Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

andyalukasek2008
11. říj 2011

Holky, tak s tou colou a pomazánkou jste mne dostaly ☹, to do školky rozhodně nepatří! My naštěstí máme MŠ, ve které vaří zdravě, a naopak tam jsou děti, které z domu zvyklé na éčka, to nejí.
Lukin naštěstí si stravu chválí 🙂...

Tak jsme ve školce vydrželi 4 týdny přesně... Pak angína a aftózní stomatitida, o víkendu dobral ATB, na doporučení lékaře jsem jej nechala ještě u babičky týden, tak doufám, doufám, že jsme si to na nějakou dobu vybrali. Že to má ze školky, není pochyb, v ordinaci se děti sešly... ☹

I když chápu nutnost práce jak jsem dříve psala, byla bych ráda, kdyby k tomu rodiče přistupovali zodpovědně. Já tam potkat takového tatínka, jak vede dítě s ATB do školky, asi jej vynesu v zubech 😝...

eyael
11. říj 2011

@mamkamarketa 🙂 mají hodně zdravou stravu 🙂 mě by to tedy až na výjimky vyhovovalo 😵
Anet se tam učí jíst luštěniny, moc je ráda nemá i když se je snažím doma vařit, manžel je miluje 😎 ale sní tak max 3-4lžíce. Zítra mají luštěninovou polévku, tak jsem na ní zvědavá 😀 ono jí to totiž děsně natahuje, jak jsou tam ty šlupky a kousky, to má po mě, já taky jako malá tyhle věci nemohla 😕 nejde mi ani polknout větší prášek 🤐

jinak tatínek a dítě s ATB je fakt síla, když už jim nezáleží na cizích dětech, tak mě zaráží, jak nemůžou brát ohledy na svoje vlastní dítě! To už je snad týrání 🙄

mamkamarketa
autor
11. říj 2011

@eyael ja lusteniny nedelam. manza ji jen fazole na mexicky zpusob.ale lusteniny maji celkem hodne vysoky podil kyseliny mocove 😒
ja jsem desne vybirava 😅 ale zase super,ze vari bez ecek,ale pak zase je otazkou z jakeho masa,jestli to je kureci,bio,selske nebo polske,mlete maso to samy...atd atd
a to by se potom musel clovek zblaznit

eyael
11. říj 2011

@mamkamarketa - luštěniny jsou ale zas dobré na trávení, mají hodně vlákniny 😉 o kys. močové jsem neslyšela

mamkamarketa
autor
11. říj 2011

@eyael jj jsou zdrave,ale zase ja mam tu pitomou dnu a kyselinu mocovou si hlidam,proto obcas reknu ve skolce at tomasovi maso nedaj....pac je temer jiste,ze to zdedil ☹

eyael
12. říj 2011

@mamkamarketa - to je mi líto! A máte to nějak potvrzené? Dodržují mu ve školce nějakou dietu? U nás jsou děti s cukrovkou, alergií na BKM nebo jinými alergiemi a každé má individuální jídelníček, kuchařky mu podle potřeby uvaří samostatné jídlo.
Jinak dneska Anet už úplně bez rýmy, a pokud půjdou v pátek zas do sauny, už bude úplně fit. Jsem moc ráda, že to tak dopadlo.

mamkamarketa
autor
12. říj 2011

@eyael no na vysetreni jeste nebyl (nechci ho zatim trapit) ale bohuzel dna postihuje hlavne chlapy (coz potom nechapu proc ja? 🙄 aje to dedicna nemoc(ale netusim od koho jsem ji zdedila ja 🙄 ) a hlavne u me ta nemoc je desne progresivni,za rok to ''postoupilo'' jako u jinych pacientu za 8let ☹
u Tomase maji na jidelnicku vyznacene alergeny (mleko,lepek,vejce) a maji jidelnicek na mesci dopredu a rodice se k tomu muzou vyjadrit. ucitelky to o Tomasovi vedi,proto obcas dostane vegetarianske jidlo,nebo kdyz je masovy vyvar a druhe maso,nedostane polevku ...atd snazim se proste tu kyselinu mocovou. omezovat uz ted,aby potom ta dieta jednou pro nej nebyla sok,ale neco na co je v zasade zvykli a je to pro nej prirozene 🙂

