Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

reruna
1. únor 2012

@verbalinka to oznamování nemocí, hlavně infekčních by určitě nebylo na škodu, já se vždycky dozvěděla, že něco řádí, až když to syn dostal☹ např. střevní chřipka apod. ale vši teda dali vědět okamžitě, ale jestli tam třeba někdo měl neštovice nebo spálu, angínu atd. tak to vůbec netuším...

verbalinka
1. únor 2012

@evaviki
@ined77 měl vysoké CRP, takže virová být nemohla a výtěr byl dělán před ATB, takže fakt nevím. Ale už se to zpětně nezjistí, takže atb dobere a snad se to nevrátí, nebo to není někde jinde schované 😖

Měli by oznamovat nemoci, ne že mi jen tak mezi řečí uč řekne, že tam řádí střevní chřipka a ať se nedivím, když začne blinkat a ať si ho pak RADŠi nechám doma. Za prvé - kdybychom se nebavily, tak to nevím a za druhé - je přece jasné, že si ho nechám doma. Ale evidentně to asi není samozřejmost 🙄

ined77
1. únor 2012

@verbalinka ...no hlavně přesně jak píšeš, aby se to nevrátilo 😔 😉 .to CRP nebylo vysoké jen tak, takže ATB byly určitě na místě.držte se! 😵
@reruna ...holky vidím, že to ve školkách funguje fakt všude stejně. i u nás se to vždy dozvím až to máme doma 😠 .a copak matýskovi je? aha má průjem a zvrací,...nooo, ono to teď tady řádí 🙄 ...na nástěnku píšou kdejakou capinu 😅 , tak by mohli i zpravodajství o nemocech 😉 😅 .pevně věřím tomu, že maminky zvlášť co mají doma ještě mladší dítko by to jistě ocenily...samozřejmě nejen ony, ale jak je to hned 2x je to dvojtá "radost" 😔 ☹ .

verbalinka
1. únor 2012

@ined77 právě, pokud se dovíš, že tam řádí průjmy (nebo spála, angína...), tak se můžeš rozhodnout, jestli to riskneš, nebo si radši necháš dítě doma. Takhle jen čekáš, co zase domů přinese 🙄

ined77
1. únor 2012

@verbalinka ..jj..je to tak. ale příště kašlu na mínění MM a normálně se zeptám 😝 .malý je zatím omluvený do odvolání, ale myslím, že snad v pondělí by už snad jít mohl, ale zařídím se ještě podle toho co mi uč. řekne, jestli tam mají opět nějaké zvracení a pod. tak bude holt ještě doma....oni si s malou ty bacily pořád předávají dokola a na 100% je oslabený, to by se na něj nalepilo hned něco ☹ .
ty to vlastně jak plánuješ po narození mimíska?stáhneš malého na čas ze školky?...teda pokud nevadí, že vyzvídám 🙂.

verbalinka
1. únor 2012

@ined77 jen vyzvídej 🙂 Ne, nechám ho normálně chodit. Nechci mu narušit tu kontinuitu a bojím se, že se potom už nechtěl do školky vrátit, když by viděl, jak je nám dohromady doma dobře 😀 V šestinedělí je mimi chráněno a stejně nemůže být Willík doma do doby, než malá začane chodit do školky. Takže nemocem se stejně nevyhneme. On zatím školku docela zvládá, čekala jsem to horší 😅
Jo, určitě se zeptej, co tam řádí a kolik jich chodí. Podle toho se taky hodně pozná. Když jich je tam najednou z 28 jen 10 🙄

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@evaviki muze,ale kdyby byla virova nebylo by vysoke CRP

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@andyalukasek2008 je tak budu drzet palce,at ten broncho-vaxom pomuze. tomas ho bere denne kdyz je nemocny jinak ho bere po,st,pa. ale od bere ho ted pora,pac je nemocny,mozna si to namlouvam,ale prijde mi,ze to nachlazeni ma rychlejsi prubeh 😵

ined77
2. únor 2012

@verbalinka 🙂 ...aha, tak to jo 😉 .já tohle řešit nemusela, my jsme akorát na těch 6 týdnů odvolali kroužek.jinak jsme byli stejně doma, protože venku byla zima jako v psírně, malá je únorová, takže nebylo ani co řešit 😝 😉 .ale ty tři týdny zavřená doma mě pomalu poznamenalo 😀 ...

evaviki
2. únor 2012

tak mame rekord.. 2 dni v skolke.. v noci zvracel, mal prujem, teraz rano zase zvracel.. takmer nespal.. ☹(

lojzina
2. únor 2012

ahojte,tak dnes jsem po tydnu vedla Marose do skolky ja a ejhle-na dverich cedule od p.reditelky,ve smyslu ze po konzultaci s dets,dr. nevezmou rano do skolky dite,jenz ma zelenou a tekouci rymu,a ocividne mu neni dobre,nebo tak nejak...A ze chape matky ze nemohou byt tak casto doma,ale timto se vedome siri nakaza potom po cele skolce...Dobry,ale melo to tam byt uz davno 😠

reruna
2. únor 2012

@lojzina my tohle máme ve školkovém řádě taky, visí to na nástěnce celu dobu, jestli se tím řídí v praxi nevím, nikdy jsem to neviděla, nezažila, ale myslím, že když rodiče ráno strčí dítě do školky a utečou, tak učitelka na to může přijít až třeba za nějakou dobu, pak asi volá rodičům, aby si pro dítě přišli,ale za tu dobu už stihne nakazit všechny kolem sebe....

