Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
18. led 2012

u nas se nosi na zac.sk.roku a pak jeste po pololeti toal.papir a papir.kapesnicky...kazdy ditko am svuj kartacek a pastu...kartacek s enam uz nekolikrat ztratil 😖

berenika39
18. led 2012

jen tak historku z natáčení🙂)). včera jdem domů a že "nemám ponožky". (nenosí punčocháče, v praze je teplo, jezdíme autem). ale na ven ve školce je má. venku byli, punčocháče měl na sobě. ale ponožky - nikde....hledala paní učitelka, paní uklízečka, já, on, děti, co tam byly, ponožky fuč. tak si říkám - není konec světa. a najednou : mamííí, už sem si vzpomněl, mě se ty ponožky úplně celý schovaly pod pinčucháčeeee (si to navlík všechno na sebe.....)

ined77
18. led 2012

@sheherazada 🙂 ..tak to je celkem síla, doufám, že "pochodíš", protože takové jednání je dost smutné 😒
jinak ubrousky a tahací kapesníky nosíme do školky i my, cca asi 1x za měsíc, zoubky si u nás ve školce nečistí 😉 .

kokina které jim zbyly z různých akcí teď rozdávají při odchodu "za odměnu", asi myšleno tak, že ...byl jsi hodný, dostaneš dvě 😖 .ale už jsem byla svědkem srdceryvné scény, kdy nějaká holčička nedostala žádné 😒 ...prý ví proč 😝 .no a pak se doma snaž něco vysvětlovat že ☹ .

ined77
18. led 2012

@berenika39 ... 😀 😀 😀

sheherazada
18. led 2012

tak sladkosti ve školce mě štvou, u nás teda taky děti občas něco dostanou, nevím zda pravidelně
, ale radši bych, kdyby jim dávali za odměnu obrázky, razítka do notýsku, nebo prostě něco zdravého🙂

llluckaaa
18. led 2012

S tím braním ze školky dřív to na mě taky paní učitelka zkoušela (hrozně se divila, že nechci dítě domů už po obědě), tak jsem argumentovala tím, že mám dost kamarádek, které s tím mají špatné zkušenosti (to mám). Z že je tam dlouho? To snad ne... Přijde v půl deváté, vyzvedávám cca v půl třetí, takže je to tak 6 hodin, to mi přijde akorát. Po třetí hodině děti shromažďují jen v jedné třídě, takže stačí učitelka jedna.
Jinak na začátku roku jsme dostali seznam, kolik čeho přinést (kapesníky, tekuté mýdlo, toaleťák, fixy a myslím že ještě něco), od té doby vybírají jen nějaké menší částky na výlety, divadelní představení ap.

ined77
18. led 2012

@sheherazada ...přesně tak 😉 ...a ještě za odměnu chování....vadí mi to 😖 .

verbalinka
18. led 2012

@sheherazada taky nosíme kapesníky a vlhké ubrousky (díky za připomenutí - já je zapomněla teď po novém roce donést 😅 ). Zuby si po obědě pravidelně čistí, pastu jsme dodali na začátku roku.

Will se drží už třetí týden, tak mám radost. Ale každý den počítám s tím, že se může něco po... K jídlu - malej jedl krásně, snědl vše a nějak se to pokazilo a už mi taky vybírá vše možný. Ale to má po mně - já jsem strašnej vybírač. Ale před ním se opravdu snažím nevybírat, takže to u mě vidět nemohl. Tudíž nejspíš geny 😀 Ale manžel sní vše bez problému. Nejlepší je udělat zeleninovou omáčku, rozmixovat (něco jako svíčková) a k tomu knedlík, který on zbožňuje. A nejí vůbec cokoli z brambor. Ani hranolky 😅 Takže u nás jsou víkendy pořád jen o těstovinách, rýži a knedlících. Občas udělám brambory a jemu k tomu zvlášť těstoviny.

