém 😖 Pokud se malá převléká sama, tak je jasný, že si nevšimnou. Jinak je to dost divné a hlavně je jich tam teda dost 😅

@ined77 to je smůla. To není možný!! Asi si ho nech radši doma, nemá smysl před vánoci riskovat 🙄

Holky, co dáváte imunoglukan - dáváte ho poctivě ráno nalačno, nebo večer před spaním? Anebo to neřešíte a dáváte kdykoli během dne? Já na to pořád zapomínám a tak občas den vynecháme...

berenika39
16. pro 2011

@verbalinka já ho dávám petrovi ráno, na lačno, vždycky si ho dám do lednice k mléku, a když si jdu vařit kafe a petovi nalévám mléko, vidím ho a vyndám🙂.
Teď mi ještě jedna známá magistra poradila na podporu chuti k jídlu a na doplnění vitamínů v zimě v období zvýšené nemocnosti Sanostol. Dává se dvakrát denně lžička, a musím říct, že petr fakt s větší chutí jí, i víc. nevím, jestli je to tím, ale na škodu to není🙂.

verbalinka
16. pro 2011

@berenika39 díky za odpověď 😉 Já právě nevstávám každý ráno, někdy je manžel rychlejší a dává mu hned napít a snídani a už je pozdě. Asi ho to zkusím naučit, ale obávám se, že tahle informace se mu už v hlavě neudrží 😀
Chuť k jídlu by se hodila, díky za tip 😉 Ale na sladké, rohlíky a vybrané ovoce chuť má, ale třeba teplý oběd a večeře je problém. A to ještě před půl rokem tak krásně jedl 😖

berenika39
16. pro 2011

O jídle mi povídej, vděčné téma, po nosní madli petr ubral půl kila a za tři týdny to nemá zpět☹. Jí, ale váží furt stejně, nebo tak 10dkg za měsíc... tak zkus, imunoglukan je na podporu imunity a ten Sanostol multivitamín , takže to k sobě jde. nechci petra plácat pátým přes devátým 😀 umělinami, ale tohle mi přijde únosné. Jímá mě panika, ve školce je z dvaceti dětí cca 5. Zbytek nemocných doma.

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

zeny poradte 😔
od pulky rijna pravidelne kazda ryma konci na pohotovosti se zanetem st.ucha. uz jsem zoufala. za necely 2 mesice mel 4 zanety st.ucha. dostava imunoglukan,probiotika a multivitamin. v pondeli necham udelat vytery,ale uz fakt nevim 😔
s cim na imunitu se da jeste imunoglukan kombinovat? echinacea? kolostrum? rakytnik? vim,ze ty sirupy s hlivou ustricnou jsou slabsi verzi imunoglukanu,takze to ne....

poradite prosim?