mamkamarketa
autor
12. říj 2011

@eyael jeste kdyz jsem probirala s dr nad mymi vysledky rekla mi at pocitam s tim,ze s nejvetsi pravdepodobnosti to bude mit i Tomis

mamkamarketa
autor
12. říj 2011

@eyael jeste kdyz jsem probirala s dr nad mymi vysledky rekla mi at pocitam s tim,ze s nejvetsi pravdepodobnosti to bude mit i Tomis 😒

pepibubu
12. říj 2011

Neposílám. Sice to teď vychází týden školka, týden doma, ale nedá mi to. Dokud jsem doma, není to problém. A po mateřský si udělám podle všeho živnost, takže to budu moct řešit taky operativně. Ale je mi jasný, že tohle není řešení pro každýho a každou profesi, taková učitelka, prodavačka si těžko zřídí živnost na práci z domova....

Dávám ho jen s čistým nosem.

ined77
12. říj 2011

@fiallinka 🙂 ..přesně to jsem říkala...škvarková...no budiž, synek je jako lunt, tak ta trocha sádla snad neuškodí 😀 ...ale cola mě celkem opravdu naštvala 😒 .

@mamkamarketa 🙂 ..hlavně na první schůzce paní ředitelka velice říkala, že párek v rohlíku ve školce děti opravdu nedostanou 😅 ....proti cole zlatý párek teda...ale zase..není párek jako párek že 😒 .
taky by mě ty jejich normy zajímaly 😅 .

@verbalinka 🙂 ..ty vši také nechápu...prý s tím ty učitelky nic dělat nemůžou...prý si to mají vyřídit maminky mezi sebou 😕 .asi to bude nějaká sociálně slabá rodina....i když šampón se dá myslím pořídit nějaký fakt obyč.snad za pár korun..to ať mi nikdo neříká, že na to nemá 😒 ...spíš to bude problém v hygieně jako takový 😖 .no děs...

jinak dnes má synek ve školce k obědu guláš s knedlíkem 😅 .zase jsem se naopak divila, že mají ke svačince třeba celozrn. pečivo, když se to dětem obecně nedoporučuje...ale fajn jsou ty pomazánky 😉 .
včera dostal na svačinku bílou kávu a pořád mi pak opakoval, že mu dali zkažené mléko 😀 .

mamkamarketa
autor
12. říj 2011

@berenika39 tak jak ste dopadli?

berenika39
12. říj 2011

@mamkamarketa horečka v noci jak blázen, včera dopoledne ještě teplota a nic. trochu jako říká, že ho bolí v krku, ale jinak asi taková ta rychlá viroza. do pátku jsme doma, nechci, aby hned něco zase lapil. ta spála to nebyla, tedy doufám, že to nějak nemůže ještě vykouknout se zpožděním 😝
dík za optání🙂

mamkamarketa
autor
13. říj 2011

@berenika39 ta spala ma pry inkubacku 1-4 dny,tak snad to bude''jen'' nejaka viroza 🙂

verbalinka
13. říj 2011

@ined77 aby si to vyřídily maminky mezi sebou? To jí mají koupit šampon? 🙄 To je dost alibistický přístup a chudák dítě 😖

Vývoj ATB chlapečka je takový, že chodí dál a tatínek přinesl od dr potvrzení od bezinfekčnosti. Prostě nechápu, jak může někdo své vlastní dítě takhle "týrat". A pití se vyřešilo samo - teda dost autoritativním způsobem ("zítra už pití nenoste!!!"), ale uč říkala, že sám nepije, ale že si k němu sedne, a pak že to pomalu vypije. Tak jsem rezignovala, nechala se zatlačit do kouta a budu věřit uč, že s ním opravdu bude pít. Will si sám neřekne 😖
A k jídlu - včera měli opečenou klobásu s hrachovou kaší! Kaše ok, s tím nemám problém, ale klobása? Proč ne obyč párek, když už k tomu musí nacpat nějaké "maso"? 😠