Mám na vás dotaz - myjí si vaše děti ve školce ruce mýdlem? U nás si ruce myjí (nevím, jak často, ale po příchodu zvenku určitě) a včera se jen tak ptám Willa, jestli si myli ruce po příchodu z procházky a jestli si umí napumpovat mýdlo a on mi říká - my si je myjem jenom vodou, protože na mýdlo nedosáhnem. A prý jim to mýdlo ani uč nedává a myjou se jen vodou. Byla jsem dost v šoku, ne proto, že bych řešila, že si z venku něco přinesou, ale přece jenom kvůli hygieně a bacilům je dobrý, aby si aspoň jednou za den ty ruce mýdlem umyly.

berenika39
18. led 2012

Tohle je asi bohužel všude - peta taky říká: dneska jsem nerozdával ovoce, protože jsem zlobil...strašný. Jako aby byl hodný, aby něco mohl, dostal? to je špatně. nebo mi řekl, že o něm paní učitelka řekla, že je mimino, ale on že je už velkej kluk (nešla mu nandat ponožka patou na patu..). přitom paní učitelky máme hodné, laskavé, žádné semetriky, ale prostě ty staré výchovné metody jsou tak zakořeněné, že to tak je. Škoda.

berenika39
18. led 2012

@verbalinka u nás mají mýdlo na dosah...nakolik je kontrolují, nevím...

ined77
18. led 2012

@verbalinka 🙂 ..u nás si ručky mýdlem myjou, mají pidi umyvadélka a na nich mýdlo v lahvičce s pumpičkou 😉 .malý s tím problém nemá, že by si neuměl pumpnout 😉 .
zeptej se uč. jak to s tím mýdlem je...ono zase děti kolikrát něco i nechtě popletou 😀 😉 .
jinak teda třetí týden...jste dobří 🙂 .my vydrželi nejdéle dva 😀 .tak hlavně ať vám to vydrží! 😵

ined77
18. led 2012

@berenika39 ...jj, přesně tak ☹ .asi s tím nic moc dělat nepůjde 😒 .

verbalinka
18. led 2012

Sladký je u nás taky a jednou prcek taky nedostal, protože třískal dveřma (jeho úchylka). Ty staré výchovné metody jsou dost zakořeněné a musíme být rády, že jsou uč relativně hodné a že je nešikanují 🙄 To, co mi občas máma vypráví z jejích učitelských let mě děsí 😢

reruna
18. led 2012

@verbalinka u nás mají ve školce tekuté mýdlo na umyvadlech, jsou nízké, takže každý tam určitě dosáhne a viděla jsem několikrát, že to mýdlo děti používají a vidím i, že ho tam doplňují, ruce si určitě umývají, ale jak důkladně, to už asi záleží na každém tom dítěti, např. vím, že náš si to jen stříkne na ruce a hned umyje, čili efekt nula - doma ho kontroluju, ale ve školce....takže to chce zjistit, jak to funguje u vás, stačí se podívat...zeptat se učitelky

verbalinka
18. led 2012

Díky za odpovědi 😉 Zkusím ještě pozjišťovat, ale právě jsem si tam mýdla na umyvadlech nevšimla, tak jsem si myslela, že jim je uč dávají až v případě mytí. No, zeptám se, protože při představě, že si dítě utře zadek a umyje se jen vodou, se mi teda vůbec nelíbí 🙄

evaviki
18. led 2012

juuu, tak dnes vyzvali maminku s kaslajucou holcickou, ze musi priniest potvrdenie od doktora... 😀DD som zvedava, ci pride zajtra do skolky...

mamkamarketa
autor
19. led 2012

@evaviki parada,tak napis,zdali tam holcicka byla

jinak teda co pisete,ze deti trestaj to se mi vubec nelibi 🙄
u nas kdyz dite zlobi,vezme se stranou,je mu vysvetleno,ze takhle ne,proc se to nedela a pokud nekomu ublizil,musi se jit omluvit. po tomhle je vsechno zapomenuto a vyreseno
@berenika39 pincuchaceee-super 😀

lojzina
19. led 2012

ahojte...u nas se taky davaji kokina za odmenu-treba ze hezky jedli,ze se pekne sami oblikli...
@mamkamarketa rano jsem si na tebe vzpomela-Starsi kluk co bere broncho v.,ma laryngitidu 😕 😕 ...mel ji pred mesicem 😅 .Asi ten preparat jeste neucinkuje?

lojzina
19. led 2012

a co se tyce trestu-vlastne nevim jak trestaji,kluk asi jeste trestanej nebyl 😅 😔 ,to by me rekl...