reruna
2. únor 2012

@evaviki

ined77
2. únor 2012

@lojzina 🙂 ...pokrok 😅 ...nám tvrdili na začátku šk. roku, že dítko si při příchodu podává ruku s pí.uč. a ta si dítko při tomto rituálu zkontroluje.zatím jsem viděla, že si ruku podávají jen při odchodu 😝 ...to už je celkem na nějaké prohlížení pozdě 😠 😉 .

@evaviki ... ☹ ...přeju ať je malému brzy líp 😵 !

@reruna 🙂... přesně tak 😒 😉 .

llllucka
2. únor 2012

@verbalinka:hele,já jsem malýho taky po narození dávala do miniškolky.Je pravda,že on nic nedostal a mimčo taky ne,ale já jsem ještě v šestinedělí musela brát ATB.Jak je prostě po porodu tělo oslabené,tak to bylo.
My měli 2 infekční nemoci a obě jsem ve školce hlásila a v obou případech o tom informovali rodiče.Jen mě štvou někteří rodiče,protože ve šklce řádí zánět spojivek a už tam i přímo psali,že žádají rodiče,aby nechali děti doléčit,jinak se to tam bude točit pořád.Stejně to tam je.

lojzina
2. únor 2012

@ined77 no,nekdy vidim,jak vejde Maros do tridy,ze ho uc,veme za ruku,podiva se na nej,drepne pred nej,pozdravi s es nim...ale neni to kazdy den,nevim,treba na neho kukne pozdeji?...a vlastne to taky mame v radu...

lojzina
2. únor 2012

ja jen doufam,az pujde mladsi do skolky,ze s enebude situace opakovat,myslim s tou nemocnosti jako u starsiho 😅 😖 😖

ined77
2. únor 2012

@lojzina ...no jo, třeba to fakt dělají, ale když už je rodič v trapu, tak si myslím, že kvůli nudli u nosu mu volat nebudou.ale ráda bych se mýlila 😔 😅 .
nooo, v tou doufám taky, protože s takovou nemocností bych asi ani nezačala pracovat 😝 .

lojzina
2. únor 2012

@ined77 no to asi ne,mozna kdyz vi ze je maminka doma tak zavolaji???
no to ja taky tak,ani nemam kdo by me nemoc,decko hlidal,a taky bych to ani nemohla chtit,ze...

evaviki
2. únor 2012

tak sme dosli od dr. ☹ do konca buduceho tyzdna doma.. a navyse sa v noci stazoval na usko, tak som ju poprosila, nech sa pozrie a ma obe usi chytene.. takze ak sa zhorsia usi, ide na ORL, ak bude stale zvracat, tak do nemocnice.. .☹ ☹ dr. povedala, ze si mysli, ze imunitu ma v poriadku a je to iba skolkou.. vraj s tym mam ratat a hladat si bud chuvu, alebo prestat pracovat ☹(((((((((((

lojzina
2. únor 2012

@evaviki to je krasny teda 😠 ☹ ,takze nejaka viroza?

evaviki
2. únor 2012

@lojzina jj, ale vraj ju mala uz aj doktorka a sestricka.. vravela, ze je to strasne svinstvo...

lojzina
2. únor 2012

@evaviki a co to vubec je,proste viroza nebo co??

evaviki
2. únor 2012

@lojzina ano, viroza

lojzina
2. únor 2012

@evaviki tak preju at jste brzy zdravi....a nemocnice at se vam vyhne 😉

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@evaviki to je mi tak lito ☹ ☹ 😔 doufam,ze vam dala nejake kapicky do ousek,aby se to dal nerozjelo ☹

tohle je naprosto sileny. ja kolikrat premyslim,ze tomase necham doma nez pominou tyhle silenosti jako nachlazeni a virozy 😔

evaviki
2. únor 2012

@mamkamarketa jj, kvapky dala.. mame dost rozumnu doktorku

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@evaviki a co nejake imunostimulatory? tomas je nemocny i tak,ale vidim rapidni zlepseni,ze ryma konci po 3 dnech a ne jako to bylo driv,ze 3 dny ryma a nakonec mel zanet stredniho ucha

evaviki
2. únor 2012

@mamkamarketa a ake?? imunoglukan nezabral, echinacea tiez nie... ☹ ine ma nenapada.. jedine ten wobenzym,ale to je na dlho a teraz ho aj tak neprehltne..

ined77
2. únor 2012

@lojzina 🙂 ...to jsme na to podobně 😝

@evaviki ...jéjda ☹