@berenika39 to je dobře, že jen viróza 🙂
@mamkamarketa to je mi líto, že máte takovou nemoc ☹ A je dobře, že ho připravuješ od mala. Ale dle toho, co píšeš to není zas tak strašně omezující 😅

mamkamarketa
autor
13. říj 2011

k tem vsim, ja bych klidne trvala na vylouceni ze skolky.dite co neni ockovane,taky do skolky nevezmou (coz je pro me mensi riziko,nez dite co ma dokola vsi 🙄
nechapu,ze to tem ucitelkam nevadi a reknou at si to rodice vyresi mezi sebou 😠 🙄 😨
@verbalinka s tou klobasou je to drsny. navic deti do 5ti let by nemeli VUBEC jist parky,klobasy...apod.
Nema to nic zdraveho,jen ecka,sul,paraty,buhvi co do toho namelou,ale deti do 5ti let neumi tak dobre kousat a kdyby to strivko vdechli prilepi se na dychaci trubici a dite se muze udusit 😔 pac se prilepi jako lepidlem 😔

verbalinka
13. říj 2011

@mamkamarketa já bych pohrozila podmínečným vyloučením, pokud s tím rodče něco neudělají. Ale bohužel to odnese to dítě ☹ Neděs mě s vdechnutím střívka 😅 Naštěstí Willík, co nerozkouše, tak plive a blije. Já se jen těším na příští rok. Bude se dělat školková kuchyň, teď se jídlo dováží z jiné, školní kuchyně. Teda oni dováží i do jiný školky, ale divila bych se, že by se jim chtělo dělat obědy zvlášť pro školku a zvlášť pro školu 🙄

mamkamarketa
autor
13. říj 2011

@verbalinka to se ale dela celkem casto,ze jedna kuchyne vari pro skoly a skolky 🙄 zvlast na mensich mestech. ono je potom vyborny,kdyz treba 9taci maji cely cerven jidelnicek na prani a davaji to i skolce 🙄 rizky,hranolky,hamburgery,cina 🙄 oni si tezko pubertaci objednaji dusenou rybu,grilovanou zeleninu a varene brambory 😖
muzu byt zvedava v jake casti prahy bydlite?

verbalinka
13. říj 2011

@mamkamarketa praha 12 🙂 dřív centrum - karlín. Ale příští týden je ten jídleníček docela dobrej, tak snad se to nějak zlepší...

mamkamarketa
autor
13. říj 2011

@verbalinka jezis jsem asi blba,co je pha 12? 😅

btw ja bych to holcicku co taha vsi do skolky vyloucila. neni to fer vuci ni,ale zase neni far,ze kvuli ni cela trida (ne-li skolka) ma vsi 😠

ined77
13. říj 2011

@verbalinka 🙂 ...vím já...taky tomu nerozumím 😒 .bavila jsem se s jednou paní od nás z domu...bývalá uč.v MŠ... a ta říkala, že dřív se koupil holt ortosan, děcka si posedaly jako kuřata do řady a už se hlavičky drbaly 😅 ...dnes by to byla jen dobrý vůle těch učitelek a taky jejich peníze...jestli by to byl důvod pro vyloučení netuším(i když mít tam dítko tak bych byla pro, pokud se to opakuje 😠 )...horší je, že jsem tam chtěla příští rok přehlásit malého, je to školka blízko bydliště, teď ho vozíme přes celé město....jinak je to školka krásná, fakt...ale tyhle story mě poněkud odrazují 😒 .
jo klobáska...taky dobré😅

no a k téma....synek v noci párkrát zakašlal, ale tak dost nepěkně, ráno už měl i svíčku u nosu a tak je holt doma 😉 .chvilku plakal, že chce do školky, ale dal si vysvětlit, že takhle by brzy školku museli zavřít, když by byli všichni nemocní 😎 🙂 .věřím, že v pondělí bude jako rybička 😉 .