verbalinka
19. led 2012

S těmi tresty - včera jsem se bavila s uč a je úplně zoufalá z dnešních dětí. Jeden chlapeček uč posílá někam, klidně po ní něco hodí, děti se mezi sebou perou, lítají tam sprostá slova, že prý dost šílený. A to je třída jenom tříleťáků. Právě chválila našeho, že se konfliktům vyhýbá a že o něm skoro neví. Ale já se teď zase bojím, aby tím, že je "slušný" si na něho jiné dítě nezasedlo ☹
Takže po této informaci mi vůbec nevadí, když se uč snaží aspoň nějak trestat, protože s některými dětmi vychovanými totálně liberálně se to jinak nedá. To je právě současný problém, že dříve rodiče byli totalitáři a muselo se poslouchat za každou cenu a teď je to druhý extrém 😖

ined77
19. led 2012

ahojky 🙂 ,

4. den ve školce a ráno jsem malocha slyšela zakašat 😒 .ale třeba jen plaším a nic z toho nebude, ale pokud bude jen trošku pokašlávat asi si ho už zítra raději nechám doma ať máme delší čas na léčení.

@verbalinka 🙂 ...já osobně bych uč. dělat nemohla, možná ještě tak v MŠ, ale jak čtu co píšeš, tak to je opravdu síla...takhle malincí a tohle z nich leze? ☹ .náš malý max tak vyplázne jazyk a už mu bylo hodně důrazně vysvětleno, že tohle není pěkné 😠.

my teď řešíme takovou věc....vždy jsem se ve školce na malého ptala co a jak a vždy mi bylo odpovězeno jen že je šikovný a před dvěma dny přišel MM s tím, že mu uč. říkala abychom pořádně pocvičili oblékání, že ho oblékají jiné děti a že je hrozně zdržuje ☹ .já vím, že matýnek má svou hlavu, něco mu nejde, rozhodí ručkama a prostě nejde to a hotovo a nesnaží se, max se začne vztekat.ale zase vím, že když chce, tak se obléknout umí! ne sice na 100%...zip na bundě mu zapnout ještě moc nejde, občas si obleče mikinu naopak, punčošky taky....ale měli jsme spolu doma takovou rozpravu a slíbil mi, že se bude snažit, doma také trénujeme, no snažíme se prostě 😉 .včera jsem se ptala uč. jestli se malý snaží, řekla mi, že mikinu si oblékl naopak a že mu zase pomáhaly holčičky, ale že jim to už zakázala 😕 .jsou ve smíšené třídě...já měla za to, že jednou z funkcí takové třídy je i to, že starší pomáhají mladším 😨 .já vím, že se musí snažit a že je to hlavně na rodičích a taky se přiznám, že doma kolikrát pro rychlejší výpravu ho obleču, protože jinak bychom se ven asi nedostali a malá se v kombinéze rozpustila 😅 .
ale proč to vlastně píšu...no asi by mě zajímalo jen jak to máte ve školkách vy a jestli vaše děti tříleťáčci jsou v tomto zdatní 🙂 ?

evaviki
19. led 2012

@ined77 nas maly teda v obliekani zdatny nie je.. tiez sa zasekne, ze mu to nejde a konec.. zatial ho obliekaju, zips si napr. maximalne rozopne, svetrik si sam tiez neoblecie.. tricka a kalhoty ano.. pancusky si oblecie iba tie bez slapky.. ponozky vobec.. uci sa, vidim, ze v skolke robi pokroky, ale nechat obliekanie na nom, tak proste nikdy nikam nedojdeme.. ☹((

ined77
19. led 2012

@evaviki 🙂 ...děkuju 🙂 .jako určitě by šlo děti vydrezůrovat a uměli by to 😔 , ale já jakmile na malého začnu "tlačit", tak se šprajcne a nenadělám s ním už vůbec nic, takže se snažím nenásilně a po dobrém.
na mě to působilo taky tak, že ve školce je teď hodně dětí nemocných, jsou ze tří tříd sdružené do jedné a ty uč. mají prostě fofry.já to na jednu stranu chápu, ale zase si nemyslím, že je tolik tříleťáčků, kteří jsou 100% samoobslužní.
ani nevím proč mě to tolik trápí 😅, ale beru to tak nějak jako svoje selhání 😝...to že to neumí.