vojtisek2007
13. říj 2011

@mamkamarketa
@ined77
koukám, že řešíte vši ve školce.....my měli tohle celou druhou třídu ve škole - každých 14dnů v ŽK jiné sdělení - prohlédněte dětem hlavy, ve škole jsou vši....asi za tři měsíce mě to nakrklo a šla jsem za učitelkou - vědělli kdo vši do školy nosí, že je to díky zanedbané hygieně,ale sami že s tím nic dělat nemůžou - zavolala jsem na hygienu a ta zajela do školy, pozvali rodiče zavšivené dívenky a všechno najednou šlo...od tý doby se ve škole vši neobjevili...tak to můžete skusit taky přes hygienu.

jinak k tématu - Eliška má kašel už4 týdny, dva týdny už je doma - Vojta teda taky ale ten měl streptokoka - a kašle pořád stejně - prostě mi přijde,jak jsme začli topit že pokašlává.....v pondělí už do školky jde i Vojtík,má týden po dobrání ATB, tak řekla mudr. že může, jinak s malou vodovou rýmou do školky chodí a teď teda i Eliška s kašlem -ale dr jí prohlídla, a prý nic....mě teče z nosu 10 měsíců v roce ☹ ale je fakt, že některý děti tam ráno odvedou s i teplotou a čekají, jestli to učitelka "vydrží" nebo zavolá..... 😠 😠 😠

jitafol
13. říj 2011

Tak zase po nějaké době budeme snad mít týden v kuse ve školce. Té rýmy jsme se zbavili malý i maminka 🙂 no snad nám to dlouho vydrží.
Docela jsem zas během tohoto týdne pozorovala u Toma zlepšení. Plakal v pondělí a trochu v úterý. Středa čtvrtek uč. nic neříkaly. A když jsem vyzvedávala, tak byl samý úsměv a měl dobrou náladu.
S těma všima to je teda paráda! Že se až musela volat hygiena.....to by snad měly učitelky řešit rovnou, když se to jednou opakovalo. No to jsem zvědavá u nás až jednou taková situace by nastala?!?!
No s teplotou poslat dítě do školky? To jsou snad ty rodiče vadný né?

verbalinka
14. říj 2011

@mamkamarketa 😀 praha 12 je část Prahy 4, konkrétně Modřany 😉 A ty jsi někde centrum, Malá Strana...?
@vojtisek2007 a víš, z čeho má ten kašel? Will pořád pokašlává. Hodně ráno, přes den výjimečně. Začínám být zoufalá a pokud to nepřejde přes víkend, tak v po půjdem zase k dr. 😖 A dáváš něco Elišce na ten kašel? Na všech píšou max. týden a on kašle přes dva týdny. Je možné, že prostě bude pokašlávat celý rok... Díky za tip na hygienu, třeba se bude hodit 😉
@ined77 to je hezký, že brečí, že chce do školky 🙂 Dojíždění nezávidím 😖 Ale ještě si ten přestup pořádně promysli.
@jitafol nejsou vadný, jen jim evidentně nezáleží na vlastním dítěti, natož na cizích 🙄

mamkamarketa
autor
14. říj 2011

@verbalinka tak ja mam tohle zafixovany jako jiznak-praha 4 😅
jojo. jsem rozmlazlena prazska panicka 😀 (tak jsem byla nazvana v jedne diskuzi,kdyz jsem rekla,ze je normalni,kdyz dite nechodi do skolky,ze se plati skolkovny)
s tim kaslem,zase ho v po tahat k dr...aby tam nechytl neco jineho 😖 nam teda na kasel pomaha robutossin