verbalinka
19. led 2012

@ined77 klid. Náš byl pochválen, že mu to jde krásně (doma to ale vůůůbec neumí - lump), ale očekává se, že se budou umět celý svlíknout a u oblíkání - kalhoty, boty, triko, mikina, bunda. Ale u všeho pomáhají uč. U nás jsou jen tříleťáci, takže to mají ještě těžší. Naše uč štve to, že některé děti jen natáhnou nohu a řeknou nejde a očekávají servis. Samozřejmě, pokud jim prostě něco nejde (např. u nás jsou problém mikiny, protože mají užší díru a nejde mu to, což je logický), tak to nehrotí a oblečou je. Já se snažíím to uč co nejvíc ulehčit, takže kalhoty jsou jen na gumu, punčocháče má na sobě celý den (a ve třídě má na nich jen tenké kraťásky, aby mu nebylo horko) apod. Jo a např. u bundy byl Willík chválen, že si ji umí svlíknout, že právě tyhle malý děti mají problém s délkou svých rukou a nejde jim to (ale W je vysoký, tak má výhodu 🙂 ).

ined77
19. led 2012

@verbalinka 🙂 ...děkuju 🙂 .také dávám "lehké" oblečení, možná jen teď malý zápasí s kombinézou, na tu přeci jen není zvyklý.jinak také..kalhoty na gumu, punčošky má taky celý den...najíst, vyčůrat se, umýt si ruce, tohle všechno umí pěkně.s bundou zápasí to jo, plete se mu do rukávu kapuce a pod. 😅 .
už se těším na jaro...nafasuje tepláky, mikinu , lehkou bundu a bude pokoj 😀 .

já jsem uč. říkala...předminulý týden totiž mě vyloženě volala do třídy...no pojďte se na něco podívat!vymalovávali tři krále, matýnek vždy vymalovává stylem čmrk čmrk...hotovo a tohle vymaloval fakt pěkně, sice teda hodně pestrobarevně, ale pěkně 😀 a s tím oblékáním je to to samé...on se obléknout "umí", ale musí se mu chtít 😖 .jednou piští že mu nejde sundat nátělníček, z toho ho ze sebe zešupne jen to fikne...no a co mám s ním dělat, s ořežproutkem? 😅

verbalinka
19. led 2012

@ined77 nejlepší by bylo ty prcky v tom nechat, ať se trápí sami. Ale taky za něho hodně věcí děláme, hlavně oblíkání. Nejvíc mě vytočí, když doma řve, že mu nejde sundat bunda, boty... a chce, abych ho obsloužila. Tak to odmítám. Pomáhám jedině, když mě o to slušně požádá. Ale jsou to malí "vychcánci" 😀

ined77
19. led 2012

@verbalinka 🙂 ...no to mi povídej, včera hned po příchodu domů nastala ve dveřích kvůli tomuhle scéna...o nás prostě musí vědět celý barák, že se vracíme domů 😝 😀 .
chtěl sundat boty, má na každé 2! pásky na suchý zip 😠 ...tůdle, vzala jsme katku a šla ji vyslékat 😎 .no nakonec se vyzul a chtěl se tulit...trdélko moje malé 😀 .

verbalinka
19. led 2012

@ined77 u vás taky? To mám radost 😀 Naše příchody domů jsou vždy s řevem, protože ještě chce být první a nedejbože, když ho někdo předběhne (což je často, protože se místo zouvání a svlékání válí po zemi, čumí na sebe do zrcadlo apod.). Každý odpoledne plánuju jeho reklamaci 😀

ined77
19. led 2012

@verbalinka .... 😀 ...a marně 😝 😀 , ale taky jsem ráda, že nejsem sama 😀

reruna
19. led 2012

@ined77 ano jednou z výhod smíšené třídy je právě to, že větší děti - hlavně holčičky - pomůžou těm malým tříletým prckům při tom oblíkání a i jinak.... podle mě málokterý tříleťák se sám bez problémů oblíkne, minimálně zip se vyžaduje až od dětí kolem 5 let (ale hodně dětí to může umět dříve), tkaničky v 6-7 letech atd., knoflíky taky... takže rozhodně je lepší dávat třeba kalhoty na gumu nebo patentky, boty na suchý zip, punčocháčky nechávat na sobě atd. Náš 4 leťák se ještě velice rád nechává obsluhovat, ale to dělám fakt jen, když pospícháme, zip ještě neumí. Loni mu pomáhaly učitelky i starší děti, třeba problém byly rukavice prstové, čepice na zavázání... ale nikdy si nikdo nestěžoval, samozřejmě na třídních schůzkách učitelky rodičům radí, aby děti co nejvíce podporovali v samostatnosti, hlavně při oblíkání, ale ta zima je na to fakt blbá...