verbalinka
14. říj 2011

@mamkamarketa jižňák, ne, no fuj 😀 Modřany jsou pěkná, zelená čtvrt s nejčistším vzduchem v Praze 😀 Bydleli jsme v centru, Karlín, ale právě kvůli centru (nemožnost vycházek, hluk a turisti), jsme se přestěhovali. Já jsem taky rozmazlená panička (už mi to taky pár lidí řeklo) - to je normální platit školkovné a je jedno, jestli tam dítě je, nebo ne. Já dokonce platím celodenní stravu, a to tam Will chodí jen na půlden (jsem vděčná, že ho vzali). Mně ani nevadí platit poplatky ve zdravotnictví a přijde mi to správné 😀
S kašlem máš pravdu, ale štve mě to. Říkám si, že má třeba nějakého vira, nebo alergii... Prostě tohle neznám. On byl vždycky zdravý, rýma max. týden. Kašel vůbec nikdy neměl 😅

vojtisek2007
14. říj 2011

@verbalinka nám na ten kašel pomáhá jitrocelový sirup od dr.Theise (nevím jestli jsem to napsala správně), je denní a noční, ale stejně pořád občas pokašlává ☹dr jí dělala odběry,CRP i poslouchala už 3x a nikde nic....je zdravá, může to být jak se začlo přitápět, že jít prostě ten susší vzduch nedělá dobře.....

kammka
14. říj 2011

řešíte vši... já žasnu, že naše malá je ještě nedonesla.. jsme vlasatá rodina, malá má háro do pasu..můj muž je učitel a u nich ve škole jsou vši skoro furt.. jedem s dětma ze školy na tábor, berou s sebou i vši.. nekonečný příběh.pokaždý se tam vedoucí místo her, vejletů nebo koupání, zabejvaj půl dne odvšivováním.. když se rodičům řekne, že maj jejich děti vši, pošlou je druhej den do školy zahmyzený zas , ani nemrknou.. a kolikrát jsou ještě uražený..jasně že ne všichni, ale je takových dost a zdaleko to nejsou jen cikáni nebo cizinci, ti jsou na hygienu skoro pečlivější, než ostatní..mého muže už nejednou osočili, že je tam roznáší on!!!!, má vlasy dost dlouhý a vlnitý, takový bohatší háro, pokaždý mu je prohlíží družinářka, neměl v životě ani hnidu, ale vysvětlujte to těm matkám..
jinak je to Praha 1.

verbalinka
14. říj 2011

@kammka vy mě teda děsíte 🙄 Kde se, proboha, ty vši berou??? Já to nechápu 🙄

@vojtisek2007 to je kašlací záhada 😅 Uvidím přes víkend a kdyžtak radši zajdem k dr. Aspoň budu mít čistý svědomí, že ten kašel nic není. Takhle podobně kašlala moje máma, vždycky ráno po probuzení pokašlávala a mě ten zvuk dováděl k šílenství. A teď to mám doma 😀

llllucka
15. říj 2011

Mě teď dojala jedna maminka.Přišla jsem pro syna do školky a byl tam chlapeček se zaschlou nudlí u nosu a v kraťáskách.Tak už jí paní učitelka domlouvala,že by bylo dobrý,aby nosil dlouhý kalhoty,že tam opravdu teplo na kraťasy není (bylo nám doporučeno dávat dlouhej rukách,protože jim ještě netopí a oni musí mít otevřené okno,aby se dalo dýchat).A maminka na to řekla,že on dlouhý kalhoty nechce,přece ho nebude nutit.By mě zajímalo,jak ho vede do té školky,možná v trenkách.
Já si na to,že některé maminky jsou schopné dovalit nemocné dítě zvykla.Mám kamarádku,která k nám vždycky dotáhla nemocnýho kluka.Takže jsem se naučila,že než má přijít nebo my k nim,tak musím nějak vysondovat zdravotní stav a pak to případně zrušit.Jednou dokonce bral ATB a došli,jsem myslela,že mě picne.Prý už není infekční.Tak jsem se jí snažila vysvětlit,že min. to lítání tady mu nepřidá,protože ATB jsou dost zátěž pro organismus.Ale nějak to nepobrala,protože druhej den jsem jí volala a byla s klukem na dětském hřišti.Prý se doma nudil.